Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas tööandja saab sundida töötajaid kogu aasta puhkust ette võtma?

Näitan 6 postitust - vahemik 31 kuni 36 (kokku 36 )

Teema: Kas tööandja saab sundida töötajaid kogu aasta puhkust ette võtma?

Postitas:
Kägu

riigiasutused, KOV-asutused, koolid, lasteaiad jms

Me ei räägi ettevõtetest, kus on kollektiivpuhkused.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

… sest seadus näeb ette, et üldjuhul puhkab töötaja kogu puhkuse ühe osana.

Seda kohta tahaks nüüd küll näha. Kas sa viitaks palun kohale, kus seadus näitab, et üldjuhul peaks töötaja puhkama kogu puhkuse ühe osana?

Sest puhkuse osadeks jaotamine saab toimuda ainult siis, kui mõlemad pooled sellega nõus on.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

… sest seadus näeb ette, et üldjuhul puhkab töötaja kogu puhkuse ühe osana.

Seda kohta tahaks nüüd küll näha. Kas sa viitaks palun kohale, kus seadus näitab, et üldjuhul peaks töötaja puhkama kogu puhkuse ühe osana?

§ 55. Põhipuhkus
Eeldatakse, et töötaja iga-aastane puhkus on 28 kalendripäeva (põhipuhkus), kui
töötaja ja tööandja ei ole leppinud kokku pikemas põhipuhkuses või kui seadus
ei sätesta teisiti.
§ 68. Põhipuhkuse andmine
(3) Iga töötatud kalendriaasta eest on töötajal õigus saada põhipuhkust täies ulatuses.
(5) Põhipuhkus tuleb kasutada kalendriaasta jooksul. Põhipuhkust antakse osadena üksnes poolte kokkuleppel.

ehk igal kalendriaastal on töötajal õigus saada täies ulatuses põhipuhkust, mida osadeks saab jagada ainult poolte kokkuleppel.

Kasutamata puhkust on võimalik viia üle järgmisesse aastasse (TLS § 68 lõike 5 lause 5). Kasutamata jäänud puhkuseosa all peetakse silmas puhkust, mille väljavõtmist on
takistanud näiteks ettevõtte hädavajadus, töötaja isikust tulenev põhjus vms asjaolu ning
mida ei olnud objektiivsetel põhjustel võimalik ära kasutada sama kalendriaasta sees.https://www.sm.ee/sites/default/files/content-editors/eesmargid_ja_tegevused/Too/Toolepingu_seadus/selgitused_toolepingu_seaduse_juurde.pdf

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

… sest seadus näeb ette, et üldjuhul puhkab töötaja kogu puhkuse ühe osana.

Seda kohta tahaks nüüd küll näha. Kas sa viitaks palun kohale, kus seadus näitab, et üldjuhul peaks töötaja puhkama kogu puhkuse ühe osana?

§ 55. Põhipuhkus

Eeldatakse, et töötaja iga-aastane puhkus on 28 kalendripäeva (põhipuhkus), kui

töötaja ja tööandja ei ole leppinud kokku pikemas põhipuhkuses või kui seadus

ei sätesta teisiti.

§ 68. Põhipuhkuse andmine

(3) Iga töötatud kalendriaasta eest on töötajal õigus saada põhipuhkust täies ulatuses.

(5) Põhipuhkus tuleb kasutada kalendriaasta jooksul. Põhipuhkust antakse osadena üksnes poolte kokkuleppel.

ehk igal kalendriaastal on töötajal õigus saada täies ulatuses põhipuhkust, mida osadeks saab jagada ainult poolte kokkuleppel.

Kasutamata puhkust on võimalik viia üle järgmisesse aastasse (TLS § 68 lõike 5 lause 5). Kasutamata jäänud puhkuseosa all peetakse silmas puhkust, mille väljavõtmist on

takistanud näiteks ettevõtte hädavajadus, töötaja isikust tulenev põhjus vms asjaolu ning

mida ei olnud objektiivsetel põhjustel võimalik ära kasutada sama kalendriaasta sees.https://www.sm.ee/sites/default/files/content-editors/eesmargid_ja_tegevused/Too/Toolepingu_seadus/selgitused_toolepingu_seaduse_juurde.pdf

Ei tasu seaduseid nii kitsalt tõlgendada. Natuke riigiametniku moodi kõlab, et laiemat pilti näha ei oska. Seda, kui midagi toimub poolte kokkuleppel, ei saa käsitleda erandina.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ei tasu seaduseid nii kitsalt tõlgendada. Natuke riigiametniku moodi kõlab, et laiemat pilti näha ei oska. Seda, kui midagi toimub poolte kokkuleppel, ei saa käsitleda erandina.

sedasi tõlgendab TLSi tööinspektsioon kui selle seaduse järelevalveasutus.
paljud tööandjad tõlgendavad seda muidugi märksa loovamalt 😀

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ei tasu seaduseid nii kitsalt tõlgendada. Natuke riigiametniku moodi kõlab, et laiemat pilti näha ei oska. Seda, kui midagi toimub poolte kokkuleppel, ei saa käsitleda erandina.

Kui midagi toimub poolte kokkuleppel, siis see polegi erand – ka seadus näeb ette poolte kokkulepet.
Aga kui üks pool nõus pole, siis millist “laiemat pilti” sa soovitad ette näha, et mitte riigiametnikuna kõlada?
Erandid on töötajad, kellel on õigus nõuda puhkust endale sobival ajal.
Ülejäänud töötajate soovidega võib juhtkond arvestada puhkuste ajakava koostamisel, aga ei pea.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Näitan 6 postitust - vahemik 31 kuni 36 (kokku 36 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas tööandja saab sundida töötajaid kogu aasta puhkust ette võtma?