Esileht Pereelu ja suhted Kas uuel naisel sobib mehe nime võtta?

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Kas uuel naisel sobib mehe nime võtta?

Postitas:

Pean silmas olukorda, kui laste ema teise nimega jäänud… Siis ju uus naine ja mees ja lapsed ühe nimega, laste pärisema võõra nimega. Austuse asi ema vastu või kuidas?

+1
-26
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pean silmas olukorda, kui laste ema teise nimega jäänud… Siis ju uus naine ja mees ja lapsed ühe nimega, laste pärisema võõra nimega. Austuse asi ema vastu või kuidas?

Jah, mees ei austanud laste ema piisavalt, et talle oma nime anda. Mis uus naine siia puutub?

+22
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ema pole tahtnud lastega sama perekonnanime kanda, siis miks uus naine sellepärast ei võiks mehega abielludes oma nime muuta. Ega nimi ei riku meest, nagu öeldakse, ema on ikka ema, misiganes nime ta kannab. Ja kui mingil teisel naisel on lastega sama nimi, siis ei tee see teda veel lastega sugulaseks veel vähem nende emaks.

+24
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.06 10:27; 26.06 15:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pean silmas olukorda, kui laste ema teise nimega jäänud… Siis ju uus naine ja mees ja lapsed ühe nimega, laste pärisema võõra nimega. Austuse asi ema vastu või kuidas?

Mu meelest selle naise otsus. Nagu oli ka selle ema otsus oma nimi jätta. Vaba maa. Pealegi, nt mehe emal ja mehe õel võib ka mehe lastega sama perekonnanimi olla, samas laste emal ei ole. Muidugi, kui olukord on selline, et mees ei abiellunudki laste emaga, siis muidugi võib emal nüüd valus olla, aga samas ise ta pani lastele mehe perekonnanime, oleks ju võinud enda oma jätta, kui oli oluline lastega ühe nimega olla.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, mees ei austanud laste ema piisavalt, et talle oma nime anda. Mis uus naine siia puutub?

Mismõttes? Perekool on tulvil kägudest, kellel on “üks nimi ja seda ei muuda mingi mees”

Kui uus naine soovib ja mees pakub, siis austus kellegi vastu ei puutu üldse asjasse.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tuleks selle pealegi, et keegi üldse siin mingit probleemi näeb. Nimi on ju üksnes isiku tuvastamiseks, tema poole pöördumiseks vajalik. Nimi ei tee meist seda, kes me oleme.

Ja kui eks näeb probleemi, sisi tõesti oleks pidanud enne mõtlema, kui pani oma lastele mingi muu nime kui enda nime. ma ei tuleks selle pealegi panna oma lapsele mitte enda perekonnanime, tore muidugi, kui mehega sama nimi, aga kui ei ole, siis on lapsed minu nimega (mu mees teab minu seisukohta)

uuel naisel lapsi saada on lubatud? Või see ka riivab kedagi? Aga mis siis saba, kui lapse ema tahab abielluda? Äkki tunneb ka eksmees end kuidagi puudutatuna?

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ooda, et see on mingi probleem? Ema on ju sel juhul nagunii olnud eluaeg lastega eri nimede peal!
Ma saaks aru, kui uuel ja vanal naisel oleks sama (nt levinud) eesnimi ja kannaks mõlemad ka mehe perekonnanime, ehk neist saaks täielikud nimekaimud, see oleks imelik ja siis ma vast (uue naise nahas) mõtleksin, kas tasub.
Kui ma oleks uue naisena nii kaastundlik kõikide tunnete suhtes, ma küsiks seda siis eksnaiselt, on tal midagi selle vastu, aga samas, ega ta midagi keelata ei saaks.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei puutu see austus siia küll kuidagi. Uus naine on olevik ja kui nad otsustavad abielluda ja naine mehe nime võtta, siis nii ongi. Nende valik, eelmisesse naisesse ei puutu see kuidagi.

Mina olen ise vana naine, olin ka mehega abielus ja peale lahutust jätsin endale mehe perenime, ei tahtnud kogu dokumendivahetuse ja kõige sellega tegelda. Lisaks oli ka mugavam lastega sama nimega olla.

Nüüd on mees taas abielus. Nende otsus. Eks ta natuke naljakas ole, et on kaks sama perenimega naist, kes on saanud selle nime mõlemad sama mehega abielludes. Aga mis seal ikka, nende otsus, nende pere. Mina elan oma elu ja ei hakka seepärast oma nime ära vahetama.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanasti, kui poodides sai veel kliendikaarti nime järgi öelda sest kaart füüsiliselt ei pidanud kaasas olema, ütlesingi, et mul pole, aga emal on, sest kannan kasuemaga sama perekonnanime.

Ei ole mu ema sellest mingit numbrit teinud. Tema võttis peale lahutust oma perekonnanime uue mehe perekonnanime.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanasti, kui poodides sai veel kliendikaarti nime järgi öelda sest kaart füüsiliselt ei pidanud kaasas olema, ütlesingi, et mul pole, aga emal on, sest kannan kasuemaga sama perekonnanime.

Ei ole mu ema sellest mingit numbrit teinud. Tema võttis peale lahutust oma perekonnanime uue mehe perekonnanime.

Midagi ei saanud aru. Kellel see kliendikaart oli emal või isa uuel naisel? ja kes peale lahutust kelle perekonnanime võttis?

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pean silmas olukorda, kui laste ema teise nimega jäänud… Siis ju uus naine ja mees ja lapsed ühe nimega, laste pärisema võõra nimega. Austuse asi ema vastu või kuidas?

Ema oli nõus sünnitama lapsed suhtesse, kus tal on mehega erinev nimi. See on ju naise valik, kas ta on abielus kui sünnitab lapsed või mitte. Kui lapsed on tehtud jõuga, siis tuleks politseisse avaldus teha, mitte loota, et mees käitub õiglaselt. Kui see on enda otsus olnud, minna mehega voodisse, siis tuleb selle otsuse tagajärgedega elada. Loota, et teised käituvad õiglaselt ju võib, aga kõigepealt peab täiskasvanud inimene Ise käituma enda suhtes õiglaselt. See on inimese esmane kohus, olla õiglane enda suhtes.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest ei saa tänapäeval enam eeldada, et kui mehel ja naisel pole ühist perekonanime, siis nad kindlasti abielus ei ole…

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.06 10:27; 26.06 15:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest ei saa tänapäeval enam eeldada, et kui mehel ja naisel pole ühist perekonanime, siis nad kindlasti abielus ei ole…

Ja kui neil on, siis ei saa veel eeldada, et nad abielus on. (Tootside juhtum)

Minu mees võttis minu nime. Pärast lahutust jättis selle alles, võttis uue naise ja andis oma (st minu) nime ka kogu oma uuele perekonnale. Mul pole põhimõtteliselt selle vastu midagi, aga ühest nende lapsest sai pätt. Ma ei põe seda, aga vahel tuleb meelde. 🙂

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsed on isa nimega ja mina teise nimega. Me polnud laste saamise ajal abielus. Mul poleks mitte midagi selle vastu kui mu laste isa oma uue naisega abielluks ja naine tema nime võtaks. Pole isegi mõelnud sellest teemast.
Küll aga kerkis perenime teema minu jaoks esile uues kooselus. Mu abikaasa eksnaine jättis mehe nime peale lahutust alles ja sai hiljem üksikvanema mõned mu mehe perenime kandvad lapsed. Mina nendega sama nime kanda ei soovinud ja jätsin abielludes oma nime alles.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis austus siia puutub? See on ainult laste ema ehk eksnaise ‘probleem’.
Kui ei oldud abielus, siis pole ju küsimustki.
Küsimus tekib siis, kui oldi abielus ja kanti ühist perekonnanime. Kui naine võttis mehe perenime, siis lahutades kas jätab selle nime alles või võtab oma abiellumiseelse perenime tagasi? Ma ei ütle, et neiupõlvenime – mõned ju abielluvad/lahutavad mitu korda.
Ämm näiteks jättis ekskaasa perenime. Mees abiellus uuesti ja järgmisel naisel on ka nüüd sama perenimi. Ei ole probleemi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul aga olid eksmees ja äi üsna solvunud, kui peale lahutust oma endise nime tagasi võtsin.
Et siis neil sama loogika – ei austanud oma laste isa ja/või nende nimi ei kõlvanud 🙂

Ja meie perel ei olnud mingit probleemi, kui mu venna eksnaine jättis meie nime alles lahutades ja hiljem jättis selle nime endale ka järgmise mehega abielludes.
Tema samastus selle nimega ja see sobis talle.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Naeran kohe kõva häälega. Ma olen kindel, et mehel ei ole su edaspidisest elust ja arvamustest ei sooja ega külma. Kui sind nii väga häirib, siis võid ju lapsed oma nimele ümber kirjutada.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ema pole tahtnud lastega sama perekonnanime kanda, siis miks uus naine sellepärast ei võiks mehega abielludes oma nime muuta. Ega nimi ei riku meest, nagu öeldakse, ema on ikka ema, misiganes nime ta kannab. Ja kui mingil teisel naisel on lastega sama nimi, siis ei tee see teda veel lastega sugulaseks veel vähem nende emaks.

Aga mis siis, kui laste isa ei ole tahtnud laste emale oma nime anda? kas sina, laste emana ei tunneks end puudutatuna?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas uuel naisel sobib kanda blonde juukseid, kui vana naine on blond?
Kas uuel naisel omada ideaalset keha, kui vana naine on paks?
jne.
Saage juba üle.
Aga mis nimedesse puutub, siis sõber läks lahku ja eks jäi tema nimele. Siis eks abiellus ja uus mees võttis naise nime – seega kandis uus ja vana mees ühte perekonnanime. Aga kuna uus mees oli paras pätt, siis tekitas see ka jama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja rohkemgi veel, osades riikides kannavad kõik inimesed nii isalt kui ka emalt saadud perekonnanime.

Kui isa perekonnanimi on Kask-Tamm ja ema perekonnanimi on Mänd-Kuusk (kannavad nii isalt kui emalt saadud perekonnanime), mis siis lapse perekonnanimeks saab? kas midagi sellist, et kui on poeg, siis Kask-Kuusk ja kui on tütar, siis Mänd-Tamm?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Pereelu ja suhted Kas uuel naisel sobib mehe nime võtta?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.