Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas usute, et lennureisid on tervisele kahjulikud?

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: Kas usute, et lennureisid on tervisele kahjulikud?

Postitas:
Kägu

Aeg-ajalt vilksatab erinevates kohtades artikleid, kus räägitakse, et lennukiga lendamine pole tervisele sugugi ohutu: küll viidatakse sellele, et pikematel lendudel saab kiirgust, küll sellele, et kõrguses võib rõhk tervisele halvasti mõjuda, küll kirjutatakse, et lennukisalongi paisatakse igal lennul hulk mürgiseid gaase. Kas mõtlete sellistele asjadele? Lendate seetõttu vähem, kui sooviksite? Või ei lenda nt väikeste lastega? Vaatan, et mu sugulaste pere on oma aastase lapsega teinud tema esimese eluaasta jooksul korduvalt nii lühemaid kui ka väga pikki lennureise. Äkki on see väikelapsele väga kahjulik? Oma perega oleme ka ikka üksjagu reisinud, aga pean tunnistama, et selliste artiklite lugemine häirib mind küll. Viimane kord oli õhkutõusu ajal salongis tõesti ebameeldiv heitgaasi lõhn ja mulle kohe meenus selleteemaline artikkel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kui see oleks kahjulik, peaks ma juba surnud olema.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kus kohast lennukisse neid mürgiseid gaase paisatakse? Keegi reisijatest avab akna ja heitgaasid tulevad sisse?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aeg-ajalt vilksatab erinevates kohtades artikleid, kus räägitakse, et lennukiga lendamine pole tervisele sugugi ohutu: küll viidatakse sellele, et pikematel lendudel saab kiirgust, küll sellele, et kõrguses võib rõhk tervisele halvasti mõjuda, küll kirjutatakse, et lennukisalongi paisatakse igal lennul hulk mürgiseid gaase. Kas mõtlete sellistele asjadele? Lendate seetõttu vähem, kui sooviksite? Või ei lenda nt väikeste lastega?

Kle, tee vahet lennukil ja kosmoselaeval.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lendan suht tihti ja arvan, et see päris loomupärane keskkond inimesele ei ole. Päris sageli näeb reisijaid, kes vajavad turgutust. Halvemal juhul on ka kiirabi vastas. Rõhkude vahe, kuiv õhk ja merehaigus ilmselt.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kiirguse mõttes on need on ikka nii ohutud asjad.

Vaadake ja lugege, siin on palju näiteid:

https://xkcd.com/radiation/

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Rõhkude vahe osas ma mäletan, et vanasti küll läksid kõrvad lukku. Aga see oli väga ammu, ilmselt tänapäevaste lennukite kabiinid kontrollivad rõhku salongis hulga paremini.

Ja ma ei arva, et minu kõrvade juures oleks midagi muutunud, sest kiiretes liftides lähevad mul kõrvad endiselt lukku, ja maja ei peagi väga kõrge olema, olen seda tunnet kogenud ka mingis Tallinna kõrghoonetest.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kus kohast lennukisse neid mürgiseid gaase paisatakse? Keegi reisijatest avab akna ja heitgaasid tulevad sisse?

Sa ei ole tundnud lennukis heitgaasi lõhna? Mina küll olen.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
paadund perekoolik

Mis need vaesed stjuardessid ja stjuuardid siis peaksid tegema. Võin sulle lohutuseks öelda, et maailmas kõige kogenenumad lendavad kõige pikemaid otsi, näiteks üle ookeani. Regulaarselt. Aastakümneid. Kümnetes kordades sagedamini kui maailma kõige paadunum lennureisija. Pensile minnakse ka Eestis tavalisel ajal.

Jah, aga ega nende tervise kohta kuskil avalikku statistikat jagata, nii et pole ju teada, kas ja millist mõju see nende tervisele on avaldanud.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aeg-ajalt vilksatab erinevates kohtades artikleid, kus räägitakse, et lennukiga lendamine pole tervisele sugugi ohutu: küll viidatakse sellele, et pikematel lendudel saab kiirgust, küll sellele, et kõrguses võib rõhk tervisele halvasti mõjuda, küll kirjutatakse, et lennukisalongi paisatakse igal lennul hulk mürgiseid gaase. Kas mõtlete sellistele asjadele? Lendate seetõttu vähem, kui sooviksite? Või ei lenda nt väikeste lastega? Vaatan, et mu sugulaste pere on oma aastase lapsega teinud tema esimese eluaasta jooksul korduvalt nii lühemaid kui ka väga pikki lennureise. Äkki on see väikelapsele väga kahjulik? Oma perega oleme ka ikka üksjagu reisinud, aga pean tunnistama, et selliste artiklite lugemine häirib mind küll. Viimane kord oli õhkutõusu ajal salongis tõesti ebameeldiv heitgaasi lõhn ja mulle kohe meenus selleteemaline artikkel.

Ilmselt elad maal, metsa sees. Kuigi autode mootorid on paremaks läinud, on autode läbi õhk ikka väga ohtlikult saastunud. Nii, et sellega võrreldes on mõned lennud aastas ikka väga vähene.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

On küll. Minul paistetavad tavaliselt jalad üles, näonahk läheb kuivaks ja korra olen ennast nii ära külmetanud ukse juures istudes, et jätkulennul pidin nohu pärast otsa andma. Selline tunne, et pea plahvatab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

On küll. Minul paistetavad tavaliselt jalad üles, näonahk läheb kuivaks ja korra olen ennast nii ära külmetanud ukse juures istudes, et jätkulennul pidin nohu pärast otsa andma. Selline tunne, et pea plahvatab.

Mis sul tuul tõmbas ukse vahelt või?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks nii hädised inimesed üldse reisivad, targem oleks elada teil haigla vastas üle tee ja pikim käik, mis lubada endale, teha Maximasse.

Kõik on teataval määral kahjulik, autode heitgaas tänaval täpselt samamoodi. Kui iga liigutusega nohu tuleb, tuleks elustiili ja toitumist tugevalt muuta.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Valdavalt telegrammi tasemel või hullemad lehed. On loetud ka, et väidetavalt piserdatakse salongi vaktsiine (sic!).

Teatav tõsi on siiski, et retsirkulatsioonisüsteemis on mõned kahjulikud ühendid, aga see puudutab eelkõige töötajaid ja isegi mitte sagedasi reisijaid.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sa ei ole tundnud lennukis heitgaasi lõhna? Mina küll olen.

A sa Tallinnas nt Vabaduse puiesteel oled tundnud heitgaasi lõhna? Või Ülemiste parklas? Mina küll olen.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Rõhkude vahe osas ma mäletan, et vanasti küll läksid kõrvad lukku. Aga see oli väga ammu, ilmselt tänapäevaste lennukite kabiinid kontrollivad rõhku salongis hulga paremini.

Ja ma ei arva, et minu kõrvade juures oleks midagi muutunud, sest kiiretes liftides lähevad mul kõrvad endiselt lukku, ja maja ei peagi väga kõrge olema, olen seda tunnet kogenud ka mingis Tallinna kõrghoonetest.

Rõhumuutus võib kõrvadele isegi kasulik olla 🙂 Mul on olnud ajutisi kuulmislangusi ja üks peamine raviviis on barokamber, kus muudetakse rõhku. Lamad seal ja tunne on täitsa sama, nagu lennukis. Rõhk muutub.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei tea, kas sa oled võimeline ette kujutama, aga selles suures lennukis oli see tõesti külm koht. Minu eest oli lausa 2 istmerida eelmise lennu ajal välja lennanud.

Muide lennukisalongis pritsitakse putukamürki, mitte vaktsiine. Kui sellest mürgist kellelgi halb hakkab, siis võetakse deodorant ja piserdatakse seda ka.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

See on Pepe puuks.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kosmiline kiirgus on lennukis täiesti olemas, ja pikkadel lendudel ja tihti lennates saadakse päris märkimisväärne kogus. Aga see ei tapa, vähemalt mitte kiiresti. Aastakümnetega võib küll vähki soodustada, aga see on ju ka väga individuaalne. Reaalne on ka trombioht, mistõttu tarvitavad riskigrupi inimesed enne pikki lennureise verevedeldajaid, raskematel juhtudel lausa süstivad.
Stjuuardessidel lõhkevad ka sageli väikesed veresooned, rõhuvahede tõttu.
Aga nagu elu ei saa jätta elamata hirmus, et lahtine katusekivi sulle pähe kukub, nõnda ei ole mõtet ka liigselt paanitseda lennureiside suhtes. Trombiohuga inimesed peavad siiski arvestama, et ravimeid tuleb lennureisidel tarvitada. Kõik peavad lennureisidel palju vett jooma ja pikematel lendudel tuleb jalgadega teha harjutusi, et veri liiguks.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei tea, kas sa oled võimeline ette kujutama, aga selles suures lennukis oli see tõesti külm koht. Minu eest oli lausa 2 istmerida eelmise lennu ajal välja lennanud.

Muide lennukisalongis pritsitakse putukamürki, mitte vaktsiine. Kui sellest mürgist kellelgi halb hakkab, siis võetakse deodorant ja piserdatakse seda ka.

Kuidas need istmeread välja lendasid? Nii kõva tõmbetuul? See võib küll tervisele kahjulik olla, eriti kui istmeridadega vastu pead saad.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

See kogus saasta, mis lennukist võib saada on ikka väga väike, kui võrrelda meie igapäevast elu. Näiteks printerist eralduvad nähtamatud osakesed, mis organismi koguneb või mobiiltelefonidest tekkiv radioaktiivne kiirgus või nähtamatud wifi võrgud, arvutitest eralduv kiirgus. Samuti need plastkarbid, mida aeg ajalt ikka juhtume kasutama. 🙁 Kurb, aga kõik meie ümber on väga saatunud. 🙁

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

minul lähevad pikal reisil, 12 tundi, jalad paiste. ikka hirmus paiste. kas peaks kasutama mingeid veenisukki?
teiseks ei saa ma süüa ega juua midagi, mis lennukis toitlustamiseks on mõeldud. ei teed, kohvi ega muid hommiku, lõuna või õhtusööke. kõht läheb lahti.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuidas need istmeread välja lendasid? Nii kõva tõmbetuul? See võib küll tervisele kahjulik olla, eriti kui istmeridadega vastu pead saad.

Isegi head nalja ei tehta kaks korda.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Õhukonditsioneer töötab mootori kompressori vahelt võetud suruõhu peal (bleed air). Kui mootoris on õli või hüdrovedeliku leke, siis aurud jõuavad sealt salongi.

0
0
Please wait...

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas usute, et lennureisid on tervisele kahjulikud?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.