Esileht Ilu ja tervis kas tunnetate palavikku

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 35 )

Teema: kas tunnetate palavikku

Postitas:

minu mees väidab end tundvat kui palavik üle 37 on. olen kontrollinud ja vastab tõele. ise võin 38 kraadise palavikuga ringi joosta ja üldse ei saa aru et midagi teisiti on. olen nüüd igal õhtul huvipärast kraadinud- palavik 38 millegagi. proovisin töökraadiklaasiga ka, seal samuti 38. kaks kraadiklaasi ei saa ju valetada.

kuidas teil- kui tundlikud oma kehatemperatuuri suhtes olete?

+2
-19
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.01 23:01; 13.01 07:13;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Jah, olen palavikule väga tundlik. Minu loomulik kehatemperatuur on 36- 36,2 ja kui arstid peavad ka 37 kraadi normtemperatuuriks, tekitab see mulle tuntavaid ebameeldivusi. 36,8 juures on juba külmavärinad ja 37,2 sunnib voodisse. Igal juhul talun paremini kinnist nina või köha, kui kõrgenenud kehatemperatuuri.

+12
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jaa tunnetan. Kusjuures sellise 37.2-37.4 on lihtsalt kahtlane olla. Sealt kõrgemaga on ilmeksimatult palaviku tunne.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, olen palavikule väga tundlik. Minu loomulik kehatemperatuur on 36- 36,2 ja kui arstid peavad ka 37 kraadi normtemperatuuriks, tekitab see mulle tuntavaid ebameeldivusi. 36,8 juures on juba külmavärinad ja 37,2 sunnib voodisse. Igal juhul talun paremini kinnist nina või köha, kui kõrgenenud kehatemperatuuri.

Ma ei ütleks, et sa väga tundlik oled. Üldiselt ikka norm kipubki olema, et inimene tunneb, kui palavik tõuseb.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palavikuks loetakse tänapäeval alates 37,5.

+2
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma tunnen seda, kui palavik tõuseb, siis on külmavärinad ja halb olla.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu mees väidab end tundvat kui palavik üle 37 on. olen kontrollinud ja vastab tõele. ise võin 38 kraadise palavikuga ringi joosta ja üldse ei saa aru et midagi teisiti on. olen nüüd igal õhtul huvipärast kraadinud- palavik 38 millegagi. proovisin töökraadiklaasiga ka, seal samuti 38. kaks kraadiklaasi ei saa ju valetada.

kuidas teil- kui tundlikud oma kehatemperatuuri suhtes olete?

Absoluutselt tunnen. 38 kraadise palavikuga rini jooksma ei ole ma küll ilma kuhja tablette sisse ajamata. Tunnen kohe ära kui temperatuur üle 37 läheb. Olemine on ikka maru kehva siis. Mina ka tunnen juba 36,9 juures end kergelt kehvasti, eks inimeste organismid on erinevad ja nii ka see temperatuur, mis nende kehale omane on. Minu keha temperatuur ei lähe kuigi sageli 37 peale, kui läheb, siis juba on vilets olla. Muidugi ega mu kraadiklaasi keegi ammu kalibreerinud ei ole.

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.01 23:23; 12.01 23:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu mees väidab end tundvat kui palavik üle 37 on. olen kontrollinud ja vastab tõele. ise võin 38 kraadise palavikuga ringi joosta ja üldse ei saa aru et midagi teisiti on. olen nüüd igal õhtul huvipärast kraadinud- palavik 38 millegagi. proovisin töökraadiklaasiga ka, seal samuti 38. kaks kraadiklaasi ei saa ju valetada.

kuidas teil- kui tundlikud oma kehatemperatuuri suhtes olete?

Ah, mis sa plärad! Keegi ei usu sellist jama.

+6
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsed jooksevad ka 38 kraadise palavikuga ringi, nagu poleks neil miskit viga. Arvasin, et see on väikelastele omane omadus.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.01 23:23; 12.01 23:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minule omane omadus on,see et ma tunnen ära kui on palavik rekord on mul 38koma2 ja siis ma olin alaealine. eic olnud hea olla aga kui on 37,2 siis on veel halvem olla.millegipärast.see on vist jama jutt et inimene ei tunne ära kui tal on palavik. kas sul on koguaeg nii kehv olla,nagu oleks palavik?et ei tunnegi vahet kui päriselt ongi palavik.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.

Mul on üliharva palavik ja jah, tunnen kohe ära, ka väikse palaviku.
Pideva 38-kraadise palavikuga pöördu kindlasti arstile.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma tunnen seda, kui palavik tõuseb, siis on külmavärinad ja halb olla.

Mul hakkavad lihased valutama – nagu peksa oleks saanud. Ja süüa egs kohvi ei taha. Siis kui juba päris pikali maas, võin süüa suure prae ja mitu tassi kohvi ????

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, enamus inimesi ikka tunnetab üldjoontes oma kehatemperatuuri.

Minu endaga on nii, et kõige kehvem on enesetunne väikese palavikuga: olemine jube sant, üldse ei suuda midagi teha, enesetunde põhjal oletan vähemalt 40-kraadist palavikku. Ent kraadiklaas näitab “kõigest” 37,4.

Ja kui temperatuur päriselt juba kuskile 38,7 kanti tüürib, siis liigun ringi, pea on selge ja pole väga vigagi.

Ilmselt on siin mängus see, et madala palavikuga pole organism veel võitlema asunud ja haigus võimutseb alles – kõrge palaviku puhul aga organism juba tegutseb, võitleb, st kaitseb juba inimest.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tunnen 1-2 kriipsu pealt, alaselg ja alumised ribid hakkavad valutama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

37.5 ja kõrgema palavikuga on ikka päris õudne olla.
Õnneks juhtub seda harva, aga kui viimati juhtus, siis olimegi koos lapsega haiged. Selle vahega, et lapsel oli palavik üle 38 ja tema aktiivsustase ei muutunud sellest sugugi, isegi süüa tahtis. Mina oma 37.5 temperatuuriga tahtnuks vaid voodis lesida ja et keegi mulle pai teeks.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on tavatemperatuur millegipärast eluaeg madalam olnud kui tavaliselt, 35,7-36,3 on mulle tavaline. Arst ütles, et kui ennast ei häiri siis pole vaja midagi teha, inimesed on erinevad. Seetõttu tunnen küll kui see tõuseb, on kuidagi üldiselt kehv olemine. Klassikalise palavikuni jõuan väga harva, siis olen ma juba lapiti maas ja ei taha muud kui magada.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei mäleta, millal ma viimati haige olin, aga 38+ ilmselt ikka tunnetan, pea nagu valutaks kergelt ja järske liigutusi ei taha teha.

Lapsepõlvest mäletan kui õega suvel mõlemad angiini jäime, olime siis koolieelikud või algklassilapsed. Mängisime soojal suvepäeval õues, õde hakkas ennast esimesena halvasti tundma, läks tuppa. 39 kraadi palavikku. Mina tundsin ennast täiesti tervena, jäin üksi õue edasi, üksi oli igavavõitu ja lõpuks hakkas külm ka (soojal suvepäeval), läksin siis ka tuppa ja palavikku oli üle 40 kraadi. Vanaema, kellega kodus olime, kutsus kiirabi.

Mees on mul ka selline, et veidi üle 37 on ta juba nii haige, kas tal palavik üle 38 ka kunagi on olnud, ei tea.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tunnen kohe, kui natukenegi tõuseb.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on juba 36,8 väike palavik ja täiesti tuntav. Liigesed on siis ka valulikud, nägu veidi õhetab, punetab ja kuumab, higistan. Ka pea võib tuikada. Tänagi hommikul ärgates olin üleni higine ja veidi haiglane tunne. Siis ma ei viitsinud kraadida, aga nüüd õhtul kraadisin nii huvi pärast ja ongi 36,8. Üle 37 on mul ilmselt juba selline olek, nagu mõnel üle 38-ga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on üliharva palavik ja jah, tunnen kohe ära, ka väikse palaviku.

Pideva 38-kraadise palavikuga pöördu kindlasti arstile.

aitäh, peakski vist pöörduma. alates pühapäevast on palavik, pühapäeval kraadisin juhuslikult, teistel päevadel juba hasardist. olen nädal aega ärganud, käinud koeraga väljas, viinud lapsed kooli, teinud täispika tööpäeva, õhtul kodus söögi jne.

peaksin ilmselt siiski haiguslehe võtma, millegagi organism paistab võitlevat.

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.01 23:01; 13.01 07:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, 36.9 võib juba anda sellise ebameeldiva “hakkan haigeks jääma” tunde ja üle 37 on kindlasti eristuv: õhetan, pea on kuidagi raske, ei ole energiat, sageli hakkavad luud-kondid-lihased valutama ja samuti hakkab suhu hästi palju sülge tekkima, pean koguaeg neelatama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tunnetan, erinevus on tajutav isegi selles, kas on väike palavik, nt veidi üle 37 või juba üle 38. Tavatemperatuur on mul 36,2-36,3 juures, nii et kui on kasvõi 37,1-37,2, siis seda tunnen, nagu oleks keha kuidagi pundunud ja hõõgvel. Kõrgema palavikuga, u 38,5, juures tuleb selline nõrkus ja väsimus, et siis on targem pikali olla.

Perioodil, kui lapsed olid väikesed ja nendega kõik viirused kaasa põdesin, siis oli haigustega mul hoopis alatemperatuur, kukkus 35,5 peale ja alla sellegi. See oli isegi raskem taluda kui palavikku, selline tunne, et kael ka ei kanna, ei suuda keha liigutada, vastik nõrkus.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ise võin 38 kraadise palavikuga ringi joosta ja üldse ei saa aru et midagi teisiti on.

Mina sinu asemel läheks ja küsiks arsti käest (mitte perekooli “arstide” käest), et mis mul viga on.
Sest see, et sa 38 kraadisest palavikust aru ei saa, see viitab juba mingile terviserikkele.

PS. Huvitav on muidugi ka see, et mees endast saab aru, aga et tal naine mingi kuum aktiivne hull on, sellest ei saa aru?

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.01 07:43; 13.01 09:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on üliharva palavik ja jah, tunnen kohe ära, ka väikse palaviku.

Pideva 38-kraadise palavikuga pöördu kindlasti arstile.

aitäh, peakski vist pöörduma. alates pühapäevast on palavik, pühapäeval kraadisin juhuslikult, teistel päevadel juba hasardist. olen nädal aega ärganud, käinud koeraga väljas, viinud lapsed kooli, teinud täispika tööpäeva, õhtul kodus söögi jne.

peaksin ilmselt siiski haiguslehe võtma, millegagi organism paistab võitlevat.

Käid praegusel ajal palavikuga tööl või on kodukontor?

Seda ei arva, et sul koroona võib olla ja teisi nakatad?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandust väljenduse eest, aga inimene on peast soe, kui aru ei saa, kui tal nii kõrge palavik on.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palavik kaasneb tavaliselt ikka mingi haigusega, seega võiks arvata, et halba enesetunnet põhjustab pigem haigus ise (näit. viiruse korral peavalu, lihasvalu, nõrkus jms) ja palavik on lihtsalt haiguse üks kaasnäht. Mina olen täiskasvanueas palavikus harva olnud, viimati vist ca 5 aastat tagasi kopsupõletikus olles. Tavaliste viirustega tõuseb mul kehatemperatuur max 37-ni, aga halb on olla ikka.
Küll aga saan aru sellest, kas kehatemperatuur parasjagu tõuseb (külmavärinad) või langeb (siis on hästi palav, higistan).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tavaline kehatemperatuur on mingi 36.6. Kui mul on palavik 37.2, siis mu enesetunne on ikka uskumatult halb, mida kõrgemaks läheb seda kergem on olla. Mul on nii, et kui ma haigeks jään(mis on harva), tõuseb mul kohe kõrge palavik ja kestab väga lühikest aega. Ööga ma peaagu alati magan selle välja.

Ja mina ka ei saa aru, kui palavik on 38(siis on lihtsalt tugev nõrkus). Aga kui on 37, siis ma saan kohe aru.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

38 palavikuga ilmselt oleksin üsna kehva enesetundega. Mõned korrad elus (olen 49-a) on seda olnud ka.

Kopsupõletikuga, piimapaisust tekkinud rinnanäärme põletikuga, leetritega.

Minu norm kehatemperatuur on 34,5 kraadi. Samasugused on minu ema ja 1 poeg – tavamõistes palavikku on neil olnud vaid loetud korrad.

Tunnen halba enesetunnet ja hõõgumist, kui kehatemp. on 36,7.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.01 09:40; 13.01 09:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu norm kehatemperatuur on 34,5 kraadi.

Seda vist nimetatakse hüpotermiaks. Ja kui see teil veel pool kraadi langeb, on tagajärjeks ajukahjustus.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.01 07:43; 13.01 09:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ka norm temperatuur 36,6, aga iga kuu enne päevi tõuseb 36,9-37,2 ja seda on kohe tunda. On selline haiglane olek, kerged külmavärinad ja väsimus, ometi haige ma pole. Kui päevad hakkavad, siis langeb ka temperatuur ja tekivad juba teistlaadi kaebused. On veel kellelgi nii?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 35 )


Esileht Ilu ja tervis kas tunnetate palavikku