Esileht Koolilaps Kas tunnete huvi selle vastu, mida Teie lastele lasteaedades ja koolides sisse söödetakse?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 60 )

Teema: Kas tunnete huvi selle vastu, mida Teie lastele lasteaedades ja koolides sisse söödetakse?

Postitas:

Nonii! 20 sajandi alguses sõi Eesti elanikkond keemjavaba toitu. Vaktsineerimist ei toimunud. Ravimeid eriti ka ei tarvitatud. Kui suur oli laste suremus ja keskmine eluiga? Kui suured on need näitajad praegu? Paluks siia viidetega statistika, mis tõestab, et tervise mõttes on kõik läinud allamäge võrreldes ajaga kui toituti keemiavabalt ja ei vaktsineeritud.

[small]raivoorg kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mul on valus teada, millises pimeduses Te tavatoitujad, kräpisööjad ja apteekide püsikliendid ikka veel elate.

Esiteks pole mina mitte petitsiooni algataja, vaid edastaja ja kuna see petitsioon puudutab laste aina põduramat tervist üldiselt, siis pole tähtis mitut etappi ja kus see kokkuvõttes läbib, vaid kui palju suudab see inimestel nende haiguste tekkimise algallikate kõrvaldamisel, nende toitumisharjumuste kahjulikkust neile teadvustada…

Vaadake palun tõele näkku ja tõdege, et Teie tervis on tegelikult käest ära ja palun leidke ka põhjused, miks Te kardate pidevalt külmetuda, viirustesse nakatuda, miks Teil on pidevalt pea ja liigestevalud, allergia, punnid ja numbrid arstide vastuvõtule, muudest raskematest hädadest rääkimata ja kui Te seejuures nimetate end veel ka terveteks, siis on see kahjuks Teie enese meelepete!

Palun süvenege oma toitumisse, tehke uuring oma veresoonkonna ummistuste, keha mürkainete sisalduse ja ka soolteummistuse kohta ja ärge mõelge, milline tablett neid hädasid paremini ravida võiks, vaid kust need hädad küll tegelikkuses alguse on saanud….[/tsitaat]

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.05 11:56; 31.05 11:58; 31.05 14:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandan suures tuhinas tekkinud kirjavigade pärast. Õige on ikka keemiavaba.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.05 11:56; 31.05 11:58; 31.05 14:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Vabandan suures tuhinas tekkinud kirjavigade pärast. Õige on ikka keemiavaba.[/tsitaat]

sa oled siin ilmselt uus.
tere tulemast! mulle sinu kommentaar meeldis.
teksti parandamiseks saad kasutada \”muuda\” nuppu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja veel. Kommenteerija #62 seal lingil paistab silma erilise mõtlemisvõimetusega. Siin tema tekst:

\”Kas vaktsiinid põhjustavad rohkem haigusi, kui nad ravivad?
http://naistekas.delfi.ee/kirevmaailm/uudised/kas-vaktsiinid-pohjustavad-rohkem-haigusi-kui-nad-ravivad.d?id=4772549

Ravimifirma eksjuhi paljastus
http://ap3.ee/article/2011/12/3/ravimifirma-eksjuhi-paljastus

Euroopan EHEC-tartunnat: e. coli -bakteeri jalostettu tappamaan.
http://anjaseitakumpu.puheenvuoro.uusisuomi.fi/75356-euroopan-ehec-tartunnat-e-coli-bakteeri-jalostettu-tappamaan

Euroopa Nõukogu terviseboss: seagripipandeemiat õhutasid ahned ravimifirmad!
http://www.ohtuleht.ee/361937

Uuring: gripivaktsiini toime kohta puudub tõestus.
http://www.ohtuleht.ee/367134

Aspartaam – valge surm.
http://www.vabamotleja.info/index.php/vandenou/72-aspartaam-magus-surm

Paraweb foorumis aruelu – Mürgised vaktsiinid.
http://www.para-web.org/showthread.php?tid=2341

Illuminaatide massimõrvarlik meditsiin.
http://www.aigarsade.com/Illuminaatide_massimorvarlik_meditsiin.pdf\”

Enamus mõtlevaid inimesi teab juba ammu, et aspartaami ei tasu endale sisse ajada. USAs näiteks tõstatati see teema mingi 15 aastat tagasi vähemalt.

Enamus mõtlevaid inimesi ei torma ennast gripi vastu vaktsineerima, kuna saab aru, et see on suhteliselt mõttetu tegevus. Samas ei võrdu gripi vastu vaktsineerimata jätmine tuberkuloosi vastu mittevaktsineerimisega.

Samuti ei tähenda see, et on esinenud lohakalt valmistatud vaktsiine, mis on loodetud kasu asemel hoopi haigestumisi põhjustanud seda, et nüüd tuleks vaktsineerimine üldse ära lõpetada. Kui sööd riknenud toitu (või mürgist seent vmt) ja saad toidumürgituse, kas siis lõpetad söömise ka üldse ära või?

Esimesel lingil viidatud artiklis on ka jälle kõik segi nagu puder ja kapsad. Kohutav, et inimesed ise ei mõtle ja pimesi sellist jura usuvad. A la \”arst väidab, et vanasti ei esinenud vähki kuna ei vaktsineeritud\”. Ehk ikka tuleneb suurem vähki haigestumine tänapäeval eelkõige ebatervislikust toidust, keskkonna saastatusest ja paremast diagnoosist?

Ohh. Mulle ikka meeldib kohe see dihüdrogeenmonooksiidi näide. Tõestab edukalt KUI mõtlemisvõimetud on suur hulk inimesi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.05 15:55; 30.05 20:51; 31.05 11:53; 31.05 12:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]
Ohh. Mulle ikka meeldib kohe see dihüdrogeenmonooksiidi näide. Tõestab edukalt KUI mõtlemisvõimetud on suur hulk inimesi. [/tsitaat]

Mulle ka meeldis. Niiväga, et lugesin seda oma poistele ette. Viienda klassi oma hakkas teise punkti juures naerma ja teatas, et tema teab, mis ainega tegemist. Kohe näha, et loodusõpetuse tundides korralikult käinud, teab, mis on happevihma peamine komponent 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul on ka üks küsimus…. ehk keegi teab vastata, näiteks teemaalgataja…
võtan sellest petitsioonist ühe lause

\”oluline on süüa 9 portsjonit värsket töötlemata puu-ja aedvilja päevas\” – sa kallis teemaalgataja ehk valgustad teed, kustkohast saaks lapsele 9 portsjonit VÄRSKET TÖÖTLEMATA puu-ja juurvilja päevas? Poed on täis välismaa saasta mis haisevad keemia järele. Kust seda kodumaist mittesaasta siis saada? Ka kodumaised puu-jurviljakasvatajad lisavad oma puu-juurviljadele kesteab kui hullus koguses keemiat et paremini säiliks ja ilusam välja näeks. Lõppkokkuvõttes sööme ikka saasta.

Ma olen oma lastele kõike mõõdukates mõistlikes kogustes süüa andnud. Ka on nad vanktsineeritud kuna see on minu teadlik valik. Pole mingeid kõrvalmõjusid ega muid jamasid olnud. Kui suurem laps (poiss) mõnda aega liha ei saa, siis ütleb, et kerge nõrkus on peal, tema lemmiksöök on liha ja sellest ta ei loobu.

Mõni aeg tagasi telekanaleid klõsates jäi mu pilk ühe saate peale, kus räägiti, et inimorganism ise toodab ka palju erinevaid E-aineid, et kas ikka need hirmuspaljukardetud E-aineid ikka on nii hirmsad nagu igal pool kuulutatakse kui inimorganism neid ise samuti toodab?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]minul on ka üks küsimus…. ehk keegi teab vastata, näiteks teemaalgataja…
võtan sellest petitsioonist ühe lause

\”oluline on süüa 9 portsjonit värsket töötlemata puu-ja aedvilja päevas\” – sa kallis teemaalgataja ehk valgustad teed, kustkohast saaks lapsele 9 portsjonit VÄRSKET TÖÖTLEMATA puu-ja juurvilja päevas? Poed on täis välismaa saasta mis haisevad keemia järele. Kust seda kodumaist mittesaasta siis saada? Ka kodumaised puu-jurviljakasvatajad lisavad oma puu-juurviljadele kesteab kui hullus koguses keemiat et paremini säiliks ja ilusam välja näeks. Lõppkokkuvõttes sööme ikka saasta.

Ma olen oma lastele kõike mõõdukates mõistlikes kogustes süüa andnud. Ka on nad vanktsineeritud kuna see on minu teadlik valik. Pole mingeid kõrvalmõjusid ega muid jamasid olnud. Kui suurem laps (poiss) mõnda aega liha ei saa, siis ütleb, et kerge nõrkus on peal, tema lemmiksöök on liha ja sellest ta ei loobu.

Mõni aeg tagasi telekanaleid klõsates jäi mu pilk ühe saate peale, kus räägiti, et inimorganism ise toodab ka palju erinevaid E-aineid, et kas ikka need hirmuspaljukardetud E-aineid ikka on nii hirmsad nagu igal pool kuulutatakse kui inimorganism neid ise samuti toodab? [/tsitaat]
saamises ei ole küsimus, vähemalt kahes suures linnas mitte, sest mahetooteid saab kastiga koju tellida. maapiirkondades tuleb lihtsalt inimestega suhelda, siis saab talunikelt küll omale talvevarusid. teine asi on see, et kõikidel pole võimalik terve talve varusid kuskil hoiustada, kolmas asi see, et isegi kui sügisel ostad, on maikuuks kõik juba kas söödud või tohletanud. nii et paar kuud tuleb ikkagi impordi peal läbi ajada, kui just põõsa alla naati ja hapuoblikat ei lähe korjama (mis on loomulikult olenevalt kasvukohast väga tervislik).

minul tekkis kergelt skeptiline hoiak just selle sõna \”töötlemata\” vastu. võttes aluseks, et üks portsion on üks peotäis, siis üheksa peotäit toorsalatit või puuvilja tundub pisut liialdatud, sest sellele peaks juurde liitma ka töödeldud kujul manustatava. mitte kartulid ega teraviljasaadused, aga nt kaunalised, juurikad jm, mida saab hautada, aurutada. mina ei usu seda toortoidu jumalikkust, sest mitmed uuringud on tõestanud, et kuumtöödeldud köögiviljad on inimesele kergemini omastatavad. inimene ei ole nelja maoga rohusööja, et taimedest kõik seal sisalduva kätte saaks. jällegi sõltub valmistusviisist, kui tervislik on lõppsaadus. friteerimine on kahtlemata kahjulikum kui aurutamine, hautamine, keetmine.

kõikidel toidus leiduvatel lisaaintetel on oma e-number. kõikidel. ja selles numeratsioonis on ka kõik nö tavalised lisaained, mida perenaised kodusöögiski kasutavad – sool, suhkur, sidrunhape jne. näiteks sool on nii säilitaja kui maitsetugevdaja, aga sellegi tarbimisel peab olema arukas. mitmed lisaained on eraldatud looduslikust toorainest (pektiin, kurkumiin, karoteenid). nii et kõik e-ained ei ole pahad, kindlasti vältima peaks asovärve, maitsetugevdajaid, tehislikke säilitajaid ja kunstlikke magustajaid, teisi võiks tarbida ettevaatlikult ja lõplikke päeva/nädala jooksul tarbitud koguseid jälgides.

lihtsate loosungitega on alati kergem vehkida kui asjasse süveneda või veel hullem, oma peaga mõtelda. väga lihtne on öelda \”vaktsiinid tapavad meie lapsi\”, \”lihasööjad on mõrtsukad ja laibaõgijad\” ja \”kõik e-ained on mürk\”. hoopis keerulisem on ise õppida ja teistele õpetada teadlike põhjendatud valikute langetamist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna see petitsioon igasuguseid kanaleid pidi allkirju kogub, siis kas keegi saaks panna mingi lingi selle asja tausta kohta? Pean silmas seda kohtuvaidlust või midagi säärast.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.05 11:56; 31.05 11:58; 31.05 14:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie lasteaias on sellel nädalal näiteks selline menüü:
http://www.sinilind.edu.ee/fotod/menyy.jpg

Meie perele küll sobib.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.05 15:39; 01.06 11:25; 01.06 12:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma põhimõtteliselt olen nõus, et koolitoit ei ole parim. Raha on vähe – hea kõlks. Mina olen vanem, kes on valmis maksma juurde, et laps saaks korralikult süüa.

Laps käib Mustamäel tavakoolis, mida toitlustab ettevõte, mis toitlustab enamikku Mustamäe koole. Ma jälgin menüüd kodulehelt iga nädal ja küsin samuti lapselt, kuidas maitses ja mida ta sõi. Olen märganud, et tihti on menüüs makaronitooted, alalõpmata on singi-hapukoorekaste (mis pagana toit on SINGI-HAPUKOOREKASTE!?), ahjukartul lisandiga (mis salapärane asi on küll LISAND), tatra-hakklihahautis (neil päevil on laps öelnud, et täna oli paljas tatar ja tee, hakkliha silm ei tuvastanud). Vähemalt kord nädalas loen välja menüüst supi, milles ilmselt pole lihagi, näiteks LILLKAPSASUPP. Iga nädal on 5 koolipäeva, millest tundub, et 2 lastakse kuidagi üle jala ja kolmel päeval pakutakse enam-vähem korralikku toitu. Lihast kui on midagi, siis hakkliha, mille kvaliteeti tahaks tegelikult vägagi teada ja hinnata. Direktori korrutamist, et tegemist on väga tervisliku ja toitva menüüga, ei usu ma enam ammu. Pigem tekitab see usaldamatust, sest menüüd ma loen ja näen must-valgelt, mis toidud on.

Tegemist I klassi lapsega. On olnud juhuseid, kus ta on öelnud:

* porgandisalat koolis on väga paha maitsega, seda ma ei söö (kodus sõna otseses mõttes vohmib sisse värske porgandi salatit)
* pidevalt on makaronid. kui kodus pakun välja, et teeks makarone, siis vastuseks on, et koolis on kogu aeg makaronid, ma ei taha neid enam.
* kui loen menüüst, et olid sellised salatid ja küsin, kas pakuti, siis on olnud kordi, kui laps ütleb, et salatit täna üldse ei olnud
* on olnud kord, kus ta ütles, et täna oli ainult tatar ja tee ja kuna pinginaaber Johan tatart ei söö, siis tema jõi ainult teed ja sõi leiba.

Laps tuleb lõuna ajal koju ja on alati väga näljane.[/tsitaat]

Väga tuttav menüü:)

Kui räägime samadest toitudest, siis lisaks makaronile on ALATI valikuks kartul või riis. Toorsalatit on ALATI kahte sorti v a supipäevadel. Muide, see sinu lapsele mitte maitsev porgandisalat on tegelikult väga hea (enamasti ananassiga). Esmaspäevane tatrahautis sisaldab muuhulgas sibulat, porgandit ja parajalt hakkliha.
Ja lillkapsasupis ON liha.
Töötan ise ilmselt selles Mustamäe koolis ja mind paneb ausalt öelda imestama, et sellise raha eest on võimalik täiesti söödavat ja koha peal valmistatud toitu pakkuda.
Iseasi, kui sinu laps on lihtsalt harjunud teistsuguste maitsetega.
Enne avalikus foorumis hõiskamist soovitaksin ise maitsta ja proovida, mitte külajutte levitada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.05 20:34; 01.06 15:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esiteks, paraku ei ole vanemaid kutsutud testima menüüd. Teiseks, ehk kirjeldad, mis asi on singi-hapukoorekaste ning salapärane lisand ahjukartuli kõrval? Laps on mul esimeses klassis ja temal pole midagi valida. Suuremates klassides ehk on valida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.05 21:38; 31.05 21:37; 03.06 13:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

üks menüü siis ka. Alati on tegelikult valida
kahe asja vahel kartul/riis/makaronid/tatar.
Piima võib võtta nii palju kui lapsed tahavad.

E Makaronivormiroog singi ja aedviljadega, ket¨upi-hapukoorekaste, toorsalat , puuvili, tee, leib, sepik

T Rassolnik, hapukoor, kissell kuivatatud puuviljadest, vahukoor, juurvili, leib, sepik

K 23.05 Värske kapsas hakklihaga, kartulipüree, toorsalat, puuvili, mahlajook, leib, sepik
N Kana-nuudlisupp, piimakissell keedisega, juurvili, leib, sepik

R Kalapala, koorekaste, kartul, riis, toorsalat , kakao, leib, sepik
.
E Pilaff sealihaga, toorsalat, puuvili, tee, leib, sepik

T Viinerisupp, hapukoor, puuviljasalat, vahukoor, juurvili, leib, sepik

K Kanakaste, kartulipüree, toorsalat , puuvili, joogijogurt, leib, sepik

N Kala-riisisupp, maisihelbed jogurtiga, juurvili, leib, sepik

R Gulja¨¨ sealihast, keedetud kartulid, makaron, toorsalat, mahlajook, leib, sepik

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on kahju, et oled kogu oma elu juba elanud ja elad ilmselt veel edasigi, täielikus elupimeduses, ilmselt poolpõdura tervisega, ennast pidevalt väsinuna tundes, peavaludes, külmetutuna, allergia, nahapunnide, oma soonte ja sooleummistustega ja polikliinikute ja apteekide püsikloiendina, on sinu hädades alati süüdi kas halb ilm või halvad viirused,mitte aga valest toitumisest äravägistatud immuunsüsteem. Kuigi omas meelepettes pead sa end ilmselt normaalse tervise juures olevaks, on selline tervis paraku juba varajase raugastumise üheks märguandeks…

Aga tervislikult, ehk loomulikku toitu söövate laste pärast ei pea muretsema, pigem muretseks nende laste pärast, kes oma kõhutäisi MC Donaldsites koola ja burgeritega täidavad ja juba noortena kas suhkruhaigusest, astmast, allergiast vms, tingituna pidevalt tabletiorjusesse on langenud…

Ärka palun ja ava ka oma silmad, et pimedana enam elus ringi ei peaks ekslema…

Mul on valus vaadata, kui palju on siin perefoorumis tegelikult arulagedaid arutlejaid, mul on tõsiselt kahju Teist, kes te end kräpptoidust täielikult täisõginuna, täielikus isolatsioonis tegelikkusest, oma ilmselt poolpõdurat elukest mööda saadate…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Puhast rohelist saab talunikega kokkuleppeid sõlmides või mahepoodidest. Vastuakaaluks on süüa neid mürkidega pritsitid salateid või liha, kus on lisaks mürkide 10 või enama kordsele kontsentratsioonile veel ka antibiootikume, kasvuhormoone, mis mehi naiselikesks ja naisi mehelikeks ning viljatuteks muudavad ja ka keemilisi värvaineid…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahjuks on iga keedetud toit happelise jäägiga ja happeline keskkond organismis kõiki neid haigusi põhjustabki…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]rotsik kirjutas:[/small]
[tsitaat]Eagle Rocki kolled¸i tudeng võitis esikoha Greater Idaho Fallsi teadusmessil. Tema eesmärgiks oli näidata, kui hästi me oleme kohastunud, uskumaks hädakellalööjate prahiteadust ja tundmaks hirmu kõige ees elukeskonnas.
Projekti käigus laskis ta inimestel kirjutada alla petitsioonile, mis nõudis kemikaali nimega dihüdrogeenmonoksiid allutamist rangele kontrollile või selle täielikku kasutamisest kõrvaldamist.

Tal oli selleks palju veenvaid põhjendusi, nimelt:

1)see võib põhjustada liigset higistamist ja oksendamist,
2)see on happevihma peamine komponent,
3)gaasilises olekus võib see tekitada tõsiseid põletushaavu,
4)selle juhuslik sissehingamine võib inimese tappa,
5)see aitab kaasa erosioonile,
6)see vähendab sõidukite pidurite efektiivsust
7)seda on leitud parandamatute vähihaigete kasvajakoes.

Ta küsis 50 inimeselt, kas nad toetavad kemikaali ära keelamist.
Nelikümmend kolm(43) vastas jaatavalt
Kuus(6) ei osanud vastata
üks(1) teadis, et tegemist on veega.
[/tsitaat]
Minult samuti kiiduhääl, kuid nalja võimalike edasirääkijate-kirjutajate jaoks ka väike märkus: \”hüdrogeen\” on tõlkeviga, eesti keeles nimetatakse seda elementi siiski vesinikuks. Seega korrektne eestikeelne keerukas sõna vee kohta on divesinikmonooksiid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]raivoorg kirjutas:[/small]

Kui inimeste eluiga pidevalt tõuseb ehk siis eakate inimeste arv tänase rahvaloenduse andmetel on viimase 10 aasta jooksul mitu protsenti tõusnud, siis kuidas saab rääkida inimeste aina kehvenevast tervisest. Ka tervisenäitajad on võrreldes 10 aasta taguse ajaga paranenud. Seda muuseas üle maailma kõigis arenenud riikides. Kas neil petistioonikirjutajatel puudub igasugune analüüsivõime? [/tsitaat]

Usufanatismil ja kainel analüüsil ei ole nagu väga ühist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.06 02:59; 01.06 03:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Väga tuttav menüü:)

Kui räägime samadest toitudest, siis lisaks makaronile on ALATI valikuks kartul või riis. Toorsalatit on ALATI kahte sorti v a supipäevadel. Muide, see sinu lapsele mitte maitsev porgandisalat on tegelikult väga hea (enamasti ananassiga). Esmaspäevane tatrahautis sisaldab muuhulgas sibulat, porgandit ja parajalt hakkliha.
Ja lillkapsasupis ON liha.
Töötan ise ilmselt selles Mustamäe koolis ja mind paneb ausalt öelda imestama, et sellise raha eest on võimalik täiesti söödavat ja koha peal valmistatud toitu pakkuda.
Iseasi, kui sinu laps on lihtsalt harjunud teistsuguste maitsetega.
Enne avalikus foorumis hõiskamist soovitaksin ise maitsta ja proovida, mitte külajutte levitada.
[/tsitaat]

Äkki on asi selles, et üks toitlustaja, aga mitu kooli? Järelikult on sama menüü mitmes koolis, aga toit on erinev, sest kokad on erinevad. Ehk on ikkagi erinevad koolid? Äkki selles teises koolis kokad lihtsalt varastavad? No nagu vene ajal oli enesestmõistetav, et kokk toitis töölt koju tassitud kokkuhoitud materjali arvelt ära oma pere ja pool suguseltsi takkapihta. Ja mõni kokk teeb ikka väga halba süüa. Meie lasteaiaski oli kunagi olnud kokk, kellest lahtisaamiseks tuli lasteaial kõvasti võimelda – oli too ju toitlustaja palgal. Lõpuks tuli uus kokatädi ja toidud läksid üleöö maitsvaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.06 02:59; 01.06 03:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]raivoorg kirjutas:[/small]
[tsitaat]Puhast rohelist saab talunikega kokkuleppeid sõlmides või mahepoodidest. Vastuakaaluks on süüa neid mürkidega pritsitid salateid või liha, kus on lisaks mürkide 10 või enama kordsele kontsentratsioonile veel ka antibiootikume, kasvuhormoone, mis mehi naiselikesks ja naisi mehelikeks ning viljatuteks muudavad ja ka keemilisi värvaineid…[/tsitaat]
Mine räägi mõne \”mahe\” taluniku naabritega, et kust kohast tegelikult müügiks tulev kaup tuleb.

Kontrollide jaoks on omad ja müügiks läheb teiste meeste kasvatatu, mida mitte kuidagi puhtaks toiduks nimetada ei saa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.05 09:43; 31.05 06:58; 01.06 06:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]raivoorg kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mul on kahju, et oled kogu oma elu juba elanud ja elad ilmselt veel edasigi, täielikus elupimeduses, ilmselt poolpõdura tervisega, ennast pidevalt väsinuna tundes, peavaludes, külmetutuna, allergia, nahapunnide, oma soonte ja sooleummistustega ja polikliinikute ja apteekide püsikloiendina, on sinu hädades alati süüdi kas halb ilm või halvad viirused,mitte aga valest toitumisest äravägistatud immuunsüsteem. Kuigi omas meelepettes pead sa end ilmselt normaalse tervise juures olevaks, on selline tervis paraku juba varajase raugastumise üheks märguandeks…

Aga tervislikult, ehk loomulikku toitu söövate laste pärast ei pea muretsema, pigem muretseks nende laste pärast, kes oma kõhutäisi MC Donaldsites koola ja burgeritega täidavad ja juba noortena kas suhkruhaigusest, astmast, allergiast vms, tingituna pidevalt tabletiorjusesse on langenud…

Ärka palun ja ava ka oma silmad, et pimedana enam elus ringi ei peaks ekslema…

Mul on valus vaadata, kui palju on siin perefoorumis tegelikult arulagedaid arutlejaid, mul on tõsiselt kahju Teist, kes te end kräpptoidust täielikult täisõginuna, täielikus isolatsioonis tegelikkusest, oma ilmselt poolpõdurat elukest mööda saadate…[/tsitaat]

pommid uskmatute hävitamiseks ongi veel puudu…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.05 09:26; 01.06 09:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]raivoorg kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mul on kahju, et oled kogu oma elu juba elanud ja elad ilmselt veel edasigi, täielikus elupimeduses, ilmselt poolpõdura tervisega, ennast pidevalt väsinuna tundes, peavaludes, külmetutuna, allergia, nahapunnide, oma soonte ja sooleummistustega ja polikliinikute ja apteekide püsikloiendina, on sinu hädades alati süüdi kas halb ilm või halvad viirused,mitte aga valest toitumisest äravägistatud immuunsüsteem. Kuigi omas meelepettes pead sa end ilmselt normaalse tervise juures olevaks, on selline tervis paraku juba varajase raugastumise üheks märguandeks…

Aga tervislikult, ehk loomulikku toitu söövate laste pärast ei pea muretsema, pigem muretseks nende laste pärast, kes oma kõhutäisi MC Donaldsites koola ja burgeritega täidavad ja juba noortena kas suhkruhaigusest, astmast, allergiast vms, tingituna pidevalt tabletiorjusesse on langenud…

Ärka palun ja ava ka oma silmad, et pimedana enam elus ringi ei peaks ekslema…

Mul on valus vaadata, kui palju on siin perefoorumis tegelikult arulagedaid arutlejaid, mul on tõsiselt kahju Teist, kes te end kräpptoidust täielikult täisõginuna, täielikus isolatsioonis tegelikkusest, oma ilmselt poolpõdurat elukest mööda saadate…[/tsitaat]
Kas rohud võtmata? Või on hullumajas wifi vabalt saadaval?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.05 12:09; 01.06 10:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

troll!
tõesti, üht-kaht postitust lugedes võib veel uskuda, et tegemist on päriselt nii mõtleva inimesega, aga praegu seda siin lugedes … toll mis troll.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

raivoorg, mine palun kiiresti ravile, see on tõsiselt haige (ja ohtliku) inimese jutt.

Mul on laps 6,5 aastane. Täpselt 4 !!! aastat pole tal ühtegi haigust olnud, isegi nohu mitte.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.05 15:39; 01.06 11:25; 01.06 12:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

*laulab: sina oled, sina oled trollide troll, trollide troll, jah, trollide troll (teadagi, mis viisil) . . .

Narride narr muidugi kah.

Ega naadinärimise & käkkdoonaldsi vahele tõepoolest mingeid muid variante ei mahu. Igayx, kes end toorest kapsast peast jänkux ei jära, ahmib kindlasti igapäevaselt kuhjade kaupa transrasvadest nõretavaid friikaid & supermegaburgereid, exole?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ettevaatust!!! Sellise naadi- jm söömise ja vaktsineerimatusega võibki nii juhtuda (sassi keerata) kui raivoorg-iga juhtunud on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.05 15:39; 01.06 11:25; 01.06 12:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lp Raivo Org

Palun selgitage, kuidas saab keedetud toit (teie väites siis happelise jäägiga) segatuna ülihappelise maohappega olla ohtlikum, kui toortoit (vb siis aluselise jäägiga) segatuna ülihappelise maohappega. Ehk siis nii või naa on maosisu happeline.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.05 12:26; 01.06 13:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Esiteks, paraku ei ole vanemaid kutsutud testima menüüd. Teiseks, ehk kirjeldad, mis asi on singi-hapukoorekaste ning salapärane lisand ahjukartuli kõrval? Laps on mul esimeses klassis ja temal pole midagi valida. Suuremates klassides ehk on valida.[/tsitaat]

Vanem võib vabalt menüüd testida. Keegi selleks piiranguid ei sea. Ole aga mees ja tule kohale.
Maitse, uuri ja vaata.

\”Salapärane\” singi-hapukoorekaste on tavaline valge kaste nagu hakklihakastegi, mille valmistamisel on kasutatud hakkliha asemel väikeseid singikuubikuid.
Ahjukartul lisandiga. \”Salapärane\” lisand on tavaliselt kartulitükkide hulka pandud liha-, singi- või suitsuvorstiribad (terve lihatükk läheb kalliks ilmselt)pluss marineeritud kurk.
Seda kurki miskipärast hirmsasti rabatakse. Selle toidu kõrvale käib ka toorsalat.

Algklasside söögivahetund on juba peale 2. tundi. Paljudel lastel ei ole selleks ajaks veel kõht lihtsalt piisavalt tühi – sestap söök ei maitsegi. Kogu jõuku, mitutsada last aga korraga toitlustada ruumipuudusel ei õnnestu. Kokku on 4 söögivahetundi. Suuremad enamasti ei pirtsuta, sest neil on kõht juba tõepoolest tühi.
Mõni pisike aga näksib oma paljast makaroni, sest ei maitse talle salat, kartul ega kaste.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.05 20:34; 01.06 15:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikkagi jääb küsimus, miks algklassilastel EI OLE VALIKUT? Miks see lapse sõber pidi leppima tee ja leivaga kuna ta tatart ei söö?
Ma ekstra küsisin lapselt, kas midagi muud siis tatra asemel polnud süüa, sest teadsin samuti, et peaks olema valik. Nii palju siis teadmisest ja sellega tekkivast usaldusest Mustamäe koolide toitlustusettevõtte vastu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.05 21:38; 31.05 21:37; 03.06 13:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ikkagi jääb küsimus, miks algklassilastel EI OLE VALIKUT? Miks see lapse sõber pidi leppima tee ja leivaga kuna ta tatart ei söö?
Ma ekstra küsisin lapselt, kas midagi muud siis tatra asemel polnud süüa, sest teadsin samuti, et peaks olema valik. Nii palju siis teadmisest ja sellega tekkivast usaldusest Mustamäe koolide toitlustusettevõtte vastu.[/tsitaat]
Sest see läheks lihtsalt liiga kalliks. Enamus lapsevanemaid ei ole nõus 2-3kordse toidurahaga. Lisaks läheb niimoodi tohutult toitu raisku.
Pigem on lahenduseks vaemate huvitatus oma lapse kõhutäie pärast – uurida ise, mis toit tuleb ja vajadusel panna lapsele midagi sobivamat kooli kaasa sel päeval kui on toiduaine, mida ta ei söö.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma muretseks hoopis rohkem sellepärast, mida lapsed söövad, mitte sellepärast, mida neile söödetakse. Puhvetijärjekord on kogu aeg kilomeeter pikk ja igal vahetunnil suundub terve rongkäik kooli kõrvale poodi. Ja see mis sealt ostetakse on ikka lõpmata palju ebatervislikum kui koolitoit.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 60 )


Esileht Koolilaps Kas tunnete huvi selle vastu, mida Teie lastele lasteaedades ja koolides sisse söödetakse?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.