Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Kas toitumine võib olla süüdi selles, et rasedust ei toimu?

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Kas toitumine võib olla süüdi selles, et rasedust ei toimu?

Postitas:

Olen muidu aktiivse eluviisiga, vormis, kaal korras ja muidu terve inimene (haige ka haruharva), aga mulle maitseb magus, tarbin suhkrut vb liiga tihti!? Vahepeal juhtub ka emotsioonaalset ülesöömist…. kas tasub proovida ntks see tsükkel tervislikumat toituda? (Sellel juhul võib olla probleemiks piisav toiteväärtus)

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pigem liigsed emotsioonid ise, kui söömine

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vähetõenäoline. St kui ainult magusast toitud, siis küll, aga kui muus osas üldjoontes tervislikult, st vajalikud ained kätte saad, siis see magus küll niipidi ei mõjuta.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rasestuti ja sünnitati ka näljahädade ja sõdade ajal, kui toiduks oligi iga päev tükk leiba ja paar keedukartulit, tänapäeval ei saa eales nii üksluine toit olla kui siis. Mitte rasestumisel on ikka muu põhjus, kui toidu vähene toiteväärtus.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toitumine on oluline nii raseduse ajal kui planeerimise perioodil.

Aga see, et kui sa sööd vahest magusat rohkem kui arvad, et ei peaks. Siis ma ei usu, et see kuidagi mõjutaks sinu rasestumist… Ma olen söönud ka periooditi jutti 100g šokolaadi päevas või isegi rohkem ja nii 365päeva jutti ja mul on 2 last.

Pigem mõjutab rohkem emotsionaalne olukord, stress vms.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toitumine võib mõjutada siis kui sul on mingi muu terviseprobleem, mis rasestumist takistab. Näiteks autoimmuunhaigused, endometrioos vms. Siis võivad teatud toidud soodustada põletikulise keskkonna teket.

Kui muidu terve oled, siis ei usu, et magusaga liialdamine kuidagi rasestumist takistaks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvan ka, et toitumise roll muutub oluliseks siis, kui on mõni muu probleem tervisega, mis viljakust võib kahandada. Minul endal on autoimmuunhaigustest PCOS ja kilpnäärme alatalitlus ja toitumine on väga palju muutnud ja kaasa aidanud. Olen teinud üsna radikaalseid muutusi (liitusin mingi toitumisprogrammiga, mis aitab kehas põletikku vähendada ja seega autoimmuunhaigusi kontrolli alla hoida), kuid ikka on olnud ka perioode, mil tekivad tagasilangused ning tsüklis on see kohe tunda, muutuvad taas pikaks ja ebaregulaarseks, kui tavapärasel viisil sööma hakkan. Kui taas toitumist muudan, siis 2-3 kuu pärast on tsüklid taas lühemad ja korrapärasemad. Oma kogemuse põhjal ütleksin, et toitumine mängib rolli küll. Olen sellel rattal juba aastaid olnud ja seetõttu neid mustreid märganud. Õnneks on toitumise hoidmine ajapikku üsna lihtsamaks läinud ja mingid asjad on juba harjumuseks saanud, kuid loodan, et mingi hetk jõuan ka täielikult sellise toitumiseni, mis minu kehale sobib.

Mainiksin veel seda, et kilpnäärmealatalitlusest ei olnud mingeid otseseid märke, mis viidanuks probleemile just kilpnäärmes ning avastati alles tänu sellele, et günekoloog taipas ka kilpnäärme analüüse võtta. Mõtlen, et kui on rasedaks jäämisega probleeme, siis äkki tasuks igaks juhuks kontrollida, kui seda juba tehtud pole, kuna häired kilpnäärme töös võivad rasestumist takistada.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Kas toitumine võib olla süüdi selles, et rasedust ei toimu?