Esileht Pereelu ja suhted Kas väärikas naine elab alkohoolikuga?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )

Teema: Kas väärikas naine elab alkohoolikuga?

Postitas:

Kas olen seetõttu kalts naine, et elan alkoholilembese mehega? Olen kaassõltlane, st sõltun vaimselt sellest mehest. Asi pole rahas, oman head töökohta ja teaduskraadi.
Mees on iga päev vine all. Käib tööl, aga õhtuti tõmbab joogid sisse. Kainetel perioodidel on pahur. Olen mitu korda lahku läinud ja tagasi tulnud. Kas see on ebaväärikas käitumine?

+5
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen mitu korda lahku läinud ja tagasi tulnud.

Ütleme nii, et see just mingi väärikuse etalon ei ole küll.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elama peaks nii, et oled oma sisemuses ise rahul. See, mis muu maailma meelest on väärikas või ebaväärikas, see ei tohiks eriti morjendada. Seega mõtle iseenda seisukohalt: mida see kooselu sulle annab, mis selle mehe juures paneb sind tema juures olema. Kas mehe alkoholitarbimine häirib sind ennast päriselt või on see ainult hirm, et mida küll teised mõtlevad?

+17
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuttaval on joodikust naaber, kelle naine on väga sümpaatne, tore inimene, õpetaja. Olen tõesti imestust avadlanud, miks selline inimene ennast joodiku peale raiskab. Aga näe elavad – peseb ja kasib seda tüüpi.
Ei tea, minu arvates peab inimene kõigepealt ennast austama ja armastama, aga see, et su elu kulub joodikust mehe ülevalhoidmisele – ei ole küll mingi austus enda vastu.

+10
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.08 07:51; 21.08 08:58; 21.08 18:18; 23.08 22:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuttaval on joodikust naaber, kelle naine on väga sümpaatne, tore inimene, õpetaja. Olen tõesti imestust avadlanud, miks selline inimene ennast joodiku peale raiskab. Aga näe elavad – peseb ja kasib seda tüüpi.

Ei tea, minu arvates peab inimene kõigepealt ennast austama ja armastama, aga see, et su elu kulub joodikust mehe ülevalhoidmisele – ei ole küll mingi austus enda vastu.

Sina ei tea nende lugu algusest lõpuni. Alkoholism on sõltuvushaigus ja võib-olla tal seda alguses ei olnud, aga naine on missioonitundega. Kui mees oleks näiteks ratastooli jäänud, kas siis ütleksid samamoodi? Minu meelest tuleks oma hinnangud endale hoida. Ega asjata öelda, et sa ei saagi kedagi teist mõista enne kui pole kilomeetreid tema kingades käinud.

+9
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei esitaks küsimust sedasi. See pole mitte ebaväärikas käitumine (ebaväärikas käitumine on hoopis midagi muud, no nt tänaval purjus peaga lällamine, seltskonnas teistele inimestele halvasti ütlemine jms, ühesõnaga käitumisreeglite vastu eksimine), vaid see on lihtsalt rumalus ja just nimelt enda mitte austamine või väärtustamine.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tean mitut äärmiselt väärikat naist, kes elavad või elasid alkohoolikuga. Viimasel juhul on need mehed juba ammu kaineks hakanud. AGA! Aga nendel juhtumitel on ka need mehed olnud tõsiselt intelligentsed inimesed olnud. Mõned kirjanikud, muusikud, ka näitlejad, teadlased, arstid. Mõni neist ei olnud selle sõna õiges mõttes isegi alkohoolik vaid alkoholi kuritarvitaja. Sugulaste seas on meil ka paar alkoholi kuritarvutajat. Üks mees, kes igapäev joob pudeli veini. Absoluutselt iga päev juba umbes 45 aastat, mina pole teda veel purjuspäi näinud, kuigi elame ühes majas.

Kas sa oled kalts naine, sõltub sellest, kas see mees su peal jalgu pühib st sind alandab. Nende alkohoolikute puhul, keda mina olen teadnud, on alati ja absoluutselt alati mees naist väga austanud ning armastanud. Kodustes tegemistes osalenud, palju lugenud, kultuuri armastanud, truud olnud, raha teeninud, mitte kunagi kadunud olnud jne.

Alkohoolikud, kes pole ei targad ega vaimukad, töökad ega hakkajad vaid haisva õllepurgiga trussikutes diivanil vedelevad ja naist sõimavaid, pole kohanud. Kui sul on selline mees siis jah, sa oled kaltsnaine (sry, sa ise kasutasid seda sõna, ma ütleks pigem – rumal naine).

+14
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.08 08:51; 21.08 16:02; 22.08 12:11; 25.08 12:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas see on ebaväärikas käitumine?

see on lihtsalt nõrkus ja pole veel viimane piir kätte tulnud. Ärge selle väärikuse sõnaga nii leili minge.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just, mitte ebaväärikas vaid lihtsalt nõrk. Ära sildista ennast selliste sõnadega nagu ebaväärikas.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas olen seetõttu kalts naine, et elan alkoholilembese mehega? Olen kaassõltlane, st sõltun vaimselt sellest mehest. Asi pole rahas, oman head töökohta ja teaduskraadi.

Ma arvan, et sõltub mehest.
Kui on tegu oma eluga rahul oleva napsuvennaga, kes esineb vahel ka kaineid päevi ja kes EI OLE KUNAGI vägivaldne, siis isegi elaks.

Kui ta käib tööl, omab sissetulekut, organiseerib kodu korrashoidu ja vaba aja veetmist, elab ise mingit sotsiaalelu ja kaasab sindki jne, käitub nagu inimene.
Mingi pahutseja või veel vähem vaimse vägivallatsejaga ei tahaks koos elada.

Vaimselt sõltud sellest mehest; kas ma saan aru et selle asja pärisnimi on armastus?
Jah elaks, arvestades eelpool nimetatud tingimusi.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.08 14:10; 19.08 14:51; 19.08 17:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Omad teaduskraadi?

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Omad teaduskraadi?

Sinu selgeltnägija kristallkuul selgelt näitas, et TA ei oma võI?

Minu oma näitas, et vabalt võib olla. Inimene arutleb, tahab asjadest rääkida.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.08 14:10; 19.08 14:51; 19.08 17:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Omad teaduskraadi?

Perekoolis omavad kõik teaduskraadi või pigem isegi mitut.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Perekoolis omavad kõik teaduskraadi või pigem isegi mitut.

Sa tahtsid öelda anonüümses foorumis.

Sinu jaoks on Perekool ainuke maailmas?

Minu jaoks mitte, neid on ju palju. Nii eesti-, kui võõrkeelseid.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.08 14:10; 19.08 14:51; 19.08 17:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks ei ole alkohooliku puhul vahet, kas on tegemist haritud kunstiinimesega või mingi ossiga – joodik on joodik, ei ole kummagi puhul õigustust teiste elu ärarikkumisel.
Mina nägin oma isa vintis vaid paaril korral lapsepõlves, samuti ei ole ka minu lapsed näinud purjus isa, samas aga tean, mis elu elas sõbranna, kellel oli joodikust isa. Kuidas see lapsepõlv teda muserdas ja kuidas ema naeruväärselt üritas jätta muljet, et isa on lihtsalt väsinud, kui see köögipõrandal magas. Või kui peol naine naerunäoga oma puripurjus mees kantseldab, et oi, ei ole midagi, natuke võttis, ega ta ju muidu ei joo. Ometi kõik teavad, et see kordub iga pidu.
Üksi väärikas ja endast lugupidav naine ei raiska oma (ja veel vähem laste) elu joodiku kasimisele.

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.08 07:51; 21.08 08:58; 21.08 18:18; 23.08 22:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest väärikas naine elab inimesega, keda ta armastab. Ükskõik mida naabrid või sõbrannad arvavad. Kui armastad oma alkohoolikut, ju see alkohoolik vaatamata oma vigadele oskab sulle anda seda miskit, mis armasust toidab. Kui ei armasta, siis ei pea tingimata koos elama, armastuseta suhtest lahkumine ei ole ebaväärikas. Kui aga väärikas naine on veendumusel, et abielu sõlmiti nii heas kui halvas ja enda otsustest ei taganeta vaid kantakse koorem väärikalt lõpuni ja hädasolevat kaaslast ilma hoolde ei jäeta, siis ka see otsus on õige just temale. Väärikuse mõiste lähtub suuresti enda tõekspidamistest. Ebaväärikas on toimida vastupidiselt ona tõekspidamistele.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teiste teod ei tee inimest ebaväärikaks.
Inimesel on alkoholisõltuvus, kui tahad elada temaga, siis ole abiks, äkki jätab mahagi kunagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks ei ole alkohooliku puhul vahet, kas on tegemist haritud kunstiinimesega või mingi ossiga – joodik on joodik, ei ole kummagi puhul õigustust teiste elu ärarikkumisel.
Mina nägin oma isa vintis vaid paaril korral lapsepõlves, samuti ei ole ka minu lapsed näinud purjus isa, samas aga tean, mis elu elas sõbranna, kellel oli joodikust isa. Kuidas see lapsepõlv teda muserdas ja kuidas ema naeruväärselt üritas jätta muljet, et isa on lihtsalt väsinud, kui see köögipõrandal magas. Või kui peol naine naerunäoga oma puripurjus mees kantseldab, et oi, ei ole midagi, natuke võttis, ega ta ju muidu ei joo

Sa rääkisid nüüd ju hoopis teisest inimrühmast.

Minu kirjeldatud alkohoolikutest (kirjutasin väärikatest naistest, kes on elanud alkoholi kuritarvitavate meestega) keegi ei räuska, oksenda valikus kohas, maga põrandal, vaja kasimist, talutamist. Maksimaalselt võib paluda, et kallis naine, too mulle üks aspiriin ja klaas vett. Isver küll. Need pole alkohoolikud, need on parmud, keda sina kirjeldad.

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.08 08:51; 21.08 16:02; 22.08 12:11; 25.08 12:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, sa oled täielik kaltsnaine – ilma igasuguse väärikuseta.
Joodikut jm sõltlast pole vaja ilustada – sõltlane on sõltlane, olgu ta kunsti- või kultuuriinimene või lihtsalt suvaline parm.
Minu ema oli kaltsnaine – talus surmani oma mängurist ja l.sist meest – minu isa. Ise oli veel nii uhke enda üle, et kuidas tema küll jaksab kanda ja toetada ja mis sellest isast küll ilma temata saab.
Kas isa oli emale tänulik ta ohvrimeelsuse eest? Ei olnud. Laskis laia kaarega selle ohvrimeelsuse peale.
Enne surma oli ema nii kibestunud, et ei jätnud oma lastele sentigi raha. Tema pangakontole sent-sendi haaval kogutud tuhanded mängis isa paari päevaga maha ja nüüd tegelen mina päevast päeva oma kaltsnaisest emalt saadud ainsa pärandusega – tema mängurist ja l.st mehega, st minu isaga.
Kui ema oleks suutnud minu isast lahutada, siis oleksin tema üle uhke olnud.
Aga nüüd on küll kalts mis kalts igavesest ajast igavesti.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks ei ole alkohooliku puhul vahet, kas on tegemist haritud kunstiinimesega või mingi ossiga – joodik on joodik, ei ole kummagi puhul õigustust teiste elu ärarikkumisel.

Mina nägin oma isa vintis vaid paaril korral lapsepõlves, samuti ei ole ka minu lapsed näinud purjus isa, samas aga tean, mis elu elas sõbranna, kellel oli joodikust isa. Kuidas see lapsepõlv teda muserdas ja kuidas ema naeruväärselt üritas jätta muljet, et isa on lihtsalt väsinud, kui see köögipõrandal magas. Või kui peol naine naerunäoga oma puripurjus mees kantseldab, et oi, ei ole midagi, natuke võttis, ega ta ju muidu ei joo

Sa rääkisid nüüd ju hoopis teisest inimrühmast.

Minu kirjeldatud alkohoolikutest (kirjutasin väärikatest naistest, kes on elanud alkoholi kuritarvitavate meestega) keegi ei räuska, oksenda valikus kohas, maga põrandal, vaja kasimist, talutamist. Maksimaalselt võib paluda, et kallis naine, too mulle üks aspiriin ja klaas vett. Isver küll. Need pole alkohoolikud, need on parmud, keda sina kirjeldad.

Vahet ei ole minu jaoks – alkohoolik (joodik) see, kellel puudub kontroll alkoholi tarvitamise üle, kes ei suuda pidada piiri ning kelle arvetes tuleb iga pudel tühjaks juua. Ma ei näe mingit õigustust sellisele joodikutele (olgu siis parm või teeneline kunstnik) teiste elu ära rikkumast. Eriti kui veel peres on lapsed, nagu ma näite tõin.
Ja siis kallis naine jooksebki voodi äärde aspiriin ja veeklaas käes! Põrgusse mingu, kui suutis ennast täis lakkuda, siis mingu ja vedagu ennast voodist nii palju välja, et saaks ise oma aspiriini ära võetud, ärgu jooksutagu naist.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.08 07:51; 21.08 08:58; 21.08 18:18; 23.08 22:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja siis kallis naine jooksebki voodi äärde aspiriin ja veeklaas käes! Põrgusse mingu, kui suutis ennast täis lakkuda, siis mingu ja vedagu ennast voodist nii palju välja, et saaks ise oma aspiriini ära võetud, ärgu jooksutagu naist.

Mina isiklikult viin oma peaaegu täiskarsklasele mehele küll klaasi vett, kui ta näiteks elutoas raaamatut loeb, aga mina köögis istun ning ta palub. Tema mulle ka. Me isegi ei oska seda jooksuutamiseks nimetada. Sinu tõlgenduse järgi ma praegu jooksutasin meest, kes õuest koera kammimast tuli ja ma ütlesin aknast, et käi palun postkasti juures (15 m teises suunas) ka ära. Milline rumalus.

Arvaksin, et mu mees on kergelt opakaks läinud, kui ta, teades, et mina olen riides, jalgadel püsti ja elutoas, ei paluks mul elutoa riiulist talle magamistuppa raamat tuua, kui ta juba teki all pikali on. Ta ajaks ennast püsti, paneks püksid jalga, sussid ka ja tuleks minust mööda, võtaks raamatu, läheks tagasi, rõivastuks uuesti lahti ja läheks uuesti teki alla. Mäh nagu 🙂

Ah, võibolla on see seepärast, et me aitame teineteist. Võõras kontseptsioon paljudele. Näiteks neile, kellele oma alkoholi tarvitanud, aga mitte räusanud ega kukkunud ega vedelenud mehele aspiriiniklaasi viiminegi tundub meeletu alandusena.

+3
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.08 08:51; 21.08 16:02; 22.08 12:11; 25.08 12:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väärikas naine üritab mehel selle pahe küüsist vabaneda, tegu ju ikkagi haigusega, mis süveneb. Tuleb otsida abi ja kui siis ka aita, siis endale see samune küsimus uuesti esitada.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me räägime siin alkohoolikutest, mitte pereringi üksteise aitamisest. Kui siin nagu õigustatakse haritlastest joodikuid, siis minu jaoks ei ole vahet.

Ja siis kallis naine jooksebki voodi äärde aspiriin ja veeklaas käes! Põrgusse mingu, kui suutis ennast täis lakkuda, siis mingu ja vedagu ennast voodist nii palju välja, et saaks ise oma aspiriini ära võetud, ärgu jooksutagu naist.

Mina isiklikult viin oma peaaegu täiskarsklasele mehele küll klaasi vett, kui ta näiteks elutoas raaamatut loeb, aga mina köögis istun ning ta palub. Tema mulle ka. Me isegi ei oska seda jooksuutamiseks nimetada. Sinu tõlgenduse järgi ma praegu jooksutasin meest, kes õuest koera kammimast tuli ja ma ütlesin aknast, et käi palun postkasti juures (15 m teises suunas) ka ära. Milline rumalus.

Arvaksin, et mu mees on kergelt opakaks läinud, kui ta, teades, et mina olen riides, jalgadel püsti ja elutoas, ei paluks mul elutoa riiulist talle magamistuppa raamat tuua, kui ta juba teki all pikali on. Ta ajaks ennast püsti, paneks püksid jalga, sussid ka ja tuleks minust mööda, võtaks raamatu, läheks tagasi, rõivastuks uuesti lahti ja läheks uuesti teki alla. Mäh nagu ????

Ah, võibolla on see seepärast, et me aitame teineteist. Võõras kontseptsioon paljudele. Näiteks neile, kellele oma alkoholi tarvitanud, aga mitte räusanud ega kukkunud ega vedelenud mehele aspiriiniklaasi viiminegi tundub meeletu alandusena.

Kuidas see nüüd siia teemasse puutub? Jutt on alkohoolikutest, kes ennast täislakuvad ja siis järgmine päev naist pohmakarohuga jooksutavad.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.08 07:51; 21.08 08:58; 21.08 18:18; 23.08 22:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsimus selles, et kui mees on alkohoolik, siis ei saa ju temaga koos väljas käia. Väga raske on jääda väärikaks, kui mees ennast sünnipäeval, pulmas täis joob. Või lähete üksi?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsimus selles, et kui mees on alkohoolik, siis ei saa ju temaga koos väljas käia. Väga raske on jääda väärikaks, kui mees ennast sünnipäeval, pulmas täis joob. Või lähete üksi?

no minu oma näiteks ei joo. joob ainult kodus õhtul ja siis kobib magama.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsimus selles, et kui mees on alkohoolik, siis ei saa ju temaga koos väljas käia. Väga raske on jääda väärikaks, kui mees ennast sünnipäeval, pulmas täis joob. Või lähete üksi?

Minu tuttavad alkohoolikud ei joo ennast keegi seltskonas täis. Seda teevad need, kes pole harjunud jooma. No ja mõned parmud ehk mingis seltskonnas. ALkohoolikud lähevad lõbusaks, tantsitavad naisi ja siis kaabivad koju.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.08 08:51; 21.08 16:02; 22.08 12:11; 25.08 12:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elan. Juba teine aastakümme jokseb. Vahepeal pikemalt kaine, siis jälle igakuine tsükkel.
Ei, ei ole mehest sõltuv, aastaid temast rohkem teeninud. Kas ma väärikas olen, ei ole juurelnud. Eks peab mingi krõks emmal- kummal peas ära käima , siis tulevad otsused. Siiani neid ei ole- kahjuks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas just kalts-naine, kuid kindlasti samuti haige nagu su meeski. Sa sõltud sellest ebatervest suhtest mehega, nagu mees sõltub alkoholist. Ja sarnaselt progresseeruva alkoholismihaigusega süveneb sõltuvus suhtest nagu narkomaania. Olla ilma suhteta võib tunduda hullemana, kui olla suurimas piinas, kannatustes, mida tekitab see suhe, sest olla üksi tähendab elada endas läbi mineviku suuri valusid (nt alkohoolik päritoluperekonnas, alkoholismi surnud lähedane), millele lisanduvad oleviku omad.

Kaassõltlane kannab endas ka teatud omadusi: madal enesehinnang, vajadus olla vajalik, tugev soov muuta ja kontrollida teisi ning valmisolek (isegi tahe) kannatada, tunda hingevalu. Kartes hülgamist, oled valmis ükskõik milleks. See suhe alkohoolikuga hoiab sind erutatuna. Kui võitled nt depressiooniga, siis sa otsid alateadlikult olukordi, mis tekitavad tormilisi või ängistavaid tundeid, sest oled pidevalt liiga ärevil, et tunda masendust.

Mõnikord võivad need naised ka mõelda, et tõenäoliselt sai armastus otsa, kui see kannatamine, frustratsioon, pinge, kibemagus valu on kadunud.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hetkest, mil oma alkohoolikust abikaasa maha jätsin, käis tema peas krõks ja sellest päevast alates ta pole enam pudelit tõstnud. Igapäevases mugavusmullis on alkohoolikul end väga raske kokku võtta. Olen oma otsusega rahul, meie mõlema elu läks palju paremaks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina jätsin ka sõltlase maha ca 9 kuud tagasi.
Suure töö tulemusena pani ampulli, mis mõjus talle 7 kuud. Imeline aeg. Siis sai ilus aeg otsa ja mõistusega jätsin ta maha. Süda nutab siiani.
Samas tean, et tema joob siiani.
Mõistusest poleks mul täna enam midagi alles ilmselt.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )


Esileht Pereelu ja suhted Kas väärikas naine elab alkohoolikuga?