Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas tööandja peab maksma koolituse eest?

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Kas tööandja peab maksma koolituse eest?

Postitas:

Asun kahe kuu pärast tööle, amet eeldab ka esmaabi koolituse läbimist, tööandja sōnul pean koolitusel käima enne tööle asumist (lepingut veel ei ole) kas mul on ōigus koolituskulu tööandjalt tagasi saada vōi pean siiski ise selle tasuma? Koolitusele registreerin ennast ise, mitte firma poolt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.09 09:16; 03.09 10:08; 03.09 10:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellist nõudmist ei saa esitada kui pole isegi kehtivat töölepingut.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas töökoha tingimuseks (kandideerimise nõudeks) oli esmaabikoolituse läbimise tunnistus?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.09 09:59; 03.09 10:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellist nõudmist ei saa esitada kui pole isegi kehtivat töölepingut.

Tööandja saab nõuda küll, miks mitte? Kui töö eeldab kindlaid oskusi, siis tööandja võib valida kandidaatide vahel, kel need oskused (ja neid tõendavad paberid) olemas. Teistega ta ei pea töölepingut sõlmimagi.
Sama, kui ei palgata autojuhiks juhiloata inimest või õeks kutsetunnistuseta inimest.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei olnud, tööandjaga kohtumine oli 1.5 kuud tagasi, siis veidi aega hiljem teatas, et olen tööle valitud, nädal tagasi teatas, et on vaja läbida esmaaabi koolitus ja leidku ma endale sobiv aeg selleks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.09 09:16; 03.09 10:08; 03.09 10:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegemist tööga lasteaias.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.09 09:16; 03.09 10:08; 03.09 10:16;
To report this post you need to login first.

no küsi siis tööandjalt, kas makstakse kinni või mitte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just, siis küsi lihtsalt.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.09 09:59; 03.09 10:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kindlasti tuleb võtta ka arve teenusepakkujalt, siis saab hiljem kompenseerida, kui tööandja nõus on (munitsipaallasteasutustes tavaliselt on)

lasteasutustes on lisaks vaja veel kindlasti vastavat tervisetõendit perearstilt (röntgen kohustuslik), see maksab sõltuvalt perearstikeskusest 25-50€ ja ka hiljem kopenseeritakse tööandja poolt arve ja avalduse alusel.

teine võimalus on veel see, et pöördu töötukassasse, neil on olemas eraldi koolitusvahendid ka neile, kes pole töötud, vaid lihtsalt vajavad abi ametivahetusel või kvalifikatsiooni tõstmisel. see esmaabikoolitus peaks küll sinna alla minema.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsi tööandjalt! Kui tegemist on KOV lasteaiaga, siis tõenäoliselt nad maksavad selle kinni, aga nõue ongi, et enne tööleasumist oleks läbitud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tööandja on nagu mingi tont, kelle poole ei julge pöörduda

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kuldreegel on, et kui tööandja suunab su koolitusele, siis makstab ta selle ka kinni.
kui tööandja ütleb, et enne tööle asumist peab olema vastav koolitus läbitud ja see on nö tööle saamise eeltingimuseks, siis ei kipu nad seda hüvitama.

asteasutustes on lisaks vaja veel kindlasti vastavat tervisetõendit perearstilt (röntgen kohustuslik), see maksab sõltuvalt perearstikeskusest 25-50€ ja ka hiljem kopenseeritakse tööandja poolt arve ja avalduse alusel.

tervisetõend on midagi muud kui koolitus

kindlasti tuleb võtta ka arve teenusepakkujalt, siis saab hiljem kompenseerida, kui tööandja nõus on (munitsipaallasteasutustes tavaliselt on)

igasugused KOV asutused loevad mu meelest suurema hoolega sellist raha kui eraasutused ning üritavad kulusid vähendada

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma eeldan, et tegeimst lastehoiuga?

Kui jah, siis mina teeksin mõlemad ära juba põhjusega, et kui otsin hoidu/lasteaeda tööd, siis mul on suuremad võimalused osutuda valituks, kui vastavad paberid olemas ehk siis nii kehtiv tervisetõend kui hiljuti läbitud koolitus.

Mina mõtlesin ka vaikselt tööd otsima hakata. Mõlemad eelnevalt nimetatud paberid oma kehtivuse kaotanud. Mõtlesin isegi oma kuludega mõnel koolitusel enne käia.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tegu on lasteaia või lastehoiuga siis seadus ei luba enne töölepingut sõlmida, kui pole tervisetõendit ega ka esmaabi koolitust läbitud. Selleks, et tööle saada, pead ikkagi ise omad paberid korda ajama. Kui oled juba töötanud ja tunnistus muutub aja tõttu kehtetuks, siis uue koolituse maksab kinni tööanda.

Mina tööle võttes kutsun alati esimesena vestlusele need kandideerijad, kellel olemas kvalifikatsioon, kehtiv esmaabi tunnistus ja ka kehtiv tervisetõend. Kui juhtub, et nendest inimestest sobivat kandidaati ei leia, siis vaatan edasi. Kui on miskit puudu, siis tingimuseks, et tööle saad – tuleb need asjad enne korda teha.

Ilma ei saa töötajat registreeridagi. Ja ei saa ka töötajale koolitust kompenseerida, kui ta ei ole lepinguga tööline.

Ühesõnaga igati loogiline palve ja nõudmine, mis tuleneb seadusest!!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas tööandja peab maksma koolituse eest?