Esileht Ilu ja tervis kas tunnetate palavikku

Näitan 6 postitust - vahemik 31 kuni 36 (kokku 36 )

Teema: kas tunnetate palavikku

Postitas:
Kägu

Minul ka norm temperatuur 36,6, aga iga kuu enne päevi tõuseb 36,9-37,2 ja seda on kohe tunda. On selline haiglane olek, kerged külmavärinad ja väsimus, ometi haige ma pole. Kui päevad hakkavad, siis langeb ka temperatuur ja tekivad juba teistlaadi kaebused. On veel kellelgi nii?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu norm kehatemperatuur on 34,5 kraadi.

Seda vist nimetatakse hüpotermiaks. Ja kui see teil veel pool kraadi langeb, on tagajärjeks ajukahjustus.

Ju seda seni juhtunud ei ole, sest geneetiliselt oleme me kõik lisaks sarnasele kehatemperatuurile ka  reaalainetes tugevalt üle keskmise 🙂

Minu 78-a ema lahendab ristsõnade asemel gümnaasiumi matem. ülesandeid 🙂

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ma ei mäleta, millal ma viimati haige olin, aga 38+ ilmselt ikka tunnetan, pea nagu valutaks kergelt ja järske liigutusi ei taha teha.

Lapsepõlvest mäletan kui õega suvel mõlemad angiini jäime, olime siis koolieelikud või algklassilapsed. Mängisime soojal suvepäeval õues, õde hakkas ennast esimesena halvasti tundma, läks tuppa. 39 kraadi palavikku. Mina tundsin ennast täiesti tervena, jäin üksi õue edasi, üksi oli igavavõitu ja lõpuks hakkas külm ka (soojal suvepäeval), läksin siis ka tuppa ja palavikku oli üle 40 kraadi. Vanaema, kellega kodus olime, kutsus kiirabi.

Mees on mul ka selline, et veidi üle 37 on ta juba nii haige, kas tal palavik üle 38 ka kunagi on olnud, ei tea.

Sinu looga tuleb meelde sarnane juhtum paari aasta tagusest ajast. Hommikul tööle minnes polnud mul mitte midagi viga, kella 11-12 paiku hakkas nagu kergelt imelik, aga otseselt aru ei saanud, milles asi. Mõtlesin, et vb seepärast paha olla, et hommikul ei söönud ja läksin lõunale. Parkisin auto ära ja läksin järjekorda seisma, ühtäkki tunnen et hakkaks nagu minestama, igasugune söögiisu kadus ära ja hakkas väga külm. Läksin autosse tagasi ja istusin seal silmad kinni ca pool tundi, lootuses et ehk läheb üle. Helistasin siis tööandjale, et mul tervisega midagi pahasti ja üritasin kuidagimoodi koju sõita. Pärast kraadides tuligi välja, et palavik oli 39,5 – ikka ulmeliselt paha oli olla. Seda enam ei mäletagi, mis haigus tookord oli…

Ma üldiselt tunnen juba 36,9 temperatuuri juures, et midagi on valesti, kuidagi nõrk ja “vatine” on olla.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

mul hakkab juba 36.9 juures halb. 37.2 on kõige jubedam enesetunne üldse, kui üle 37.5 läheb, siis saan vähemalt voodist välja, ja siis üle 38 olen jälle siruli.

normaalselt olen 36.2-36.4

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

36,9-37,5 on väga halb olla, külmavärinad, pea on paks jne. 38,0-39,5 hakkab hea, hästi soe on olla, kõik on kuidagi mõnus ja pehme, nagu vati sees oleks. Selle järgi ma tavaliselt saangi aru, et palavik on kõrgele tõusnud.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

ise võin 38 kraadise palavikuga ringi joosta ja üldse ei saa aru et midagi teisiti on. olen nüüd igal õhtul huvipärast kraadinud- palavik 38 millegagi. proovisin töökraadiklaasiga ka, seal samuti 38. kaks kraadiklaasi ei saa ju valetada.

kuidas teil- kui tundlikud oma kehatemperatuuri suhtes olete?

Jah muidugi on see tunda. Sul on midagi häda, mine arsti juurde!

0
-1
Please wait...

Näitan 6 postitust - vahemik 31 kuni 36 (kokku 36 )

Esileht Ilu ja tervis kas tunnetate palavikku