Esileht Koolilaps Kas tüdrukutevaheline sõprus on kuidagi sügavam kui poistevaheline?

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Kas tüdrukutevaheline sõprus on kuidagi sügavam kui poistevaheline?

Ise olen naine, aga endal on vaid pojad ning mulle tundub, et poiste suhted sõpradega on kuidagi teistsugused, kui olid mul omal ajal. Mul oli ikka see nn parim sõbranna, kellega tegime kõiki asju koos. Isegi koolisööklasse saia järele ei läinud vahetunnis üksi, vaid ikka koos sõbrannaga. Üksteise eest sai seistud ja välja astutud, kui vaja oli.

Oma poiste pealt aga vaatan, et kuigi nad saavad nt klassis kõikidega läbi ja mõlemal on ka kaks head sõpra, siis on see sõprus kuidagi lahjem. Ei astuta üksteise eest välja, kui sõber ei saa kuhugi kaasa tulla, pole see mingi draama, vaid helistatakse mõnele teisele. Sõpradevahelisi nääklusi ei võeta tõsiselt, vaid kehitatakse selle peale lihtsalt õlgu ja tegeletakse siis millegi muuga. Et küll saavad üle! Ei mingeid solvumisi. Samas sõbranna, kellel on tütar, kurdab küll vahel, et laps on oma sõbrannaga riius ja nutab kodus. Või et tüdrukud on jälle solvunud ja ei räägi omavahel ning siis toimub jälle suur leppimine. Kas poisid ongi kuidagi sõltumatumad ja chillimad?

Ega ma teagi, kumb variant see parem on: kas jäägitu südamesõprus või lahe äraolemine. Aga kuidas on teie tähelepanekud? Eriti huvitaks nende kommentaar, kel on kodus nii pojad kui tütred.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See pole ometi sõpruse sügavuse näitaja, kas käiakse koos sööklas. Needsamad sõbrannad, kellega kui sukk ja saabas ollaks, on tihti järgmisel hetkel valmis oma südamesõbrannat ribadeks klatšima, kui olukord nõuab (ma ei väida seda sinu sõprade kohta, vaid just keskmise tüdrukutevahelise sõpruse kohta). Mul on just sedapidine mulje, et tüdrukute põhikooli aegne suhtlus pole sõprus, vaid rohkem klammerdumine ning vanemaks saades nad alles õpivad sõbrad olema. Ja poisid omakorda õpivad lähedust sõprusesse lisama. Minu mõlemast soost lapsed on põhikoolis kooli vahetanud ning tüdruku senised BFF (Best Friends Forever) kadusid kohe pildilt, ei ole nemad kontakti otsinud ega ka minu tütar – samas poisi eelmise kooli sõbrad on endiselt parimad semud, käivad regulaarselt kinos ja külas üksteisel ning suhtlevad iga päev.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kõrvalt on nagunii raske ühe või teise sõpruse sügavust hinnata.

Lisaks tuleb mängu ka tänapäeva nuti-ekraani-ühiskond, mis võibolla hästi ei soodustagi sellise konkreetse sügavama, parima sõbra tekkimist. Kõik suhtlevad netis kõigiga, põhiline suhtlus käib nutitelefoni vahendusel ja siis kui kooli jõutakse, siis ongi kõik ainult tuttavad.

Lisaks tuleb ka mängu, et kas on üldse kohatud seda parimat sõpra. Näiteks keskkooli ajal oli mul 3 sõbrannat, kellega kõikjal hängisime. ometi ei tundnud ma end kunagi päris gängi kuuluvat – kuigi kõrvalt vaadates olime kindel neljane seltskond. Lõpetasin kooli, läksin teise linna ja suhtlus oli nagu lõigatud – kusjuures kahju ei tunnegi. Hoopis ülikoolis tekkiski alles see pärisel BFF, kellega tekkis tõesti sügavam sõprus, mitte ainult “käime koos pidudel” – kahjuks siiski ka see sõprus nüüd 20 aastat hiljem ei ole enam nii sügav – lihtsalt elu on nii palju lahku viinud (ja hästi ei mõjunud vahepealsed tihedalt koostöötatud aastad – liiga palju tööalaseid pingeid)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise olen naine, aga endal on vaid pojad ning mulle tundub, et poiste suhted sõpradega on kuidagi teistsugused, kui olid mul omal ajal. Mul oli ikka see nn parim sõbranna, kellega tegime kõiki asju koos. Isegi koolisööklasse saia järele ei läinud vahetunnis üksi, vaid ikka koos sõbrannaga. Üksteise eest sai seistud ja välja astutud, kui vaja oli.

Oma poiste pealt aga vaatan, et kuigi nad saavad nt klassis kõikidega läbi ja mõlemal on ka kaks head sõpra, siis on see sõprus kuidagi lahjem. Ei astuta üksteise eest välja, kui sõber ei saa kuhugi kaasa tulla, pole see mingi draama, vaid helistatakse mõnele teisele. Sõpradevahelisi nääklusi ei võeta tõsiselt, vaid kehitatakse selle peale lihtsalt õlgu ja tegeletakse siis millegi muuga. Et küll saavad üle! Ei mingeid solvumisi. Samas sõbranna, kellel on tütar, kurdab küll vahel, et laps on oma sõbrannaga riius ja nutab kodus. Või et tüdrukud on jälle solvunud ja ei räägi omavahel ning siis toimub jälle suur leppimine. Kas poisid ongi kuidagi sõltumatumad ja chillimad?

Ega ma teagi, kumb variant see parem on: kas jäägitu südamesõprus või lahe äraolemine. Aga kuidas on teie tähelepanekud? Eriti huvitaks nende kommentaar, kel on kodus nii pojad kui tütred.

Tüdrukud kipuvad olema sellised hullud klammerdujad jah. Poiste sõprus on pigem mõnus omavaheline suhe.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen kusagilt lugenud, et poiste sõprus on kaasav (inclusionary), tüdrukute oma eraldav (exclusionary) – see tähendab tõesti, et poisid ongi sellistes üldisemates kampades, kus ehk käib väike võimuvõitlus liidripositsiooni pärast, aga tüdrukud moodustavad tihti selliseid “meie vs nemad” liitusid, kus omavahelist sõprust näidatakse kellegi väljaarvamisega.

Ma tõesti ei taha kapimisogüün olla, aga minu kogemused on seda elus kinnitanud, kuigi otse loomulikult ei pruugi see olla üldkehtiv.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No, naised vajavad sõbrannat, et WC’sse minna, mehed lähevad alati üksi.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See pole ometi sõpruse sügavuse näitaja, kas käiakse koos sööklas. Needsamad sõbrannad, kellega kui sukk ja saabas ollaks, on tihti järgmisel hetkel valmis oma südamesõbrannat ribadeks klatšima, kui olukord nõuab (ma ei väida seda sinu sõprade kohta, vaid just keskmise tüdrukutevahelise sõpruse kohta).

Mul on jäänud mulje, et tüdrukute hulgas on kahte liiki sõbrannatajaid.

Esimest liiki tüdrukud on oma suguõdede suhtes üsna rivaalitsevad, mis ei lase neil tihti sügavaid sõbrannasuhteid luua – võrdlevad kogu aeg, kes on lahedam. Nende sõbrannandus põhineb tihti teiste tüdrukute hindamisel selle põhjal, kes tundub lahe ning selle lahedaga püütakse siis kokku hoida, aga kui solvutakse millegi peale või ei peeta sõbrannat enam mingipärast piisavalt lahedaks – siis võetakse punti hoopis kellegi teisega ning endine südamesõbranna saab tunda sellist ussitamist, et vähe pole. Mõni selline sõbrannatab aja jooksul näit. kõik mingis seltskonnas olevad tüdrukud läbi või tihti peale mingit järjekordet arvete klaarimist jõuab ringiga vana sõbranna juurde tagasi.

Teist liiki tüdrukud ei ole oma suguõdede suhtes eriti rivaalitsevad ja taotlevad püsivamaid ning mitte lahedusel, vaid sümpaatial ja ustavusel põhinevaid suhteid. Kui tekib mingi väiksem arusaamatus, siis püütakse seda saladuses hoida ja omavahel nii ära klaarida, et keegi kõrvaline ei teakski. Juhtub suurem tüli tekkima või sõprus purunema – siis elatakse suur šokk ja kurvastus läbi. Ise olin pigem selline.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on nii poeg kui tütar ja mulle meeldib see poiste kõikidega sõber olemine tunduvalt rohkem kui tüdrukute “täna parim sõbranna homme vihavaenlane” variant. Poiste sõbrasuhetes pole nii palju emotsioone ja erinetakse julgemini. Tütar mul tihtipeale ei julge mingeid asju oma sõbrannadele ütelda, teeb nende järgi asju, mis talle endale tegelikult ei meeldi.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ka nii tüdruk kui poiss (mõlemad alglassides) ja on pigem vastupidi eelnevale kirjutajale – poiss on ühe sõbraga ühel päeval best friends ja teisel päeval ütleb, et tuleta mulle meelde, et ma teda enam mitte kunagi külla ei lubaks…Täiesti nõmedate asjade (minu silmis nõmedate muidugi) pärast ei räägi üksteisega vahel päevi, lausa nädalaid. Teiste poistega, kellega harvem mängib, selliseid tülisid ei teki. Üks ta klassiõde on ka peaaegu igapäevane külaline, temaga saavad nad ka hästi läbi (kuigi poiss ise seda ei tunnista, aga minu arust on see klassiõde talle palju parem sõber kui ükski poistest) Aga see üks poiss – sellega ei saa koos temaga ega ilma temata…
Tüdrukul on aga sõpru nii palju, et tal polegi seda ühte parimat sõbrannat vist. Kui talt küsida, siis ta nimetab küll kindla tüdruku (ja see tüdruk nimetab ka minu lapse), aga nad ei näe vahel üksteist tükk aega, samas naabrilastega mängivad iga päev peale kooli koos õues.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on lasteaiaealine poeg ja tema parim sõber on hoopis sama rühma veidi poisilik tüdruk. Poistest sõpru tal üldse ei olegi, see tüdruk mitu aastat on juba best friend. Riidu pole veel läinud, sest mõlemat huvitavad samad asjad. Olen soovitanud, et mängiks mõne poisiga ka, aga mu laps eelistab seda tüdrukut.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on varateismeline poiss ja nõustun teemaalgatajaga. Tal on küll selline paarist semust lähiring, keda alati esimesena eelistab, aga kui need pole saadaval, siis võtab kohe laiemalt ette ja mingit muret pole. Samas nad omavahel vahel ütlevad tülli minnes selliseid asju, et ma ise saaks eluaegse trauma, aga järgmisel päeval või isegi samal päeval jälle kõik korras. Mul on ka tütar, kelle lapsepõlvest ma mäletan siiski umbes sama lugu, sõpru oli palju ja sellist tülliminekut eriti mitte või sina-mina-tema suhtumist. Kuid mul endal oli klassis küll alati nii, et kellegagi olid tülis ja siis varsti kui leppisid, siis jälle nendega läksid tülli, kellega enne sõbrustasid. Parimad sõbrad tekkisid ikkagi palju hiljem, mul alles täiskasvanueas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu poistel on kindlad parimad sõbrad. Kui üks poistest paar aastat tagasi oma parima sõbra poolt äkki tõrjutud sai, elas ta seda ikka väga üle. Küll me selle teise poisi emaga proovisime olukorda lahendada, aga ei aidanud miski. Aasta pärast hakkasid sama äkki jälle koos olema ja on parimad semud siiani. Loomulikult on on mu piegadel ka teisi sõpru, kes neile tähtsad on, aga parim sõber on parim sõber. Ja sõprus on sügav, kuna nad näiteks ei taha kolida mujale sellepärast, et siis ei saa nad oma sõpradega enam koos olla. Ka poiste sõpeus võib olla sügav, koos vetsus ja leiba toomas käimine on juba klammerdumine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen kusagilt lugenud, et poiste sõprus on kaasav (inclusionary), tüdrukute oma eraldav (exclusionary) – see tähendab tõesti, et poisid ongi sellistes üldisemates kampades, kus ehk käib väike võimuvõitlus liidripositsiooni pärast, aga tüdrukud moodustavad tihti selliseid “meie vs nemad” liitusid, kus omavahelist sõprust näidatakse kellegi väljaarvamisega.

Ma tõesti ei taha kapimisogüün olla, aga minu kogemused on seda elus kinnitanud, kuigi otse loomulikult ei pruugi see olla üldkehtiv.

Minu meelest meeste sõprus põhineb koos tegutsemisel, naiste oma suhtlemisel. Eks see kiviajast pärit on, kui suguharu mehed läksid koos jahile ja pidid kokku hoidma. Oldi ju liikumises, jahisalk pidi koos püsima ja eduka jahi huvides ühiselt tegutsema. Sõbrapaaride teke oleks olnud ebaratsionaalne. Samas naised olid kodukoopas ja käisid söödavaid taimi korjamas. Seda sai suurepäraselt teha kahekaupa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Koolilaps Kas tüdrukutevaheline sõprus on kuidagi sügavam kui poistevaheline?