Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas tuleksite praegusel ajal töölt ära

Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Teema: Kas tuleksite praegusel ajal töölt ära

Postitas:

Töötan poole kohaga väikeses ettevõttes, eriolukorra järgselt on ettevõttel väga keerulised ajad, toodangu müük on langenud väga madalale. See kõik on teinud juhtkonna väga ärevaks ja pea igapäevaselt elatakse oma pingeid töötajate peale välja. Täna sain ma riielda asja eest, mis ei kuulu üldse minu valdkonda ega tööülesannete hulka- töötan tellimuste ja klientidega, riielda sain aga toodangu kvaliteedi eest, mille eest tegelikult vastutab tootejuht. Eile sain piki päid ja jalgu selle eest, et olin 15min peale oma tööpäeva lõppu veel majas, et teen ületunde jne. Lisaks arutatakse suletud uste taga väga kõva häälega kui mõttetu töötaja on see või teine, olen ka iseenda kohta kuulnud sõnu: saamatu, kasutu, jonnib kõigele vastu. Väga väga nõme on sellises õhkkonnas tööd teha, kogu aeg on pinge peal, et kustkohast nüüd see järgmine pasarahe kaela tuleb.
Iseenda närvide säästmiseks olen hakanud mängima mõttega, et tuleks lihtsalt ära, üks töötaja vähem, kellele palka maksta, äkki siis karjutakse teiste töötajate peale vähem. Praegust aega vaadates ma aga natuke kardan, et mis saab edasi. Uut tööd on keeruline leida olukorras, kus mul pole võimalik täiskohaga töötada kahe õpiraskustega lapse kõrvalt. Rahaliselt väga hull ei oleks, sest kolme lapse eest tiksub veel paar aastat 530€ igakuiselt arvele, ilmselt saaks ka töötukassalt veidike juurde, on olemas oma aiamaa ja aiasaadused, kokkuhoidlikult elades saaks hakkama küll, aga ikkagi hirm on ka.
Mida teie teeksite, kannataksite ära lootuses, et äkki hakkab paremini minema ja pinged lahtuvad või tõmbaks kohe joone alla, sest oma närvid on tähtsamad?

+32
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.08 19:45; 28.08 21:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja miks on välja jäetud variant, et töötaksin edasi samaaegselt uut kohta otsides ja tuleksin ära siis, kui uus on leitud?

+56
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alustaksin ikka uue töökoha otsimisest, ehk midagi leiab. Kui sul palgale väga suuri nõudmisi ei ole, siis poole kohaga tööle kuskile teenindajaks vast ikka saad.

Muid ma ei ole küll jurist, aga kui sa ise töölt lahkud, siis pole sul ju töötukassast midagi saada?

Üldiselt hakka ikka tööd otsima, õpi või mingis e-õppes midagi juurde, ära tegele kannatamisega.

+23
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule on täis kõht tähtsam kui närvid. Aga kui sa arvad, et tuled vähema rahaga toime, siis see on ju sinu otsus. Mina ei tuleks ära enne, kui uus koht on olemas. V.a juhul, kui saaksin mingi närvivapustuse või toimuks mingi jube konflikt, mille tulemusel läheks silme eest mustaks vms, ega ma ei tea, mis elu tuua võib, aga kuni ma suudan ratsionaalselt mõelda, otsiksin enne uue töö, kui lahkumisavaldusega lajataksin.

+15
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Julge hundi rind on rasvane.
Kui veel kaua kannatad, keerad oma tervise tuksi. Parem mine kohe.

+13
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Julge hundi rind on rasvane.

Kui veel kaua kannatad, keerad oma tervise tuksi. Parem mine kohe.

Ja julge hundi rind on haavleid täis.

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisaks arutatakse suletud uste taga väga kõva häälega kui mõttetu töötaja on see või teine, olen ka iseenda kohta kuulnud sõnu: saamatu, kasutu, jonnib kõigele vastu. Väga väga nõme on sellises õhkkonnas tööd teha, kogu aeg on pinge peal, et kustkohast nüüd see järgmine pasarahe kaela tuleb.

Tundub, et seal sinu asukohas on ettevõtjad + ülemused enamuses.
Ja nad teenivad kõik selle pealt, et ise teevad kogu töö.

Aga tegelikult?
Elu ju pole selline. Kui töötegijat ei väärtustata, siis on nende tulevik null. Pankrot. Sulgemine.
Ju siis tegu on seltskonnaga, kes seda täna veel ei tea. Nad tahavad seda kogemust oma nahal läbi elada.
Ja sa PEAD neile seda võimaldama.

MIKS sa sealt ära ei tule? Kui sa just ülialtruistlik inimene ei ole.
Et neile tasuta seda kogemust pakkuda.

Kui oled, siis jätka, vabandust, et midagi arvasin.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan, olen tegelikult kõiki neid mõtteid, mis siin kirjas on, ka ise mõelnud, olen vaadanud tööpakkumisi, mõelnud õppima minna, sest tegelikult ei paku praegune töö mulle mitte midagi. Õppimine kestaks paar aastat, selleks ajaks on äkki lastel ka koolis kergemaks läinud ja ma saan rohkem jälle tööle pühenduda.
Altruist olen ma ka ja kohati nagu vägivaldses suhtes- mõni päev on ju tore ka ja siis kannatan nende toredate päevade ootuses need halvad sõnad ja sõimu ära.
Töötukassa mingi raha ikka maksab, olen korra selles olukorras olnud, tulin töölt ära, sest vahetasin elukohta ning töökoht jäi uuest elukohast 60km kaugusele, otsustasin uues elukohas tööd otsima hakata, olin ka töötuna arvel ja sain ka raha.
Ma olen natuke ka selline, kes kardab muutusi ja muudab elus midagi alles siis, kui olukord seda väga väga nõuab.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.08 19:45; 28.08 21:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tulin ära ja ei kahetse oma otsust. Firmas, kus töötasin oli ka olukord kehva ja suhtumine oma töötajatesse läks ainult hullemaks. Saime küll kokkuleppele ja tänu sellele saan ka hüvitist. Kuna abikaasa toetab hetkel kodus olemist, siis hetkel täiesmahus tööd ei otsi. Ütlen niipalju, et kui see olukord sul hakkab tervise peale ja tekitab stressi, siia tule ära. Arvestama pead aga sellega,et töötuid on palju ja kui varasemalt kandideeris näiteks ühele ametikohale 25 inimest, siis nüüd teeb seda üle 100 inimese. Pean silmas kontoritöö valdkonda. Seda infot jagas üks firma, kus käisin vestlusel, et konkurss on hetkel igas valdkonnas tugev. Ehk siis arvestama pead sellega, et kohe ei pruugi uut kohta saada.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas haigekassa korraldad?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas haigekassa korraldad?

Töötukassas arvel olevatele töötutele kehtib HK kindlustus.
Praegu on uue koha leidmine keerulisem – kandidaate on rohkem. Mul tuttav ka sarnases olukorras – hetkel töötab esialgu ajutisena mõeldud kohal (tegemist ei ole ebameeldiva ametiga, kuid mitte siiski tema õpitud eriala) ja otsustas jätkata. Kevadel läbis oma raha eest tasulised kursused ja sügiseks lubati head töökohta. Otsis siis suveks ajutise koha, ja nüüd selgus, et koht, kuhu ta algul pärast koolituse läbimist võtta lubati, ei tahagi teda enam. Vähemalt on mingigi töökoht olemas (sissetulek on küll väike) ja samal ajal saab otsida oma erialale vastavat uut kohta. Tal muidugi sääste pole (kõik kulus õpingutele), seega töötamine ja palga saamine on oluline.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muid ma ei ole küll jurist, aga kui sa ise töölt lahkud, siis pole sul ju töötukassast midagi saada?

ei saa jah.
Kas nad koondada ei tahaks?

+2
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.08 21:53; 29.08 12:42; 03.09 14:58; 05.09 16:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tulin ära. enamvähem samadel põhjustel.
aga mul ei ole ülalpeetavaid ja on kogutud ka mõnesugune riskifond.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://raagimeparagrahvidest.blogspot.com/2015/11/kuna-saab-tootuskindlustushuvitist.html

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.08 21:53; 29.08 12:42; 03.09 14:58; 05.09 16:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tule äraja otsiuus koht. Teema koht ka uus- tööelu, raha ja seadused alajaotusesse tõsta.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alustaksin ikka uue töökoha otsimisest, ehk midagi leiab. Kui sul palgale väga suuri nõudmisi ei ole, siis poole kohaga tööle kuskile teenindajaks vast ikka saad.

Muid ma ei ole küll jurist, aga kui sa ise töölt lahkud, siis pole sul ju töötukassast midagi saada?

Üldiselt hakka ikka tööd otsima, õpi või mingis e-õppes midagi juurde, ära tegele kannatamisega.

Teoreetiliselt on võimalik saada ju .võtad kuskilt tähtajalise töölepinguga väikse tööotsa.Kui see täis ,siis saad ka kõik hüvitised mis koondamise korral

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina tulin ära. kannatasin ka kevadest saati ja lohutasin et ei saa ju nii hull olla ja küll koroona läheb üle ja kõik see muu jutt. lõpuks ei maganud enam öösel ja mõte järgmisest tööpäevast hoidis öö otsa ärkvel
viimased kaks nädalat vanal tööl jäänud, käin juba töövestlustel ja tundub et on sektoreid, kus värvatakse julgelt ikka veel

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.09 08:00; 01.09 08:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alustaksin ikka uue töökoha otsimisest, ehk midagi leiab. Kui sul palgale väga suuri nõudmisi ei ole, siis poole kohaga tööle kuskile teenindajaks vast ikka saad.

Muid ma ei ole küll jurist, aga kui sa ise töölt lahkud, siis pole sul ju töötukassast midagi saada?

Üldiselt hakka ikka tööd otsima, õpi või mingis e-õppes midagi juurde, ära tegele kannatamisega.

Teoreetiliselt on võimalik saada ju .võtad kuskilt tähtajalise töölepinguga väikse tööotsa.Kui see täis ,siis saad ka kõik hüvitised mis koondamise korral

ka prooviperioodil lõpetamine on piisav

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.09 08:00; 01.09 08:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Julge hundi rind on rasvane.

Kui veel kaua kannatad, keerad oma tervise tuksi. Parem mine kohe.

Ja julge hundi rind on haavleid täis.

Nende haavlitega annab edukalt edasi elada, need ei tapa.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minahiljuti võtsin kõigepealt haiguslehe ja siis kuu hiljem töölt lahti ja saavutasime kokkuleppe, et sain päevapelt ära minna. Lahkumisavalduse esitamiseks oli mul uus koht olemas.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb kus kandis sa elad. Tartus on hetkel suht võimatu uut tööd leida. Mõtle enne hoolega järgi!

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas seda vägivalda tõestama peaks? Ära looda, et töökaaslased sinu poolt oleks ja tunnistama tuleks. Pigem vastu, tõestavad, et oledki loll ja lohakas. Kõigile on oma nahk kõige kallim.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.08 21:53; 29.08 12:42; 03.09 14:58; 05.09 16:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma soovitaks sul pöörduda töövaidluskomisjoni (olen seda teinud samadel põhjustel, mis sul), kuna selline suhtumine on töövägivald ja see on karistatav.

“Kindlasti ei tohi töösuhtes esineda töövägivalda. Töövägivallana mõistetakse füüsilist või vaimset vägivalda töökohal. Üks töövägivalla avaldumisvorme on töökiusamine, mis võib ilmneda:

• suhtlemise piiramises ehk konkreetse töötaja ignoreerimises, tööks vajaliku info varjamises;

• isiku maine kahjustamises, näiteks laimu levitamise, naeruvääristamise, avaliku alandamise või solvamise teel;

• ametipositsiooni kahjustamises mõttetute või teostamatute tööülesannete andmise, võimatute tähtaegade määramise, liigse kontrolli või pideva põhjendamatu kritiseerimise kaudu või

• otseses psüühilise tervise kahjustamises karjumise, sõimamise, ähvardamise või süütunde tekitamise näol jne.

Seega ka näiteks töötaja sõimamine või põhjendamata kritiseerimine on vaadeldav töövägivallana. Kui töösuhtes esineb töövägivalda, on töötajal võimalik teha tööandjale hoiatus või pöördumine (soovitavalt kirjalikult), kus selgitatakse tekkinud olukorda ja nõutakse selle lahendamist või lõpetamist. Kindlasti tuleks hoiatus teha mõistliku aja jooksul pärast töövägivalla juhtumit.

Nimelt on tööandjal seadusest tulenev kohustus tagada töötaja(te) tervisele ohutu töökeskkond, muu hulgas vaimsele tervisele ohutud töötingimused (töölepingu seaduse (edaspidi TLS) § 28 lõike 2 punkt 6). Kui töövägivald ei lõpe, vaid ilmnevad uued juhtumid, ning olukorras, mil tööandja töötaja korduvatele pöördumistele (hoiatamistele) ei reageeri või kui töötaja ei saa tööandjapoolse rikkumise erilise raskuse tõttu töösuhet jätkata, tekib töötajal õigus (vaimse tervise huvides) tööleping erakorraliselt üles öelda TLS § 91 lõike 2 punkti 1 alusel ning nõuda seadusest tulenevalt tööandjalt hüvitist kolme kuu keskmise töötasu ulatuses (TLS § 100 lõige 4).”

Mul õnneks õnnestus lahendada olukord ilma, et ma peaks neid soovitusi rakendama (firma viidi kodukontorisse ja vabanesin kiusajatest).

väga mõttetu soovitus. teoorias ilus küll, aga seda vaimset vägivalda pole siiani keegi veel tõestada suutnud, kuigi on üritatud, sellest oli mingis tööelu ajakirjas juttu. lisaks sellele, et sul peavad olema tunnistajad, peab see olema kestnud vähemalt 6 kuud, et see läheks töökiusamise alla. ma olen neid töökiusamise tuvastamise teste teinud, sealt töökiusamine tõestada pole minu meelest võimalik, ükski inimene ei taluks sellist olukorda nii kaua, kui selle töökiusamiseks tunnistamiseks vaja läheks.
kiusavad kolleegid vaevalt tvk-sse sinu kasuks tunnistama tuleks, seega mõttetu üritus.
sina ka pöördusid, aga ei viinud asja lõpuni, seega ei saa sa kuidagi väita, et sellisel pöördumisel ka tulemust oleks. isegi, kui õnnestub TVKs võita, siis arvestama pead sellega, et tööandja võib pöörduda kohtusse ja kas sa oled valmis riigikohtuni sel teemal vaidlema? M.H. võitis TVKs, kaotas kohtus, nüüd võitis ringkonnakohtus, kindlasti läheb asi edasi riigikohtusse – kas selle poole kohaga töö pärast tõesti viitsiks aastaid kohtutes käia ja raha kulutada?

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.09 08:53; 04.09 08:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult saab omal soovil töölt lahkudes töötutoetust. Mina tulin koguni päeva pealt ära (ka töökius) ja ikka sain.

töötu abiraha saab küll, TKH ei saa

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.09 08:53; 04.09 08:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, miks kõik nii leplikud on ja kas enese kehtestamist polegi keegi proovinud. Mina küll ütleks viisakalt, aga kindlalt, et
a) minuga ei karjuta,
b) minu ülesanded on sellised ja sellised ning
c) mulle ei sobi, et mind kohvinurgas taga räägitakse.
Kui selle peale jätkuvalt ebasobiv käitumine jätkub, marsiksin ülemuse juurde arutaks asja temaga läbi. Kui firmale see ei sobi, siis võivad mu koondada, aga sel juhul saaksin töötu abiraha ja sotsiaalsed garantiid. Mitte kindlasti ei tohiks praegusel ajal lihtsalt minema hiilida, sest uut tööd hakkab järjest raskem leida olema.
Ärge olge mömmid.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, miks kõik nii leplikud on ja kas enese kehtestamist polegi keegi proovinud. Mina küll ütleks viisakalt, aga kindlalt, et

a) minuga ei karjuta,

b) minu ülesanded on sellised ja sellised ning

c) mulle ei sobi, et mind kohvinurgas taga räägitakse.

Kui selle peale jätkuvalt ebasobiv käitumine jätkub, marsiksin ülemuse juurde arutaks asja temaga läbi. Kui firmale see ei sobi, siis võivad mu koondada, aga sel juhul saaksin töötu abiraha ja sotsiaalsed garantiid. Mitte kindlasti ei tohiks praegusel ajal lihtsalt minema hiilida, sest uut tööd hakkab järjest raskem leida olema.

Ärge olge mömmid.

Huvitav, mulle jäi teemaalgatusest näiteks mulje, et need kiusajad on justnimelt juhtkond. Ma tahaksin näha, kuidas sa oma ülemuse ülemuse juurde marsid, teatad, et sina peale ei karjuta, ja kui ta sind ei kuula, lähed oma ülemusele (kes on tema alluv) tema peale kaebama.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, miks kõik nii leplikud on ja kas enese kehtestamist polegi keegi proovinud. Mina küll ütleks viisakalt, aga kindlalt, et

a) minuga ei karjuta,

b) minu ülesanded on sellised ja sellised ning

c) mulle ei sobi, et mind kohvinurgas taga räägitakse.

Kui selle peale jätkuvalt ebasobiv käitumine jätkub, marsiksin ülemuse juurde arutaks asja temaga läbi. Kui firmale see ei sobi, siis võivad mu koondada, aga sel juhul saaksin töötu abiraha ja sotsiaalsed garantiid. Mitte kindlasti ei tohiks praegusel ajal lihtsalt minema hiilida, sest uut tööd hakkab järjest raskem leida olema.

Ärge olge mömmid.

Huvitav, mulle jäi teemaalgatusest näiteks mulje, et need kiusajad on justnimelt juhtkond. Ma tahaksin näha, kuidas sa oma ülemuse ülemuse juurde marsid, teatad, et sina peale ei karjuta, ja kui ta sind ei kuula, lähed oma ülemusele (kes on tema alluv) tema peale kaebama.

Minu meelest täiesti normaalne oleks niimoodi käituda. Ega ma laps pole, kes karjuvat koolidirektorit kardab.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.09 11:11; 05.09 17:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest täiesti normaalne oleks niimoodi käituda. Ega ma laps pole, kes karjuvat koolidirektorit kardab.

Saad kiirelt lepingu lõpetamise. Põhjuseid ikka leiab.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.08 21:53; 29.08 12:42; 03.09 14:58; 05.09 16:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest täiesti normaalne oleks niimoodi käituda. Ega ma laps pole, kes karjuvat koolidirektorit kardab.

Saad kiirelt lepingu lõpetamise. Põhjuseid ikka leiab.

Sain aru, et lepingu lõppemist teemaalgataja soovibki.
Aga ega see põhjuse leidmine nii lihtne ka pole. Teiseks ei pruugi üldse reaktsiooniks olla lõpetamine, neid mömme saadetakse töölt niimoodi ära, aga mitte sirge seljaga otsekoheseid inimesi, kes julgevad probleemidest rääkida.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.09 11:11; 05.09 17:22;
To report this post you need to login first.
Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas tuleksite praegusel ajal töölt ära