Esileht Kodunurk Kas (väga) kallis köögitehnika tasub end ära?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

Teema: Kas (väga) kallis köögitehnika tasub end ära?

Postitas:

Käisime kööki valimas ja köögimööblitootja paigaldab enda poolt AEG ja Siemensi köögitehnika viimast sõna, mis tähendab, et nõudepesumasin, külmkapp (ühe poolega), mikro ja tavaahju kombi, iga asi eraldi maksab üle tuhande euro – kas sellisel tehnikal on mõtet? Kirjutavad küll, et kümme aastat garantiid, aga kas keegi on endale ostnud sarnases hinnaklassis kodutehnikat ja oskab muljetada, kas vahe on tuntav tavahinnaklassis toodetega võrreldes?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tea, kas tasub, aga ise ostsin 15 aastat tagasi kalli Siemensi tehnika. Oli sama dilemma, nagu sinul praegu on. Ja praegu kõik töötab ikka veel laitmatult, remonti pole ükski asi kordagi vajanud. Aga köögimööblitootja käest mina ei ostnud midagi, küsisin Siemensi esinduselt pakkumist kõigile nendele asjadele, sain väga suure allahindluse ja suure hinnavõidu mööblimüüja pakkumisega võrreldes.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

paigaldab enda poolt AEG ja Siemensi köögitehnika viimast sõna

Sellega on ju nii, et järgmisel aastal tuleb juba kardinaalselt uus sõna välja ja sina oled 10+ aastat laulataud selle vana sõnaga.
Mõttetu.
Ja ei kesta täna ükski asi ka 10a, need ajad on lootusetult möödas.

+7
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.01 17:38; 22.01 16:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tea, kas tasub, aga ise ostsin 15 aastat tagasi kalli Siemensi tehnika. Oli sama dilemma, nagu sinul praegu on. Ja praegu kõik töötab ikka veel laitmatult, remonti pole ükski asi kordagi vajanud.

mina ostsin 15 a tagasi mitte nii väga kalli tehnika ja ka töötab siiamaani :)))

+12
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.01 18:09; 29.01 12:34; 29.01 18:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

me ostsime ka kalli pesumasina, kalli küpsetusahju. Mõlemad lagunesid mõne aastaga. Ahjul oli küll garantii, aga no loll on sõita iga paari kuu tagant garantiiremonti ja siis olla jälle ilma, kuni tellitakse mingi jupp jne. Pesumasinaga sama jama – aju oli vigane ja viskas alalõpmata mingeid veateateid. Samamoodi jälle – katsu sa olla ilma pesumasinata kasvõi nädal.
Loobusime sellest jurast, ostsime kõige odavamad Bekod asemele (ma ei mäleta, kas nad kumbki üldse 200 maksid või mitte) ja kasutame rõõmsalt juba mitu aastat ja hinges on selline tunne, et kui laguneb, siis võib ilma närvipingeta uue osta ja vana kellelegi kinkia, et remontigu ja kasutagu terviseks veel mitu aastat. Varsti on need odavad Bekod ületanud eluealt oma kallid eellassed.

+18
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ostsin AEG viimase sõna järgi kogu köögitehnika ja ka pesumasina ja kuivati. Esiteks, ma ei peaks AEGi üldse ülikalliks. Teiseks, mina ei ole oma kodutehnikaga kohe üldse rahul. Nõudepesumasin peksis algusest peale segast. Külmik oigab, praksub ja teeb muid imelikke hääli. Pesumasinal tekkis ka suhteliselt ruttu pärast ostu mingi viga (mingi lulla vahetati ära ja nüüd töötab edasi). Pliidil ahi ei küpseta minu arust õigel kuumusel. Induktsioonplaat on korra lolliks läinud. Ainus, millele ei ole midagi ette heita on pesukuivati. Sellega ei ole tõesti ühtegi tõrget olnud.

Kõik masinad olid ostes kõige kallimad ja moodsamad, mida AEG sel ajal (paar aastat tagasi) parasjagu tootis.

Siemensi kohta ei oska kaasa rääkida.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb ju, kui suur kokkaja sa oled. Minul on udupeen tehnika, aga kuna me kodus eriti ei kokka, siis tehnika seisab korras ja terve, samas kui ekspluateeriks seda iga päev, siis kindlasti amortiseeruks kiiremini. Meie valisime pigem disaini ja muude sobivate parameetrite pärast. Suurem kodune vaaritamine sai läbi ~ 4-5 aastat tagasi, kui viimane laps oma elu peale läks. Nüüd käime pigem väljas söömas, tellime koju toitu, ostame valmis kraami ja pidude ajal käib catering. Kui kogu pere koos, küpsetab keegi neist mingeid nikse-näkse-kooke, muidu võib pliit või praeahi nädalaid niisama seista.

Seega otsusta, kui tihedat kasutust su tehnika leiaks. Odavate käkkidega ise küll enam tegemist teha ei taha, olgu siis kas või minimaalslne kasutussagedus. Lihtsalt kui ikka pliit ei lähe kuumaks ja steik seal pigem keeb, siis otsustaksin mina kallima ja võimsama masina kasuks. Mingit ahjuküürimist ka ei soovi, ikka pürolüüsfunktsiooniga ahi olgu. Mikrouuni kasutab noorem laps á la või sulatamiseks koogi jaoks või oma kakaopiima soojendamiseks. Rohkem kasutame kohvimasinat, veekeedukannu, jäätegijat (no see siis külmkapiga koos muidugi), salatite hakkimiseks kombaini, sügisandidele marjakuivatit. No sihukest väiksemat köögitehnikat.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina valiksin pigem funktsionaalsuse järgi. Ei pea olema hirmkallis, aga peab vastama su vajadustele. Kui on avatud köök, siis on oluline müratase, et ühe kokkamine ei segaks teisel teleka vaatamist. Vaikne kubu on palsam su kõrvadele ka siis, kui üksi kodus vaaritad. Kui nõudepesumasin pestes mulistab ja sulistab, siis ei taha teda ruumis viibimise ajal tööle panna jne. Külmkapi puhul vaata, kas sahtlite jaotus vastab su vajadustele. Mina valisin näiteks selle järgi, et oleks lihatoodetele ekstra jahutatud sahtel (kui muidu külmkapis 4-8 kraadi, siis selles sahtlis 0-2) ning ka köögiviljadele 2 eraldi sahtlit (ühes juurviljad ja teises köögiviljad).

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ostsin 13-aasta vanuse maja, kus on sama vana AEG kodutehnika sees ja jumal tänatud, kõik töötab korralikult. Kui ma võrdlen oma vana korteri Electroluxi külmiku ning UPO pesumasinaga, siis AEG seadmed töötavad täiesti vaikselt! Pesumasinat käisin algul vaatamas, kas ikka töötab, lihtsalt nii vaikne on, et kõrvaltuppa pole kosta. Ma just mõtlesin, et on ikka vahe küll odavamatel ja kallimatel asjadel.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enda kogemusest rääkides – 2007 sai ostetud kallima otsa Electroluxi pesumasin, mis 10ndal eluaastal vajas mingi 85 eurise juhtmooduli välja vahetamist. Kui ta aasta hiljem kogu majapidamisruumi üle ujutas, siis sai vihaga välja visatud ja Miele (täpsemalt WCI670WPS) pesumasin ostetud. Ei oska öelda, kaua ta kestab, aga vahe eelmise masinaga lisaks hinnale on ka reaalselt tuntav – masin väga vaikne ja mugavaks lisaks on AutoDos süsteem – pesupulbrite ja -geelidega ei pea enam jamama – lükkad alla sahtlisse pesuvahendi ja loputusvahendi kanistrid sisse ja siis mingi pool aastat on muretu. Telefonile saadab ka äpi kaudu teate kui mingi rike (veekraan kinni, vms) või pesu valmis. Lubatakse ka 30a uputamisevastast garantiid – eks näis…

Teine kogemus on Miele nõudepesumasinaga (G 7360 SCVi). Võrreldes pea 12aastat töötanud ja siis lekkima hakanud DeDietrichiga on samuti oluline tähelepanek, et masin väga vaikne, korvid liiguvad siinidel pehmemalt, materjalid kvaliteetsemad, jne. Samuti on sellel AutoDos PowerDisk süsteem, mis samuti tähendab, et soolade, loputusainete ja tablettidega igapäevaselt möllama ei pea (see on muidugi ka võimalik). Lisaks on sellel võrreldes eelmise masinaga kokku 3 sahtlit, kus kõige ülemine on nugade-kahvlite sahtel, mis tähendab, et nugade-kahvlite korv ruumi ei võta ja sellevõrra mahub rohkem nõusid masinasse + ka veinipokaalide jaluse hoidjad, et klaasid masinas üksteise vastu ei puutuks ja ümber ei kukuks. Pärast pesu lükkab ukse lahti ja lülitab ennast täiesti välja ja samuti saab telefonile märguandeid töö lõppemise või pesutiivikusse kukkunud tordilabida kohta.

Üleüldise kommentaarina saab ka öelda, et näiteks Miele üldine materjalide kvaliteet on kõrgem kui mingil Electroluxil (seal kus teistel õrn plastik, sellel roostevaba või emaileeritud metall). Ainus asi, mis häirib, on, et pesumasina tekstid, mis ei ole LCD-l, on saksakeelsed. Ekraani keelt saab küll ingliskeeleks muuta, aga eestikeelses juhendis ikka kõik tobedas saksa keeles… Aga lõpuks saab kõik selgeks kui mõned korrad harjutad 🙂

Siemensi või AEGi kohta ei oska midagi kosta – võibolla ka oma hinda väärt, samas jutt ka näiteks Beko kohta aga Miele neist kõige kallim ja loodetavasti ka siis töökindlam… Kui raha väga vabalt käes, siis võta hoopis Gaggenau, vms 🙂

P.S. Mõlemad minu Mieled on letihinnaga ca 1500 euri, aga kõige soodsama hinnaga müüb neid Eestis Euronics ja kui ilusti küsida, annavad ka lisaallahindlust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.01 22:11; 25.01 17:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris kalli tehnikaga kogemus puudub, aga keskmises hinnaklassis Boschi külmik töötas vaid 4 aastat, remondimees käis paar korda, aga ei saanud ikka päris korda. Sarnaselt eelvastajaga…

ostsime kõige odavamad Bekod asemele (ma ei mäleta, kas nad kumbki üldse 200 maksid või mitte) ja kasutame rõõmsalt juba mitu aastat ja hinges on selline tunne, et kui laguneb, siis võib ilma närvipingeta uue osta ja vana kellelegi kinkia, et remontigu ja kasutagu terviseks veel mitu aastat. Varsti on need odavad Bekod ületanud eluealt oma kallid eellassed.

… ostsin asemele poole odavama Beko, leides, et kõik see aeg, mis üle garantiiperioodi (2a) vastu peab, on juba eelmisega võrreldes plussis. Praeguseks on see töötanud probleemideta 6 aastat. Boschi nõudepesumasin samas on hetkel juba 10-aastane.
Enam-vähem kõige odavamad Zanussi pliit + ahi kestsid ca 7 aastat. Praeguseks on 3 aastat olnud kallimapoolsed AEG ahi ja pliit, aga need valisime mitte niivõrd tootjafirma ja “viimase sõna”, kui funktsioonide ja disaini sobivuse põhjal. Ma väga suur kokkaja pole ja mingeid ahju imelisi funktsioone vms ei vaja, aga induktsioonpliiti soovitan küll kindlasti.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tea, kas tasub, aga ise ostsin 15 aastat tagasi kalli Siemensi tehnika. Oli sama dilemma, nagu sinul praegu on. Ja praegu kõik töötab ikka veel laitmatult, remonti pole ükski asi kordagi vajanud.

mina ostsin 15 a tagasi mitte nii väga kalli tehnika ja ka töötab siiamaani :)))

vanasti tehtigi asju, mis kaua vastu peavad. praegused heal juhul mõni kuu peale garantiiaja lõppu 🙁
praegu tasub osta euronicsist lisagarantiiga beko tehnikat – odavad, 4 aastat muretu ja siis võib juba uue vastu vahetada ka, kui katki läheb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

vanasti tehtigi asju, mis kaua vastu peavad. praegused heal juhul mõni kuu peale garantiiaja lõppu ????

Nii on. Ja miskipärast keegi ei “jaga kogemust”, et aastal 2020 ostetud masin töötab vabalt ka veel aastal 2030.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.01 17:38; 22.01 16:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

10 aastat tagasi olin samasuguse valiku ees. Kuna teen väga palju süüa ja küpsetan ohtralt, siis ahju valisin De Dietrichi oma, mis oli sellel ajal tõesti väga kallis. Minu jaoks on kindlasti oluline pürolüüs. Siiani töötab korralikult.
Nõudepesumasin sai sama firma oma valitud, aga paraku sellel ilmnesid vead, oli mitu korda paranduses ja lõpuks oli vaja vaja vahetada juba 6 aasta möödudes. Olin väga pettunud ja oleks selle hinna eest paremat lootnud. Kuigi kasutusmugavuse ehk paigutuse pärast nutan siiani taga.
Külmik samuti kallima otsa oma ja siiani töötab hästi (tahtsin ka kindlasti nö 0-tsooniga sahtleid).

Teisalt pliidiplaat ja rasvaimur täiesti noname ja kestavad samuti siiani.

Peaks ilmselt oma vajadused läbi mõtlema ja siis valiku tegema. Kahjuks kalli tehnika kestvuses ei saa iga kord kindel olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kallim ei tähenda alati paremat, alati tasub ka uurida, et mida sa selle hinna eest saad ja mis omadused näiteks sinule isiklikult olulised on. Näiteks nõudepesumasina puhul oli minu jaoks ülioluline, et see töötaks nii vaikselt kui võimalik, ostsimegi kõige vaiksema saadaoleva ja ossa raks kui suur erinevus müratasemes eelmise masinaga. Uut peaaegu ei kuulegi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti ei tasu ära, naeruväärsed summad.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb ka, kui palju kasutad. Mina kodus eriti süüa ei teegi, enamus ajast seisavad niisama. Aga kogemusi kalli tehnikaga on nii- ja naasuguseid. Üks kallis masin on korralikult vastu pidanud, teine samas on hunnik õnnetust (juba esimesel aastal ütles üks andur üles, teisel aastal tuli juba pool seadmest garantii käigus välja vahetada – läks lihtsalt katki). Ma tellin oma seadmetele muidugi igal aastal tasulist hooldust ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Neil kes räägivad kaua töötanud tehnikast on õigus just selles aspektis, et umbes 2010-2012 hakati põhiliselt müüma kodutehnikat mille tööaeg ongi mõeldud 3-5a. Ka mul oli vana nõudepesumasin aastast vist 2000 ja kestis 13 aastat. Peale seda olen ostnud juba 3 uut!
Pesukuivati on veel vanem, üks esimesi mis müügile tuli ja siiani kuivatab st. ca 20 aastat.
Korralikult töötav sügavkülmik on päris vana, muidugi oma miinuspooltega.
Ühesõnaga praegust köögitehnikat ei hakkaks väga kallist koju ostma, ilma müüja ja tootja hüpersupergarantiideta vähemalt mitte. Muidu on raha raisatud ja mina ikka ilma tehnikata, sest kõik laiutavad käsi – vaadake meie toote kestvus ongi umbes 4a!

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

vanasti tehtigi asju, mis kaua vastu peavad. praegused heal juhul mõni kuu peale garantiiaja lõppu ????

Nii on. Ja miskipärast keegi ei “jaga kogemust”, et aastal 2020 ostetud masin töötab vabalt ka veel aastal 2030.

Niipalju võin jagada, et 1993 tulid mu vanemad geniaalsele mõttele ja müüsid Tartus kooperatiivis asunud kivist garaažiboksi maha ja ostsid uue pealtlaetava upo pesukarhu pesumasina. Mitme põlvkonna pesud pestud. Siiani töötab veatult ja remonti vajanud pole… Arvestades, et täna maksab sarnane garaažiboks ca 20000 euri, siis oli see ikka röögatult kallis masin. Samas ka üüratult vastupidav. Täna ilmselt selliseid asju enam ei toodeta…

+12
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.01 22:11; 25.01 17:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ostsime 17a tagasi Beko külmiku ja pliidi. Ma juba ammu ootan, et need katki läheksid, sest olen lihtsalt tüdinenud neist vanadest risudest. Aga tunduvad täiesti pommikindlad. Funktsionaalsuse ja müra mõttes oleksid uued kindlasti paremad. Samas 1000+ külmikut ei pea ma kalliks, küll aga 1000+ mikrolaineahju.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ostsime 17a tagasi Beko külmiku ja pliidi. Ma juba ammu ootan, et need katki läheksid, sest olen lihtsalt tüdinenud neist vanadest risudest. Aga tunduvad täiesti pommikindlad. Funktsionaalsuse ja müra mõttes oleksid uued kindlasti paremad. Samas 1000+ külmikut ei pea ma kalliks, küll aga 1000+ mikrolaineahju.

Aga müü kellelegi maha. Töökorras tehnikat ei tasu muidugi ära visata.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Neil kes räägivad kaua töötanud tehnikast on õigus just selles aspektis, et umbes 2010-2012 hakati põhiliselt müüma kodutehnikat mille tööaeg ongi mõeldud 3-5a. Ka mul oli vana nõudepesumasin aastast vist 2000 ja kestis 13 aastat. Peale seda olen ostnud juba 3 uut!

Pesukuivati on veel vanem, üks esimesi mis müügile tuli ja siiani kuivatab st. ca 20 aastat.

Korralikult töötav sügavkülmik on päris vana, muidugi oma miinuspooltega.

Ühesõnaga praegust köögitehnikat ei hakkaks väga kallist koju ostma, ilma müüja ja tootja hüpersupergarantiideta vähemalt mitte. Muidu on raha raisatud ja mina ikka ilma tehnikata, sest kõik laiutavad käsi – vaadake meie toote kestvus ongi umbes 4a!

Mul on pealtlaetav pesumasin aastast 2011 ja pliit ning nõudepesumasin 2009.aastast. Electrolux.pole kordagi remonti vajanud. Asja iva on regulaarne hooldus.ja tõenäoliselt Tallinna vesi on ka parema kvaliteediga kui mujal kuna ei tekita katlakivi.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.01 07:28; 29.01 20:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina arvan,et ei tasu. Mõistlik on osta tehnikaajakirjade testide ja kasutajakogemuste hinnangu alusel erineva brändi seadmeid, kui iga hinna eest ühe brändi seadmed. Mõetlema peaks ka sellele kaua sa plaanid neid kasutada. Kui oled konservatiiv ja lepid sama asjaga 10-20a siis võid mõelda Siemensi,Boschi,Gorenje või Elektroluxi kallimate mudelite ostmisele aga kui tahad 5a järgi seadmeid vahetada uute vastu siis sobi hästi odavama hinnaklassi tooted. Loobud mõnest taimeri või puhastusdunktsioonist või
väljakäivast liikuvast riiulis ja saad juba mitusada € odama seadme.
Nõudepesumasinate hulgas on minu teada Beko vägagi esirinnas, pliidid ja ahjud on Zanussil hea hinna ja kvaliteedi tasakaaluga. Kohvimasinad Delonghi ja mikrouunid Samsungil.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.01 09:27; 29.01 16:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tundub, et kõik on vedamise asi. Meil on 14 a tagasi ostetud mitte väga kallis Electrolux ja siiani kõik töötavad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tundub, et kõik on vedamise asi. Meil on 14 a tagasi ostetud mitte väga kallis Electrolux ja siiani kõik töötavad.

veel kord: sel ajal toodetud kodumasinad olidki mõeldud töötama oluliselt kauem kui praegu toodetavad. olenemata tootjast.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.01 18:09; 29.01 12:34; 29.01 18:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei raatsiks oma raha kukutada nii kallite asjade peale. Ja kui sellest mingi asja valin, siis mitte küiki vaid ikka sellise, mida ma tõesti palju kasutan ja pidevalt. Et näiteks iga päev teen mitu korda perele korralikku toitu ja siis valiksin hea pliidi ja ahju.
Ma kord aastate est lugesin mingit koduajakirja ja seal oli üks võidukodu, maja. Pildid ruumidest ja ka köögist. Kallis ja igasugu eripreemia jne ja siis lugesin sisust, et naine ütles, et ega ta köögis polegi veel süüa teinud ja nemad peamiselt söövad üldse väljas ja õhtuti ka kodus ei tee ja kööki polnud kasutatadki.

Sellega on ju nii, et järgmisel aastal tuleb juba kardinaalselt uus sõna välja ja sina oled 10+ aastat laulataud selle vana sõnaga.
Mõttetu.

Vähem tarbida ja kauem kasutada, kuni kestab, see on ju meie või peaks olema kõikide eesmärk.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tundub, et kõik on vedamise asi. Meil on 14 a tagasi ostetud mitte väga kallis Electrolux ja siiani kõik töötavad.

veel kord: sel ajal toodetud kodumasinad olidki mõeldud töötama oluliselt kauem kui praegu toodetavad. olenemata tootjast.

See on sinu usk. Paljudel on ka vastupidine kogemus, kus viimasel aastakümnel ostetud tehnika töötab laitmatult.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.01 09:27; 29.01 16:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tundub, et kõik on vedamise asi. Meil on 14 a tagasi ostetud mitte väga kallis Electrolux ja siiani kõik töötavad.

veel kord: sel ajal toodetud kodumasinad olidki mõeldud töötama oluliselt kauem kui praegu toodetavad. olenemata tootjast.

See on sinu usk. Paljudel on ka vastupidine kogemus, kus viimasel aastakümnel ostetud tehnika töötab laitmatult.

kahju küll, et keegi avalikult seda kogemust jagada ei raatsi. pidevalt on foorumites küsimusi vastupidavate kodumasinate kohta ja kaua vastu pidanud asjade omanikud on need reeglina ikka hiljemalt eelmisel kümnendil ostnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.01 18:09; 29.01 12:34; 29.01 18:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tundub, et kõik on vedamise asi. Meil on 14 a tagasi ostetud mitte väga kallis Electrolux ja siiani kõik töötavad.

veel kord: sel ajal toodetud kodumasinad olidki mõeldud töötama oluliselt kauem kui praegu toodetavad. olenemata tootjast.

See on sinu usk. Paljudel on ka vastupidine kogemus, kus viimasel aastakümnel ostetud tehnika töötab laitmatult.

kahju küll, et keegi avalikult seda kogemust jagada ei raatsi. pidevalt on foorumites küsimusi vastupidavate kodumasinate kohta ja kaua vastu pidanud asjade omanikud on need reeglina ikka hiljemalt eelmisel kümnendil ostnud.

Ma ei saagi ju kiita selle masina vastupidavust mille paar aastat tagasi ostsin. Ikka alles 10 aasta pärast on tõehetk.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.01 07:28; 29.01 20:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ostsime 17a tagasi Beko külmiku ja pliidi. Ma juba ammu ootan, et need katki läheksid, sest olen lihtsalt tüdinenud neist vanadest risudest. Aga tunduvad täiesti pommikindlad. Funktsionaalsuse ja müra mõttes oleksid uued kindlasti paremad. Samas 1000+ külmikut ei pea ma kalliks, küll aga 1000+ mikrolaineahju.

Abielludes ei olnud kodu sisistamiseks raha ja sai ka Beko külmkapp ja elektripliit ostetud. Peale 10 aastat ostsime uue köögimööbli koos tehnikaga ja müüsin Bekod maha ja ostja sõnul töötavad siiani, seega üle 15 a. Ahjaa – vanematel on maal ca 30 aastat vana külmkapp, Snaige, voolu võtab küll mehiselt, aga üksi asi ei ole katki läinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )


Esileht Kodunurk Kas (väga) kallis köögitehnika tasub end ära?