Esileht Pereelu ja suhted Kas töö saab olla elu mõtteks?

Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Teema: Kas töö saab olla elu mõtteks?

Postitas:
Kägu

Raha pärast ma ei pea tööl käima. Ma võiks jääda koduseks.
Aga ma ei leia sel elul nagu mõtet. Mõtet elada vaid endale. Teha kõike oma lõbuks. Igavuse peletamiseks või meelelahutuse pärast.
Kas te jääks koju kui poleks vaja raha pärast tööl käia? Mida teeksite kodusena?

+8
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ei oska öelda. Minul on töö hobiks ja lisaks on mul terve hulk teisi hobisid ja huvisid. Nii,  et ma ei oska samastuda. Igav ei ole mul ei tööl käies ega ka mitte siis kui ma tööl ei käi. Mingit elu mõtet minul ei ole vaja, kuniks huvi ümbritseva vastu säilib. Inimkonda päästa või suurt panust ühiskonnale mul ei ole ka sisemist vajadust anda, kuigi oma hobi ja töö kaudu tõenäoliselt ma selle panuse olen juba andnud. Aga see ei ole mul eesmärk omaette. Elu mõte on minu jaoks elamine.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Töö mõte on puhkuse nautimine. No tõsiselt! Kui kogu aeg (pikka aaega järjest) on vaba aeg, siis pole puhkamine üldse nii vahva.

+14
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas te jääks koju kui poleks vaja raha pärast tööl käia?

Vabalt. Hoiaks lapselapsi, loeks, teeks käsitööd, vahiks telekat, surfaks arvutis, kõpitseks aias, käik külas ja üritustel jne. Mul pole ilma tööta kunagi igav. Töö võtab praegult palju ajast ära ja väsind olen ka pärast, sest on jalgadel-füüsiline töö. Kohe jääks koju, kui ainult raha oleks. Ainult unistangi sellisest elust.

+15
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis see kodus olemine niiväga erilist on. Tänapäeval saab kodust ka tööd teha või siis kui aega ja tahtmist on. Ja inimene võib teha oma eluga mida tahab. Sinu elu. Tahad elad, tahad loivad elust läbi. Üks on kindel, päev päeva järel jääd vanemaks.  Minu olen mõelnud nii, et tuleb elada nii, et iga päev oleks parem enesetunne kui eile oli. Et kohe vaatab, mida enda mõnusalt tundmiseks saan täna ära teha. Elul on mõte elus eneses ja ülejäänud mõtted elust on igaühe oma valik. Kas elu muutub mõttetuks ainult seetõttu, et sa selle mõtet üles enda jaoks ei leia? Noo ei muutu. Elu mõte ongi elu. Nii et kui on elu, ela. Ja sinu valik, kuidas. Kui sina ei leia mingil asjal mõtet, noo ära tee siis seda. Või sinu jaoks mõte nendel asjadel, mida teised ka tunnustavad? Noo mis on sinu elu mõttel teistega pistmist, kui sa just seadust ei riku?

+8
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jääksin või pigem töötaksin hea meelega palju väiksema koormusega. Kõigepealt ma magaks rohkem, siis jalutaks looduses, lahutaks meelt ja siis võib-olla teeks lõpuks midagi kasulikku ka. Aga mul pole seda ohtugi, et raha kunagi palju saaks olema. Ikka puudu jääb kogu aeg. Eks igaüks peab oma võimete ja piirangutega arvestama.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle tõesti meeldib mu töö, seega teeksin seda tõenäoliselt edasi ka siis, kui raha vaja poleks, aga lihtsalt väiksema koormusega.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma ka ei peaks raha pärast tööl käima, aga käin ikka – töö on minu jaoks lõbu, meelelahutus, mõnus seltskond, väljakutsed, ajugümnastika ja kõik muu.

lapsed on suured ja koer tuleb tööle kaasa. sõpradega hängin nädalalõppudel ja trennis käin õhtuti.

koduseks kavatsen 8 kümbiselt jääda.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On ju hoopis üks asi, et ilma tööta oleks elu sisustamine igavavõitu (st et ei oska nagu midagi paremat ka oma eluga peale hakata) ja teiselt poolt, et töö oleks elu mõte. Kindlasti saab töö olla inimesele elu mõte, see oleneb inimese enda püüdluste ja eesmärkide sihtkohast ja inimese enda isiklikest tähtsusjärjekordadest. Aga minu jaoks töö saab olla elu mõte siis, kui midagi muud pole tähtsam.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>Olen olnud nüüd aasta kodune, covidi tõttu toimunud muudatused tööturul.</p>
Oskan puhata küll. Kui koguaeg oleks igavene suvi, siis oleks ikka lausa suurepärane.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks tööl võib ikka käia aga elu mõte on siiski muu. 1 ei välista teist.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oleneb sellest, kas teed tööd töö pärast või oled leidnud omale tõelise kutsumuse. Mulle meeldib mu töö, aga samavõrra meeldib mulle ka tööst vaba aeg, mida sisustan kodu ja hobidega: albumite korrastamine, jalutamine, loodusfotograafia, kirjutamine, mediteerimine, mõõdukad aiatööd, taimede turgutamine, koeraga tegelemine, jooga.

Samuti oma meessõbraga kohtumine, kelle elustiiliga kohanen, talle meeldib kokkamine, poliitika ja rulluisutamine – kõik asjad, millega ennast järgemööda kurssi viin.

Lapsed suured, vanemad surnud, aega enda eluasjadega tegeleda…

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

täiesti 100% kindlalt ma jääks koduseks, kui ei oleks vajadust palgatööl käia.

Iseasi on muidugi see, kas see kodune olemine siis tähendaks seda, et ma oleks mingi koduperenaine, pigem ma siis juba palkaks ka koristaja, aedniku ja kui saaks, siis ilmselt ka koka (vähemalt mõneks päevaks nädalas).

Ma ise tegeleksin siis rahulikult kõikide nende asjadega, mis mulle meeldib. Käiks veidike reisimas, kooks, vaataks filme, loeks. tegeleks veidike heategevusega, korraldaks saongiõhtuid.

Põhimõtteliselt sarnast elu ma ka olen elanud viimased kümme aastat, ainult et veidi väiksemas mastaabis. mul töö kodune olnud, selle kõrvalt siis olengi niipalju lebotanud kui saab. Korraldanud sõpradele korra kuus dinner-party… Tahaks ka kodustest kohustustest vabaneda (koristamine näiteks).

Mingeid töid ja tegemisi saab endale ise ka korraldada, aga sellisest palgatöö-värgist, et peab kuskil kellast kellani kohal käima ja täitma mingeid kellegi teise poolt pandud tööülesandeid, kehvade tingimustega kontoriruumides vm, ei aitäh, ma sellist asja taga ei igatse. Praegu mul on 50% töökoormus, heameelega vabaneks ka sellest 🙂

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu küsimus kõigepealt on, kas see raha on sul endal olemas või mehel.

Ise olen olnud kodune – mingi hetk on juba raske endale tegevust leida. Igavene puhkus ei ole lõpuks enam puhkus. Puhkama peab millestki, et seda tõeliselt nautida. Jah, tihti unistatakse, et kui ma tööl ei käiks, teeksin seda ja toda, aga töö ikkagi aitab sul end kodunt väljaspool vajalikuna tunda, seda eneseteostuse tunnet siiski enamikul inimestest on vaja. Töö asemel maailmas ringi rännata – see täitsa oleks mõeldav, aga praegu pole selleks vist kõige parem aeg.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu küsimus kõigepealt on, kas see raha on sul endal olemas või mehel.

Mul on rikas mees, kes mind ülal peab. Vanus ka olen üle viiekümne.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu küsimus kõigepealt on, kas see raha on sul endal olemas või mehel.

Mul on rikas mees, kes mind ülal peab. Vanus ka olen üle viiekümne.

Kui pole enda raha, siis ma ei jääks koduseks. Riskantne veits.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minule meeldib tööl käia. Eriti praegu kui teen tööd kodukontoris.

Mehe poolt ülalpeetav on riskantne olla. Mulle sobib kui ka riiklik pension tuleb enam-vähem normaalne.Et ka vana ja väetina saan hakkama ja elupaik on enda oma.

Kust mina tean mis mehega võib juhtuda. Rikas mees võib pankrotti minna, jala pealt surra või jääda hooldatavaks või leida uue tibi oma eluarmastusena.

Vanyses 50+ on väga raske tööturule taas minna kui oled kaua kodune olnud. Kui just hobiga tegelemine ei too äraelamuseks vajalikku sissetulekut.

Aiatööd ja jooga seda ei tee.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aiatööd ja jooga seda ei tee.

Aiatööga saab teenida, kui hakkad teiste aedu raha eest harima (kui leiad klientuuri). Joogaga saab teenida, kui hakkad joogatreeneriks (kui leiad klientuuri ja oskad teisi juhendada). Muidugi: kas sellest nüüd piisab või on pigem kommiraha, eks see jälle olene igasugu asjaoludest.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kodusena ei peaks vara ärkama. Hommikul trenn. Kõnniks ka palju, sest kiiret pole.

Loeksin raamatuid, surfaksin netis, vaataksin filme / sarju /saateid.

Õpiks inglise keelt.

Koristaksin. Prooviks keerulisemaid toiduretsepte. Teeks kindlasti rohkem kodus süüa.

Kui raha piisavalt, siis reisiks kindlasti. Käiks erinevatel ilu- ja terviseprotseduuridel.

Ma tahaks olla kodune.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma kardan, et kõike seda teeksin vaid kuu ja kaks, siis on kodus passimisest kopp ees.  Eriti, kui rahaliselt sõltuks mehest.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle meldib mu töö, aga kahjuks uusi ülemusi ei saa milleski usaldada ja see võtab töölemineku isu ära. Kui oleks võimalik töötada vabakutselisena, teeks seda kohe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aiatööd ja jooga seda ei tee.

Aiatööga saab teenida, kui hakkad teiste aedu raha eest harima (kui leiad klientuuri). Joogaga saab teenida, kui hakkad joogatreeneriks (kui leiad klientuuri ja oskad teisi juhendada). Muidugi: kas sellest nüüd piisab või on pigem kommiraha, eks see jälle olene igasugu asjaoludest.

“Aiatööga” on ju inimesed end aastasadu ära elatanud, nimelt endale ise toidu kasvatanud. Sotsialismi tingimustes tähendab töö jah ainult kodust väljas ühiskonna heaks rabamist.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas elu muutub mõttetuks ainult seetõttu, et sa selle mõtet üles enda jaoks ei leia? Noo ei muutu. Elu mõte ongi elu. Nii et kui on elu, ela. Ja sinu valik, kuidas. Kui sina ei leia mingil asjal mõtet, noo ära tee siis seda. Või sinu jaoks mõte nendel asjadel, mida teised ka tunnustavad? Noo mis on sinu elu mõttel teistega pistmist, kui sa just seadust ei riku?

Noo, noo, nooooooo …

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

EIEi! Kindlasti käiks tööl, tööl on nii tore, parim töö, parimad kolleegid.

Meil on selline missioonitundega töö, meeskond on super ja see teeb töötamise toredaks. No töötasu osas ka just väga nukker seis ei ole, seega on mõtet käia.

Pikalt ei suuda kodune olla, mul hakkab pea valutama, kui rutiin läheb paigast ära ja paksuks suudan end ka õgida paari kuuga.

Koju kavatsen jääda 8 kümbiselt nagu keegi siin eespool ütles. Variant, et suvel puhkaks maal kõik 3 kuud ja talvel teeks linnas tööd, see ka sobiks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Töö ei peaks olema elu peamine mõte, vaid üks elu osa. Mina kodune olla ei sooviks, lihtsalt igav hakkaks. Kui töö meeldib, siis ei ole raske hommikul tööle minna. Maal kolm kuud järjest olla ma ei viitsi, mulle meeldib linn oma sigina ja saginaga.

Aga elu mõte võiks olla õnnelik perekond ja tublid lapsed.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Raha pärast ma ei pea tööl käima. Ma võiks jääda koduseks.

Aga ma ei leia sel elul nagu mõtet. Mõtet elada vaid endale. Teha kõike oma lõbuks. Igavuse peletamiseks või meelelahutuse pärast.

Kas te jääks koju kui poleks vaja raha pärast tööl käia? Mida teeksite kodusena?

Vabatahtlikus kuhugi

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teha küll. Ja eks nooruses sai väljaspool kodu ka tehtud piisavalt juba.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on üks algklassilaps ja kaks väikelast.

Mees räägib, et parem oleks kui palgatööl ei peakski käima. Elame maal ja on ju majapidamiseski piisavalt, mida korrastada, ehitada jne. Et tuleks raha kuskilt niisama, siis ta olekski kodus ja teekski tööd ainult endale. Sõna otseses mõttes talunikuks hakkamisest (põldudest-loomadest) mees huvitatud pole, aga et lihtsalt kõpitseks ja nii. Et tema neist pensionieas palgatööle ronijatest küll aru ei saa, tema küll jääks koju, kui esimene pension kukuks.

Mina, kes ma olen olnud kolme lapsega kodune, mõtlen mõnes mõttes just vastupidiselt: et kui lapsed on suuremad – siis alles algab see aeg, kus on mul õieti aega palgatööl käia.

Sest suvi suveks, suve ma suudaks ise ka kodus õues edukalt ära sisustada, aga talvine aeg… No mida sa talvel kodus niiväga aiandad või ehitad? Jah, jalutad, võimled, loed raamatuid jne., aga see võiks ka pikapeale üheülbaliseks minna. Ah et võtad loomad, siis on kogu aeg talitada? Õige küll, aga mind ei ahvatle ka mõte ennast näit. loomadega veel rohkem kodu külge sidumisest. Eriti pimedal talveajal ma eelistan pigem, et oleks mingi eesmärgistatud tegevus väljaspool kodu  – palgatöö või kasvõi heategevuslik.

Seetõttu, erinevalt mehest, mina ei ole kindel, et ma esimesel võimalusel palgatöölt ära tuleks…

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Töö ei peaks olema elu peamine mõte, vaid üks elu osa. Mina kodune olla ei sooviks, lihtsalt igav hakkaks. Kui töö meeldib, siis ei ole raske hommikul tööle minna. Maal kolm kuud järjest olla ma ei viitsi, mulle meeldib linn oma sigina ja saginaga.

Minul kodus igav kindlasti ei hakkaks (oma pika 6-nädalase puhkuse jooksul tavaliselt jõuan realiseerida nii 60% plaanidest) ja maal võiksin elada kasvõi aasta ringi, tingimusel, et 3 päeval nädalas linna oma huviringidesse jõuan. Aga töö, mida ma teen, on nii huvitav, et selle nimel võin ka mõned kodused asjad unarule jätta. Samuti sotsiaalne külg: tööl puutun kokku toredate inimestega, kellega kodusena kindlasti nii tihti ei kohtuks.

Tegelikult tahaksin nädalasse lisapäeva ja päevadesse lisatunde, et saaksin teha kõike, mida tahan.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )


Esileht Pereelu ja suhted Kas töö saab olla elu mõtteks?