Esileht Väikelaps Kas tuulerõuged?

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Kas tuulerõuged?

Postitas:

Kas need võiksid olla tuulerõuged või mingi muu viiruslik punnihaigus? Esimest punni kaelal märkasin üksikuna reedel aga siis kohe ei pööranud tähelepanu, et lihtsalt katki küünega end tõmmanud sealt. Tänaseks neid aga mõnikümmend, paar tükki ka peas, sellised punased. Ma pole oma silmaga tuulerõugete punne näinud ja raamatute kirjelduste kohaselt punnid peaksid koledalt sügelema ja punnid peaksid nn peaga olema, meil need nahapinnalised ja poiss neid ei kratsi, vähemalt mitte veel. Palavik 37,8 täna esimest päeva.
Tegin paar pilti, mida teie arvate?
http://public.fotki.com/Bitu/tuuleruged/

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.01 13:43; 22.01 19:36; 22.01 19:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ehk võivadki olla, kuid minu laste tuulerõugepunnid olid konkreetselt vesivillid. No sellised villid, nagu tekivad kui king hõõrub. Sügelesid ka jubedalt. Samas neid täppidega haigusi on ju kümneid, mõni putukaski…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule tundub küll,et tegu tuulerõugetega. Need punni hakkavad tavaliselt sügelema u 3-4 päeval alles.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil perearst ütles, et peas (juuste all) punnid on tuulerõugete tunnuseks. Ja nakkavad pidid olema 24h peale lööbe tekkimist, aga arstiga võta kindlasti ühendust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina arvan ka, et tegu on tuulerõugetega. minu enda poiss alles põdes neid.

alguses tekkis 1 punn jala peale. järgmise päeva õhtuks oli selg ja jalad punnilised. ja alles kolmandal päeval tekkisid punnid juuksepiirile.

palavik oli teisel päeval kõige rohkem 37,8 kraadi. palavik läks ise ära ja ülejäänud haiguse aja palavikku polnud.

sügelema hakkasid punnid 5. päeval. siis, kui neid tegelikult enam juurde ei tulnud ja punnid juba n-ö paranesid.

tuulerõugete kindlaks tunnuseks peaks olema see, et osadele punnidele tekib vesi alla .. nagu vesivill oleks. ülejäänud punnid on pigem nagu punased vistrikud.

tuulerõugete vastu soovitan briljantrohelist 🙂 . kõige klassikalisem. kuivatab punnid hästi ära ja odav on ka. seda spetsiaalset tuulerõugete vahtu (nime ei mäleta) ei soovita enda kogemusest. hind on jõle kallis – u 20 eurot – aga peale määrides pidi nahal torkima.

vaata, kui neid punne suht kiirelt veel juurde tuleb, siis on ilmselt jah tuulerõuged. minu last tahtis arst näha alles siis, kui punne enam mitu päeva juurde polnud tulnud ja villid olid kuivanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

pildid tehtud nagu minu pojast mõni päev tagasi.Nüüd kärnad peal ja sügelema ei hakanudki.määrisin saialilletinktuuriga

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need punnid on üsna sarnased neile, mis minu tütrele eile tekkisid. Peas neid ei ole, vaid on kõhul ja mõni ka seljal. Ei sügele, on väike palavik.
Samas tuulerõuged on tal mõned aastad tagasi olnud ja tuulerõugetes lastega puutus kevadel kokku, siis ta ise uuesti ei nakatunud. Sellepärast välistaksin tuulerõuged. Aga millega siis tegu…
Ma enda oma püüan jälgida, et kas tekib neid juurde. Minu tüdruk samuti ei kratsi neid… Väga kummaline.
Sina jälgi samuti, kas neid tekib juurde või mitte. Tuulerõugete punne tekib juurde ja sügelevad ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tuulerõuged võivad vabalt siiski ka mitu korda olla…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu meelest näevad küll tuulerõugete moodi välja.
Minu lapsed alles põdesid neid.
Väiksem laps tõi tuulerõuged lasteaiast, aga põdes neid väga kergelt. Punne oli suht vähe ning palavikku polnud üldse.
Temalt nakkuse saanud algklassilaps põdes aga palju raskemalt, kõrge palavikuga, ja ta oli ikka väga hullult punniline. Teda määrisin värvitu saialilletinktuuriga. Muidu oleks ta siiani üleni roheline.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänud vastajatele!
Nüüd ma olen juba enam-vähem kindel, et on tuulerõuged, sest paar punni on juba nn vesi-villiliseks muutunud ja uusi tuleb juurde, ja peas neid ka.
Ega siis muud kui neid määrima, siiani päeval kasutanud mentoolpiiritust ja teepuuõli, suuremad punnidekobarad lasin korra üle ka burnshiel geeliga, mis peaks olema hea jahutava toimega. Kõige jubedamad punnid plaanis enne ööd teha ka briljantrohelisega üle.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.01 13:43; 22.01 19:36; 22.01 19:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänud vastajatele!
Nüüd ma olen juba enam-vähem kindel, et on tuulerõuged, sest paar punni on juba nn vesi-villiliseks muutunud ja uusi tuleb juurde, ja peas neid ka.
Ega siis muud kui neid määrima, siiani päeval kasutanud mentoolpiiritust ja teepuuõli, suuremad punnidekobarad lasin korra üle ka burnshield geeliga, mis peaks olema hea jahutava toimega. Kõige jubedamad punnid plaanis enne ööd teha ka briljantrohelisega üle.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.01 13:43; 22.01 19:36; 22.01 19:38;
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Väikelaps Kas tuulerõuged?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.