Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas tööandja saab sundida töötajaid kogu aasta puhkust ette võtma?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )

Teema: Kas tööandja saab sundida töötajaid kogu aasta puhkust ette võtma?

Postitas:

Selline küsimus ongi. Praegu keerulised ajad, tööandja tegi ettekirjutuse, et kõik võtaks puhkust. See ei olegi probleem, vaid see, et ta tahab, et me puhkaks juuni- ja juulikuus ära KOGU aasta eest ettenähtud puhkuse. Mis siis tegelikult pole veel välja teenitudki. Töötajad ei taha, kuna olukord on ebaselge, toimuvad koondamised – pärast hakka veel üleliia makstud puhkuseraha ettevõttele tagasi kandma. Ühesõnaga, ma olen nõus võtma puhkust, mille ma olen välja teeninud, aga ma ei tahaks ette puhata, kui tulevik on tume.

+6
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.04 23:31; 27.04 09:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis te muidu puhkate ka kõik alati detsembris, et ei peaks puhkuseraha tagasi maksma, kui näiteks poole aasta pealt töökohta vahetate? Mismoodi teil puhkusegraafik selle aasta kohta sai kinnitatud? Nõuda saab seda, mis on graafikus. Kõik muu on kokkulepe.
Või kui nüüd just eriolukord mureks, siis äkki saab tööandjale teha kollektiivse pöördumise, et olete nõus puhkuste muutmisega, kuid kui hiljem peaks teist olenematutel põhjustel töösuhe lõppema, ei pea kasutatud puhkuse eest midagi tagastama. Selline kokkulepe vormistage kirjalikult ja siis on win-win olukord. Kui on vähegi mõistlik firma, ei tohiks paari nädala või vähema puhkuse kompenseerimine vastutuleku eest küll ülemäära suur hind olla. Ja võibolla ei juhtugi midagi.

+11
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.04 03:15; 27.04 09:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tavaliselt puhataksegi ju millalgi aasta jooksul ja kogu puhkus, mitte “ainult välja teenitud aja eest”?

Töölepingu seadus ütlebki, et
*puhkust antakse käesoleva kalendriaasta jooksul
ja
*kogu kalendriaasta eest (v a kui on perioode, mis puhkust ei anna st välja jäävad tasustamata puhkuse aeg, lapsehoolduspuhkuse aeg jms)

kui töötaja on asunud tööle hiljem kui selle aasta 1.jaanuar, siis proportsiooniliselt vähem
st
perioodi eest tööle asumisest kuni 31.12

Puhkust võib jagada osadeks (sh 1 osa peab olema vähemalt 2 nädalat) või viia kasutamata puhkus järgmisse aastasse KOKKULEPPEL

st
töötaja ei saa nõuda, et puhkus jagataks osadeks või et jätab osa puhkust võtmata

reegel on, et üldjuhul puhatakse kogu aasta eest korraga

Iseasi on, et puhkuste ajakava (puhkusegraafik) on juba koostatud? Seda muuta saab taas poolte KOKKULEPPEL.

Aga praeguses olukorras mina ei vaidleks tööandjaga. Kasutaks puhkuse ära. Puhkusepäevi ju keegi tagasi ei nõua kui ka lahkud. Kogu puhkusetasu ei maksa lihtsalt ära kulutada, sest osa sellest on tööandjal tõesti õigus tagasi nõuda, kui töösuhe lõpeb enne 31.12.2020.

+11
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.04 07:15; 27.04 13:32; 11.05 10:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Isiklikult ei pea heaks plaaniks. Kui ma peaks tahtma töökohta vahetada (nt kolin teise Eesti otsa)? Kui mind koondatakse?
Mina pakuks välja, et äkki ajutiselt vähendaks minu töökoormust. Äkki abiks seegi.
Hea tööandja puhul olen nõus isegi palgata puhkusega.
Ühesõnaga, ma olen valmis kompromissideks, mis võivad mulle rahaliselt kahjulikud olla, suurema eesmärgi nimel, AGA minu suvepuhkust ei puutu ???? ülejäänud võib vabalt ära jätta, lükata edasi vms

+1
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Isiklikult ei pea heaks plaaniks. Kui ma peaks tahtma töökohta vahetada (nt kolin teise Eesti otsa)? Kui mind koondatakse?

Mina pakuks välja, et äkki ajutiselt vähendaks minu töökoormust. Äkki abiks seegi.

Hea tööandja puhul olen nõus isegi palgata puhkusega.

Ühesõnaga, ma olen valmis kompromissideks, mis võivad mulle rahaliselt kahjulikud olla, suurema eesmärgi nimel, AGA minu suvepuhkust ei puutu ???? ülejäänud võib vabalt ära jätta, lükata edasi vms

Kus selle plaani mõte muidu on? Vähendatakse koormust või võtad palgata puhkust – kaotad rahas. Puhkad suvel kuu aega, sügisel lastakse lahti, viimasest väljamaksest peetakse enammakstud puhkusetasu kinni – rahaliselt teeb ju täpselt sama välja, nagu esimese variandi puhul.

Ning kui ei koondata ja oled suvel palgata puhkusel olnud, siis selle raha oled kaotanud.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult on nii kahju kõigist, kes praegu puhkuse välja peavad võtma – no mis puhkus see on?

+8
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis te muidu puhkate ka kõik alati detsembris, et ei peaks puhkuseraha tagasi maksma, kui näiteks poole aasta pealt töökohta vahetate? Mismoodi teil puhkusegraafik selle aasta kohta sai kinnitatud? Nõuda saab seda, mis on graafikus. Kõik muu on kokkulepe.

Või kui nüüd just eriolukord mureks, siis äkki saab tööandjale teha kollektiivse pöördumise, et olete nõus puhkuste muutmisega, kuid kui hiljem peaks teist olenematutel põhjustel töösuhe lõppema, ei pea kasutatud puhkuse eest midagi tagastama. Selline kokkulepe vormistage kirjalikult ja siis on win-win olukord. Kui on vähegi mõistlik firma, ei tohiks paari nädala või vähema puhkuse kompenseerimine vastutuleku eest küll ülemäära suur hind olla. Ja võibolla ei juhtugi midagi.

Puhkuste graafik jäi tegemata. Ja ei puhka kõik detsembris, tavaliselt puhkame suvel kaks nädalat (see ju ka välja teenitud juba), ja ülejäänud kaks nädalat tilgutatakse muu aja peale, millest tõesti üks nädal vähemalt on detsembri lõpus jõulude ajal.

Aitäh nõuande eest teha see pöördumine, proovime, eks näis, mis saab.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.04 23:31; 27.04 09:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina võtaks siis palgata puhkust.

Tegelikult on nii kahju kõigist, kes praegu puhkuse välja peavad võtma – no mis puhkus see on?

Kuule, kui inimesed saaksid endale palgata puhkust lubada, siis ei muretseks nad ilmselgelt paari nädala puhkusetasu pärast.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.04 03:15; 27.04 09:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult on nii kahju kõigist, kes praegu puhkuse välja peavad võtma – no mis puhkus see on?

Rohkem kahju on ikka neist, kellel üldse enam tööd ei ole ja ees terendabki igavene puhkus. Kaks nädalat või kuu aega on praegu täiesti normaalne kodus olla, eriti, kui mingi aialapp on, kus toimetada.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui raha vaja, siis võib praegu puhata palgalist puhkust ning suvel ja jõulude ajal võtta palgata.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja räägib, et täispikale puhkusele tahetakse saata juunis-juulis. Tavaliselt sellisest ajast ju paljud unistavadki ja pahandust kui palju, et tööandja tahab osa puhkusest sügistalvel anda 🙂

+10
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.04 11:44; 12.05 11:52; 12.05 23:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja räägib, et täispikale puhkusele tahetakse saata juunis-juulis. Tavaliselt sellisest ajast ju paljud unistavadki ja pahandust kui palju, et tööandja tahab osa puhkusest sügistalvel anda ????

Tavaliselt on teine olukord ju. Teemaalgataja kirjutas, et kardetakse koondamist. Tavaliselt seda muret vast ikka ei ole.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.04 13:16; 27.04 15:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Puhkuste graafik tehakse ju aasta alguses, see on kohustuslik!

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.04 13:19; 27.04 17:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Puhkuste graafik tehakse ju aasta alguses, see on kohustuslik!

Puhkuste ajakava (puhkusegraafik) koostatakse tööandja poolt ja tutvustatakse töötajatele I kvartali lõpuks
aga
kohustuslik/rangelt sunduslik see pole st mõistlik on tööandjal koostada, et vältida olukorda, kus iga töötaja puhkab millal pähe tuleb, lihtsalt 14p ette teatades.
Kui see tööandjat ei häiri või ongi vaid 1-2 töötajat, siis keegi ei karista kui ei koostata graafikut.

TLS
§ 69. Puhkuse ajakava
(1) Põhipuhkuse aja määrab tööandja, arvestades töötajate soove, mis on mõistlikult ühitatavad tööandja ettevõtte huvidega.

(2) Tööandja koostab puhkuste ajakava iga kalendriaasta kohta ja teeb selle töötajale teatavaks kalendriaasta esimese kvartali jooksul. Puhkuste ajakavasse märgitakse põhipuhkus ja kasutamata puhkus. Kui puhkuste ajakavasse on märgitud muud seaduses ettenähtud puhkused, siis antakse need vastavalt ajakavale.

(3) Puhkuste ajakavasse märkimata puhkuse kasutamisest teatab töötaja tööandjale 14 kalendripäeva ette kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis.

(4) Puhkuste ajakava on õigus muuta tööandja ja töötaja kokkuleppel.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.04 07:15; 27.04 13:32; 11.05 10:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Puhkuste graafik tehakse ju aasta alguses, see on kohustuslik!

Tehakse I kvartali lõpuks. Ehk siis märtsi lõpuks. Ja nüüd tuletame meele, millal algas eriolukord.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.04 13:16; 27.04 15:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Puhkuste graafik tehakse ju aasta alguses, see on kohustuslik!

Tehakse I kvartali lõpuks. Ehk siis märtsi lõpuks. Ja nüüd tuletame meele, millal algas eriolukord.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.04 13:19; 27.04 17:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No meil teatas üks tark näiteks, et tema ei ole nõus riigipoolse kompensatsiooniga, mida töötukassa maksab. Ülemus ei olnud ka kade, ütles, et hästi, saad siis 800 eurot vähem kui teised, sest firma käive ja sinu tükitöö on ju nii palju vähemaks jäänud, et eelmise aasta sama kuu palka sa ammugi välja ei teeni, aga ega meie ei sunni kedagi. Siis vajus nägu küll vingu, küllap läheb ikka lunima, et teda ka nimekirja pandaks.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saa sundida, keeldu ja las koondavad, kui see rohkem sulle sobib.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis te muidu puhkate ka kõik alati detsembris, et ei peaks puhkuseraha tagasi maksma, kui näiteks poole aasta pealt töökohta vahetate?

Mina puhkan alati nii, et päevagi firmale võlgu ei oleks. Ehk siis esimesel aastal, kui asusin tööle 1. veebruaril, puhkasin alles pärast katseaega ja siis ka vaid 2 nädalat, lihtsalt et igal järgmisel aastal oleks mõnusam ja väike varu. Vaatan lihtsalt, et üle-eelmise aasta jagu saaks raudselt kasutatud ja nii kogunebki mõneks aastaks ka 35 päeva.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.05 09:49; 11.05 12:00; 11.05 12:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis te muidu puhkate ka kõik alati detsembris, et ei peaks puhkuseraha tagasi maksma, kui näiteks poole aasta pealt töökohta vahetate?

Mina puhkan alati nii, et päevagi firmale võlgu ei oleks. Ehk siis esimesel aastal, kui asusin tööle 1. veebruaril, puhkasin alles pärast katseaega ja siis ka vaid 2 nädalat, lihtsalt et igal järgmisel aastal oleks mõnusam ja väike varu. Vaatan lihtsalt, et üle-eelmise aasta jagu saaks raudselt kasutatud ja nii kogunebki mõneks aastaks ka 35 päeva.

suur osa firmasid ei luba puhkusejääki järgmisesse aastasse kanda, vaid pead nt detsembris end nö nulli puhkama

+1
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 11.05 10:41; 11.05 11:30; 11.05 17:00; 11.05 21:01; 12.05 11:59; 12.05 21:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

suur osa firmasid ei luba puhkusejääki järgmisesse aastasse kanda, vaid pead nt detsembris end nö nulli puhkama

Millise seaduse alusel?
TLS ütleb üheselt, et on võimalus järgmisse aastasse puhkusejääki kanda st kasutamata osa puhkusest viiakse järgmisse aastasse:

§ 68. Põhipuhkuse andmine
(5) Põhipuhkus tuleb kasutada kalendriaasta jooksul. Põhipuhkust antakse osadena üksnes poolte kokkuleppel. Vähemalt 14 kalendripäeva puhkust peab töötaja kasutama järjest. Tööandjal on õigus keelduda põhipuhkuse jagamisest lühemaks kui seitsmepäevaseks osaks. Kasutamata puhkuseosa viiakse üle järgmisesse kalendriaastasse.

(6) Põhipuhkuse nõue aegub ühe aasta jooksul arvates selle kalendriaasta lõppemisest, mille eest puhkust arvestatakse. Aegumine peatub ajaks, kui töötaja kasutab rasedus- ja sünnituspuhkust, lapsendaja puhkust ning lapsehoolduspuhkust, samuti kui töötaja on ajateenistuses või asendusteenistuses.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.04 07:15; 27.04 13:32; 11.05 10:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

suur osa firmasid ei luba puhkusejääki järgmisesse aastasse kanda, vaid pead nt detsembris end nö nulli puhkama

Millise seaduse alusel?

TLS ütleb üheselt, et on võimalus järgmisse aastasse puhkusejääki kanda st kasutamata osa puhkusest viiakse järgmisse aastasse:

§ 68. Põhipuhkuse andmine

(5) Põhipuhkus tuleb kasutada kalendriaasta jooksul. Põhipuhkust antakse osadena üksnes poolte kokkuleppel. Vähemalt 14 kalendripäeva puhkust peab töötaja kasutama järjest. Tööandjal on õigus keelduda põhipuhkuse jagamisest lühemaks kui seitsmepäevaseks osaks. Kasutamata puhkuseosa viiakse üle järgmisesse kalendriaastasse.

(6) Põhipuhkuse nõue aegub ühe aasta jooksul arvates selle kalendriaasta lõppemisest, mille eest puhkust arvestatakse. Aegumine peatub ajaks, kui töötaja kasutab rasedus- ja sünnituspuhkust, lapsendaja puhkust ning lapsehoolduspuhkust, samuti kui töötaja on ajateenistuses või asendusteenistuses.

sellesama TLS-i alusel, kus on kirjas, et puhkusegraafik kogu saadaoleva puhkuse kohta koostatakse esimese kvartali jooksul ja selle muutmiseks peab olema mõlema osapoole nõusolek.
uude aastasse nihkub nt puhkus, mis graafikus on jõulude ajal, aga inimene on sel ajal haiguslehel, siis lükkubki osa kasutamata puhkust uude aastasse, sest samal aastal ei saa parima tahtmisegagi seda peale haiguslehte ära kasutada, sest aasta saab lihtsalt otsa.
TLS eesmärk on, et iga töötaja puhkaks saadaleva puhkuse ära, et töövõimet hoida, mitte ei lohistaks saamata täispuhkust aastast aastasse kaasa.
loe oma tsitaadi § 68 lg 5 esimest lauset 😀

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 11.05 10:41; 11.05 11:30; 11.05 17:00; 11.05 21:01; 12.05 11:59; 12.05 21:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis te muidu puhkate ka kõik alati detsembris, et ei peaks puhkuseraha tagasi maksma, kui näiteks poole aasta pealt töökohta vahetate?

Mina puhkan alati nii, et päevagi firmale võlgu ei oleks. Ehk siis esimesel aastal, kui asusin tööle 1. veebruaril, puhkasin alles pärast katseaega ja siis ka vaid 2 nädalat, lihtsalt et igal järgmisel aastal oleks mõnusam ja väike varu. Vaatan lihtsalt, et üle-eelmise aasta jagu saaks raudselt kasutatud ja nii kogunebki mõneks aastaks ka 35 päeva.

suur osa firmasid ei luba puhkusejääki järgmisesse aastasse kanda, vaid pead nt detsembris end nö nulli puhkama

See ei ole seaduslik. Seadus nõuab ainult seda, et kaks nädalat pead võtma järjest.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.05 09:49; 11.05 12:00; 11.05 12:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

sellesama TLS-i alusel, kus on kirjas, et puhkusegraafik kogu saadaoleva puhkuse kohta koostatakse esimese kvartali jooksul ja selle muutmiseks peab olema mõlema osapoole nõusolek.

Nojah, kui tööandja on tõbras ja tähenärija. Elus tuleb muidu ikka ette, et vaja puhkusegraafikut muuta. Eelmise aasta jaanuaris ma ei teadnud veel, et poeg novembris abiellub.

Ehk siis mis, kui ma alustan tööd näiteks 1. aprillil? Siis minu puhkusegraafik ei saa kuidagi olla paigas esimese kvartali jooksul.
Kokkuvõtteks, normaalses ettevõttes võib jääda aasta lõpuks midagi puhkamata. Näiteks jääb mõni vanem sugulane haigeks või hakkab reisisihtkohas sõda, miljon erinevat võimalust. Lõpuks ei tea noor naine ju jaanuaris sageli ka seda, ega novebris sünnitama ei hakka 🙂

0
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.05 09:49; 11.05 12:00; 11.05 12:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kokkuvõtteks, normaalses ettevõttes võib jääda aasta lõpuks midagi puhkamata

Loomulikult.
Mul on hetkel veel eelmise aasta puhkus täies mahus võtmata. Ei kavatse enne septembrit üldse puhata, siis pikem reis võetud.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.05 12:56; 12.05 10:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tavaliselt puhataksegi ju millalgi aasta jooksul ja kogu puhkus, mitte “ainult välja teenitud aja eest”?

Töölepingu seadus ütlebki, et

*puhkust antakse käesoleva kalendriaasta jooksul

ja

*kogu kalendriaasta eest (v a kui on perioode, mis puhkust ei anna st välja jäävad tasustamata puhkuse aeg, lapsehoolduspuhkuse aeg jms)

kui töötaja on asunud tööle hiljem kui selle aasta 1.jaanuar, siis proportsiooniliselt vähem

st

perioodi eest tööle asumisest kuni 31.12

Puhkust võib jagada osadeks (sh 1 osa peab olema vähemalt 2 nädalat) või viia kasutamata puhkus järgmisse aastasse KOKKULEPPEL

st

töötaja ei saa nõuda, et puhkus jagataks osadeks või et jätab osa puhkust võtmata

reegel on, et üldjuhul puhatakse kogu aasta eest korraga

Iseasi on, et puhkuste ajakava (puhkusegraafik) on juba koostatud? Seda muuta saab taas poolte KOKKULEPPEL.

Aga praeguses olukorras mina ei vaidleks tööandjaga. Kasutaks puhkuse ära. Puhkusepäevi ju keegi tagasi ei nõua kui ka lahkud. Kogu puhkusetasu ei maksa lihtsalt ära kulutada, sest osa sellest on tööandjal tõesti õigus tagasi nõuda, kui töösuhe lõpeb enne 31.12.2020.

Kõige rumalama lause oma vastusest panid lausa paksu kirja. Ma olen 25 aasta jooksul töötanud neljas ettevõttes ja mitte kuskil pole kommet puhkust korraga ära kasutada.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.05 16:17; 12.05 09:15; 12.05 12:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nojah, kui tööandja on tõbras ja tähenärija. Elus tuleb muidu ikka ette, et vaja puhkusegraafikut muuta. Eelmise aasta jaanuaris ma ei teadnud veel, et poeg novembris abiellub.

Ehk siis mis, kui ma alustan tööd näiteks 1. aprillil? Siis minu puhkusegraafik ei saa kuidagi olla paigas esimese kvartali jooksul.
Kokkuvõtteks, normaalses ettevõttes võib jääda aasta lõpuks midagi puhkamata. Näiteks jääb mõni vanem sugulane haigeks või hakkab reisisihtkohas sõda, miljon erinevat võimalust. Lõpuks ei tea noor naine ju jaanuaris sageli ka seda, ega novebris sünnitama ei hakka ????

jutt on seadusest, mitte sellest, kas tööandja on tõbras või mitte ning see, kuidas asjad toimivad 5-6 töötajaga ettevõttes (lepitakse jooksvalt puhkused kokku jms), ei ole sama, kui 200-300 töötajaga ettevõttes, kus justnimelt pannaksegi aasta alguses puhkused paika ja muuta saab neid vaid ülisuure vajaduse korral.
esimene aasta on erand ning sel puhul ei saa enne 6 kuud töötamist puhkust üldse nõudagi. sünnitamine ei käi põhipuhkuse ajast 😀

See ei ole seaduslik. Seadus nõuab ainult seda, et kaks nädalat pead võtma järjest.

see on seaduslik, loe TLS-i §68 lg 5. muide, puhkuse osadeks jagamiseks peab igal aastal eraldi kokkuleppe sõlmima, sest seadus näeb ette, et üldjuhul puhkab töötaja kogu puhkuse ühe osana.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 11.05 10:41; 11.05 11:30; 11.05 17:00; 11.05 21:01; 12.05 11:59; 12.05 21:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma võin sulle saladuskatte all öelda, et tööandjat, kes lubaks 28 päeva järjest puhata, tuleb Eestis tikutulega taga otsida. (Jättes välja ettevõtted kus on suviti kollektiivpuhkused.) Ma olen 10 aasta jooksul töötanud neljas ettevõttes ja sellist luksust pole mul kuskil veel olnud. Tegu on olnud jaeketi kauplusega, turva- ja logistika firmaga. Ka mu tutvusringkonnas on vaid 1 inimene, kes puhkab terve puhkuse korraga, aga tal on kollektiivne puhkus 5-töötajaga ettevõttes. Tõsi, talle pakuti ka varianti, et kui ta ei taha, siis võib osa puhkust välja võtmata jätta ja tööl arhiivi korrastada ja muid mittekiireid töid teha.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma võin sulle saladuskatte all öelda, et tööandjat, kes lubaks 28 päeva järjest puhata, tuleb Eestis tikutulega taga otsida. (Jättes välja ettevõtted kus on suviti kollektiivpuhkused.) Ma olen 10 aasta jooksul töötanud neljas ettevõttes ja sellist luksust pole mul kuskil veel olnud. Tegu on olnud jaeketi kauplusega, turva- ja logistika firmaga. Ka mu tutvusringkonnas on vaid 1 inimene, kes puhkab terve puhkuse korraga, aga tal on kollektiivne puhkus 5-töötajaga ettevõttes. Tõsi, talle pakuti ka varianti, et kui ta ei taha, siis võib osa puhkust välja võtmata jätta ja tööl arhiivi korrastada ja muid mittekiireid töid teha.

riigiasutused, KOV-asutused, koolid, lasteaiad jms

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 11.05 10:41; 11.05 11:30; 11.05 17:00; 11.05 21:01; 12.05 11:59; 12.05 21:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

… sest seadus näeb ette, et üldjuhul puhkab töötaja kogu puhkuse ühe osana.

Seda kohta tahaks nüüd küll näha. Kas sa viitaks palun kohale, kus seadus näitab, et üldjuhul peaks töötaja puhkama kogu puhkuse ühe osana?

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.05 16:17; 12.05 09:15; 12.05 12:30;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas tööandja saab sundida töötajaid kogu aasta puhkust ette võtma?