Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Kas väga varajane katkemine?

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Kas väga varajane katkemine?

Postitas:

Tere!

Olen kahel korral väga kergesti rasedaks jäänud, lausa esimesel katsel. Nüüd aga oleme aga kuus kuud üritaud (ülepäeva seks) ja no ei saa enam neid triipe. Viimased päevad olid 15.12 ja ovulatsioon 28.12 paiku. 27.12.2018 käisin veel arstil ja arst ütles, et munarakk ilusti küpseb, vereanalüüsid olid korras.

2.01 tundsin, et kergelt ajab kõõksuma, kuidagi väga kergelt aimatavalt iiveldab ja hommikuti meeletult nina jookseb vett. Need on kahe eelmise raseduse sümptomid, mis olid mul varasemalt praktiliselt pesastumise esimesest päevast. Tegin mitu rasedustesti ja ühel on õrn roosakas joon. Mõtlesin, et voila. Aga nüüd on juba mitu päeva möödas ja iiveldus on minumeelest veel rohkem aimatavaks muutunud, nina jookseb vähem ja kõõksumine on ka selline, et seda justkui on, aga kindlasti mitte rohkem kui varem, pigem vähem. Rasedustestid midagi ei näita. Kõht on seest selline hell, kergelt punnis ja justkui nagu venib. Tunduvad nii minu menstruatsiooni sümptomid. Menstruatsioon peaks hakkama 10.12. Enne oli justkui selline tunne, et olengi päriselt rase, siis enam ei ole seda ka.

Ilmselt vist olen ennast juba peast rasedaks mõelnud, aga seda ninast tati voolamist ja kõõksumist nagu endale ikka ette ka ei kujuta niisama lihtsalt.

Ma olen aru saanud, et enne pesastumist ei tohiks mingeid sümptomeid olla. Seega, kas on võimalik, et mul oli pesastumine ära, aga siis katkes? Või on miskipärast mu teooria vale? Kas katkemisele järgneb verejooks koheselt? Või võib ka ilma verejooksuta katkeda? Pole varem ühegi katkemisega kokku puutunud, mistõttu selles vallas natuke tume.

Samuti ei saa aru, miks see rasestumine nüüd nii kaua aega võtab. Mees korras, ise justkui korras, ainuke asi, et tsükkel on nüüd 24-26 päeva vahel (enne eelmisi rasedusi oli pikem), kas see kuidagi võib mõju avaldada?

M.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.01 18:01; 04.01 18:47; 08.01 15:15; 09.01 09:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See, kui kiiresti rasestud, ei sõltu sellest, kui kiiresti rasestusid eelmisel korral. Üks kord võib aega minna pool aastat, teinekord rasestud esimesel korral kohe, ega oskagi seda tegelikult nii vara oodata. Või siis vastupidi, nagu Teil hetkel. Üldiselt see vist niipidi kipubki pigem olema, sest vanus suureneb ja iga aastaga ka rasestumisvõimalus mõnevõrra väheneb. Ma küll ei lugenud välja, kui vana Te olete ja palju eelmistest rasedustest möödas on, aga eks mõneti võib iga aastanumber jälle veidi tõenäosust vähendada. See loomulikult ei tähenda, et see takistuseks oleks, vaid lihtsalt neid faktorei hinnates võibki veidi kauem aega minna, kui esimestega 🙂

Mis puudutab RT testi, siis ehk oli tegu siiski kuivamistriibuga? Või siis tõesti oli varajane katkemine, aga kuna hoormoon püsib veel kehas natuke aega, siis tekitab neid tunnuseid (pluss kindlasti ülemõtlmine ka). Või siis saite triibud kätte eriti varajastest testidest, aga hiljem tehtud negatiivsed testid olid vähem tundlikud?

Tsükliga tundub kõik korras olevat ja OV aeg ning eelduslikud päevad on normaalse vahega. Katkemise puhul ei pruugi veritsust tekkida. Enamasti küll vist tekib, aga siis on ka tegu juba päevade algusega. St, et sel ajal kui muidu peaks emakasein valmisuma päevadeks, ei ole pesastumine nii tugev ja rasedus katkeb. See on selles mõttes ainult hea, et loodus teeb oma töö ja ei lase ebatervetel rakkudel edasi areneda.

Püüa lihtsalt vähem mõelda, oota rahulikult 10ndani ära ja vaata, kas päevad hakkavad või mitte ja siis mõtleb edasi.

Edu!

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.01 18:24; 04.01 21:41; 04.01 22:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan pika ja põhjaliku vastuse eest.

Olen 31-aastane. Minu esimene laps on 3-aastane ja elmine rasedus oli ca aasta tagasi. See laps kahjuks suri üsasiselt 38-l nädalal. Põhjust ei suudetud tuvastada, kõik oli justkui korras. Pool aastat ootasime ja siis hakkasime uuesti proovima. Enam ei taha õnnestuda.

Testimisega oli tõesti nii, et tegin erinevaid teste ja see, mis näitas, seda ma rohkem apteekidest ei leidnud, et sama testi uuesti proovida. Tundlikkus oli sellel 10 ühikut, aga sama oli ka ühel teisel testil, mis rasedust ei näidanud. Triip testil justkui ei ole kuivamistriip. Ikka selline roosakas, ühest otsast küll pisut tugevam ja teisest heledam, aga ikka täitsa triip.

Kui mul oleks olnud katkemine, siis oleksid päevad juba tõenäoliselt hakanud või kohe hakkamas? Kas saaks ka nii olla, et mul pärast pesastumist nt 3.01 katkes ja päevad hakkavad ikka 10.01 ehk õigeaegselt?

Kõige targem on muidugi oodata. Eks oli, mis oli ja seda enam muuta ei saa. Lihtsalt uudishimu, et mis minuga toimub.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.01 18:01; 04.01 18:47; 08.01 15:15; 09.01 09:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nu mina lihtsal kommenteerisin oma seniste teadmiste põhjal, tegelikkuses pole arst ja seega ei oska päris nii täpselt öelda. Siiski enamasti vist on ikka päevad enam-vähem õigaegselt katkejatel alanud. Kui triip ei olnud ühtlane, siis võis siiski tegu olla kuivamistriibuga, sest testtriip peaks olema vähemalt ühtlane, asetsema õiges kohas ja olema konkreetne, isegi kui ta on õhkõrn. See kuivamistriip kipub välja nägema üsna triibu moodi, aga õigest triibust eristavadki need tunnused, et triip ei asu õiges kohas, pole piisavalt või või on ebaühtlane.

Aga ega otseselt arstil pole samuti midagi teha, kui just Teil pole mingi konkreetne probleem, millega tegeleda saaks. Ehk siis kahjuks muud ei oska soovitada, kui oodata vähemalt eelduslike päevadeni ja siis testoda uuesti vajadusel (kui päevi ei hakka).

Muidugi probleeme rasestumisega võis ehk tekitada ka eelnev rasedus (väga kurb ja hirmus on lugeda, et selline asi ootamatult ja teadmaa põhjustel juhtuda võib 🙁 loodetavasti seekord õnnestudes sünnib terve ja tugev beebi!). Kindlat meelt ja vähem mõtlemist (mida mullegi koguaeg soovitatakse ja mida väga raske teostada, ise samuti ligi pool aastat triipe taga ajanud, aga pole ei õigeid ega valesid triipe). Oeh, soovin velkord hästi palju edu ja kiiret õnnestumist! 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.01 18:24; 04.01 21:41; 04.01 22:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

II faasi puudulikkus, II faas on liiga lühike sul ju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui OV toimus 28.dets ja pãevi on oodata 10.dal, siis see teeb 13-14 päeva. Norm II tsüklipoole pikkus on 12-16 päeva, täiesti normaalne, ei ole liiga lühike tal…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.01 18:24; 04.01 21:41; 04.01 22:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, ma saan aru, et sa väga ootad ja loodad. Oota päevad ära. Kui need ei hakka, siis tee rasedustest.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandust, kuid mis mõte on teha testi enam kui nädal enne odatavaid päevi?
Ma saan veel aru sellest, kui premenstruaalsed tunnused (mis on suht samad, mis varase raseduse omad) on väga tugevad ja test tehakse paar päeva enne oodatavaid päevi, kuid nädal?
Kas see pole liiga ennast piinav emotsionaalselt?
Rasedusest saab ju ikkagi rääkida siis, kui see on teatud kauguseni jõudnud areneda. Raseduse katkemisest v peetumisest saab rääkida siis, kui teatud kauguseni arenenud rasedus enam edasi ei arene.
Niiet oota ikka päevade võimalik aeg ära ja kui nad siis ei hakka, testi uuesti 🙂

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.01 12:07; 09.01 10:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rasedustesti tegingi seetõttu, et mul tekkis tugev nohu, iiveldas ja ajas kõõksuma. Need tunnused on mul varasemate rasedustega alati olnud pmst esimesest päevast peale. Ja varasemate raseduste puhul on mul rasedustestid kindlasti näidanud rasedust oluliselt varem kui alles pärast oodatavate päevade ärajäämist. Ka rasedustestidel on kirjas, kui palju enne päevi seda saab kasutada. Näiteks Viola Supervarajane rasedustest tuvastab rasedust juba 8. päeval pärast vahekorda. Kahjuks seda supervarajast on väga vähestes kohtades saada.

Ka täna tegin testi (mittesupervarajase, aga varajase), aga test ei näidanud midagi. Samas, hommikune iiveldus ei ole kuskile kadunud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.01 18:01; 04.01 18:47; 08.01 15:15; 09.01 09:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

4 päeva peal OV toimimust sul 200% ei olnud tunnuseid varasest rasedusest. Talvel, kui ringi liiguvad igasugused viirused, siis kummaline on nina tilkumist seostada ainult rasedusega. Pigem ikka millestki muust. Kas tarbid ka mingeid vitamiine, need võivad ka iiveldust tekitada. ja vähemalt minu tutvusringkonnas, kõik mitu last sünnitanud naised, räägivad, et kõik rasedused on olnud niiiii erinevad. seega, hakka parem oma nohu ravima ja ehk on ka lootus, et oled rase. normaalne, et nii vara veel ei näita test.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.01 16:04; 09.01 10:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ov oli kõige varem 28.12, siis 3.jaanuariks ei pruugi pesastumine veel alanudki olla, aga sina räägid juba katkemisest. Kannata nüüd oma testimistega veel mõned päevad, ehk jõuavad testid su kujutlusvõimele järele ???? homme võiks test juba midagi näidata. Need supervarajased pole millegi poolest täpsemad ega paremad, tekitavadki valelootusi ja annavad positiivseid kui oli ainult ebaõnnestunud pesastumine ja rasedust edasi ei arenenudki. Ja see pole ka mingi õnnetus vaid paljude raseduste käik, ju siis läks midagi valesti. Kui kõik on ok ei jää ka positiivsed rasedustestid tulemata, edu!

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.01 00:36; 09.01 11:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ju ei seostanud ainult nina tilkumist rasedusega, vaid ka muid sümptome, mis mul on alati varem olnud raseduse esimesest päevast peale. Kolm nädalat pärast rasestumist olen ma reeglina juba haiglas tilguti all oma iivelduste ja oksendamistega olnud ja arst ütles, et kuna mul see haiglaslik, siis ilmselt kõik rasedused mööduvad sama tähe all.

Aga igastahes hakkas mul täna määrima, mistõttu jälle ei ole rase. Hommikune iiveldus on aga ikka veel täna ka, aga noh nüüd on selge, et küllap siis iiveldan millestki muust ja oma kujutlusvõimega võib-olla ehk siis võimendan seda.

Lihtsalt huvitav on, et kuidas hakatakse hinnanguid andma varase rasedustesti tegemise pärast. Kas Teie tõesti ei teeks rasedustestki kui teil esinevad kahtlused ja raseduse sümptomid? Loomulikult ma iga kuu ei hakka kohe pärast ovulatsiooni lõbu pärast teste vorpima teha, aga kui on mingid muutused või tugev kahtlus, siis minumeelest on mõistlik test ära teha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.01 18:01; 04.01 18:47; 08.01 15:15; 09.01 09:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on kahju, et selgus, et ikka ilmselt ei ole rasedust.
On arusaadav, et ootamine ja lootmine muudavad oma keha kõikvõimalike märkide osas ülitähelepanelikuks ja tundlikuks. Üsna kindel on, et oled seda “kõõksumist”, iiveldust, imelikku tunnet kõhus ja vesist nina tundnud ka muudel tsüklitel, kui neil, mil rasestusid – lihtsalt kui parasjagu last ei planeeri, siis ilmselt ei ole osanud neile tähelepanu pöörata.
Tasub teada, et naise keha toimetab omasoodu, praktiliselt iga tsükliga on keha häälestatud rasestumisele, kui vähegi võimalust on. Üldjuhul, kui rasestumine õnnestub, siis jäävad päevad ära. sealjuures on täitsa loogiline, et test näitab juba mõne päeva enne päevade aega, kui mõõdetavat hormooni on piisavalt. absurdne on aga loota, et test näitab nädal enne oodatavaid päevi (eriti suht lühikese tsükli puhul) ja seda ka juhul, kui tegelikult oled rasestunud.

varajase raseduse “sümptomid” ei erine premenstruaalsetest sümptomitest, mis hakkavad enamasti alates OV ajast. premenstruaalsed sümptomid esinevad enamikel viljakas vanuses naistel, mõnel igakuiselt, mõnel üksnes harvade tsüklitega. Siit foorumist leiab väga sageli postitusi, kus naised diagnoosivad endil raseduse, kuna kõhus puhitseb, isu suureneb, iiveldab, pea käib ringi, rinnad on valulikud jne – osadel puhkudel on tegemist rasedusega, kuid enamasti (kahjuks) mitte.

Soovitan googeldada “premenstruaalne sündroom” – leiad palju vasteid sel teemal. Samuti asjakohast lugemist http://www.kool.ee/?7440.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.01 12:07; 09.01 10:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu meelest ei antud sulle halba hinnangut. lihtsalt 3-4 päeva peale OVd ei ole veel munarakk ju kinnitunud ja ükski test ei näita veel. viljastatud munaraku pesastumine hakkab toimuma alates 6ndast päevast ja siis hakkab organism tootma ka hormoone ja tekivad tunnused. vähemalt mina olen sellega leidnud seose eriti varajateste testide puhul, mida soovitatakse teha alates 7 ndast päevast ehk peale pesastmise algamist. Kui sina mingi erandjuhtum oled ja mingid tunnused kohe peale seksi tekivad, siis pesastumine ei tohiks ikka varem toimuda, mil viljastunud munarakk sinuga ühte vereringesse jõuab.

Kirjutasid ju siia ja tahtsid arvamusi, saidki sellised arvamused.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.01 16:04; 09.01 10:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

sellel on põhjus, miks pms ja raseduse varajased tunnused pea 100% ühtivad- keha valmistub igal juhul raseduseks, teadmata kas tegelikult on mõni viljastunud munarakk emaka poole teel (pesastumine toimub tavaliselt 6-8p pärast ovulatsiooni, 5. päeval hakkab toimuma alles koordumine/hatching ehk varem ei olegi embrüo pesastumiseks võimeline) või mitte. Need tunnused on pigem progesterooni taseme tõusust (just ka vesisem nina, kuna progesteroon suurendab kudede vedelikusisaldust, sellest veepeetused, kaalutõus paljudel, ka voolused sh ninasekreet, on ju loogiline), mitte rasedushormoonist iseenesest, mida pesastunud loode toodab ja mida test mõõdab.
Keegi ei teinud sind maha, aga nii varajase testimisega ei saagi positiivset tulemust saada, isegi sinu lühikesepoolse tsükli puhul. Nädal aega enne oodatavaid päevi ei reklaami ka kõige tundlikumad testid reaalset tulemust. (ja see reklaamlause: “Antud test tuvastab rasedust juba 8. päeval pärast vahekorda.” on ikka päris vale, ikka ov on see, mis loeb, mitte vahekord…) On loogiline, et igasuguste tunnuste suhtes oled tähelepanelikum ja valvsam, sama on see “täpselt samuti oli ka eelmiste raseduste alguses” on lihtsalt valikuline mäletamine.
Praegu on juba mõistlikum oodata päevade (mitte)hakkamine ära kui teste raisata.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.01 00:36; 09.01 11:24;
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Kas väga varajane katkemine?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.