Esileht Hobinurk Õmblemise/disaini õpituba. Kas tuleksid?

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Õmblemise/disaini õpituba. Kas tuleksid?

Postitas:

Tere!

Olen noor 25 aastane neiu kes õppis moedisaini välismaal 3,5 aastat.

Mulle väga meeldib sotsialiseeruda ning sooviksin ka oma koolis omandatud teadmisi teistega jagada, igatsen seda koos askeldamist ja rõõmu jagamist.

Olen siin vaikselt mõtlema hakanud, et korraldada ehk lühikoolitusi või õpitube.
Mõte on küll hetkel algfaasis. Seega küsiksingi siin arvamusi, teadmaks kuidas on üldine suhtumine.

Idee kohaselt saaks grupiga kokku, kõik tooksid enda koduse õmblusmasina kaasa ning saaksin aidata masinast sotti saada (neil kes ehk ei ole veel oma masigana sõbraks saanud). Sealhulgas saaks õppida teatud tehnilisi oskusi nagu taskud, kinnised, erinevad õmblustehnikad jne.(olenevalt soovidest)

Peamine rõhk oleks ent sellel, et algusest lõpuni luua/disainida ise mingi ese. Aitaksin teid disainimise protsessis, et nägemust ellu viia. Kellel endal selget nägemust ei ole siis aitaksin ka selleni jõuda. Materjali peaks ise kaasa võtma aga valikul saaks juurde makstes ka minu poolt materjali (eeldan, et inimestel on enamjaolt oma visioon sellest mis värvi või kui paksu kangast eelistatakse).

Sooviksingi siinkohal teie arvamust küsida:

Kas oleksite idee poolest sellisest õpitoast huvitatud?
Kui pikalt see võiks kesta(nii päevade kui tundide arvu poolest)?
Kui palju oleksite nõus sellise asja eest maksma?
Kas teil on ideid, et mida näiteks meisterdada sooviksite(võib ka tootegrupp olla)?
Kuhu te sooviksite, et ma sellise õpitoa pakkumise postitaksin? Mida arvate fb eventist?
Kas teil on soovitusi, eelistusi või muud säärast pakkuda, olen avatud pakkumistele.

Eelkõige soovin teada kas sellisele asjale üldse nõudlust oleks või unistan siin vaid omaette????

Suured tänud vastuste eest! ????

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga tore mõte! Minu jaoks kahjuks idee ei ole sobiv, sest õmblusmasinaga ma ringi ei hakkaks kolistama. Pigem võiks masin kohapeal olemas olla. Samas, mu õmblusmasinal ütles just valguspirn üles, nii et keegi võiks seda kaeda… aga see ei ole siinse jutu teema 🙂

Õpitoa kestust pikemaajaliselt ei oska öelda, korraga ilmselt üle paari tunni ei viitsiks. Hind ilmselt sõltub korraldaja motiveeritusest ja kvaliteedist. Meeldiks mingit põnevat kotti teha 🙂 FBs tutvustamine oleks ilmselt kõige lihtsam.

Edu!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

idee poolest oleksin huvitatud, aga mitte koos masinaga tulemisest. need võiks ikka kohapeal olemas olla.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu masin on nii kerge, et poleks mingi probleem sangast näppu võtta.
Ja tahakski just enda harjunud masinaga teha.
Kui masinad koolitaja poolt, oleks kursuse hind ju palju kallim. Koos kogu kraamiga ruumi rentida paariks tunniks nädalas vist pole eriti reaalne. Tütar käis küll kursustel, kus kõigil olid oma masinad.
Mina oleks huvitatud kleitide disainimisest. Et õpiks lõikeid ka tegema.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind õmblemine ei huvita ja ammugi ei hakkaks ma mingi masinaga ringi kolistama, mul polegi seda ega kavatse ka soetada. Aga ma olen juba aastaid mõelnud, et oleks tore, kui oleks korra nädalas kudumisring kusagil 🙂 Kunagi nooruses ülikoolis käies ma kudusin, oli väga teraapiline. Vahel kudusin öösel kella kolmeni, kuna ei suutnud lõpetada. Mul oli üks toakaaslane, meisterkuduja, kes aitas mul keerulisemad kohad teha: sokikannad, kampsunitel keerulisemad mustrid, kaelused, varrukad … Kui oleks selline ring, kus ma korra nädalas saaks oma töö(de)ga käia ja abi keerulisemate kohtade tegemisel, siis ma hakkaks uuesti kuduma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaata linnaosade sotsiaalmaju, seal on igasugu tegevusi. Käsitöö mingil kujul peaks igal pool olema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina teoreetiliselt oleks huvitatud, praktikas ilmselt jääks asi ajapuuduse taha. Oma masina oleks nõus kaasa võtma. Kui üldse, siis ajaliselt tuleks minu jaoks kõne alla nädalavahetus ja paar tundi korraga.
Huvitatud oleks nii riiete õmblemisest endale/lapsele, kui ka nt kottide õmblemisest.
Tean, et Kohila koolituskeskuses on mingi sarnane ringi olemas. Seal küll hinnad üle mõistuse odavad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Taolisi tube täitsa juba on ja arvan, et neid leidub alati, kes tahaks oma näppudega midagi teha.
Tean ka, et Kohilas on. siis kullos ja nt Sõle raamatukogus. ja viimsis
huvikeskus.ee/omblusring/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei oleks huvitatud, sest:
– disainimine on kena, aga vaevalt üks noor disainer nüüd lisaks ka lõigete konstrueerimist õpetada oskab, need on täiesti erinevad asjad.
– oma masinat ei hakka kohe kindlasti käe otsas (või trammiga) kuhugi vedama
– oma noorpõlv jäi nagunii sellesse aega, kui IGA naisterahvas oskas nagunii õmmelda, sest muidu poleks olnud ju midagi sega panna. nii et pakutav võimalus osaleda kursusel, kus muuhulgas õpetataks ka lausa taskute tegemist, pole kindlasti minusugustele, kes 1980ndatel koos õmblusmasinaga suureks kasvanud.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen ka omal ajal koos õmblusmasinaga üles kasvanud ja ka väga palju õmmelnud, muuhulagas ka villase mantli ja paar pintsakut. Aga mina tunnen puudust sellest, et kui ma olen asja kokku traageldanud ja selga pannud, siis keegi aitaks märkida, kust vaja veel sisse võtta, kohendaks kust kisub jne. Ses suhtes oleks õmblusring, kus koos vähe osavamad õmblejad, päris tore. Saaks ideid ja mõtteid vahetada. Samuti oleks lahe, kui selles ringis oleks olemas masinad vähe nõudlikumate materjalide õmblemiseks, õmbluste teipimiseks (kui tahta midagi veekindlat teha) jmt.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõttel on kindlasti huvilisi, ära pane tähele seda vingatsit eespool. Sõltub kohast ja ajast. Tegelikult on õmblusoskus alati vajalik, isegi praegu kui nagu oleks kõike saada tuleb tihti leppida enamvähem sarnasega soovitust.
Ma olen vingatsiga samast ajajärgust ja mäletan küll neid “üliväärtuslikke” tööõpetuse tunde kus õpetati elementaarset ja tegema pidi just nii nagu ettenähtud. Tõsisemal või disainihuvilisel tegijal polnud seal midagi teha, tuli ikka ise pusida või otsida oskajat. Minu üks õpetaja rohkem elas laste peal oma naiselikke kapriise välja kui õpetas, teine ei õpetanud midagi ja kolmas oli kudumisfänn ja kõik muu jäi tahaplaanile.
Oma masinaga käimine on pisut komplitseeritud, kõik ei ole autoga.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina käin ühes õmblusringis aga see pole päris see, mida ma vajaks. Algajatele sobib kursus, mis võtab läbi järjest erinevad teemad- etapid. Mina vajaks seda, et lähen juhendaja juurde (oma masinaga) ja küsin seda, millega olen hätta jäänud -konkreetne ühendusõmblus v.m. Ajakulu võib-olla 15 min ja tasu tunnihinde alusel. Et ei peaks passima kui 5 minusugust veel oma küsimustele vastust ootavad

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma oleksin huvitatud eratundidest. Jätke enda e-mail 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Hobinurk Õmblemise/disaini õpituba. Kas tuleksid?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.