Esileht Imetamine Kas tunnete väljastpoolt survet imetamine lõpetada kui laps üle 1a?

Näitan 7 postitust - vahemik 31 kuni 37 (kokku 37 )

Teema: Kas tunnete väljastpoolt survet imetamine lõpetada kui laps üle 1a?

Postitas:

Sugulastelt, sõpradelt, ka arstidelt? Mina tunnen. Pidevalt. Laps kohe aasta ja kaheksa kuune. Ok, mittemeditsiinilise taustaga inimesed avaldavad lihtsalt oma mõtteid, kuigi üsna pealetungivalt, aga annan andeks. Imestama panevad mind aga arstid. Sattusime hiljuti emo-sse ja emo arst avaldas “targa” mõtte, et “laps juba nii suur, ega teil sealt rinnast ju enam midagi väga ei tule”. Inimene ei tea isegi seda, kuidas piim tekib! Ise on lastehaigla arst! Ja see pole ainus näide.
Ka lastehoiga tutvumas käies võdistati õlgu, et oioi, peaks ikka ennem ära võõrutama rinnast. Ma ei kavatsegi. Mul laps soovib rinda ainult siis, kui mina temaga koos olen. Kui olen kodust ära, pole mingit probleemi ei magama jäämisega ega klaasist muude jookide joomisega.
Kuidas teistel pikemalt imetajatel?

Kuna minu laps ei ole üldse rinda saanud, siis ei ole mul sellist kogemust. Aga sellest tulenevalt (ja ilma igasuguse iroonia või mingisuguse negatiivse emotsioonita) küsingi – kuidas need arstid, lähedased, lastehoiu töötajad ja teised teavad, et seda 2-aastast (või pea-aegu 2-aastast) imetatakse? Ise ütled, et avalikus kohas ei imeta, võõraste ees ka mitte. Jah, väga lähedased ilmselt kodus näevad seda pealt, aga teistele teatab ema ise? Miks või mis põhjusel?
Jah, muidugi see ei peaks olema saladus, aga kui Sa tunned end kuidagi mõjutatuna või survet lõpetada, siis ei ole võib olla vaja seda igal pool rääkida, siis ei saa keegi ka öelda, et nii ikka ei sobi ühel või teisel põhjusel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olin lapsehoidja peres, kus ema imetas oma peagi 6-aastaseks saajat poega. See ema raakis, et kui laps 6, siis enam ei imeta. Ma ei tea, kas ta pidas oma s6na, sest laksin sealt varem ara.

Minu meelest v6iks lapse imetamine l6ppeda enne ara, kui laps hakkab asju suurest peast maletama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.02 20:04; 18.02 04:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna minu laps ei ole üldse rinda saanud, siis ei ole mul sellist kogemust. Aga sellest tulenevalt (ja ilma igasuguse iroonia või mingisuguse negatiivse emotsioonita) küsingi – kuidas need arstid, lähedased, lastehoiu töötajad ja teised teavad, et seda 2-aastast (või pea-aegu 2-aastast) imetatakse? Ise ütled, et avalikus kohas ei imeta, võõraste ees ka mitte. Jah, väga lähedased ilmselt kodus näevad seda pealt, aga teistele teatab ema ise? Miks või mis põhjusel?
Jah, muidugi see ei peaks olema saladus, aga kui Sa tunned end kuidagi mõjutatuna või survet lõpetada, siis ei ole võib olla vaja seda igal pool rääkida, siis ei saa keegi ka öelda, et nii ikka ei sobi ühel või teisel põhjusel.

Perearst küsis ja valetama ei hakanud. Peale lapse 2-aastaseks saamist ei küsinud enam ja siis ei öelnud ise ka muidugi, et ikka veel saab (enne 3. a võõrutasin ära). Õele ja emale rääkisin, nemad samuti küsisid aega-ajalt ja eks keegi lobises kellelegi välja ja see keegi omakorda kellelegi järgmisele ning ringiga jõudis minuni tagasi. Mina tundsin kerget survet imetamise lõpetamiseks, keegi mulle karme moraalijutte rääkima ei julgenud hakata. Eks nad teadsid, et olen terviseteemadega hästi kursis ja vaidlemine ei vii sihile.

Laps, kelle enne 3. eluaasta täitumist võõrutasin, ei mäleta praeguseks imetamisest midagi. Mäletab vaid viimast rinnapiima saamist tassist ja häguselt seda, et rinnapiim oli maitsev olnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.04 21:51; 17.02 21:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul 1.5-aastased lapsed nõudsid rinda avalikus kohas. Hakkasid kisama, et tiss-tiss ja krabama.. Ei saanud varjata, et ma ei imeta enam.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.02 20:04; 18.02 04:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ütlen ausalt, et minu arvates on 1a ja 8k lapsele rinna andmine lausa perversne. See pole kuskilt otsast normaalne. Miks peaks seda üldse tegema?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noh, tuhandeid aastaid on kaua imetatud, nüüd viimased 50 aastat ehk on tehtud sellest ebanormaalne perverssus ja sedagi teatud hulga inimeste jaoks. Minu jaoks on perverssused hoopis teised asjad – pedofiilia, sado-maso seks, pederastia jne. Imetamine muutuks perversseks siis, kui näiteks 60-aastane ema imetaks oma 40-aastast poega, nagu kuskil mingi artikkel kirjutas. Seal on juba haiguslik nähe, ilmselt mingi fetiś. Aga kaheaastase imetamine on kindlasti lapsele kasulik, uued uuringud näitavad, et just selles vanuses muutub emapiim uuesti väga rikkalikuks ja toitvaks, sarnanedes isegi ternespiimale. Järelikult on see ka looduse poolt nii seatud, et kaheaastane peaks saama rinda. Teiste imetajatega tehtud võrdlusuuringud näitavad, et imetamine peaks jätkuma isegi 4.-6. eluaastani.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.04 13:44; 22.04 14:56; 04.10 12:35; 27.03 12:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ütlen ausalt, et minu arvates on 1a ja 8k lapsele rinna andmine lausa perversne. See pole kuskilt otsast normaalne. Miks peaks seda üldse tegema?

Ma ei saa aru, miks sa võtad sõna imetamise foorimis? Ilmselgelt teema sulle võõras.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.06 22:44; 03.04 18:28;
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 31 kuni 37 (kokku 37 )


Esileht Imetamine Kas tunnete väljastpoolt survet imetamine lõpetada kui laps üle 1a?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.