Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas üksikemana on võimalik pealinnas üldse hakkama saada?

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Kas üksikemana on võimalik pealinnas üldse hakkama saada?

Postitas:

Kuidas üksikemana pealinnas hakkama saada, kui puudub igasugune toetus ning tugivõrgustik? Kas üldse on võimalik Tallinnas hakkama saada : s.t üksi korter üürida, väikelapse kõrvalt tööl käia (palk hakkaks olema 400 eurot kuus) ja elamisväärset elu elada? Olen raskes seisus ja ihuüksinda ning vajan kogemustega inimestelt ausat nõu. Igasugust. Tänan.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa leiad 100-150 euroga ühika toa või tillukese korteri, siis on võimalik, peost- suhu hakkama saada. Üürituru nõudlus on hetkel kordades suurem kui pakkumine.

Lasteaiamaks juba ca 60 euri, ühistranspordipilet- kuukaart.
Toidule kulub ka siis ca 150 euri kui ka väga kokku hoiad. Laps kasvab ja riideid vaja, neid saab kaltsukatest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga otsi edasi parema palgaga tööd, koolita ennast jms. Oleneb ju ülalpeetavatest ka. Mina olen ka nüüd üksikema 3 alaealise lapsega, kellest üks käib lasteaiakoha puudusel ka veel erakas. Ja ütlen, et tulen omadega paremini välja, kui paljud lastetud. Olen selleks ka vaeva näinud, palk ei ole loomulikult 400. Eluase on endal, aga peal eluasemelaen, mis on üürikate omadest suurem. Tugivõrgustik puudub, laste isa ei maksa sentigi ja kurdab, et peab kõigepealt ennast jalule aitama, kuigi elab tasuta oma sugulaste juures.

Kas keegi oskab ehk soovitada Tallinnas mingeid odavamaid erakaid? Peab olema litsentsiga teenuseosutaja, soovitavalt piirkonnas Laagrist Kristiineni. Hetkel maksan erahoius tunnitasu 2,56 ja täistasu 22 tööpäeva korral läheks 563 ¤. Lapsehoidja leiab, et ta ei tule selle summaga välja, kuna peab makse maksma. Et teised maksavad talle 4 ¤ tunnist (muidugi ainult osalise hoiuajaga). Tundub, et tal neid osahoiuga lapsi praegu rohkem ja tal vaja minust lahti saada. Selge see, et juba see see summa on üle mõistuse suur, Tallinn kompenseerib sellest vaid 106 ¤.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.07 21:02; 19.07 22:03; 24.07 22:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olin kunagi 10-15 aastat tagasi Tallinnas üksikema. Või kes on üksikema? Isa lapsel muidugi oli, ega ma mingi Neitsi Maarja pole:P Maksis sümboolset elatist ka, vist oli 500 kr? Sain palka 8000 bruto, krooni muidugi. See oli vist aastal 2000. umbes. Minu õnn oli, et mul oli ühes väikelinnas päritud korter, mis oli välja üüritud. Selle müüsin siis maha, kui lahku läksime. Sain vist nii , et 80 000 sain korterist, teise 80 000 laenas ema ja pangalt sain ka 150 000, ostsin endale mustamäele 3-toalise. 10 a maksin laenu, emale maksin ka poole tagasi, õigemini toetasin noorema õe õpinguid poolega korteriostuks saadud summast.
Algul kui palk oli väiksem, maksin poole palgast laenudeks ja ikka väga raske oli. Aga raskem veel kui majanduslikult oli see, et lapsega pidin üksi toime tulema. Nii raske oli, kui sõbrannad, töökaaslased, kõik veel vabad ja noored, käisid pidutsemas, aga kui mina lapsehoidjat ei saanud, et saanud kuhugi. Lapse isa samal ajal muidugi käis ja tegi, mis tahtis.
Aga kui palk juba tõusis, siis läks kergemaks, ja leidsin ka uue armastuse.
Aga minu jutt sulle vist ei sobi, sest mul oli ikkagi väike tagala selle päritud korteri näol, ja emal oli võimalik korteriostu toetada, sain pangalaenu. 8000 kr aastal 2000. on vist ka ostujõult rohkem, kui sinu palk praegu?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ütlen otse-elmaisväärset elu siin riigis ei saa sa üksikvanemana kohe kindlasti, olgu selleks siis pealinn või küla! Inimesed kolivad peredena riigist välja, siis mida on oodata üksikvanemal? Mina ei ütle seda, et koli siit riigist minema, sest iga ema unistus on tegelikult see, et tema laps saab kasvada kodumaal emakeelt rääkides. Kusagil ei ole kergem ja iga otsusega kaasnevad plussid ja miinused, pead ise otsustama,mida sa soovid oma lapsele võimaldada. Paljud ütlevad, õpi ja hari ennast, saad kõrgema palga….kuid minu teada ei ole meil siin riigis ainsatki õpetajat, kes oleks ilma hariduseta, kuid miks nad oma palgast ära ei ela? Seega tee ise omad järeldused , infot selle kohta,kuidas siin riigis elatakse ja hakkama saadakse on küllaga!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]
Kas keegi oskab ehk soovitada Tallinnas mingeid odavamaid erakaid? Peab olema litsentsiga teenuseosutaja, soovitavalt piirkonnas Laagrist Kristiineni. Hetkel maksan erahoius tunnitasu 2,56 ja täistasu 22 tööpäeva korral läheks 563 ¤. Lapsehoidja leiab, et ta ei tule selle summaga välja, kuna peab makse maksma. Et teised maksavad talle 4 ¤ tunnist (muidugi ainult osalise hoiuajaga). Tundub, et tal neid osahoiuga lapsi praegu rohkem ja tal vaja minust lahti saada. Selge see, et juba see see summa on üle mõistuse suur, Tallinn kompenseerib sellest vaid 106 ¤.
[/tsitaat]

See näiteks?
http://www.trallituba.ee/lapsehoid/lapsehoiu-hinnakiri/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Nuff-nuff kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

See näiteks?
http://www.trallituba.ee/lapsehoid/lapsehoiu-hinnakiri/
[/tsitaat]
Aitäh, uurin! See on küll jube odav võrreldes nendega, mille mina leidnud olen.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.07 21:02; 19.07 22:03; 24.07 22:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõige raskem on saada lasteaiakohta eriti kui ei oma sissekirjutust Tallinnas ja pole tükk aega järjekorras passinud. Ilma lasteaiakohata aga ei saa ju tööle minna ning lapsehoidjat selle raha eest ei suudaks nagunii võtta. Seega tuleks kõigepealt otsida odav eluase ja lasteaiakoht ning siis alles vaadata edasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

eks jah, toimetulek sõltub palgast ja väljaminekutest.
palka mainisid, aga seda, kas on juba eelnevalt olemas mingid püsiväljaminekud, seda mitte.

nagu Traxie’ gi ütles, sul on vaja kõigepealt leida lasteaiakoht (eeldan, et väikelaps tähendab lasteaiaealist), sest erakas ja/või hoidja maksab reeglina rohkem, kui sinu kuupalk. ja kui last kuskile ei pane, siis tööle ei saa ju minna.

võibolla oleks hea mõte töötada lapsehoidjana omas kodus nt. siis ei pea kuskile sõitma ja selleks raha kulutama. ah jaa, ühistransport ju 2013 algusest tasuta :))) see hea. ja samas saad ka oma lapse hoitud ise koos teiste laste hoidmisega.

eluaseme peaksid siis hankima kuskil \”mägedel\” tüüpmajas. või kuskil ahiküttega korteris. või siis tuba mõnest korterist või majast. vaata http://www.kv.ee näiteks.

parimat!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jäta oma mail-annaksin sulle nõu kuidas 0’st alustada jne:D:D:D Siinne jutt sellest lastehoiust on jabur kuna ma tean mitmeid soovitada mis on ca 200 eur ja riik korvab sealt 160 eur:D:D:D

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Jäta oma mail-annaksin sulle nõu kuidas 0’st alustada jne:D:D:D Siinne jutt sellest lastehoiust on jabur kuna ma tean mitmeid soovitada mis on ca 200 eur ja riik korvab sealt 160 eur:D:D:D
[/tsitaat]
Tohoh? Riik korvab lastehoidu? Milleks sellist jura ajada? Lastehoiuteenuse hüvitist maksavad omavalitsused, mitte riik. Ja igal omavalitsusel on erinev summa. Tallinnas on see maksmimaalselt 106 eurot sentidega ja eeltingimuseks on, et lastehoiu arve oleks toetusest vähemalt poolteist korda suurem. Need debiilsed smailid ei tee su juttu kuidagi usaldusväärsemaks.

Ja lastehoid 200 eurot ehk siis umbes 9 euri päev, mille sees juba laste toit, tulumaks, sotsmaks, hoiu ülalpidamiskulud, kohatasu jne? See teeks hoidja tasuks lapse pealt ca 2/päevas eurot, et isegi miinimumpalka saada, peaks rühmas olema vähemalt 10 last. Aga mis normaalne inimene hoiab üksi 10 last miinimumi eest? Nii et ilmselgelt ajad sa provokatiivset möga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.07 21:02; 19.07 22:03; 24.07 22:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Nuff-nuff kirjutas:[/small]

Aitäh, uurin! See on küll jube odav võrreldes nendega, mille mina leidnud olen.[/tsitaat]

See on tore lastehoid, olen ise ka seda kasutanud.Mõistlikud hinnad ja üldiselt päris hea hoid ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas üksikemana on võimalik pealinnas üldse hakkama saada?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.