Esileht Pereelu ja suhted kas tülitsete tihti oma emaga?

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: kas tülitsete tihti oma emaga?

Postitas:

Selline siis teema, kas lähete tihti emaga tülli pisiasjade pärast?
Kuigi tegu kahe täiskasvanud inimesega. Kas noorem peab alati leppija pool olema?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.07 21:23; 05.07 13:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, pea igakord kui helistame või näeme. Olen mitmeid kordi mõelnud, et kas ta ikka on mu ema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

hakkasin praegu mõtlema, tülitsesin emaga viimati siis kui temaga koos elasin, ehk siis ca 6-7a tagasi. Näeme tihti, suhtleme palju, ei tülitse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte kunagi, ta on taevas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Halb öelda, aga näen oma ema kord aastas. Olin päris noor, kui ema otsustas oma lapsed maha jätta ja välismaale kolida, see juhtus kusagil 7 aastat tagasi. Selle ajajooksul olen oma ema võibolla neli korda näinud ja ühendust peale sünnipä
eva. Pole kunagi oma emaga häid suhteid olnud ja mitte mingisugust abi ega toetust temalt saanud. Olen südamest kade inimeste peale, kellel on normaalne perekond. Kuigi… võibolla peaks isegi sellele inimesele, keda teised kutsuvad emaks tänulik olema, kuna olen saavutanud elus rohkem, kui nii mõnigi teine, samas südames on igavesti äng selle inimese vastu ja küsimärgid, miks ei ole minul toetavat ja normaalset ema!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.07 00:24; 05.07 18:23; 05.07 18:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu emal käivad sellised rünnakuhood. Ta tülitseb ka kõigi sugulastega ja on kõigist töökohtadest tüliga ära tulnud. Mõtleb mingi põhjuse välja ja siis annab tuld. Nii paar korda aastas. Kuid nüüd on pikem vahe olnud juba ligi 2 aastat (tean, et ta on vahepeal end mujal välja elanud), viimane kord oli minu raseduse ajal, mis üldse ei takistanud teda. Ma ei ole temaga tülis aga samas ei suuda ka end ümberlülitada vahepeal peale sõimatasaamist, et nüüd on meil soojad ja südamlikud suhted.
Ma olen kade kui näen kuskil väljas sellist komplekti: vanaema-ema-lapselaps või lihtsalt mitu põlvkonda koos aega veetmas.
Tema karjus mulle näkku, et ta mind ei aita ja kui läksin tema meil oleku ajal linna oma asju ajama, jättes 5 ja 10 aastased koju, siis heitis ette, et kasutan teda lapsehoidjana ära.
Võib-olla selletõttu ei ole mul endal kolme poja kõrvalt veel tütreigatsust tekkinud, et ei ole ise head ema-tütre suhet näinud.
Samas ma tegelen kogu aeg ise endaga. Vahepeal oli mul selline trots ja viha sees, sest ema ise nõudis mult kogu aeg toestust aga ise vastu ei tahtnud midagi anda. Armastust on esialgu raske saavutada aga olen endas sellise neutraalse ükskõiksuse saavutanud ja ma ei tea kas see on juhus aga nagu ma ütlesin: suuremate tülide vahe on juba ligi 2 aastat. Ma leian, et ei ole vaja sellist hammas hamba vastu suhtumist, tegelikult kaotan ise sellest, kui suurt kogust negatiivsust endas hoian.
Teist inimest niikuinii ei muuda, leidsin, et ainus viis ise endas negatiivset taaka vähendada on tegelda iseenda suhtumisega. Siiani on see töötanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tänud vastajatele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.07 21:23; 05.07 13:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

jah, me vaidleme ysna palju. vöi siis diskuteerime. meil on ysna erinevad arusaamad elust. aga see ei tähenda, et teine peab omaks vötma arusaama. vöi mis on seal andeks paluda? pean andeks paluma, et mul on enda isiklik arusaam? ja vaieldes ei pea karjuma ja muidu nigelalt ennast yleval pidama. säilita rahu ja väärikus ja vaidle nii palju kui tahad oma emaga. ja mingiks andeks palumiseks ei ole siis ka vajadust. vöi sa virutad talle lahtise käega? mis pöhjusel on tekkinud vajadus vabandada?

mis on tyli ja vaidluse vahe, tehke mulle selgeks. sisu on sama. vahe on selles kuidas end yleval peetakse, eksole. pidage ennast väärikalt yleval ja tyli kui sellist ei tulegi. kaua see yks ikka kraakleb kui teie olete rahulik ja kaalutlev. vajadusel lihtsalt jätke asi pooleli ja laske riiukukel maha rahuneda. kas teie emad on töesti nii riiakad, et nad ei suuda rahulikult teiega vestelda?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Selline siis teema, kas lähete tihti emaga tülli pisiasjade pärast?
Kuigi tegu kahe täiskasvanud inimesega. Kas noorem peab alati leppija pool olema?[/tsitaat]täiskasvanuna, st peale seda kui peale keskkooli lõppu kodust välja kolisin, pole pisiasjade pärast tülitsenud. tegelikult ongi meil selle, pea 25a jooksul, olnud 1 suurem tüli, ülejäänud aja oleme suutnud aktsepteerida teineteise valikuid.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Halb öelda, aga näen oma ema kord aastas. Olin päris noor, kui ema otsustas oma lapsed maha jätta ja välismaale kolida, see juhtus kusagil 7 aastat tagasi. Selle ajajooksul olen oma ema võibolla neli korda näinud ja ühendust peale sünnipä
eva. Pole kunagi oma emaga häid suhteid olnud ja mitte mingisugust abi ega toetust temalt saanud. Olen südamest kade inimeste peale, kellel on normaalne perekond. Kuigi… võibolla peaks isegi sellele inimesele, keda teised kutsuvad emaks tänulik olema, kuna olen saavutanud elus rohkem, kui nii mõnigi teine, samas südames on igavesti äng selle inimese vastu ja küsimärgid, miks ei ole minul toetavat ja normaalset ema![/tsitaat]see on tüüpiline näide pubekalikult egoistlikust suhtumisest emasse- ma olen nii ilus, tark ja osav ja tean ise, mida teen, aga nagu mingi jama on, siis emmmeee aita. olles ka ise mitme \”hilispubekate\” ema, tunnen ma viimasel ajal ka vastupandamatut soovi, pakkida om 7 asja ja minna, mul lihtsalt pole hetkel seda jõudu, et aina anda ja toetada

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.07 14:27; 05.07 15:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
täiskasvanuna, st peale seda kui peale keskkooli lõppu kodust välja kolisin, pole pisiasjade pärast tülitsenud. tegelikult ongi meil selle, pea 25a jooksul, olnud 1 suurem tüli, ülejäänud aja oleme suutnud aktsepteerida teineteise valikuid.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
see on tüüpiline näide pubekalikult egoistlikust suhtumisest emasse- ma olen nii ilus, tark ja osav ja tean ise, mida teen, aga nagu mingi jama on, siis emmmeee aita. olles ka ise mitme \”hilispubekate\” ema, tunnen ma viimasel ajal ka vastupandamatut soovi, pakkida om 7 asja ja minna, mul lihtsalt pole hetkel seda jõudu, et aina anda ja toetada[/tsitaat] Ma tean ka seda suhtumist, aga see on lihtsalt üks etapp, mis enne täiskasvanuks saamist läbida tuleb. Samas, selles tsiteeritud postituses kõndis ju ema lapse juurest minema, mine tea, kui noor ta siis oli, vb oligi pubekas. Sel juhul on minu arust tema suhtumine ka täitsa mõistetav. On vähe emasid, kelleta laps on õnnelikum kui nendega koos. Täiskasvanuks saadeski on oluline teadmine, et ema on nende jaoks olemas. Kui seda pole, siis tekibki kibestumine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Ma tean ka seda suhtumist, aga see on lihtsalt üks etapp, mis enne täiskasvanuks saamist läbida tuleb. Samas, selles tsiteeritud postituses kõndis ju ema lapse juurest minema, mine tea, kui noor ta siis oli, vb oligi pubekas. Sel juhul on minu arust tema suhtumine ka täitsa mõistetav. On vähe emasid, kelleta laps on õnnelikum kui nendega koos. Täiskasvanuks saadeski on oluline teadmine, et ema on nende jaoks olemas. Kui seda pole, siis tekibki kibestumine.[/tsitaat]kerge on hukka mõista, tunduvalt raskem püüda mõista- me ei tea, miks see ema sellise otsuse vastu võttis, aga kuna too vastaja ütleb, et on suhteliselt palju saavutanud, siis vaevalt, et ta enam verinoor on, aga suhtumine…

mis parata, aga paraku kõik ei saagi täiskasvanuks, mõnel on süüdi ema, geenid, kasvatus, teisel Antsip, Eesti riik …

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.07 14:27; 05.07 15:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui ema elas veel, siis tülitsesime. st mis talle polnud mu käitumises meele järgi, siis ta enam ei rääkinud minuga. nii me ei rääkinud u 2 nädalat.
ema oli kange. mina selline polnud. püüdsin ikka juttu teha, vabandasin, ema ei võtnud vabandust vastu. ma siis ka ei näinud mõtet lömitada ta ees ja nii me siis olimegi nädalaid vait. ja nii enamus aega, igatehes alates kuskil teisest klassist peale.
rumal käitumine ema poolt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma arvan, et ma pole mitte kunagi oma emaga tülitsenud. lapsena olin vahest ehk kuri ta peale, sest vahel oli ta kaunis range.

sellest ajast peale kui ise emaks sain ei ole kohe kindlasti mitte ainumast korda, et oleks mingikski tüliks põhjust.

ta on imeline inimene – meid (3 last) kasvatades oli ta päris range, aga laste suureks saades on ta ülitolerantne. mitte iialgi mitte ühtegi halba kommentaari meie valikute kohta ja ta on alati olemas kui teda vajatakse. nii kõigi oma laste kui ka lastelaste jaoks. mitte, et ta selline särav nunnutaja oleks, aga VÄGA turvaline tagala. tahan ka selliseks kasvada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.07 17:48; 05.07 17:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

oh, helistangi talle kohe, et kuidas tal läheb:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.07 17:48; 05.07 17:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me ei tülitse üldse mitte. Oleme mõistlikud. Mina olen 40, ema 72. Koos oleme suviti maakodus, talvel eraldi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ma ei ole enam puberteet vaid täiskasvanud inimene. Lihtsalt lapsena ei mõista me paljusid asju, see hetk kui ema meid maha jättis olin mina 17 ja õde 11. Mäletan, kui ema lahkus olin sisimas õnnelik. Nüüd olles täiskasvanu ja saades ise peagi emaks mõistan oma ema veelgi vähem. Tõesti ei leia, et inimese vajadus ema läheduse ja toe vastu oleks puberteetlik. Lihtsalt inimesena ei mõista ma seda kunagi, kuidas saab ema oma lapsed maha jätta!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.07 00:24; 05.07 18:23; 05.07 18:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

see on tüüpiline näide pubekalikult egoistlikust suhtumisest emasse- ma olen nii ilus, tark ja osav ja tean ise, mida teen, aga nagu mingi jama on, siis emmmeee aita. olles ka ise mitme \”hilispubekate\” ema, tunnen ma viimasel ajal ka vastupandamatut soovi, pakkida om 7 asja ja minna, mul lihtsalt pole hetkel seda jõudu, et aina anda ja toetada- vased Sinu lapsed, et neil selline ema on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.07 00:24; 05.07 18:23; 05.07 18:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ei ma ei ole enam puberteet vaid täiskasvanud inimene. Lihtsalt lapsena ei mõista me paljusid asju, see hetk kui ema meid maha jättis olin mina 17 ja õde 11. Mäletan, kui ema lahkus olin sisimas õnnelik. Nüüd olles täiskasvanu ja saades ise peagi emaks mõistan oma ema veelgi vähem. Tõesti ei leia, et inimese vajadus ema läheduse ja toe vastu oleks puberteetlik. Lihtsalt inimesena ei mõista ma seda kunagi, kuidas saab ema oma lapsed maha jätta! [/tsitaat]

Mina saan sinust väga hästi aru. Ema pole mingi pühak ainult selle pärast, et ta lapse sünnitas. Ema peab ära teenima oma lapse austuse, mitte vastupidi, arvake mida tahes. Laps ei palunud ennast siia ilma sünnitada, ta on siin oma vanemate soovil. Ema peab võtma vastutuse oma lapse eest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Pereelu ja suhted kas tülitsete tihti oma emaga?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.