Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas tutvuksid pigem oma esivanema või järeltulijaga?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 52 )

Teema: Kas tutvuksid pigem oma esivanema või järeltulijaga?

Postitas:
Kägu

Kui Sul oleks võimalus ajas rännata, siis kas pigem soovid tutvuda varasemate põlvede või järeltulijatega?
Mina tahaksin minna u 120 a ajas tagasi, et näha oma laevakaptenist vanavanavanaisa pere elu. Olengi rohkem minevikus elaja. Ja äkki tulevikus selguks, et järglasi polegi… või inimkonda.

+15
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kindlasti esivanematega. Lihtsalt tundub palju põnevam mulle. Mul on suguvõsas ka üks vanahärra, kes on aastakümneid sugupuuga tegelenud ja on välja koorunud, et ma võiks täitsa olla Keila-Joa lossi pärijanna 🙂 Et siis sohipojale anti maatükk ja toatüdruk naiseks. Seda liini edasi käia kui oleks tänapäevane elu olnud ja asjad DNA-ga tõestatavad.. 🙂 Igatahes oli, kuidas oli, aga põnev. Teiseltpoolt liinist räägivad jälle kuuldused, et mu pere naisliinile pandud peale needus, sest minu vanavanavanavanaisa oli liigkasuvõttev kõrtsmik, kuhu siis vaeste talunike kõik raha läks ja intressidega veel pealegi. Naised siis olid needuse pannud, et veel mitmed põlved naisi selle kõrtsmiku peres kannatagu ka meeste pärast. Seega minevikust oleks palju asju, mida tahaks näha ja kogeda ja kindlaks teha. Tulevikust ei oska midagi arvata. Ka need tulevikku käsitlevad filmid ja raamatud mind kuidagi ei kõneta. Ja intriige ja põnevust jääb justkui ainult vähemaks. Mis ma ikka nendest nutiseadmetes istuvatest inimestest seal tulevikus passin 🙂 Juba mu enda laste elu tundub minu lapsepõlvest ja teismeeast väga palju igavam. Seega minevik kindlasti 🙂

+11
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tahaksin näha emapoolselt Doni kasakast emaemaemaema ja isapoolselt mustlasest hobusevargast isaisaisa.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Minu vanavanemad olid sakslased, ma tahaks nende elu kohta rohkem teada.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tulevikku näen ma tulevikus nagunii, aga mineviku koha pealt tunduvad minu soovid teiste siin kirjutajatega võrreldes nii tühised. Kuna mu ema ja vanaema surid siis, kui ma väga noor olin ja nüüd hiljuti suri ka vanaisa, siis ma kõige meelsamini läheks ajas tagasi nii palju, et tutvuda oma ema või vanaema ja vanaisaga selles ajas, kui nad olid sama vanad, kui mina praegu.

+12
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Järeltulijaga

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tulevikku näen ma tulevikus nagunii, aga mineviku koha pealt tunduvad minu soovid teiste siin kirjutajatega võrreldes nii tühised. Kuna mu ema ja vanaema surid siis, kui ma väga noor olin ja nüüd hiljuti suri ka vanaisa, siis ma kõige meelsamini läheks ajas tagasi nii palju, et tutvuda oma ema või vanaema ja vanaisaga selles ajas, kui nad olid sama vanad, kui mina praegu.

Tühisemad need kindlasti ei ole, pigem oluliselt olulisemad. Mina läheksin lihtsalt uudishimutsema ja piiluma, aga Sina saaksid päriselt tutvuda enda kõige lähedasematega.

+10
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina tahaks kohtuda oma isapoolse vana-vanaemaga ja vana-vanaisaga. Miskipärast on mul nende poole nii tohutu tõmme või soov neist rohkem teada saada. Kuidas nad elasid, millised välja nägid. Olen lapanud vanu kirikuraamatuid, tean et neil oli 14 last, üksikuid,kaksikuid ja kolmikuid. Nende teine laps suri 1a vanusena, kolmikud surid esimese elukuu jooksul, peale kolmikuid sündinud laps suri nelja aastaselt. See kõik on nii tohutult kurb ja nõuab ühelt naiselt ja emalt tohutut hingejõudu, et eluga edasi minna.

+8
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mulle tundub tulevik põnevam. Enam-vähem ju tean, mis minevikus on toimunud. Tutvuks oma järeltulijatega eeldusel, et neid mõned põlvkonnad võiks tulla.

+9
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Esivanemaga, sest need mul on kindlalt olemas.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Järeltulijaid mul ei ole ega tule, nii et see pool jääb ära.

Esivanematest ma tahaks väga teada, kust kandist ja mis rahvusest mu vanaisa täpselt oli. St me teame, mis rahvusest ta oli, aga kust ta täpselt pärit oli ja mis kultuuri järgi nad elasid ja nii edasi.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui mõlemat ei saa, siis esivanematega. Aga neidki vaataks kõrvalt, tuttavaks saada vist väga ei tahaks.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Esivanematega kindlasti. Ega mul seal midagi põnevat ei ole– nii isa-, kui emapoolsed esivanemad olid lihtsad talupojad, aga huvitav oleks ikkagi nendega kohtuda. Eriti emapoolse suguvõsa mõne liikmega, kes teadupärast palju jama kokku keeras. Tuli ette tapmisi ja laste hülgamisi, aga kusagil on ju selle algpõhjus, mis on ilmselt väga traagiline. Seda oleks lihtsalt huvitav teada.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Huvitav teema.
Minul pole väga suurt huvi oma esivanemate vastu. Arvan juttude põhjal, et nad olid täitsa tavalised tõsised tööd rügavad oma aja inimesed. Samas muidugi on igas inimeses terve avastamist väärt maailm peidus, aga ma mõtlen, et siis peaksin kuidagi nende hinge või pea sisse saama näha, et mida nad tegelikult mõtlesid, tundsid, arvasid, millest unistasid jne. Lihtsalt eemalt nende fassaadi jälgida või pealiskaudselt tuttavaks saada ei tunduks ülearu põnev.

Järeltulijate osas ma loodan väga reaalseuses ära näha oma lapselaste suurekskasvamine (praegu on mul alles algkooliealised lapsed, nii et lastelasteni läheb loodetavasti veel vähemalt 20 a aega) – aga väga palju inimpõlvi edasi mõeldes ei tundu üldse oluline, et just OMA järltulijaid peaks vaatlema. Niisama tulevikku näha oleks aga küll väga põnev, põnevam, kui minevikku minu jaoks. Et milline tulevikumaailm on, milliseid tehnikaid kasutatakse, mis on loodusest saanud / järele jäänud jne. Asjad, mida ma ei suuda ettegi kujutada.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina ka alati rohkem tulevikuinimene, sooviks näha oma kolme last vanade inimestena, teada, kuidas nende elud kujunesid, näha lapselapsi täiskasvanutena ja miks mitte ka veel järgmist põlvkonda:)
Minevikuga seovad mind ema ja isa ja mul on see õnn, et nad on mul olemas:)

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kiidan ka teemat!
Meil on rehielamu aastast 1860. Annaks palju, et tutvuda nende inimestega, kes selle koha siin ehitasid. Miks ei ole veel ajakapslit leiutatud:D
Tuleviku robotelu mind väga ei huvita.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kindlasti esivanematega.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mõlemale poole tahaks piiluda, aga tulevikku ma vist kardaks rohkem. Saan äkki teada, et elu Maal on läinud nii halvaks ning minu vanaks jäänud lastel ja nende lastel on siin kehvad ajad või siis on nad järjest sagenevates looduskatastroofides surma saanud.

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul ei ole esivanemate osas kedagi eriti põnevat. Väga lihtsad ja suhteliselt vaesed inimesed. Seetõttu tahaks pigem järeltulijaid näha. Kas neid üldse on. 2140. aasta tundub mulle hulga põnevam, kui 1900. Viimase kohta võib ju ka ajalooraamatutest uurida, kuidas tollal elati. Tulevikku ei tea keegi, mina siis saaksin teada 🙂

+6
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mineviku osas võib väga suuri üllatusi tulla. Meil on geni’s tehtud suguvõsauuring, nii ema kui isa poolt võib tagasi lugeda pea kõik harud kuni 16.-18. sajandini. Kõik on eestlased. Aga kui tegin FamilyTree kaudu endale ja isale DNA testi, siis selgus, et enamik meie esivanemaid on soomlased ja rootslased, sekka ka sakslasi. Eestlust oli põhimõtteliselt näpuotsaga, kusjuures enamik kohalikust DNA’st on seostatav Saaremaaga, ehkki meil enda teada pole seal ühtegi sugulast.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina vist pigem tulevikku. Umbes sellisesse aega, kus mu lapselapsed on ise vanavanemad. Et kuidas nende elud on läinud, millised on nende lapsed, lapselapsed.

Kuigi minevikus oleks ka huvitav ühe mu esivanema lugu. Naine, kes üleelmises sajandi lõpus sai viis vallaslast. Täpselt ei tea me keegi, mis seal oli, kuulujutte on igasuguseid. Näiteks selline, et kõik need lapsed olid ühe rikkama mehe omad, st armastas kogu elu mees, kellega abielluda ei saanud.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minapigem tutvuksin oma eelkäijatega. Näiteks äsjasemast minevikust minu ema vanavanaema, kes oli mõisas virtin.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina vist pigem tulevikku. Umbes sellisesse aega, kus mu lapselapsed on ise vanavanemad. Et kuidas nende elud on läinud, millised on nende lapsed, lapselapsed.

Kuigi minevikus oleks ka huvitav ühe mu esivanema lugu. Naine, kes üleelmises sajandi lõpus sai viis vallaslast. Täpselt ei tea me keegi, mis seal oli, kuulujutte on igasuguseid. Näiteks selline, et kõik need lapsed olid ühe rikkama mehe omad, st armastas kogu elu mees, kellega abielluda ei saanud.

Taarka?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tulevikku minekuga on see oht, et kui selgub, et laste või lastelaste elus oli mingi jama, siis hakkad paratamatult mõtlema, kuidas sa omas ajas midagi muuta saaksid, et sellist olukorda ei tekiks. Samas võid seeläbi palju hullema tuleviku genereerida. Minevik seevastu on juba juhtunud ja sinu elu seda enam ei mõjuta, seega võid olla rahulik kõrvaltvaataja.

+4
0
Please wait...

Postitas:
kitah

3-4 põlvkonda tagasi läheks ja veelgi rohkem. Geni kaudu on võimalik minna kuni 16. sajandi keskpaika, aga see oli Liivi sõja aeg ja see mind nii väga ei huvitagi, aga alates umbes 17-18. sajandist; ja siis see kange vaarema, kes läks Peterburi teenijannaks ja sai hulga lapsi juba enne ja siis laevaehitajast vaarisaga. Minu suguvõsa pool on küll mõnest neist eelmistest lastest, mitte tollest laevaehitajast. Mingid iiri mereröövlid olid Saarest või Hiiust.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Taarka?

Googeldasin, et teada saada, kes või mis on Taarka. Ja vastus on ei. Põhja-Eestist on meie see haru pärit. Ja ma ei tea tegelikult sellest esiemast kuigi palju. Ka kirikuraamud ei ütle suurt midagi.

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tulevikku vaatamist natuke kardaksin – kes teab, mis seal toimub, mis mulle ei meeldi. Selles mõttes minevikku vaatamine on selgem ja turvalisem, pealegi ei oska ma tuleviku osas ju mingit niiöelda tellimust esitada, ei tea ju sedagi, kas mu oma lastel lapsi olema saab või mitte, kõik on võimalik. Rääkimata neile järgnevatest põlvedest. Seega jah, tahaksin minna tagasi aastasse 1918 kui mu vanavanavanemad mõrvati, tahaks selle sündmuse asjaolusid uurida ja teada saada, kes seda siis lõpuks tegi. Teooriaid on igasuguseid.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tahaks näha Aadamat ja Eevat, kes elasid 6000 aastat tagasi. Uuriks neilt, et mis jama nad korda saatsid, et nad taevast alla maale visati.

+3
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ka kirikuraamud ei ütle suurt midagi.

See on veider, 19. sajandi lõpu kirikuraamatud peaks inimestest ikka juba ju väga paljut teadma.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tulevikku vaatamist natuke kardaksin – kes teab, mis seal toimub, mis mulle ei meeldi. Selles mõttes minevikku vaatamine on selgem ja turvalisem, pealegi ei oska ma tuleviku osas ju mingit niiöelda tellimust esitada, ei tea ju sedagi, kas mu oma lastel lapsi olema saab või mitte, kõik on võimalik. Rääkimata neile järgnevatest põlvedest. Seega jah, tahaksin minna tagasi aastasse 1918 kui mu vanavanavanemad mõrvati, tahaks selle sündmuse asjaolusid uurida ja teada saada, kes seda siis lõpuks tegi. Teooriaid on igasuguseid.

Minul kadus isapoolse vanaema isa, kes oli aadlik ja valgekaartlane, kadus pärast teise tütre sündi segastel asjaoludel. Põnev oleks teada, mis tegelikkuses juhtus.

0
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 52 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas tutvuksid pigem oma esivanema või järeltulijaga?