Esileht Ilu ja tervis Kas üldse on lootust enam kaalust alla saada?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 101 )

Teema: Kas üldse on lootust enam kaalust alla saada?

Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja. Mulle sobib ka see kaloraaž, sest olen 180cm pikk ja 88kg.

Siis kindlasti sobib, aga keskmine inimene on ju palju väiksem ja talle on seda paljuvõitu.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja. Mulle sobib ka see kaloraaž, sest olen 180cm pikk ja 88kg.

Siis kindlasti sobib, aga keskmine inimene on ju palju väiksem ja talle on seda paljuvõitu.

Kui ei ole kilpnäärmehaiguseid ega muid haiguseid, mis ainevahetuse aeglaseks teevad, siis võtab keskmise vanusega, keskmise suurusega ja keskmise aktiivsusega naine 1600 kcal menüüga alla küll. No näiteks 40aastane, 70kilone ja teeb kas füüsilisemat tööd või kontoritöö kõrvalt 2x nädalas trenni  ja tegeleb aia- ja/või majapidamistöödega. 70+ pisike daam, kes ainult istub ja lamab, võib sama dieedi peal koguni kosuda.

+2
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vau! Tõeliselt muljetavaldavad ja tublid inimesed siin koos. Olen lihtsalt positiivselt kade. Ütlen ausalt, ma e i  s a a aru, kuidas on võimalik 20 või 10 ka alla võtta? Oleksin õnnelik ka 5 v 3 kg kaotuse eest kui see oleks püsiv:(

Olen 168 cm ja 86-87 kg. Vanus 42. Kiiremat kaaluspurti täheldasin peale 35 aastat. Usun,et üks mu takistusi on veinitamine. Kuidas teil, tublid, kas veidi alkoholi vaid ndlvahetusel või üldse mitte?

Kevadel proovisin vahelduvpaastu. Tegin toiduakna lausa 13-19 vahemikus. Kuu aega proovisin, no ei olnud mingit tulemust.

Jala käin palju, autot ei omagi, tihti ka oma tavalisel kõnnitiirul 7 km. Aga asi on muidugi toidus, see on selge. Kuigi tunne on, et ma proovin ja üritan ja söön toorsalateid hoopis rohkem kui 20ndais. Siis ei pidanud kehakaalule üldse mõtlema. Ainevahetus justkui töötab koguaeg vastu:(

0
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen 168 cm ja 86-87 kg. Vanus 42. Kiiremat kaaluspurti täheldasin peale 35 aastat. Usun,et üks mu takistusi on veinitamine. Kuidas teil, tublid, kas veidi alkoholi vaid ndlvahetusel või üldse mitte?

Veinitamine tõstab kaalu jah. Ma sinu vanuselt olin ka suur veinisõber ja aina imestasin, kuidas minust kordades rohkem sööv sõbranna minust palju kõhnem on. Siis jätsin muul põhjusel täielikult alkoholi ära ja kaal langes tunduvalt. Kui alkoholist täielikult loobuda ei suuda, vali võimalikult kuiv vein. Kõik poolmagusad ja magusad nullivad ära kogu toiduga piiramise.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tahtejõudu on vaja ja seda ei saa mitte keegi peale sinu enda sulle anda.

Paljud lubavad endale oma salenemise teekonnal cheat days’e ja cheat meal’e. No, et see nagu premeerib neid. Mina soovitan kehtestada nulltolerants. Sest eriti just nõrga tahtejõuga inimesed, kui nad korra selle cheat meal’e maitse suhu saavad, siis on neil ennast peale seda ikka väga raske kontrollida.

Tee endale tervislik menüü – vali välja mida süüa tahaksid, aga mis siiski päevas ei ületaks 1600-1800 kcal ning söögi seda järgmised pool aastat ilma ühegi erandita. Jäta ära igasugu saiakesed ja valge suhkur. Kui on magusavajadus, haara puuviljade järgi. Ma ei tea kedagi, kes oleks ennast näiteks õuntest paksuks söönud.

Meie kehal on uskumatu võime kohaneda. Algul võib selline söömine olla raske, aga kui toidukogused pole enam suured siis magu vaikselt tõmbub kokku ja korraga varsti enam palju süüa ei suudagi, sest täiskõhutunne saabub palju kiiremini. Samuti kui keha on valge suhkru sõltuvusest üle saanud siis tegelikult enam seda süüa ei tahagi.

Aga järjepidevust on vaja ja nagu öeldud, cheat meal’id ainult rikuvad su rütmi ära.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kevadel proovisin vahelduvpaastu. Tegin toiduakna lausa 13-19 vahemikus. Kuu aega proovisin, no ei olnud mingit tulemust.

Ma arvan, et sa jätsid just siis pooleli hetk enne, kui oleksid tulemust nägema hakanud. Tahad öelda, et kohe mitte ühtegi kilo ei läinud alla?

Kõige hullem kurja juur on minu jaoks õhtune “midagi head” – et kui lapsed magavad, istun, vaatan filmi ja “luban endale” ka midagi maitsvat. Õuuudne, see annab kohese kaalutõusu. Usun, et õhtune vein samamoodi.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei, kahjuks ei näinud vahelduvpaastu ajal muutust. Paastu siiski ei süüdista, pigem ennast. Ju siis oli ikka asi kogustes. Asja ei tee paremaks, et olen aasta jagu olnud kodune. Tööl käimine annab siiski päevale rütmi ja ei saa ju süüa siis kui pähe tuleb.

Veinidest olen alati kuiva eelistanud,aga jah…see mu pahe. Kui valima peab, siis jätaks miskit söömata pigem ja võtaks klaasi veini.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tegelikult igasuguse kaalulanguse saavutamine ongi päris keeruline, sest organism võitleb alati olemasoleva kaalu säilitamise nimel. Paastuprogrammid kõigutavad seda tasakaalupunkti, aga tegelikult pikas perspektiivis nad siiski ei toimi. Küll aga võivad nad anda selle algustõuke, mida vajad.

Kuna ütlesid, et isusid on keeruline kontrollida, siis on tegelikult sul vist ainult üks võimalus. Sa peaksid leidma isudele vastavad võimalikult madala kaloraazhiga asendustoidud (mida võidki päris suures koguses süüa).

Teisalt tuleks tasakaalu muutmiseks päris korralikult muuta ka aktiivsust – seda siis pigem rohkemaks. Aga arvesta, et lihtsalt näiteks jalutamine ei kuluta praktiliselt üldse kaloreid. Pigem peaksid tegema väga korralikku trenni ja seda mõnda aega.

Tugev aktiivsus (mis vähendab mingil hetkel ka söögiisu), lisaks kalorivaesem toit paneb kindlasti kaalu liikuma ja kõigutab seda tasakaalupunkti. Sealt edasi kui proovid püsida samal kursil mõnda aega, läheb juba kergemaks.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui armastad veinitada, ei lähe sellega liiale ja tead, et sellest loobuda ei suuda, siis palun arvuta AUSALT välja enda joodava veini kalorid ja selle võrra vähenda mingit söögikorda. Et see vein ei oleks lisaks muule, vaid selle arvestadki toidukordade sisse. Mina nt jumaldan smuutisid, aga ei peta ennast: kui tahan, siis teen, aga see läheb söögikorrana arvesse. Sama ka puuviljadega – kui ainult nendest toituda, siis muidugi paksuks ei lähe, aga kui süüa neid rohkelt lisaks muule söögile, siis tegelikult on kaalulangus märksa aeglasem ning pealegi (vähemalt mul) tekitab ka puuviljasuhkur kerge suhkrulaksu ja järgnevad isud, mida on selle võrra raskem vaos hoida. Söön puuvilju küll, aga arvestan need söögikorra osaks ja siis n-ö magustoiduks naudin neid (saiakese või kommi asemel), aga niisama vahepalaks ei söö.

+3
0
Please wait...

Postitas:
enely-

Söön oma 1600 kcal kahe-kolme toidukorraga sisse ja rohkem pole vajagi.

Paraku ei võta paljud sellise kaloraažiga üldse alla või siis umbes kolme kuuga 1 kg. Selline langus ei motiveeri ja siis lüüaksegi käega.

Loogiline, et iga inimene 1600kcal süües ei kaota kaalu. Igaüks peab ise oma kcal koguse välja arvutama.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teemaalgataja, loe Paul McKenna “Ma teen su saledaks”. Lihtsad tõed, aga minu jaoks oli väga inspireeriv. Pole vaja ennast sundida ega näljutada, see uus elustiil tuleb täiesti loomulikult.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma arvan, et sa jätsid just siis pooleli hetk enne, kui oleksid tulemust nägema hakanud. Tahad öelda, et kohe mitte ühtegi kilo ei läinud alla?

Kõige hullem kurja juur on minu jaoks õhtune “midagi head” – et kui lapsed magavad, istun, vaatan filmi ja “luban endale” ka midagi maitsvat. Õuuudne, see annab kohese kaalutõusu. Usun, et õhtune vein samamoodi.

See vahelduvpaast on väga libe tee. Mitu portsu rasvast sealiha ja sefiiritorti selle ajaga ära jaksab süüa? Ikka kõvasti.
Üks mu tuttav tegi ka enda meelest vahelduvpaastu- rääkis, nagu mitmed siin, et nii lihtne ja kõige meeldivam dieet. Tal oli aken kõigest 3 tundi õhtusel ajal. Et ikka grillida ja koorelikööri juua saaks. Selge, et ta midagi alla ei võtnud. 21 tundi oli söömata ja siis kugistas 3 tunni jooksul sisse rohkem, kui teised kogu päeva jooksul sõid. Inimene suudab ka tunni ajaga tarbida rohkem kaloreid kui ta ööpäevas vajab.
Asi on siiski kalorite hulgas, mitte selles, kui lühikese või pika aja jooksul neid saadakse. Ja kui nagunii kaloreid lugema peab, siis mis selle vahelduvpaastu point on? Selle asemel, et toiduportsud päeva peale ära jagada, süüakse need sisse võimalikult lühikese ajaga ja arvatakse, et see langetab kaalu?

+10
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

See vahelduvpaast on väga libe tee. Mitu portsu rasvast sealiha ja sefiiritorti selle ajaga ära jaksab süüa? Ikka kõvasti.

Tegelikult ei jaksa sa midagi süüa, magu on väiksemaks tõmbunud ja isu ei ole.

+1
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Üks mu tuttav tegi ka enda meelest vahelduvpaastu- rääkis, nagu mitmed siin, et nii lihtne ja kõige meeldivam dieet. Tal oli aken kõigest 3 tundi õhtusel ajal. Et ikka grillida ja koorelikööri juua saaks. Selge, et ta midagi alla ei võtnud. 21 tundi oli söömata ja siis kugistas 3 tunni jooksul sisse rohkem, kui teised kogu päeva jooksul sõid. Inimene suudab ka tunni ajaga tarbida rohkem kaloreid kui ta ööpäevas vajab.

Asi on siiski kalorite hulgas, mitte selles, kui lühikese või pika aja jooksul neid saadakse. Ja kui nagunii kaloreid lugema peab, siis mis selle vahelduvpaastu point on? Selle asemel, et toiduportsud päeva peale ära jagada, süüakse need sisse võimalikult lühikese ajaga ja arvatakse, et see langetab kaalu?

Jah, ei pruugi kõigile sobida.

Mina kui toidusõltlane ütlen oma reaalsest kogemusest, et mulle sobis. Nii nagu alkohoolikul on enamasti lihtsam alkoholist täielikult loobuda, mitte juua “mõõdukalt”, on minul kui toidusõltlasel väga raske hoida kogu ärkvelolekuajal oma portsud väikeste ja tervislikena, palju lihtsam on süüa mingil kindlal ajal ja ülejäänud ööpäevaks unustada, et mingi söögiteema üldse olemas on. Jah, nõustun, et kui söögiaknas õgida, nagu homset ei tulekski, siis ei anna vahelduvpaast mingit efekti. Aga kui süüa söögiaknas tervislikult ja mõõdukalt (ja minu kogemus on, et seda on võrdlemisi lihtne teha, kui on motivatsioon päriselt ka alla võtta), siis on tulemused üpris kiired.

Kuna igasugune söömine kätkeb toidusõltlase jaoks ohtu liialdama hakata, siis näiteks mulle on lihtsam kontrollida oma toitumist nt 6-8 tunni jooksul (selle aja sisse päevaks vajalik söögikogus – aga mitte rohkem! – mahutada on üsna fun, sest vahed söögiaegade vahel on pigem lühikesed, isegi kui kere jääb esialgu heledaks) ja ülejäänud aeg teada, et absoluutne null, kui et hajutada sama kogus toitu terve päeva peale ära. Kindlasti, kordan, võib olla inimesi, kelle jaoks on vastupidi kergem.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

TA, vastus peitub sinu postituses, see on hambad ristis. Niikaua kuni kaalulangetus on sinu jaoks raske pingutus, siis su probleem ei lahene. Siis kui see on sinu jaoks mõnus ja väga lahe elustiilimuutus, siis saad ka kaalu alla. Võtmesõna on treening, sest treenitud kehal on vorm ja kuju, isegi kui kaalu veel veidi üleliia. Rääkimata sellest, et liikumine aitab lisaks energiakulule ka kõik teised organsüsteemid tervena hoida.

Treener

+5
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

TA, vastus peitub sinu postituses, see on hambad ristis. Niikaua kuni kaalulangetus on sinu jaoks raske pingutus, siis su probleem ei lahene. Siis kui see on sinu jaoks mõnus ja väga lahe elustiilimuutus, siis saad ka kaalu alla. Võtmesõna on treening, sest treenitud kehal on vorm ja kuju, isegi kui kaalu veel veidi üleliia. Rääkimata sellest, et liikumine aitab lisaks energiakulule ka kõik teised organsüsteemid tervena hoida.

Treener

Vaidlen täiesti vastu. Treenerina sa muidugi näed asja enda mätta otsast, aga paksu inimese kaalulangus on 99% köögis. Olen ka 30kg maha saanud päevagi trenni tegemata. Ei meeldi trenn ja see tekitas minus veel suurema söögiisu ja petliku kujutelma, et võingi rohkem nüüd süüa.

+9
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Täpselt minu arvamus. Mul on vähemalt 3 tuttavat sarnase käitumisega olnud. “Aken” tõmmati aina koomale ja siis, oi mis sisse kaaniti. Ma ei mõista selle arutu näljutamise pointi? Selle asemel, et normaalelt 4-5x päevas süüa kalorite piires, õgitakse 3h jooksul sisse kolm kilo toitu ja siis üteldakse, et magu peaks väiksemaks minema. Nalja teete või?

+5
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Treeneril on selles mõttes õigus, et kui maha ei saa, siis on kergelt ülekaaluline treenitud paks kenam kui lodev paks. Tervis muidugi pealekauba. Aga kaalust alla trenn üksi tõesti võtta ei aita. Mul on tuttav, kes nüüd lõi lõpuks kaalulangetusele käega, hakkas treenima ja tegi kõhuplastika. Tal on vist ikka 5 lisakilo, aga näeb kaunis välja. Samas normaalkaalu pole ta oma trenniskäimisele vaatamata siiski saanud, kuigi treenitud inimene on loomulikult tervem inimene.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Täpselt minu arvamus. Mul on vähemalt 3 tuttavat sarnase käitumisega olnud. “Aken” tõmmati aina koomale ja siis, oi mis sisse kaaniti. Ma ei mõista selle arutu näljutamise pointi? Selle asemel, et normaalelt 4-5x päevas süüa kalorite piires, õgitakse 3h jooksul sisse kolm kilo toitu ja siis üteldakse, et magu peaks väiksemaks minema. Nalja teete või?

Kõik ei kuku ju söömisaknas õgima ometi!

+2
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Võid proovida Mysimba nimelist retseptiravimit, kui perearst on nõus välja kirjutama. Mul võttis täiesti söögiisu ära, ei mingit kalorite lugemist ega “hambaid ristis” kannatamist. Ainult kallis on, 100 euro kanti kuu.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Võid proovida Mysimba nimelist retseptiravimit, kui perearst on nõus välja kirjutama. Mul võttis täiesti söögiisu ära, ei mingit kalorite lugemist ega “hambaid ristis” kannatamist. Ainult kallis on, 100 euro kanti kuu.

Mina võtan Reduksini (seda küll retseptiravimina enam Eestis välja ei kirjutata, aga saab Venemaalt) ja toime on sama. Aga ka kallis, umbes 60€ kuus.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kõik ei kuku ju söömisaknas õgima ometi!

Ometi enne seda vahelduvpaastu õgiti päev läbi, sest kust mujalt see suur ülekaal tekkis. Ja nüüd korraga, kui ca 20 tundi midagi süüa ei saa ning ainus mõte on ees ootav 3-4 tunnine “paradiis”, siis järsku süüakse mõõdukalt ja tervislikult?
See dieet olevat parim toidusõltlasele? No ikka vastupidi- see sobib ehk neile, kellel raudne meelekindlus, suuri versuhkru kõikumisi ei esine ja kes suudavad väga täpselt kaloreid lugeda.

+7
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ometi enne seda vahelduvpaastu õgiti päev läbi, sest kust mujalt see suur ülekaal tekkis. Ja nüüd korraga, kui ca 20 tundi midagi süüa ei saa ning ainus mõte on ees ootav 3-4 tunnine “paradiis”, siis järsku süüakse mõõdukalt ja tervislikult?
See dieet olevat parim toidusõltlasele? No ikka vastupidi- see sobib ehk neile, kellel raudne meelekindlus, suuri versuhkru kõikumisi ei esine ja kes suudavad väga täpselt kaloreid lugeda.

Sulle on ju mitu korda seletatud, et see söögiisu kaob ja tegelikult on raske isegi hädavajalikke kaloreid täis süüa, sest lihtsalt ei taha ja kõht ei ole tühi. Proovi palun ise järele ja siis kommenteeri.

+4
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui 50nda eluaastani ei olnud kaalust alla võtmine probleem. Olen 175 cm pikk ja eluaeg kaalunud 65 kg, kui võtsingi juurde – siis nädal-paar dieeti, võtsin 5-7 kg kohe alla ja mitmeks aastaks hooletu. Magusat, saiakesi jms ei ole kunagi söönud ega söö ka praegu.

2 aastat tagasi sain 50 ning tänaseks kaalun 83 kg. Liigun sama palju, söön isegi vähem – aga kaal ei alane. Sammulugeja järgi on energiakulu päevas ca 2300 kcal, sisse ei söö ma kindlasti nii palju. Olen teinud erinevad programme, tellisin isegi mingi geeni analüüsi, tegin vahelduvat paastu.  Söön päevas max 1300 kcal, aga kaal ikkagi ei lange. Hetkel olen reedest pühapäevani maal – käin pikkadel seeneretkedel. Ei näksi, söön hommik, lõuna ja õhtusöök.

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui 50nda eluaastani ei olnud kaalust alla võtmine probleem. Olen 175 cm pikk ja eluaeg kaalunud 65 kg, kui võtsingi juurde – siis nädal-paar dieeti, võtsin 5-7 kg kohe alla ja mitmeks aastaks hooletu. Magusat, saiakesi jms ei ole kunagi söönud ega söö ka praegu.

2 aastat tagasi sain 50 ning tänaseks kaalun 83 kg. Liigun sama palju, söön isegi vähem – aga kaal ei alane. Sammulugeja järgi on energiakulu päevas ca 2300 kcal, sisse ei söö ma kindlasti nii palju. Olen teinud erinevad programme, tellisin isegi mingi geeni analüüsi, tegin vahelduvat paastu. Söön päevas max 1300 kcal, aga kaal ikkagi ei lange. Hetkel olen reedest pühapäevani maal – käin pikkadel seeneretkedel. Ei näksi, söön hommik, lõuna ja õhtusöök.

Palun ärge hakake siin teemas jälle seda juttu ajama, et “ei söö mitte midagi, aga kaal muudkui tõuseb”! Seda ei usu enam keegi. Vastasel juhul peaksid teadlased teie vastu juba ammu suurt huvi tundma, kuna lükkate ümber energia jäävuse seaduse.

+10
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Huvitav kas antibeebipillidel võib ka olla seos sellega, et kaal alla ei lähe? Kogemusi?

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sellises vanuses nagu 37, ei ole enam lootust. Võtsin ka ise pähe, et hakkan 35a fitnessiga tegelema, võid ka ennast lolliks treenida ja dieeditada, aga mitte midagi suurt enam ei muutu. Lihtsalt on leppida, et oleks paks ja lodev ja selleks ka jääda.

0
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sa oled vahelduvpaastu ideest valesti aru saanud. Iga amps tõstab veresuhkrut ja kui sa näiteks õhtul peale 18:00 ei söö ega NÄKSI siis veresuhkur on stabiilne ja ei tekita isu veel midagi ampsata pluss seedeorganid saavad puhata. Minu aken on 10:00 kuni 18:00. Ei õgi sellel ajal valimatult ja väljaspool seda akent ei NÄKSI midagi. Nii mõnus kerge on olla ja mingit näljatunnet ei ole (võtsin selle toitumise omaks mitte kaalulangetamise vaid tervise eest hoolitsemise pärast, jah 3 kilo kadus 1 kuuga aga siis jäi kaal paigale – rohkem ei olnudki mul kuskilt alla võtta ehk 58 kg pealt 55 peale ja see on mu ideaalkaal).

+2
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

See ei ole näljutamine, mõistusega tuleb süüa. Sefiiritort ilmselt ei kuulu tervisliku toidu alla ei kaalulangetamise ega ka tervislikkuse mõttes.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina võtan Reduksini (seda küll retseptiravimina enam Eestis välja ei kirjutata, aga saab Venemaalt) ja toime on sama. Aga ka kallis, umbes 60€ kuus.

Ja üle mõistuse õgimine on odavam ?

+2
-2
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 101 )

Esileht Ilu ja tervis Kas üldse on lootust enam kaalust alla saada?