Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas tutvuksid pigem oma esivanema või järeltulijaga?

Näitan 22 postitust - vahemik 31 kuni 52 (kokku 52 )

Teema: Kas tutvuksid pigem oma esivanema või järeltulijaga?

Postitas:
Kägu

Ka kirikuraamud ei ütle suurt midagi.

See on veider, 19. sajandi lõpu kirikuraamatud peaks inimestest ikka juba ju väga paljut teadma.

Jah, on veider. St ta laste sünniandmed on olemas (isa pole). Aga ta enda omi (see siis pigem sajandi keskpaik, aasta 1860, ei ole. Me ei tea, kes on tema vanemad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

ikka tulevikku ja vaataks möödaminnes ka mõned lotonumbrid ära;)

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina sooviks tutvuda oma vanavanaemaga ja tahaks temalt õppida palju asju .Tal oli väga tark ja töökas .Oskas teha mitte millestki midagi .Minul see oskus puudub 🙁

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vahva teema.
Tahaks teada nii minevikku kui ka tulevikku. Aga minevik köidab hetkel rohkem. Vanus ka juba selline, mil hakatakse huvituma oma sugujuurtest. Noorena see teema mind kuigivörd ei köitnud. Nyyd aga kahjuks pole enam väga kelleltki kysida. Kurb.
Tulevikku tahaks muidugi ka teada, et kuidas lastel läheb elus ja nende lastelastel jne. Samas, nagu keegi eelpool mainis, on see samas natuke hirmutav- kas näiteks 300 aasta pärast on yldse elu maal vöi mis haigused vöi söjad on meist yle käinud? Kui palju allergiaid vöi eluolust tingitud haigusi meie järeltulijatel on? Kas meie yhiskonda enam eksisteeribki? Aga pönev oleks muidugi teada.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mõtlesin veel natuke selle üle, miks järeltulevad põlved ei tundu nii huvitavad ja sain aru, et eelnevad on osa minu identiteedist, nad on mind omal moel kujundanud, ilmselt aitaksid mul ennast mõista-defineerida. Samas tulevased põlved on ei mõjuta mind, vaid kujunevad omasoodu. Lapsed-lapselapsed muidugi on olulised ja soovin käekäiku teada, aga mõtlen kaugemaid põlvesid. Tunduvad võõramad, sest mind. Nad pole mõjutanud. Aga loodan, et mina neid huvitaks 🙂

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Esivanematega kindlast ajaperioodist, sooviks näha millised olid nende eluolud ja millised olid nad ise, sest neid ja nende saatust on mulle meenutatud. Elasid eelmise sajandi algul ja nagu väga paljudel teistel tolleaegsetel inimestel, oli üks küüditatu, lõbu pärast tapetu ja mitu inimest kes tiisikusse surid. Ühe pere liikmed kõik, enamus alla neljakümnesed inimesed. Mina olen selle pere üks kahest elusolevast kaugest järeltulijast praeguseks.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mineviku osas võib väga suuri üllatusi tulla. Meil on geni’s tehtud suguvõsauuring, nii ema kui isa poolt võib tagasi lugeda pea kõik harud kuni 16.-18. sajandini. Kõik on eestlased. Aga kui tegin FamilyTree kaudu endale ja isale DNA testi, siis selgus, et enamik meie esivanemaid on soomlased ja rootslased, sekka ka sakslasi. Eestlust oli põhimõtteliselt näpuotsaga, kusjuures enamik kohalikust DNA’st on seostatav Saaremaaga, ehkki meil enda teada pole seal ühtegi sugulast.

Teil peab ikka väga erakordne suguvõsa olema kui 16 sajandini võimalik tagasi minna .Tavaliselt tuleb 18 sajandil algusest juba “sein ette” kui just vana balti aadlisuguvõsaga tegu ei ole

+3
0
Please wait...

Postitas:
kitah

No meil ka teadaolevalt aadlikega tegu pole, kuid on ka võimalik minna 16. sajandisse – kõige varasem oli vist 1578, siis 1589, ja siis olid juba 1621, 1642 ja 1648. Osade puhul kahtlustan, et tegemist oli mõisa teenistujatega, aga kindlasti mitte kõikidega. Kaks vabatalupoega oli ka hulgas. See oli siis isapoolne suguvõsa, just selle Peterburis teeninud naise suguvõsa. Isaisa ja emapoolseid nii ei tea.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

No meil ka teadaolevalt aadlikega tegu pole, kuid on ka võimalik minna 16. sajandisse – kõige varasem oli vist 1578, siis 1589, ja siis olid juba 1621, 1642 ja 1648. Osade puhul kahtlustan, et tegemist oli mõisa teenistujatega, aga kindlasti mitte kõikidega. Kaks vabatalupoega oli ka hulgas. See oli siis isapoolne suguvõsa, just selle Peterburis teeninud naise suguvõsa. Isaisa ja emapoolseid nii ei tea.

16 sajand ja Peterburg? 16.sajand on ajavahemik 1500- 1599 aasta!

0
0
Please wait...

Postitas:
kitah

16 sajand ja Peterburg? 16.sajand on ajavahemik 1500- 1599 aasta!

Ei, Peterburis oli vaarema, millalgi 20. sajandi algul ja nõks enne seda. Aga tema esivanemad läksid 16. sajandini välja.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga kui tegin FamilyTree kaudu endale ja isale DNA testi, siis selgus, et enamik meie esivanemaid on soomlased ja rootslased, sekka ka sakslasi. Eestlust oli põhimõtteliselt näpuotsaga, kusjuures enamik kohalikust DNA’st on seostatav Saaremaaga, ehkki meil enda teada pole seal ühtegi sugulast.

see test on vist suur jamps

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma sooviks tutvuda oma esivanemaga ajast umbes 30 000 aastat tagasi.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma sooviks tutvuda oma esivanemaga ajast umbes 30 000 aastat tagasi.

loomaaed peaks jälle lahti olema

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mõndade ringkondade hingeloendid on 18sajandi keskelt täitsa olemas, ehk et 18 saj, esimese~s pooles sündinud esivanemad on mul ka mitmes liinis teada. Tahaksin väga nende eluolu näha! Mõnikord mõtlen selliseid jaburaid mõtteid, et küll oleks olnud hea neile näitkes pesumasin kinkida või mõned kuurid antibiootikume:)
Aga ma sain teha seda, et panin oma pojale vanima teadaoleva esivanema nime. Ja ta on selle üle väga uhke!

+1
0
Please wait...

Postitas:
kitah

millalgi 90ndatel oli üks päris õudne vampiirisari Dark Shadows (originaal oli 60ndatel) ja seal peategelane tüdruk sattuski 18. sajandisse. ja temalt küsiti, et mis märgid need ta kleidil on, ta siis hakkas mõtlematult seletama, et keemiline puhastus ja masinpesu ja et kas tohib tsentrifuugida ja nii – ja tembeldati nõiaks ning taheti ära hukata. niiet ole ettevaatlik oma pesumasinate ja värkidega 🙂

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

mina eriti tagasi ei vaata, nii et ikka tulevik

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tulevikku vaadata ei julge, raske oleks elada teadmisega, et minu lastel või nende lastelastel saab elus keeruline olema. Minevikku ei saa enam muuta ja sinna piiluks küll. Vanaema vanaisa 19. sajandi alguses/keskpaigas on mulle huvitav isik. Ta olnud pärit Rootsist jõuka töösturi perest, kuid tema ja tema vend läksid oma isaga tülli ja kolisid Hiiumaale. Pole olnud aega ega oskust jälgi uurida, kuid huvi oleks küll suur temast enam teada saada.
Emaisa suguvõsas oleme uurimisega jõudnud põhjasõja-eelsesse aega. See eeldab süviti uurimistööd ja meie suguvõsas huviline leidus. Põhjasõda on kriitiline koht, kus paljude suguvõsade jäljed kaovad ja kui sealt läbi minna, siis lähevad kirikukirjad kenasti edasi. Meie puhul on pikalt elatud samas kandis. Samas ei oska mina nende Jürride ja Lenode ja nende vara üleskirjutamisega midagi muud pihta hakata, kui lihtsalt fakti konstanteerida, et meie suguvõsa on ilmselt sajandeid olnud töökas ja elanud üsna jõukalt, kuid alati on olnud ka palju lapsi, kes vanemate kogutu endaga ellu kaasa viisid.
Uurimises oli järeltulijatele ootamatu, et vanavanaemal oli lapsi mitte kuus vaid 12. Sündisid riburada nagu 19/20 sajandi vahetusel ikka, kuid imikuna või lapsena lahkunutest ei rääkinud nende õed-vennad kunagi, ometi pidanuks nad sünniaastate järgi neid mäletama. Uurima hakkasime kahjuks alles siis kui viimane selle põlvkonna liige oli lahkunud.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vanavanavanaema tahaks näha, kes oskas ravitseda, kui ka needust peale panna. Vanaema jutud olid nii põnevad, et tahaks ise seda inimest näha. Vanaema sõnul olen tema emalt pärinud erivärvi silmad .

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Esivanemad ehk. Ja mitte väga kaugelt. Vanaisa ja vanaemaga, keda pole näinud. Vanaema andmed on teada, ehk siis isa ema omad. Aga kuna ta ei olnud vanaisaga abielus, siis sel ajal kirikuraamatutusse pandi isa vallaslapsena, ehk nii kirikuraamatus, sünnitunnistusel, passis, igal pool on vaid lapse ema nimi. Ja mitte keegi ei tea. Küll justkui lähiminevik, aga sünniajad on siiski aastatest 188.. midagi. Minu vanaema ei saanud last noorelt, ikka ligi neljakümneselt ja minu vanemad ei saanud mind noorelt, ka samas eas, isa oli 40+ isegi, kui mina sündisin. Ja suri ka varsti, kui olin väike.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina tahaks kohtuda oma isapoolse vana-vanaemaga ja vana-vanaisaga. Miskipärast on mul nende poole nii tohutu tõmme või soov neist rohkem teada saada. Kuidas nad elasid, millised välja nägid. Olen lapanud vanu kirikuraamatuid, tean et neil oli 14 last, üksikuid,kaksikuid ja kolmikuid. Nende teine laps suri 1a vanusena, kolmikud surid esimese elukuu jooksul, peale kolmikuid sündinud laps suri nelja aastaselt. See kõik on nii tohutult kurb ja nõuab ühelt naiselt ja emalt tohutut hingejõudu, et eluga edasi minna.

Sel ajal oli lapse surm tavaline. Ja tegelikult oli tavaline ka see, et naine suri nurgavoodis.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mõlemale poole tahaks piiluda, aga tulevikku ma vist kardaks rohkem. Saan äkki teada, et elu Maal on läinud nii halvaks ning minu vanaks jäänud lastel ja nende lastel on siin kehvad ajad või siis on nad järjest sagenevates looduskatastroofides surma saanud.

no eks vanastigi olid kehvad ajad – nälg, sõjad, küüditamine. Kuna kõik käib ringi, praegune koroonagi on ju üks asi, mille peale kunagi võib-olla tagasi mõeldakse, et maailm pandi seisma.
Mina vaataksin meelsasti ettepool – kas on lendavad autod, mis mu järltulevatest põlvedest saab. Seda, kes olid mu esivanemad, ma tean niigi, muidugi mitte nende tundeelu, aga oma lapselaste tulevik tundub vaatlemiseks põnevam. Sellest teemast tekkis mul mõte, et peaks oma kõvaketastest jälle koopiaid tegema, et minu laste lapsed saaksid huvi korral rohkem aimu, kes me olime ja millest unistasime.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tahaks näha Aadamat ja Eevat, kes elasid 6000 aastat tagasi. Uuriks neilt, et mis jama nad korda saatsid, et nad taevast alla maale visati.

õuna sõid. Vaata parem siis juba neandertaallasi.

0
0
Please wait...

Näitan 22 postitust - vahemik 31 kuni 52 (kokku 52 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas tutvuksid pigem oma esivanema või järeltulijaga?