Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas tunnete kõrgharitud inimesi, kes töötavad…

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 42 )

Teema: Kas tunnete kõrgharitud inimesi, kes töötavad…

Postitas:
Kägu

…oluliselt madalamal (erialatul) töökohal mitte nendeväärilise töötasuga?
Vastupidist, kus kellegi mees või tuttav on “kolm talve külakooli” -haridusega, aga väidetavalt väga laia silmaringi ja erudeeritusega, oleme vist kõik siit lugenud.

Isiklikult tean ühte lausa kahe kõrgharidusega inimest, kes on kaubamajas müüja. Muidugi viriseb palga üle, aga oma eriala ka ei kasuta. Ta ongi selline üsna ambitsioonitu tegelane kah. Rohkem küll kedagi ei tunne.

+3
-20
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Minu töö juures oli kunagi koristajaks üks vene naine, kellel oli teaduskraad, aga keeleoskamatuse tõttu ei leidnud erialast tööd. Hästi väärikas ja meeldiv naine oli, oma koristajatööd tegi ka hästi.

+24
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tean. Mina. Magistrikraad erialal, mida praegu enam ei eksisteeri sellisel kujul ja millele on nõudlust tänases Eestis väga vähe. Teadust ka ei tahtnud tegema jääda riigi kulul.
Praegu töötan oma hobiga seotud kohal, poole kohaga, õppisin isegi kutsekas oskusi juurde oma hobile, aga sissetulek on nagu ta on, palju sõltub sellest, kui palju jaksan või viitsin kõrvalt lisa juurde teha.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ajude äravoolu välismaale on peetud aastaid probleemiks. Kedagi abitsioonituks küll ei pea. Laenud vajavad maksmist, pere toitmist. Niimõnigi kõrgharidusega spetsialist keerab välismaal bussirooli või koristab.

+8
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

mina, majandusmagister, töötan sekretärina

+11
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Soome on Eesti kõrgharidusega koristajaid täis.
Mis sa teed kui elu tahab elamist ja selleks tuleb teha muud tööd.
Ma ise käin ka aeg-ajalt Soomes koristamas. Täiesti tavaline on küsimus: “Kas sul kõrgharidust polegi või?” Ma ei tea, luud liigub ilma magistrikraadita ka.

+14
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tunnen. Põhjused on erinevad, et kel väike laps, väikelinnas raske tööd leida jne. Hiljuti tuttav lahkus preštiissest töökohast, sest ei kavatsenud rohkem seda ussipesa seal taluda ja oma vaimu lasta mürgitada. Hetkel on kodune ja taastub sellest mürgist. Ise valisin just sellised töökohad, kus saab igasugustest inimestest eemale hoida ja suhelda väga minimaalselt, sest ka näinud juba piisavalt. Piisab täiesti “Tere” ja “Head aega”. Ühes töökohas on siiski üks korralik ussist firmajuht, kes otse suhelda ei saa, siis kirjutab vahest kirjakesi ja räägib seljataga. Ma ei tee sellest hullusest lihtsalt välja. Küll aga poleks nõus küll igapäevaselt sellisega hommikust õhtuni samas majas olema. Inimesed on nii segi läinud, närvilised ja nokkivad, et palju rahulikum on omaette töötada. Nagu näha, pole haridus hullusest kedagi säästnud, otse vastupidi kipub olema. Olen nõus sõnnikut ka viskama, peaasi, et keegi segane ei ruineeri mu ajusid.

+14
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mina olen kaht magistrikraadi omav õpetaja. Teen hetkel teenindajatööd, aga palk kõrgem kui õpetajana. Mul poogen, kui prestiižne on amet – kui selle eest palka ei maksta, siis valin teise ameti. Muidugi teen tööd allapoole oma võimete, aga ma käin tööl ikkagi raha pärast ja õnneks minu töös on palk koos lisatasuga korralik.

+12
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina olen õppinud matemaatikaõpetajaks, keda meie riigist tikutulega taga otsitakse, aga töötan hoopis teisel erialal, olen ühes ettevõttes niiöelda asjaajaja 🙂 Palka saan poole rohkem kui koolis, see ongi määrav. Oleks õpetaja palk kõrgem, läheksin kohe kooli tagasi, töö muidu meeldis.

+20
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sama siin: kõrgharidusega eesti keele õpetaja. Töötasin koolis, läksin töökohale, kus magistrinõuet pole, palk on hulga parem, töökoormus meeldivam. Kui õpetajate palk kõrgemaks tõstetakse, lähen kooli tagasi ka, sest seal meeldis, aga elu nautida tahtsin ka.

+12
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eks siin on suur vahe, kas inimene läks õppima ametit ja koos ameti õppimisega saadakse ka kõrgharidus või on inimene läinud õppima huvist aine ja valdkonna vastu ja koos sellega on tulnud ja kõrgharidus. Kui valdkond selline, et ennast on kõvasti huvitanud ja väljavaated tööks on näiteks kooliõpetaja või teadlane ja vahepealseid kohti on keeruline leida, siis on mõistetav, et leitakse lihtne praktiline töö, et jääb aega oma huvidega tegeleda. Tean mitut sellist inimest, kes käivad leivaraha teenimas, aga vabal ajal läheb kogu aeg huvialadele.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei nõuta ilmtingimata matemaatikaõpetajalt kõrgharidust.
https://www.cv.ee/toopakkumine/saue-vallavalitsus/matemaatikaopetaja-d3985244.html

+1
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

preštiissest

kuidas on võimalik ühes sõnas mitu viga teha?
ma ei ole kunagi siin kellegi kallal kirjavigade pärast kraaksunud, aga see on küll liiast.

Ainsuse nimetav on prestiižne, ainsuse omastav prestiižse, ainsuse osastav prestiižset, mitmuse nimetav prestiižsed, mitmuse omastav prestiižsete, mitmuse osastav prestiižseid.
https://keeleabi.eki.ee/index.php?leht=4&act=2&vld=2

õige on seega prestiižsest

aga teemasse ka. tean selliseid inimesi ja isegi mitut. tean vähemalt kahte, kes kasvatavad hobuseid ja seega koristavad ise ka nende bokse ehk siis viskavad sõnnikut.
üks kõrgharitud finantsjuht on tootmises liinitööline, 1 endine õpetaja ja üks farmatseut samas kohas tööl.
tuttava mees on rekajuht, teise tuttava mees käib soomes ehitamas.
elan väikelinnas, võimalik, et seetõttu tean neid nii palju.

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

ma ei ole kunagi siin kellegi kallal kirjavigade pärast kraaksunud, aga see on küll liiast.

Ainsuse nimetav on prestiižne, ainsuse omastav prestiižse, ainsuse osastav prestiižset, mitmuse nimetav prestiižsed, mitmuse omastav prestiižsete, mitmuse osastav prestiižseid.

aga teemasse ka. tean selliseid inimesi ja isegi mitut. tean vähemalt kahte, kes kasvatavad hobuseid ja seega koristavad ise ka nende bokse ehk siis viskavad sõnnikut.
üks kõrgharitud finantsjuht on tootmises liinitööline, 1 endine õpetaja ja üks farmatseut samas kohas tööl.

Kuidas on võimalik see, et lause alguses suurt tähte ei kasuta. Mõni vaid teise silmas pindu näeb. Muidu kinnitab veelgi, et parem omaette töötada, mitte igasuguste veidrikega.

+9
-15
Please wait...

Postitas:
Kägu

https://www.cv.ee/toopakkumine/saue-vallavalitsus/matemaatikaopetaja-d3985244.html

See ongi tänapäeva kurb reaalsus…. Parem võtta tööle keskharidusega matemaatikat oskav inimene, kui üldse tunnid ära jätta. Tegelikult lapsevanemad ei teagi, kes nende lapsi õpetavad, paljudel pole tegelikult vastavat haridust ja see ongi kurb,

+8
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tean konservatooriumiharidusega juuksurit, ta pole juuksur mitte seepärast, et muusika ei toida, vaid seepärast, et juuksuri töö meeldib rohkem. Kas ta palk nüüd just selle ametivaliku tõttu kannatanud on … kahtlen 🙂

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kolm talve külakooli päris ei ole, aga õpin kaugõppes ülikoolis ja meie kursus on toreda karjâäriga edukaid inimesi täis, kellelt oleksin ise eeldanud kõrghariduse olemasolu. Haridust pole eriti kellegil enam kui keskhariduse tase kutsekast või gümnaasiumist. Müüjaid ja muid haridust mitte vajavaid töid teeb kindlasti palju kõrgharidusega inimesi. Vahel on õnne ka elus vaja

+1
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kolm talve külakooli päris ei ole, aga õpin kaugõppes ülikoolis ja meie kursus on toreda karjâäriga edukaid inimesi täis, kellelt oleksin ise eeldanud kõrghariduse olemasolu. Haridust pole eriti kellegil enam kui keskhariduse tase kutsekast või gümnaasiumist. Müüjaid ja muid haridust mitte vajavaid töid teeb kindlasti palju kõrgharidusega inimesi. Vahel on õnne ka elus vaja

Kuidas su jutt toredatest hariduseta inimestest teemaga haakub?

+7
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Siin pole kuskil kirjas, et kõrgharudus pole nõutud. Seega eeldan, et nõutud on magistrigraad, mida tõendavad dokunendid tuleb esitada kandidaadil

+1
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Siin pole kuskil kirjas, et kõrgharudus pole nõutud. Seega eeldan, et nõutud on magistrigraad, mida tõendavad dokunendid tuleb esitada kandidaadil

Paremal pool tulbas on kirjas, et nõutav haridus on keskharidus.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina. Kesk-eri hariduselt insener. Kõrghariduselt TPI haridusega insener + lisaks üks tänapäevane magister inseneriteadustega piirneval erialal.

Töötasin uuel Eesti ajal aastaid hoopis teenindajana ja siis veel kauem müügimehena. Palgas ei kaotanud, võitsin. Mitu korda.

Nüüd annan matemaatika eratunde kahele õpilasele, aga mitte regulaarseid, vajadusel ning töötan mõned päevad kuus ühes nö abiorganisatsioonis palgata (ja muude boonusteta).

Koolis olen nõustunud häda korral asendama matemaatikaõpetajat, aga ainult väga harva ja pika etteteatamisega. Nüüd näiteks tean, et oktoobris on mul kolme päeva jooksul 7. klassiga 4 tundi ja novembris 8 tundi. Need on kopikad, mis selle eest saab.

Lisaks käin sügiseti ühes talus söögikraami eest paari nädala jagu päevi abiks – koristame aedvilja, teeme õunamahla, pakendame tooteid, sorteerime vilju, viime tellijatele, puhastan, jälgin temperatuure hoidlates, toidan kanu jms lihttööd. Sügisel taludes abikäsi väga vaja. Sealt tulevad mu mahedad talvejuurikad ja -mahlad, munad ja kanad.

Raha on pisut kõrvale pandud, nüüd saab nautida ja elada nagu tahan. Korilus ja põllutöödel abistamine hoiab sahvri pungil ja kui arvel veidi raha ka on, siis on elu nagu lill. Rikas ei ole. Vaene ka pole.
Oma erialal poleks ma elus suutnud nii vara nö pensionile jääda kui lihtsamate töödega.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei tea.

Jah, tean paljusid, kes ei tööta oma ülikoolis omandatud alal, aga kõrgharidusega inimesed siiski lihttööd ei tee. Ja palgas pole ka keegi kaotanud.
Eestis siiski kõrgharidus maksab, eriti meeste puhul. Kõrgharitud mehed saavad Eestis keskmiselt 40 % kõrgemat palka kui madalama haridusega mehed. Naiste puhul see vahe paraku nii suur pole- siingi toodud õpetaja näited. Iga kesk(eri)haridusega juhiabi saab ka kõrgemat palka kui kõrgharitud õpetaja.

+2
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuidas on võimalik see, et lause alguses suurt tähte ei kasuta. Mõni vaid teise silmas pindu näeb. Muidu kinnitab veelgi, et parem omaette töötada, mitte igasuguste veidrikega.

Katsu nüüd olla. Läbivalt väikse tähega kirjutamine kuskil foorumis ei ole nüüd küll kirjaviga, aga valesti kirjutatud sõna on, ja palk on siin ikkagi valesti kirjutatud sõna, mitte läbivalt väiketähed.
Lohutuseks võin öelda, et vajadusel kasutan suurtähte vägagi õigesti ja sõnades ka vigu ei tee ehk mina tean, kus ja kuidas suurtähte kasutada, aga Sina (või siis keegi teine Kägu) ei tea, kuidas kirjutada sõna – prestiižsest.
Nüüd ka vastus sellele, et kuidas on võimalik suurtähte mitte kasutada (tundub, et Sa ei tea, muidu ju ei küsiks)? – ei vajuta Caps Lock klahvi.
Aga mina ei saanud vastust enda küsimusele – kuidas on võimalik ühes sõnas mitu kirjaviga teha? Mis muud see on, kui teadmatus?
Parem on tõesti omaette töötada, kui rumalate inimestega.

+12
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tean isiklikult kahte, kellel on bakakraad, aga teevad lihttööd. Üks on väga rahul (teise kohta ei tea), sai õpingute ajal aru, et erialast tööd ta tegema ei hakka, aga tudeng oli lõbus olla ja eks ta selle pärast lõpuni vastu pidas 😀
Tegin tegelikult umbes kuus aastat tagasi kaubanduskeskuste müüjate hulgas küsitluse ja umbes 1/3 oli kõrgharidusega (120-st), 2% põhiharidusega ja ülejäänud keskharidusega. Magistrikraadiga olid küll ka väga vähesed, võib-olla 2-3 inimest. Küsitluse fookus oli tegelikult teine, nii et müüjate haridustaseme teemaga uurimust ma siin viidata ei saa.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Läbivalt väikse tähega kirjutamine kuskil foorumis ei ole nüüd küll kirjaviga, aga valesti kirjutatud sõna on

Järelikult foorumis otsustab igaüks ise selle üle, mida ta kirjaveaks peab.

+3
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina ise töötan samas kohas kus enne kõrghariduse omandamist. Olen mõelnud küll, et peaks parema palgaga töö otsima, et ambitsioonikam olla, aga praegu veel ei viitsi. Praegu on lihtne töö ja palk ka päris hea.

Aga mu ûlemus on see, kellel “kolm talve kûlakooli” ja ta on päris jõukas.

Aga tean ka teisi endasuguseid, kellel on kõrgharidus, aga teevad sellist lihttööd.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Läbivalt väikse tähega kirjutamine kuskil foorumis ei ole nüüd küll kirjaviga, aga valesti kirjutatud sõna on

Järelikult foorumis otsustab igaüks ise selle üle, mida ta kirjaveaks peab.

Ma ei nõustu. Suurtähtedeta kirjutamine on selgelt arusaadavalt stiil, nagu on seda näiteks ka x ja y kasutamine. Kui inimene kirjutab sõnu õigesti, käänab õigesti, kasutab kirjavahemärke õigesti, kuid puuduvad kõik suurtähed, siis on selge, et tegu pole teadmatusega. Samamoodi võib muidugi ka vigadega kirjutamine stiil olla, aga siis peab see stiil ka selgelt tajutav olema. Ühe või paari kirjavea tegemine ei ole kindlasti stiil, vaid teadmatus või lohakus.

+6
-4
Please wait...

Postitas:
kitah

Prestiižset te märkasite, aga et lausa mitu korda on kirjutatud aBitsioon aMbitsiooni asemel, seda mitte 🙂

+4
-4
Please wait...

Postitas:
kitah

🙂

+1
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

…oluliselt madalamal (erialatul) töökohal mitte nendeväärilise töötasuga?

Mis jamps see on? Kas peaksin end kuidagi eriliselt väärtuslikuks pidama, et tegin kunagi aastaid tagasi ära magistrikraadi?

Tead, ma tahaks suurima heameelega minna kauplusesse kaubapaigutajaks, et koheselt oma töö tulemust näha. Aga kui esimese asjana tuleb mind guugeldades välja minu magistritöö, siis ei ole mul ju lootustki. Mul ei õnnestu seda infot kuidagi varjata. Mul on oma erialast juba täiesti kõrini, ei taha aga hakata uue eriala omandamiseks uuesti koolis käima. Justnimelt, tahangi osakoormusega teha tavalist lihttööd. Aga näed, praagitakse koheselt välja ja kedagi ei huvita, miks ma üldse sellisele kohale kandideerin. Arvatakse ei tea mida, kardetakse ei tea mida, aga küsima keegi selle kohta ei tule.

+1
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 42 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas tunnete kõrgharitud inimesi, kes töötavad…