Esileht Pereelu ja suhted Kas töövõimetu

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Kas töövõimetu

Postitas:

Mure järgmine. Kas minu abikaasa peab hakkama onunaise(lesk ja lastetu) eest vanadekodu arveid maksma kui to kinkis pool maja mu mehele. Kinkelepingus mingeid nõudeid ei seatud. Ka on minu abikaasa raske puudega, 100% töövõimetu ja vajab 24 h abi. Ise olen ahastuses kuna niigi peame edaspidi minu palgast ja tema töövõimetuspensionist hakkama saama. Meil on 2 last (15a ja 4a) ja pangalaen.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.01 19:15; 20.01 19:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loobuge pärandist või müüge pool maja maha ja sellest tasutegi arved. Tasuta lõunaid pole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.01 19:23; 20.01 23:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kusjuures arvan et ei pea, sest seadusjärgseid sugulasi pole ja see kellele on vara tehtud ei mängi siin mingit rolli. Kohalik omavalitsus maksab puuduva osa kinni , mis onunaise pensionist puudu. Kinkeleping oli ju tehtud enne hooldekodusse minekut ja sealt puudus klausel ülalpidamise kohta. Parem oleks uurida ka juristilt siis kindlam.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvan, et neid arveid peab maksma ikka KOV. Pärand ei tohiks üldse asjasse puutuda

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pool maja kingiti kevadel, onunaine juba aastast 2007 hooldekodus. Viimase aasta on maksnud mu ämm kuna vanainimese raha sai otsa. Teine pool maja on muidugi veel onunaise nimel. Tegelikult on lubatud maja ammu meile ning ämm ja äi on 10 aastat seal käinud abis küll aeda korras hoidmas, küll poest sööki toomas. Onu suri 2006 vähki ja tema ei saanud ise midagi seal teha ning proua oli ammu haige ja liikus vaid toa piires.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.01 19:15; 20.01 19:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas tõesti peab riik (s.t. maksumaksjad) maksma ka nende hooldamise eest, kel tegelikult sugulased (ja kinnisvara) olemas?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

müüge see maja maha ja laske memmel rashulikult hooldekodus elada. tõesti, viimase käo küsimus on täiesti õige – miks peaks maksumaksja ülal pidama vanakest, kellel on kinnisvara?

0
0
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kas tõesti peab riik (s.t. maksumaksjad) maksma ka nende hooldamise eest, kel tegelikult sugulased (ja kinnisvara) olemas? [/tsitaat]

Tegelikult pole onunaine ju sugulane, ehk ta oleks seda sama palju ka siis, kui onu oleks enne surma temast lahku läinud. Seadus kindlasti ei kohusta millekski, kuid arvestades poolt maja + teoreetiliselt lisanduvat teist poolt peaks vajadusel siiski aitama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keegi ei saa sundida hooldekodus viibijat kinnisvara müüma. Seda ei saa teha ka keegi teine, ikka tema ise.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.01 20:18; 20.01 23:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult peab hakkama maksma küll. Mul oli analoogne juhus, kus minu tädi kinkis u 5 aastat tagasi oma korteri mulle. Kui nüüd jäi viletsaks ja oli vaja hooldekodusse panna, keeldus KOV arveid maksmast väitega, et vanuril oli kinnisvara ning selle kinnisvara saanud sugulase kohustus on teda üleval pidada.

0
0
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Kui sinu mehe käest raha küsitakse, siis teete avalduse, et kinnisvara (poolt maja) ei ole võimalik müüa või on see teie eluase, samuti on teil ülalpeetavaid ja nendelegi ei jätku.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.01 20:18; 20.01 23:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Masendav, kui kasuahneid ikka eestlaste seas on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.01 19:23; 20.01 23:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kui sinu mehe käest raha küsitakse, siis teete avalduse, et kinnisvara (poolt maja) ei ole võimalik müüa või on see teie eluase, samuti on teil ülalpeetavaid ja nendelegi ei jätku.[/tsitaat]
siis müüakse see onunaisele kuuluv majapool kulude katteks võõrastele maha, on see siis parem või?

0
0
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Pereelu ja suhted Kas töövõimetu

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.