Esileht Hobinurk Kas tunnete end pigem baltlase või põhjamaalasena?

Näitan 5 postitust - vahemik 91 kuni 95 (kokku 95 )

Teema: Kas tunnete end pigem baltlase või põhjamaalasena?

Postitas:
Kägu

Tunnen end eestlasena. Elan Tallinnas.

Põhjamaade ja Soomega seob meid asukoht, oleme naabrid. On küll sarnasusi kultuuris ja kombestikus, kuid me ei ole samad. Ainus side, mida Läti ja Leeduga tunnen ongi regioonist ja ajaloost tulenev. Oleme erinevad, kuid elame ühes regioonis, meil on oma naabritega olnud ajalooliselt sarnane suhe – meid on minevikus terroriseeritud ja meid koheldakse siiani üleolevalt vähemväärtuslikena. Seetõttu võtan alati neid ütlusi sellest, et Eesti peaks ka Põhjamaade hulka kuuluma kerge muigega. Ei taha kuuluda gruppi, kes meid endast halvemaks peavad. Jah, Eesti asub põhja-Euroopas (Või täpsemini kirde-Euroopas), kuid nagu Soome on vaid Põhjamaade (Nordic Countries) auliige, siis ei peaks ka Eesti sinna vägisi trügima vaid ajama ainult enda asja ning selle üle uhke olema.

Mul ükskõik, mis “aeg” meil on, peaasi, et ei peaks kunstlikult seda kaks korda aastas kuskile keerama mingite tobedate põhjenduste pärast. Aega jääb ikka päevas 24 tundi, keera kella kummale poole tahad. Talvel on pimedam, suvel valgem, nii on ja elu läheb edasi.

Võtta seda nii, et Põhjamaadega sama aeg teeb meid kuidagi paremaks, on lihtsalt naeruväärne. Millal ometi lõpeb see enese naabritega võrdlemine? Teeks äkki alati nii nagu meile endale parem on, mitte ei elaks püüdlikult kellelegi teisele meeldimiseks või enda väärtuse pidevaks tõestamiseks teistele, kes sellest raasugi ei hooli.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võtta seda nii, et Põhjamaadega sama aeg teeb meid kuidagi paremaks, on lihtsalt naeruväärne. Millal ometi lõpeb see enese naabritega võrdlemine?

Minu arust ei ole siin teemas keegi öelnud, et üks või teine aeg meid kuidagi paremaks või halvemaks teeks, vaid seda, kumba eelistaksime, misiganes põhjusel. Samuti ei ole ju keegi naabritega võrrelnud, vaid et kuidas keegi tajub oma kuuluvust.

Minu jaoks kuulume selgelt Põhjamaade hulka. Ja ma ei pea silmis mingit Põhjamaade Nõukogu vmt, vaid seda, et oleme osa Põhja-Euroopast. Oleme alati seda olnud. Mingi tühine 50 aastat okupatsiooni pole siin määrav. “Laul Põhjamaaast” kirjutati aastal 1969  ei tundnud ka siis keegi, et need sõnad valed oleksid (põhjamaa, me sünnimaa, tuulte ja tuisuööde maade…).

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu jaoks kuulume selgelt Põhjamaade hulka. Ja ma ei pea silmis mingit Põhjamaade Nõukogu vmt, vaid seda, et oleme osa Põhja-Euroopast. Oleme alati seda olnud. Mingi tühine 50 aastat okupatsiooni pole siin määrav. “Laul Põhjamaaast” kirjutati aastal 1969 – ei tundnud ka siis keegi, et need sõnad valed oleksid (põhjamaa, me sünnimaa, tuulte ja tuisuööde maade…).

Põhjamaad (Nordics) ja põhjamaa (asukoht Põhja-Euroopas) ongi erinevad asjad. Eesti ei kuulu Põhjamaade hulka, kuid on põhjamaa ehk asub Põhja-Euroopas.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arust ei ole siin teemas keegi öelnud, et üks või teine aeg meid kuidagi paremaks või halvemaks teeks, vaid seda, kumba eelistaksime, misiganes põhjusel. Samuti ei ole ju keegi naabritega võrrelnud, vaid et kuidas keegi tajub oma kuuluvust.

Vaikimisi antakse ikka teada, et baltlased võrdub ida-Euroopa ja see on kehvem variant.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaikimisi antakse ikka teada, et baltlased võrdub ida-Euroopa ja see on kehvem variant.

Mis teha, kui inimesed nii tunnevad? Baltlased ei ole idaeurooplased, küll aga – erinevalt eestlastest – indoeurooplased ning kauges suguluses slaavlastega.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 91 kuni 95 (kokku 95 )


Esileht Hobinurk Kas tunnete end pigem baltlase või põhjamaalasena?