Esileht Ilu Kas trenn peab mugav olema?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )

Teema: Kas trenn peab mugav olema?

Postitas:
Kägu

Olen 50-aastane ja hakkasin hiljuti hiit trennis käima. Esimene trenn tahtis ära tappa. Teise ei julgenud minna. Kolmandasse ka mitte. Sealt edasi proovisin uuesti.

Treener on väga tore ja kindlasti asjatunda. Aga mõtlen, et kas ei peaks olema erinevad lähenemised algajatele, erinevatele vanustele, edasijõudnutele, noortele jne?

Mina tunnen, et neis trennides läheb mu pulss 180 peale ja olen infarkti äärel. Ma olen sale ja siiski üsna terve (kui kilpnäärme alatalitlus välja arvata). Kas selline pulss on ok? Minu trenni eesmärk on hoida lihasmassi normaalsena ja hoida kaalu püsivana.

Hiljuti kuulasin mingit treenimisega seotud podcasti, kus asjatundja rõhutas, et treenimine peab olema mugav ja mõnus. Et tekiks soov ikka ja uuesti trenni teha.

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma soovitan teha sul teha koormustesti, siis saad selgema pildi.
Kuid ma isiklikult arvan, et loomulikult peaks lähenemine olema algajatele teine. Igal vanusel on oma kõrge pulss.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Algajate grupist tuleb alustada.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen 50-aastane ja hakkasin hiljuti hiit trennis käima. Esimene trenn tahtis ära tappa. Teise ei julgenud minna. Kolmandasse ka mitte. Sealt edasi proovisin uuesti.

HIIT trenn on ka väga treenitud inimestele üliraske. See ei ole kindlasti algajatele. Miks sellise trenni just valisid?

+20
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Püha müristus, lõpeta see hiit kohe ära, see pole sulle. Vaevalt, et ükski võhmatrenn on.

Tee jõusaali. Saad pulsi üles ja lihast luudedele

+16
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hiljuti kuulasin mingit treenimisega seotud podcasti, kus asjatundja rõhutas, et treenimine peab olema mugav ja mõnus. Et tekiks soov ikka ja uuesti trenni teha.

Trenn ei tohiks olla selline, et surma maitse on suus, aga ega ta nüüd nii mugav ja mõnus siiski ka alguses ei ole, kui pole väga pikka aega trenni teinud. Natuke peab ikka mugavusstsoonist välja ka minema. Samas kui oled juba tükk aega käinud ja ikka on väga vastumeelne, ilmselt siis võiks siiski mingi muu trenni valida.

+17
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kogenud treener oskab su füüsilist võimekust hinnata ning teatud harjutuste puhul soovitada algul lihtsamaid versioone või variatsioone. Kindlasti ei ole asja mõte hing paelaga kaelas ära nõrkeda.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei saa päris hästi aru, miks sa just HIIT trenni valisid, juba nimigi ütleb, et see on intensiivne. 50-aastane seni trennikauge inimene kindlasti ei peaks seda esimeseks trenniks valima. Spordiklubides on väga lai valik tantsutrenne, igasuguseid kõht-selg-tuhar tüüpi trennid, bodybalance, pilates, jooga jne jne. Igaüks peaks endale sobiva leidma. Lihastreeninguks on Bodypump lollikindel valik, kui jõusaalis masinate vahel ennast koduselt ei tunne.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen ilmselt kõige laisem inimene maa peal üldse. Ja endas üsna kindel – trenn peab mõnus olema. Kõige vähem kasu on sellest trennist, mis liigse pingutuse tõttu nii ebameeldivaks muutub, et selle pooleli jätad. Mina ei tea, võibolla on mingi vahe, kui kindla eesmärgiga treenida, maratoniks või muuks selliseks, siis vast on suuremal rabelemisel mõte ja leiad motivatsiooni. Aga kui lihtsalt tervise heaks, siis milleks? Tervis püsib vähemaga kah.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen ilmselt kõige laisem inimene maa peal üldse. Ja endas üsna kindel – trenn peab mõnus olema. Kõige vähem kasu on sellest trennist, mis liigse pingutuse tõttu nii ebameeldivaks muutub, et selle pooleli jätad. Mina ei tea, võibolla on mingi vahe, kui kindla eesmärgiga treenida, maratoniks või muuks selliseks, siis vast on suuremal rabelemisel mõte ja leiad motivatsiooni. Aga kui lihtsalt tervise heaks, siis milleks? Tervis püsib vähemaga kah.

Mina ei usu sind. Maailma kõige laisem inimene olen mina. Mõtlen, et teen nt õhtul kodus 100 poolkükki (seda 40+30+30 teha on mul käkitegu). Esimese 20 juures tunnen, et appi, kui igav. No kohe kuidagi ei viitsi. Kas tõesti on veel 80 vaja teha?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Imelik lugeda. Kas siis treenerid ei peaks asja jagama, et mis kellele sobilik on? Inimene, kes enne pole kunagi trennis käinud ja keskeas alustab, ei saa ju teada, ikka treener peaks rohkem teadma. Kas siis enne mitte mingit vestlust ega ankteeti ei olegi, maksad ja valid teadmatusest hoopis vale asja?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen 42 ja aastaid stabiilselt treeninud, aga HIIT trennis sureks ka mina 😀  Kõrge intensiivsusega treeningut ei saa alustada nullist, selleks peab mingi baas all olema. Algajatele see kindlasti ei sobi.

Vastates aga küsimusele – mina ei leia, et trenn peaks ilmtingimata otseselt mugav olema. Mugavustsoon on tore ja mõnus, aga see ei arenda. Trenn peaks olema parajalt väljakutset esitav – nii, et on parajalt raske, aga mitte halb. Siis on pärast trenni hea tunne ja tekib soov uuesti teha.

Samas aga tuleb öelda, et paraja intensiivsus- ja raskusastme leidmine on keeruline ka väga kogenud treenijatele, sest mõistus ja ego võivad öelda üht asja, aga keha hoopis teist. Või on takistuseks hoopis hirm. Ja organism ei ole iga päev ja iga nädal ja iga kuu täpselt samal tasemel, et muudkui aga tead täpselt, et nüüd on vaja nii teha ja siis ongi kõik õigel pulgal. Ei, see on pidev ja igapäevane tunnetamise ja oma keha ausa kuulamise teekond, mis saab aastatega üha selgemaks ja arusaadavamaks, aga päris perfektseks mitte kunagi.

 

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Trenni tuleb teha nii, et säilib hea enesetunne. Teed sa hiiti või mida iganes, on ju võimalus omas tempos teha! Või keegi ajab piitsaga taga? Treener mõnitab, kui aeglasemalt teed või puhkepausi võtad? Trenn, mis ei võimalda pingutust oma enesetunde järgi kohandada, pole kindlasti algajale mõeldud, ega üleüldse inimesele kes pole ideaalses vormis.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See, et sa sale oled, ei tähenda midagi. Käisin mitu aastat spinningus, päris kõva tamp oli taga ja paljud minust poole nooremad, saledad ei jõudnud seal tempot pidada, ka isegi mitte mitmekuulist trenni.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sa võtsid HIITi kohe esimeseks trenniks või? Pole ime, et ära tappa tahtis…

Ei, trenn ei pea olema mõnus lebo, siis ei arene. Trenn peab olema väljaspool mugavustsooni, aga mitte ka nii, et surm silma ees ja veremaitse suus…

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No minule ei meeldi ükski trenn. Kõige mugavam oleks diivani peal lösutada. Kõndimine äkki ka oleks enam-vähem. Kui ma ainult mugavusest lähtuks, ma ei teekski mingit trenni üldse. Peangi ennast sundima liigutama, mulle ei meeldi seal üldse. Mõnus on pärast trenni, olen rõõmus, et üldse läksin ja ka enesetunne on hea.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

“Mugav” on selles kontekstis vale sõna, kuidas saaks füüsiline aktiivsus mugav olla? Aga mõnus peab trenn minu arvates küll olema, nii et tõesti tahad kohale minna ja ennast liigutada, mitte nii, et ajad ennast ainult kohusetundest kodust välja. Ma ei tea sellest hiitist midagi, aga vali endale ala, mis päriselt meeldib. Ma näiteks ei suudaks iialgi jooksmas käia, nii surmigav minu jaoks. Idamaine tants aga on hoopis teine asi.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina arvan ka et on lihtsalt vale treening valitud.

Olen ise samas vanuses, 8 aastat järjest treeninud ja Hiit-i ei söanda siiamaani minna.

Alustuseks leiab kindlasti midagi leebemat. Kas käid kuskil suuremas spordiklubis, sel juhul peaks valikut olema. Kasvõi Bodypump, on ka oluliselt rahulikum ja algaja saab kergete raskustega kaasa teha. Pulss seal küll niimoodi metsikult ei tõuse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hiit on tõesti liiga raske, mulle ei meeldinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga mõnus peab trenn minu arvates küll olema, nii et tõesti tahad kohale minna ja ennast liigutada, mitte nii, et ajad ennast ainult kohusetundest kodust välja.

Minu jaoks pole ühtegi sellist trenni olemas.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen 50-aastane ja hakkasin hiljuti hiit trennis käima. Esimene trenn tahtis ära tappa. Teise ei julgenud minna. Kolmandasse ka mitte. Sealt edasi proovisin uuesti.

Treener on väga tore ja kindlasti asjatunda. Aga mõtlen, et kas ei peaks olema erinevad lähenemised algajatele, erinevatele vanustele, edasijõudnutele, noortele jne?

Mina tunnen, et neis trennides läheb mu pulss 180 peale ja olen infarkti äärel. Ma olen sale ja siiski üsna terve (kui kilpnäärme alatalitlus välja arvata). Kas selline pulss on ok? Minu trenni eesmärk on hoida lihasmassi normaalsena ja hoida kaalu püsivana.

Hiljuti kuulasin mingit treenimisega seotud podcasti, kus asjatundja rõhutas, et treenimine peab olema mugav ja mõnus. Et tekiks soov ikka ja uuesti trenni teha.

muidugi peab olema mugav. lisaks veel mõnus ja andma hea emotsiooni. ma ei läheks kunagi trenni, kus loen minuteid trenni lõpuni. ma lihtsalt ei suudaks ennast selliseks asjaks motiveerida. praegu käingi Myfitnessis enda valitud trennides ja treenerite juures, kes mind inspireerivad, naeratuse näole toovad. Selja märjaks võib trennis saada ka üliinimlikke pingutusi tegemata.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Trenn peab kindlasti olema nii tore, et tahad tagasi minna. Koormust tasub tõsta siis, kui sa ise tunned, et selleks on aeg. Kõik rühmatrennid, kus on hea muusika ja stiil tantsuline, on hea algus. Klubides zumba ja teised samalaadsed. Need on toredad ja sa ei pane tähelegi, et juba trenn läbi. Selline veremaitseline rassimine ei ole jätkusuutlik. Kui treenitus kasvab, siis võid ise tunda, et vat nüüd tahaks HIITi proovida. Tähtis on järjepidevus ja seda saavutad meeldiva trenniga kergemini. Jõusaal on ka alternatiiv, seal on eriti kerge ise koormust valida ja pikapeale suurendada.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga mõnus peab trenn minu arvates küll olema, nii et tõesti tahad kohale minna ja ennast liigutada, mitte nii, et ajad ennast ainult kohusetundest kodust välja

Minu jaoks pole ühtegi sellist trenni olemas.

Metsas käimine – elan  märtsi lõpust oktoobri lõpuni maakodus (nädalavahetustel, puhkuste ajal, aga on ka kodukontor) – siis teen iga hommik tubli metsa tiiru kui mere äärde välja, lisaks korjan ka mustikaid, pohli, seeni. Koera jookseb kaasas. Aga vot talvel jõusaali minekuks pean ennast kokkuvõtma.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Metsas käimine – elan  märtsi lõpust oktoobri lõpuni maakodus (nädalavahetustel, puhkuste ajal, aga on ka kodukontor) – siis teen iga hommik tubli metsa tiiru kui mere äärde välja, lisaks korjan ka mustikaid, pohli, seeni. Koera jookseb kaasas. Aga vot talvel jõusaali minekuks pean ennast kokkuvõtma.

Eks ma koeraga jalutan ka iga päev ja käin metsas, aga see pole ju mingi trenn ega asi.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Metsas käimine – elan märtsi lõpust oktoobri lõpuni maakodus (nädalavahetustel, puhkuste ajal, aga on ka kodukontor) – siis teen iga hommik tubli metsa tiiru kui mere äärde välja, lisaks korjan ka mustikaid, pohli, seeni. Koera jookseb kaasas. Aga vot talvel jõusaali minekuks pean ennast kokkuvõtma.

Eks ma koeraga jalutan ka iga päev ja käin metsas, aga see pole ju mingi trenn ega asi.

Teatud vanuses sobib juba ka trenniks.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teatud vanuses sobib juba ka trenniks.

Mis. vanus see siis peaks olema? Koeraga jalutamine ja seenel käimine pole trenn.

+4
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teatud vanuses sobib juba ka trenniks.

Mis. vanus see siis peaks olema? Koeraga jalutamine ja seenel käimine pole trenn.

80+  enamasti kindlasti on pingutus, aga 50-aastaselt jalutuskäiku trenniks küll ninetada ei saa.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa võiksid loetleda, millised rühmatreeningud su spordiklubis valikus on ja me aitame teha valikut, miks võiks algajale sobida ????

Mõni klubi paneb raskusastmed oma kodulehele  kirja nt värvikoodiga.

Tahtsin ka sind lohutada, et ära nüüd püssi põõsasse viska ja arva, et kõik trennid sellised on. Sul õnnestus lihtsalt võimalikust valikust see üks hullemaid leida ????  mina ei saa vist iial HIIT trenni kõlbulikuks.

 

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen TA.

Meil siin maakohas paraku valikut ei ole. Ongi see üks ja ainus trenn. Rumal olin. Ei teinud üldse mingit eeluurimist. Lihtsalt läksin pahaaimamatult.

Huvitav jah, et osalisi on palju. Ja teised tunduvad kordi tublimad kui mina. Eks nad on natukene nooremad ka kui mina.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen TA.

Meil siin maakohas paraku valikut ei ole. Ongi see üks ja ainus trenn. Rumal olin. Ei teinud üldse mingit eeluurimist. Lihtsalt läksin pahaaimamatult.

Huvitav jah, et osalisi on palju. Ja teised tunduvad kordi tublimad kui mina. Eks nad on natukene nooremad ka kui mina.

Siis on küll kahju. Ehk on jõusaal sealsamas siiski? Saaks natuke tugevamaks treenida ja siis ehk uuesti proovida.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )


Esileht Ilu Kas trenn peab mugav olema?