Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas töökaotus on maailmalõpp?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Teema: Kas töökaotus on maailmalõpp?

Postitas:

Mis te arvate, kas töökaotus on kõige hullem asi maailmas?

Mu arust on, kuna mind hiljuti koondati. Ei teagi enam, mis eluga peale hakata. Kõik tundub kurb ja mõttetu.

+19
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.11 01:04; 07.01 18:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koondamine ja maailmalõpp? No ausalt! Koondamine on kõige kasulikum töösuhte lõpetamise vorm üleüldse. No muidugi kui staaži pole just 6 kuud…

Saad hunniku raha, mõnusalt korraks puhata ja uue hooga tööle asuda. Keeruline on neil, kes mingil põhjusel mujale ei kvalifitseeru, ümber õppida ei saa, midagi ei oska või elavad piirkonnas, kus muud tööd pole. Muul juhul on koondamine hea võimalus uuteks algusteks.

+44
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.11 01:11; 26.11 20:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei, töökaotus on võimalus uuteks algusteks

*kevadel koondatu

+14
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

alguses võib küll nii olla, aga tegelikult pole ja mõnes mõttes saab rutiinist välja tulla ja alustada millegi uuega, võid avastada enda jaoks isegi palju huvitavama elu

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See võib nii tunduda, kuna sa oled hetkel selles situatsioonis. Mulle oleks lapse või tervise kaotus maailma lõpp.

+21
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb olukorrast.

Kui oled mingil põhjusel selline, et sul on raske uut kohta leida, siis võib olla tõesti masendav olukord. Mu tutvusringkonnas üks inimene sooritas lõpuks enesetapu, koondati, oli kaks aastat töötu ja siis pani nööri kaela.

AGA seda oleks saanud ka ära hoida, kui ta ise ei oleks olnud oma endises kohas mõtetes nii kinni ega poleks ise seda enda jaoks palju hullemaks mõelnud. Tal oli kinnisidee, et kas SEE töökoht (millest ta ilma jäi) või üldse mitte midagi. Ta oleks vabalt saanud ka eraettevõtluse korras samasugust tööd edasi teha, eriala oli selline, mis võimaldanuks töötada ka kodus.

Mind ennast on elu jooksul koondatud kolm korda. Esimesel korral oli järgmine töökoht juba olemas, teisel korral vindusin poolteist aastat enne kui sobiva töö leidsin (väga tore koht oli, aga lahkusin mõne aja pärast, sest sain veel parema pakkumise), kolmandal korral sain koondamisrahadega oma vannitoa ära remontida 😀 Täitsa töötuks pole kunagi jäänud, mingid madalperioodid võivad vahele tekkida, aga eks see sõltub paljus ka endast, millega sa rahul oleksid ja kui palju oled valmis oma elu muutma.

Mina niimoodi küll ei mõtle, et töö (mingi konkteetne töökoht) on kogu elu ja kui see kaob, siis on p… Ma võiks rahulikult ka ilma tööta elada, kui materiaalne kindlustatus oleks olemas. Vedeleks niisama, vaataks iga päev, et mida uus päev toob, ilma suurte plaanideta. Loeks raamatuid, renoveeriks mingeid mööblitükke, nikerdaks kodu ümbruses midagi, matkaks ringi jms. Väga chill. Mu meelest pigem rikub elu ära igapäevane palgatööl käimine.

+17
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole see mingi maailmalõpp. Ega siis töö maailmast otsa pole saanud, midagi leiad nagunii, kui väga vaja on. Ja kui on sant koht, teed hambad ristis ning otsid samal ajal uut kohta. Tasub meeles pidada, et me ei ole ju sündinud siia eesmärgiga töötada, vaid pigem töötame, et ära elada.

+14
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.11 10:11; 22.11 10:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina niimoodi küll ei mõtle, et töö (mingi konkteetne töökoht) on kogu elu ja kui see kaob, siis on p… Ma võiks rahulikult ka ilma tööta elada, kui materiaalne kindlustatus oleks olemas. Vedeleks niisama, vaataks iga päev, et mida uus päev toob, ilma suurte plaanideta. Loeks raamatuid, renoveeriks mingeid mööblitükke, nikerdaks kodu ümbruses midagi, matkaks ringi jms. Väga chill. Mu meelest pigem rikub elu ära igapäevane palgatööl käimine.

Jah, ma ka oleksin võimalusel niisama ja naudiksin päeva. Mul vanus ka selline, et pensionini veel aega, aga palju üldse veel elada on jäänud, ei tea. Et kui peaks nüüd surema, siis polegi muud meenutada, kui vastumeelsust päevast päeva tööl käimisest. Küll tahaks, et oleks rahaliselt võimalik teha just siis just neid asju, milleks parajasti soov tekib.

+14
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.11 10:11; 22.11 10:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis te arvate, kas töökaotus on kõige hullem asi maailmas? Mu arust on, kuna mind hiljuti koondati. Ei teagi enam, mis eluga peale hakata. Kõik tundub kurb ja mõttetu.

Minule igatahes tundus ka nii. Otsisin üle aasta tööd, sel ajal tundus see kohutav aeg. Vaatasin isegi müüjaid kassas, et neil on vähemalt töö. Nüüd tagantjärele vaatan, et ei olnud hullu midagi, see aeg tuli kasuks. Esiteks leidsin parema töö, kui see eelmine oli. Teiseks läks see firma nagunii pankrotti aasta hiljem pärast minu koondamist ja lõpp seal oli väga närvesööv kõigile töötajatele. Kolmandaks oli see aeg, kus laps vajas palju tähelepanu, sain seda talle anda. Lisaks tegin kodus suuremat sorti puhastuse ja remondi, müüsin kõik ebavajalikud asjad maha jne. Mis oli stressirohke, oli see töötukassas käimine, pidevad äraütlemised, enesehinnangu langus ja hirm, et mis saab. Aga kõik lahenes väga hästi.

+21
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töökaotus on ebameeldiv. Töökaotus koondamise tagajärjel võib olla ka ebameeldiv, kuigi tõsi, nagu eelpool öeldud, see on töötajale kõige kasulikum töö kaotamise viis ning tihti hea võimalus puhkamisest, parema töökoha või uue sihi leidmiseks.

Kuid, räägin enda kogemusest. Selle aasta alguses koondati, niimoodi et teate sain veebruari alguses ja töö lõpetasin just koroona tippajaks. Staaži üle 10 aasta, nii et sain koondamise parimad tingimused. Ja veetsingi kevade/suve reg. töötuna – natuke kandideerisin, aga eelkõige keskendusin kodustele projektidele ja puhkamisele. Ütlen veel, et ma olen äärmiselt laisk, madala energiaga inimene, kes hea meelega elakski “töövabalt”, lisaks on mul suured säästud (paar aastat elaks tagasihoidlikult ära) ning mulle meeldib omaette nokitseda, matkata jne (s.t. see et kõik muu pere ja sõbrad on tööl, minu head olemist alguses ei seganud).

Siiski, peale u. 3-4 kuud töötuks olemist läksid muremõtted nii tihedaks, sest töötuid hetkel nii palju, minu erialal palju konkurente (meil läks kogu firma kinni, nii et 100+ sarnase taustaga inimese korraga tööturul, lisaks veel kõik koroona tõttu töö kaotanud inimesed) ja näha LinkedIn-is vms järjest kuidas kõik endised kolleegid järjest tööle saavad tekitas ka natuke sisemist paanikat, et jään teistest maha ja tekib veel suurem paus CV-s jne (mis minu arust on täiesti okei, aga tean, et osadel tööandjatel/personali-inimestel on eelarvamus selle vastu). Sügisel sain õnneks tööle ning kuigi siin on olnud raske harjuda, olen nüüdseks enam-vähem “sees” ja kohtati on tööstressist hoolimata meelerahu suuremgi kui töötuna.

Et siis, ma arvan, et see oleneb inimesest. Mulle minu töö otseselt tähtis pole (s.t. pole selline asi mis oleks lisaks mu hobi, mida teeks ka tasuta vms), ma ei defineeri end üldse läbi oma töökoha, aga kuna ma olen muretseja tüüpi, siis oli peale esmast väljapuhkamist stressirikas olukord küll.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul poleks midagi koondamise vastu. Paraku pole seda loota, sest erinevatel põhjustel töötajad lahkuvad ja meil pigem probleem, kust uusi saada. Vajalik kutseõpe.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sel juhul ma olen 4 korda maailmalõpu üle elanud…

Midagi rõõmustavat see küll pole – eriti kui oled harjunud ikkagi midagi tegema. Aga palju sõltub ka tingimustest – kui säästud on olemas, finantskohustusi vähe, koondamisraha makstakse, siis vast pole kõige hullem – elab üle selle raske perioodi.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen korra koondatud olnud, üle elanud üliraske terviseprobleemi ja matnud lapse. Mis te ise arvate, milline nendest minu jaoks maailmalõpp oli?

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tasub meeles pidada, et me ei ole ju sündinud siia eesmärgiga töötada, vaid pigem töötame, et ära elada.

Minu meelest on jälle kohutav käia tööl selleks, et ära elada. Ma mõistan, et paljud peavad seda tegema, aga tegelikult on ju eesmärk teha asja, mida armastad, st teha tööd, mida teeksid ka ilma raha vajamata.

+6
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis te arvate, kas töökaotus on kõige hullem asi maailmas?

Mu arust on, kuna mind hiljuti koondati. Ei teagi enam, mis eluga peale hakata. Kõik tundub kurb ja mõttetu.

Mõttetu libateema sinu 10 000 libateemast

0
-17
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Koondamine on kõige kasulikum töösuhte lõpetamise vorm üleüldse. No muidugi kui staaži pole just 6 kuud…

Jah, mõistlik firma koondab, kui muud üle ei jää ja inimesed saavad koondamishüvitist, et vahepeal ära elada ja uus töö leida. Kuuldavasti on Eestis palju firmasid, kus on inimesi alusetult, otsitud põhjustel vallandatud või sunnitud kirjutama lahkumisavaldus, poolte kokkuleppel ja öeldud piinlikkustundeta, et ära homme enam tule ja heal juhul makstakse viimase kuu palk. Mitte kedagi ei huvita, mis saab neist edasi, kas need inimesed leiavad kiiresti uue töö, kuidas nad vaimselt ja rahaliselt hakkama saavad, eriti nõrgema närvikavaga inimesed, kui nende enesehinnang on kõvasti kannatada saanud. Tööandjad, juhid peaksid tõsiselt mõtlema, millisesse olukorda nad võivad inimesi viia ja kas ikka tasub kergekäeliselt vallandada või saaks neid vältimatus olukorras koondada, sest Eestis näib vallandamine käivat lihtsasti, igal ajal.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koondamine ja maailmalõpp? No ausalt! Koondamine on kõige kasulikum töösuhte lõpetamise vorm üleüldse. No muidugi kui staaži pole just 6 kuud…

Miks see 6 kuud oluline on?

Tähtajatu töölepinguga töötavale töötajale tuleb tööandjal maksta koondamisel hüvitist töötaja ühe kuu keskmise töötasu ulatuses. Seda sõltumata töötaja tööstaaži pikkusest.

https://arileht.delfi.ee/news/juhtimine/advokaat-selgitab-koondamise-abc-mis-reegleid-tuleb-jargida-ja-kuidas-erineb-kollektiivne-koondamine-tavalisest?id=89350449

0
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.11 19:58; 26.11 21:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koondamine ja maailmalõpp? No ausalt! Koondamine on kõige kasulikum töösuhte lõpetamise vorm üleüldse. No muidugi kui staaži pole just 6 kuud…

Miks see 6 kuud oluline on?

Tähtajatu töölepinguga töötavale töötajale tuleb tööandjal maksta koondamisel hüvitist töötaja ühe kuu keskmise töötasu ulatuses. Seda sõltumata töötaja tööstaaži pikkusest.

https://arileht.delfi.ee/news/juhtimine/advokaat-selgitab-koondamise-abc-mis-reegleid-tuleb-jargida-ja-kuidas-erineb-kollektiivne-koondamine-tavalisest?id=89350449

Aga palju pärast Töötukassast saab? On ju vahe, kas 6 kuud või näiteks üle 10 aasta. Samuti on vahe etteteatamisajas. Muidugi, kui mitme kuu palk rohkem pole kõneväärt, siis tõesti pole vahet.

Paljud firmad muide maksavad ka nõutud etteteatamisaja rahas kinni ja tööle rohkem minema ei pea. Ma näiteks sain koondamisel korraga 6 kuu palga. Neli kuud tööandjalt + kaks Töötukassalt. Ja 360 päeva saaks veel kodus ka passida, küll väiksema summaga, aga siiski. Päriselt, nagu lotovõidu oleks saanud. Ma ise muidugi kodus ei passinud ja leidsin varsti uue töö, aga raha oli järsku väga palju.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.11 01:11; 26.11 20:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On ju vahe, kas 6 kuud või näiteks üle 10 aasta.

Siis räägigi 10 aastast, mitte jaburast kuude arvust. Paljukest 10 aastat samas kohas töötanuid tänapäeval üldse ongi. Loomulikult tetatakse piisavalt ette, miks ei peaks.

+1
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.11 19:58; 26.11 21:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen korra koondatud olnud, üle elanud üliraske terviseprobleemi ja matnud lapse. Mis te ise arvate, milline nendest minu jaoks maailmalõpp oli?

Jah, viimased kaks on paraku eriti hullud 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.11 01:04; 07.01 18:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis te arvate, kas töökaotus on kõige hullem asi maailmas?

Mu arust on, kuna mind hiljuti koondati. Ei teagi enam, mis eluga peale hakata. Kõik tundub kurb ja mõttetu.

Täiesti vale suhtumine. Koondamine on väga hea asi, lausa õnnistus ma ütleks. Saad kena kopsaka raha ja vajadusel mõnda aega töötuskindlustushüvitise najal puhata (isegi koguni kuni 1 aasta, kui soovid). Kui puhata ei soovi, hakka uut tööd otsima ja saad kopsaka raha investeerida mujale (nt õpingud, kodu, auto vms).

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paljukest 10 aastat samas kohas töötanuid tänapäeval üldse ongi.

Mul saab kohe 20 aastat täis oma tööandja juures. Minu enda ettevõttes töötavad 3 inimest, kes meie pere ettevõtetes töötanud 25-48 aastat.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On ju vahe, kas 6 kuud või näiteks üle 10 aasta.

Siis räägigi 10 aastast, mitte jaburast kuude arvust. Paljukest 10 aastat samas kohas töötanuid tänapäeval üldse ongi. Loomulikult tetatakse piisavalt ette, miks ei peaks.

Minu tööandja juures ikka mitukümmend üle 10-aastase staaziga töötajat, isegi üle 15-aastasega. Tootmisettevõte.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tasub meeles pidada, et me ei ole ju sündinud siia eesmärgiga töötada, vaid pigem töötame, et ära elada.

<p style=”text-align: left;”>Minu meelest on jälle kohutav käia tööl selleks, et ära elada. Ma mõistan, et paljud peavad seda tegema, aga tegelikult on ju eesmärk teha asja, mida armastad, st teha tööd, mida teeksid ka ilma raha vajamata.

</p>
<p style=”text-align: left;”>
No mis töö see on, mida nt sina ilma isikliku materiaalse huvitatuseta teeksid? Päriselt kohe, vähemalt 40 tundi nädalas.</p>

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Algul on väga raske juba emotsionaalselt. Siis saab raha ja puhata natuke.Mul tuli just uus töökoht nagu taevamanna kaela, oligi puhkamisest isu täis.Aga koondamisteade on küll halb telegramm.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koondamises ei ole mitte midagi halba. Saad töötukassast regulaarselt raha ja samal ajal avastad,et väljaspool tööruume on ka tegelikult elu. Eriti vahva kui see elu hakkab meeldima ja enam ei tahagi orjaks saada uuesti. see viimane lause  on muidugi haruldane ,eestlase orjamentaliteet on sajanditega liialt kinnistunud.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koondamises ei ole mitte midagi halba. Saad töötukassast regulaarselt raha ja samal ajal avastad,et väljaspool tööruume on ka tegelikult elu. Eriti vahva kui see elu hakkab meeldima ja enam ei tahagi orjaks saada uuesti. see viimane lause on muidugi haruldane ,eestlase orjamentaliteet on sajanditega liialt kinnistunud.

Vaevalt, et orjamentaliteet kinnistunud on, lihtsalt tühi kõht ja külm tuba sunnivad oma tahtmised ja mittetahtmised alla suruma. Kui on ka lapsed peres, oleks eriti narr, kui lapsevanem ütleks, et ei taha enam ori olla – vaadake ise, kust süüa saate.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaevalt, et orjamentaliteet kinnistunud on, lihtsalt tühi kõht ja külm tuba sunnivad oma tahtmised ja mittetahtmised alla suruma. Kui on ka lapsed peres, oleks eriti narr, kui lapsevanem ütleks, et ei taha enam ori olla – vaadake ise, kust süüa saate.

Sina just oledki orjamentaliteediga. Tühi kõht ja külm tuba? Kui need tegurid sunnivad sind mingit tööd tegema kellelegi teisele (tööandjale), just siis oledki ori. Kui sinu toatemperatuur ja laste kõht sõltuvad sinu tööandjast, oled sa oma tööandja ori.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul vist seisab see ka kohe ees esimest korda elus. Vanus on ka keskmine juba, tavaline kontoritöötaja.

Ma mõtlesin eile, et väga väike erinevus on koondamisrahades. Kui oled olnud alla 1a tööl on etteteatamine 15p ja hüvitis 1 kuu. Kui oled olnud 4 aastat ja 11 kuud, on etteteatamine 30 päeva ja hüvitis 1 kuu. Kas on nii? Vahe siis nö pool palka vaid?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.01 15:32; 12.01 16:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul vist seisab see ka kohe ees esimest korda elus. Vanus on ka keskmine juba, tavaline kontoritöötaja.

Ma mõtlesin eile, et väga väike erinevus on koondamisrahades. Kui oled olnud alla 1a tööl on etteteatamine 15p ja hüvitis 1 kuu. Kui oled olnud 4 aastat ja 11 kuud, on etteteatamine 30 päeva ja hüvitis 1 kuu. Kas on nii? Vahe siis nö pool palka vaid?

kui tööl oldud 5-10 aastat, maksab töötukassa lisaks ühe kuu ja kui üle 10 aasta, siis kahe kuu palga suuruse hüvitise.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas töökaotus on maailmalõpp?