Esileht Rasestumine ja lapse ootamine kas usute nn vanarahva tarkusi?

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: kas usute nn vanarahva tarkusi?

Postitas:

… et voodit ei tohi enne sündi tuppa tuua, lapse asju koju varuda, enne 3 kuud kellegile rasedusest teatada jne? endal kõik asjad olemas ja voodi koos, nüüd tekkis veel viimase hetke hirm:D

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära sa narveeri Mul neid 2 ja kõik asjad olid olemas enne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult mitte! Kui midagi lapsega juhtub, siis mitte sellepärast, et voodi koos oli. Sellel on ikka teised põhjused.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei usu, ma isegi ei olnud esimese lapsega sellist asja kuulnudki. Kõik oli ikka enne juba majas – voodi, vanker, riided jne. Ühelt sõbrannalt siis kuulsin, sellist naljajuttu, et ta alles siis kui laps sündis läks vankrit ja voodit vaatama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul esimene ja maailma parim beebivarustus tuli krooni aja alguses välismaa sugulastelt kui lapse esiklapse sünnini oli veel mitu kuud aega. Sama vastsündinu varustusega on oma esimesi elukuid veetnud päris mitmed lapsed. Kui seda vanarahva tarkust uskuda, siis alates kust läheb piir? Kas see kui mul asjad pööningul suures kotis on, või siis, kui ma nad uuesti üle pesenud olen ja kappi valmis pannud? Ma ka pigem seda meelt, et meie esivanemad mõtlesid pikalt ette, mitte ei tegutsenud viimasel minutil

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]emme 14 kirjutas:[/small]
[tsitaat]Aga selle teatamisega on küll nii, et vanemad inimesed kipuvad nina kirtsutama kui väga varakult öeldakse, et rase oled. Et peaks nagu varjama ja häbenema alguses 🙂 [/tsitaat]

Ma usun, et keegi ei oota varases staadiumis raseduse varjamist ja häbenemist. Lihtsalt on mõistlik seda uudist kohe alguses mitte väga laialt levitada – paljugi mis võib ju esimestel nädalatel juhtuda…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole mingi vanarahvatarkus ega ebausk, aga kõikide rasedustega teatasin lapsest alles peale 20. nädalat (ehk siis peale LA-d).
Ja oli ka põhjust. Nimelt katkeski mul üks rasedus (teada sain 11. nädalal). Kui ma oleks tervele ilmale sellest teatanud (ja ilm võib tähendada ka vaid paari inimest, aga nii see on, et ütlemine \”ära palun edasi räägi\” tavaliselt ei toimi), oleks pärast lisaks südamevalule olnud vaja palju seletada ja oleks veel kibedam ja valusam olnud…

Aga muidu on asjad enamuses ennem olemas olnud, sest esiteks oleme saanud kasutatud asjad teistelt ja teiseks on olnud üsna kiired ajad enne sünnitust/sünnituse ajal ja et hakkama saada, on pidanud asjad varem, ära organiseerima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei usu. Lapse sünniks tuleks ikka põhiasjad valmis varuda.

Enne 3 kuud rasedusest mitte rääkimisel on aga hoopis teine põhjus – esimesel trimestril on katkemisoht kõige suurem. Mõtle ise, mis tunne on, kui pead pärast rõõmsat uudist hakkama teatama, et ei, läks halvasti. Kes katkemise või peetumise üle elanud, ei torma järgmist rasedust kõigile kuulutama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mina olen alati nii mõelnud, et beebi tunneb, et on väga armastatud ja oodatud kui talle kõik vajalik on pikalt/kaalutletult/armastusega/ootusega/ valitud ja paika sätitud ning ta võib rahulikult siia ilma sündida:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei usu.
Neid sooennustamise asju on huvitav järele proovida ja muiata, aga tõsimeeli uskuda küll ei tasu.
Vot see on küll täitsa jama, et enne ei tohiks beebi asju varuda.
Kui siiski mingit uskumist välja näidata, siis võiks nimelt ette varuda asju. See näitab kõhubeebile, et ta on igatepidi oodatud, tahetud ja tema tulekuga on arvestatud. No kuidamoodi saab beebi siis ootused täitmata jätta ja mitte tulla? 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Asjade varumine ja raseduse kulg ei ole omavahel kuidagi seotud. Voodi kokkupanek ei soodusta kuidagi nurisünnitust! Lihtsalt iga asi omal ajal. Mõnel on mugavam kohe raseduse ajal lapsele vajalikud asjad muretseda, mõni teeb seda peale sünnitust alles (rahalistel põhjustel – sünnitoetuse saab ju kätte alles peale lapse registreerimist). Mõni võibolla ei soetagi palju asju – ainult hädavajalikud.
Mul endal olid juba põhilised asjad olemas, kui 4 nädalat enne tähtaega toimus nurisünnitus. Pidin pärast asjad maha müüma, sest kolisin 2x ja neid asju pole võimalik kuskil hoida. Uuesti pole veel rasedaks ka jäänud – sellega läheb ilmselt 3-4a.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul eelmisest lapsest kõik järgi (no käru küll kokku panduna garderoobis ja riided-mänguasjad karpides kapis) + voodit veel kasutab esimene laps. nüüd küll plaanis talle uus voodi osta ja selleks 4.kuuks ei ole mõtet võrekat lahti võtta..
Esimese lapsega otsime asjad valmis, siis kui koduseks jäin ja oli aega tegeleda..
Raseduse teatamistega võib olla olen jah olnud ettevaatlikum, kuna mitu katkemist seljataga (öelnud olen siis, kui ise juba kindel, et korras)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind aga häirivad palju enam igasugused sellised nn ebausud, et a´la ei tohi rasedana surnuaias käia. Varase teatamisega lendasin ühel korral ka ise orki, kui peetumine 8.nädalal toimus. Pisut naljakad tunduvad ka sarnased jutud, et raseduse ajal pesu pestes ei tohi kõht märjaks saada, muidu laps hakkab alla pissima 🙂 Eks neid vanarahva tarkusi ole igasuguseid. Osasid neid saab võtta kerge huumoriga, kuid nn ähvardavad jutud mulle ei meeldi mitte kohe. Need on nagu kurja karja kutsumised. Milleks neid rääkida, aru ma ei saa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Usun seda V-tähtedega asja juttu.

Voodi oli enne sündi kodus, aga kokku ei pannud
Vankrit hoidsime minu vanemate juures
Vanni ostis mees pärast lapse syndi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine kas usute nn vanarahva tarkusi?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.