Head Perekooli külastajad!

Perekool on Eesti esimene pereportaal. Ehkki viimastel aastatel on loodud uusi kaasaegseid suhtlus- ja infokanaleid, on Perekoolil jätkunud pikaajalisi ja aktiivseid külastajaid - oleme selle üle rõõmsad ja tänulikud.
1. juunil 2024. aastal lõpetab Perekooli foorum oma tegevuse. Hoolimata me püüdlustest hoida Perekooli heatahtliku ja toetava keskkonnana, võivad ka üksikud sobimatud postitused teha palju kurja, kahjustades asjaosaliste enesetunnet ja suhteid.
Jätkame Perekooli lehel igakuiselt uute artiklite ja taskuhäälingu osade avaldamist. Olete südamest oodatud ammutama kaasaegseid tõenduspõhiseid teadmisi naise ja lapse tervise, pere ja suhete teemadel.

Foorumihuvilistel on üks võimalus edaspidiseks suhtluseks näiteks äsja loodud Elufoorumis: elufoorum.com

Sisukate kohtumisteni Perekooli lehel.
Eesti Ämmaemandate Ühing

Esileht Pereelu ja suhted kas vägivald,

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 35 )

Teema: kas vägivald,

Postitas:

Kõigepealt kohe vabandan,tel siin kirj,et ei sooviks kohe vastusteks kuulata,et mine kooli õpi kirj.D…Täna hommikul toimus midagi väga hirmutavat.Meil elukaaslasega 6 kuune laps,minul eelmisest abielust veel 5a tütar ja 10a poeg.Koos elanud 3aastat.Asi siis selles,et täna hommikul ärkas laps nagu tavaliselt enne kuute,kui mina esimesena kuulen kui laps ärkab,teen talle pudeli ja ta jääb kohe uuesti magama.Kui mees kuuleb,et ta ärkas hakkab ta lapsega rääkima ja mängima nii kuskil 15min,sest siis tahab laps süüa ja hakkab nutma,mille peale mees ei tee väljagi vaid sätib ennast magama ja siis mina pean talle süüa andma ja peale söömist ta ju rohkem magama ei jåä kuna tahab ju edasi mängida ja uni tal rikutud.Täna hommikul ma vihastasin nii,et tirisin lapse meie vahele muidu magab ta ainult minu poolel,ta öösiti võtan oma kõrvale kui süüa tahab.tõusin voodist istukile ja tõmbasin lapse mööda voodit meie keskele ja ütlesin et tegelegu nüüd temaga kuni uuesti magama tahab minna.Mees selle peale ütles,et ma kasutasin vägivalda lapsega,kuna tõmbasin lapse meie keskele.Mina läksin sellise jutu peale endast välja,et mida nagu.Ütlesin ainuke vägivallatseja on tema,kes pani minu 10a pojale käega pähe,muidugi seekord viskasin ta välja ka.Rohkem pole ta mu lapsi puutund siiani veel.Ja selle ütluse peale tuli mees mulle kuidas öeldagi nagu siis minu arvates kallale.Võttis käest ja peast kinni,ma istusin surus mind vastu voodit ja pigistas teist kätt,ise karjudes jää vait .Kåsi sinine mul,rabelesin lahti ennast,võtsin lapse läksin teise tuppa,mille peale nii nim meheke siis saigi rahulikult veel tund magada.Tõusis ja tuli veel näppima mind nagu poleks midagi juhtundki,käskisin kåed eemale hoida.Uskumatu lihtsalt,ma ei oska midagi arvata.Kas nüüd jään järgmist kallale tulemist ootama või vahetan ukse luku ja tõstan asjad ukse taha kohe.Mis teha nüüd,mis teie arvate perekoolikad.VAbandan kui segane jutt ja aru ei saa,siin tel väga paha kirjutada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.02 11:25; 22.02 19:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa ju tead isegi vastust. Pead ta välja tõstma

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Rääkige asjad selgeks. Mis täpselt toimus, mis järjekorras ja mida kumbki mõtles, tundis. Kuulake teineteist ja mõelge välja kuidas edasi.

Soovitan vältida hinnanguid (selles eelnevalt kokku leppides), nende kasutamine lõpetab jutu kiiresti ja mõlemad te olete haavunud ja vihased.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.02 12:03; 22.02 13:05; 22.02 15:26; 22.02 17:12; 23.02 17:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loen lühidalt su postitusest välja:

1. Esimene kord ei jäänud viimaseks.
2. Kui last ei tohi peksan sind!

Ise tead, mis elu edasi elada tahad, selle järgi tee ka otsus, kuidas edasi…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, see on vägivald.
Ei olen nii, et ise ka norisin ja räägime asjad selgeks.
NII EI TEHTA, olenemata põhjutest.

Teine asi on lapsed – lastele mõjub vägivaldne mees perekonnas laastavalt. (tean, minu isa oli vägivaldne. Nüüd on mul endal pere ja ma ei tea, kuidas perekonnas käituda. Tean vaid, et nii nagu minu lapsepõlvekodus oli, nii ei kõlba; aga kuidas olla, seda ei tea.)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.02 12:36; 22.02 17:25; 22.02 18:59; 23.02 12:23; 23.02 12:25;
To report this post you need to login first.

mina loen postitusest jälle välja.
1. mõlemad vanemad on unised ja üleväsinud
2. naine tunneb, et temal on ebaõiglaselt suurem koormus imiku eest hoolitsemisel
3. naine vihastab ja käitub mehe suunas süüdistavalt
4. mees vihastab ja kaotab enese üle kontrolli

Selles mängus võitjaid ei ole. Kahjuks on imik, kes võiks tunda mõlema täiskasvanu tuge ja armastust kõige suurem kaotaja.

Parem rääkige ja leidke lahendusi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.02 12:03; 22.02 13:05; 22.02 15:26; 22.02 17:12; 23.02 17:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milleks planeeritakse peret vägivaldse mehega? Mina vajan rahulikku ja turvalist kodu, seega vahetaksin lukud. Mehele uue luku võtme andmist kaaluksin peale seda, kui ta on saanud asjalikku (ja pikaaegset) teraapiat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]mina loen postitusest jälle välja.
1. mõlemad vanemad on unised ja üleväsinud
2. naine tunneb, et temal on ebaõiglaselt suurem koormus imiku eest hoolitsemisel
3. naine vihastab ja käitub mehe suunas süüdistavalt
4. mees vihastab ja kaotab enese üle kontrolli

Selles mängus võitjaid ei ole. Kahjuks on imik, kes võiks tunda mõlema täiskasvanu tuge ja armastust kõige suurem kaotaja.

Parem rääkige ja leidke lahendusi. [/tsitaat]

4. mees vihastab ja kaotab enese üle kontrolli

Kas nii, et mees on stressis, väsinud ja naine mitte kunagi. Mees vabaneb pingetest, virutades naisele pasunasse ja naine tänab ning räägib rahulikult asjad sirgeks, kui härrale sobib???????

Miski ei vabanda sellist käitumist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Loe teemalagata kirjeldus veelkord läbi. Kas see oli pasunasse andmine?
Ebameeldiv jõu kasutamine, aga mitte pasunasse andmine.

Igusugune vägivald on vastik. Aga ma ei ruttaks mehe üle kohut mõistma, kui naise sisekõne on selline:

Täna hommikul ma vihastasin nii,et tirisin lapse meie vahele muidu magab ta ainult minu poolel,ta öösiti võtan oma kõrvale kui süüa tahab.tõusin voodist istukile ja tõmbasin lapse mööda voodit meie keskele ja ütlesin et tegelegu nüüd temaga kuni uuesti magama tahab minna.Mees selle peale ütles,et ma kasutasin vägivalda lapsega,kuna tõmbasin lapse meie keskele.Mina läksin sellise jutu peale endast välja,et mida nagu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.02 12:03; 22.02 13:05; 22.02 15:26; 22.02 17:12; 23.02 17:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olgu mees stressis,magamatta või vihane,kunagi ei ole see põhjuseks naisele kallale minna.See on füüsiline vägivald ja kindalsti ei jää see viimaseke korraks.
Tean,et mõtled,et inimene muutub ja usud ning loodad….Paraku on karm reaalsus see,et need kes löönud,ei muutu kunagi.
võid ju vaadata-räägi asjad sirgeks ja mingi aja pärast katseta.Olen kindel ,et tuleb sulle jälle kallale.Või kui kallale ei tule, kasutavad vaimset vägivalda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.02 16:15; 22.02 19:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]kaisukaru kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

4. mees vihastab ja kaotab enese üle kontrolli

Kas nii, et mees on stressis, väsinud ja naine mitte kunagi. Mees vabaneb pingetest, virutades naisele pasunasse ja naine tänab ning räägib rahulikult asjad sirgeks, kui härrale sobib???????

Miski ei vabanda sellist käitumist.
[/tsitaat]

Küsimus on sulle, \”4. mees vihastab ja kaotab enese üle kontrolli\” Mida sa selle all mõtled???
Näide peegeldab, seda mis mina sellest välja lugesin.

Sorry! Teemaalgataja peale ma seda postitades, isegi ei mõelnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

kaisukarule.
Kas sa tahad, et selgitaksin 4.punkti?
PS! Mina lähtun just teemalagtaja kirjeldusest.

Naine käitub närviliselt, tirib last ja sõimab meest. Mees vihastab ja kasutab füüsilist jõudu (teemalagatja ei nimetanud löömist, vaid pigistamist ja kinni hoidmist).

Me ei tea, miks teemaalagataja ja tema mehest suurt midagi. Ei tea, mis eelnes 10a poisile vastu pead andmisele või miks teemaalgataja selle mehe pärast välja viskamist jälle tagasi võttis. UUH, tegelikult kohutavad väljendid ja tõenäoliselt veel kohutavamad sündmused ja tõlgendused.
Ma ise elan totaalselt teistsuguses suhtes ja vist ka maailmas. Nii, et tõesti ei tohiks sõna võtta. Ei tunne sellist elu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.02 12:03; 22.02 13:05; 22.02 15:26; 22.02 17:12; 23.02 17:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]kaisukarule.
Kas sa tahad, et selgitaksin 4.punkti?
PS! Mina lähtun just teemalagtaja kirjeldusest.

Naine käitub närviliselt, tirib last ja sõimab meest. Mees vihastab ja kasutab füüsilist jõudu (teemalagatja ei nimetanud löömist, vaid pigistamist ja kinni hoidmist).

Me ei tea, miks teemaalagataja ja tema mehest suurt midagi. Ei tea, mis eelnes 10a poisile vastu pead andmisele või miks teemaalgataja selle mehe pärast välja viskamist jälle tagasi võttis. UUH, tegelikult kohutavad väljendid ja tõenäoliselt veel kohutavamad sündmused ja tõlgendused.
Ma ise elan totaalselt teistsuguses suhtes ja vist ka maailmas. Nii, et tõesti ei tohiks sõna võtta. Ei tunne sellist elu.[/tsitaat]

ei ole mingit vahet, kas lõi või pigistas nii et käsi sinine.
Pigistada võib ka nii, et hing välja läheb (eriti kaelalt pigistades)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.02 12:36; 22.02 17:25; 22.02 18:59; 23.02 12:23; 23.02 12:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]kaisukarule.
Kas sa tahad, et selgitaksin 4.punkti?
PS! Mina lähtun just teemalagtaja kirjeldusest.

Naine käitub närviliselt, tirib last ja sõimab meest. Mees vihastab ja kasutab füüsilist jõudu (teemalagatja ei nimetanud löömist, vaid pigistamist ja kinni hoidmist).

Me ei tea, miks teemaalagataja ja tema mehest suurt midagi. Ei tea, mis eelnes 10a poisile vastu pead andmisele või miks teemaalgataja selle mehe pärast välja viskamist jälle tagasi võttis. UUH, tegelikult kohutavad väljendid ja tõenäoliselt veel kohutavamad sündmused ja tõlgendused.
Ma ise elan totaalselt teistsuguses suhtes ja vist ka maailmas. Nii, et tõesti ei tohiks sõna võtta. Ei tunne sellist elu.[/tsitaat]

Sa oled õnnelik inimene, ise elan ka sellises peres, kui füüsilist vägivalda pole. Ikkagi liidan selle sinu kirjelduse, vägivalla alla.
Seda ei õigusta miski.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

veel seda, et
ei ole nii, et kui korra on vägivaldne, siis igaveseks vägivaldne.

Korra juba kirjutasin, et minu isa oli vägivaldne. Aga see oli 1 periood elus. Ei tea mis selle põhjus oli. Mingi algkoolini oli kõik kena ja siis hakkas pihta ja kestis mingi 5 aastat. Kergesti ärrituvaks jäi ta ikkagi, aga ta õppis niipalju ennast kontrollima, et ei tulnud enam kallale. Peale surma leidsin dokumendid, et ta käis ka psühhiaatri juures.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.02 12:36; 22.02 17:25; 22.02 18:59; 23.02 12:23; 23.02 12:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Loe teemalagata kirjeldus veelkord läbi. Kas see oli pasunasse andmine?
Ebameeldiv jõu kasutamine, aga mitte pasunasse andmine.

Igusugune vägivald on vastik. Aga ma ei ruttaks mehe üle kohut mõistma, kui naise sisekõne on selline:

Täna hommikul ma vihastasin nii,et tirisin lapse meie vahele muidu magab ta ainult minu poolel,ta öösiti võtan oma kõrvale kui süüa tahab.tõusin voodist istukile ja tõmbasin lapse mööda voodit meie keskele ja ütlesin et tegelegu nüüd temaga kuni uuesti magama tahab minna.Mees selle peale ütles,et ma kasutasin vägivalda lapsega,kuna tõmbasin lapse meie keskele.Mina läksin sellise jutu peale endast välja,et mida nagu.[/tsitaat]

Kas sina õigutad meil vägivalda?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.02 16:15; 22.02 19:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja.Suur tänu,kes võtsid vaevaks kirj..Suur tänu ka sellele kes käskis suureks kasvada,väga armas soovitus igatahes.Siin üks ütles,et mis põhjusel lapsele vastu pead pani,põhjuseks oli see,et laps leidis ühe mütsi ja ta tegi sellele silmad ja suu.Müts oli elukaaslase oma,millega ta käis vb kaks korda ja laps polnud seda tal kordagi peas näinud.Mind ennast polnud kodus ja ise ma seda pealt ei näinud,koju tulles mu poja oli oma toas,ta ei tulnud mulle isegi ütlema,et oli teda löönud.Läksin vaatama mis ta seal toas teeb,leitsin ta toast oma voodist nutmast.Ja ma arvan,et olgugi tegi ta ühe mütsi katki,mingi mees ei tee lastele kätega asju selgeks.Ma ise ei löö lapsi ja mingi mees tuleb ja hakkab isa panema,nii need asjad ikka ei käi.Ja see,et mees oli unesegane või mina väsind nii see ka polnud.Mees oli juba kuskil 15-20 min kuskil lapsega mänginud ja jutustanud ja kui laps karjuma hakkas,arvas et nüüd tegelegu mina lapsega edasi,süüa anda ja uuesti magama panna.Pole ju nagu võimalik enam kui laps juba üleval.Tavaliselt kui ärkab,annan mina talle kohe söögi ja laps magab rahulikult edasi,nii oleks võinud ka mees teha,aga ei alati kui tema kuuleb esimesena hakkab ta temaga mängima ja rääkima,oleme sellest ennegi rääkind et ikka nii need asjad ei käi.Praegu tundub mulle nii,et kui tema tahab võib hommikul pool 6 natuke temaga mängida ja mina hoidku oma suu kinni,või muidu lihtsalt panen su kätega vait.Ja meheke siis tuli töölt nagu õige mees,mina alustasin sõimamisega,et siis nii need asjad käivadki tema arvates.Mul pole lihtsalt sõnu sellise inimese kohta.Käskisin tal asjad võtta ja lahkuda.Arvas veel,et olen ikka eriline mõrd.Uskumatu lihtsalt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.02 11:25; 22.02 19:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noh nüüd kui juba oled selles olukorras, kus peast \”veidi\” pehme mehega laps saadud, ei oskagi muud soovida, kui et katsu nüüd endale kindlaks jääda, sest vägivallatseja väljaviskamine oli ainuke lahendus. Loodame, et härrast saab vähemalt enamvähem mõistlik pühapäevaissi ja sina suudad tagada lastele edaspidi rutiinse (heasmõttes) ja turvalise argipäevaelu. Püüa hoida lapse isaga häid suhteid, kuid kindlad reeglid olgu paigas. Ole tugev.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina loen siit tekstist jällegi välja, et ega see naine ka väga vägivallatu pole. Tirib hommikul last ja sõimab meest (tuletab vanu lahendatud asju meelde!!!) ja ei suuda ka õhtul oma tundeid normaalselt ilma sõimamata väljendada.
Mõni inimene on lihtsalt vaimse vägivalla valdkonnas osavam, pigistamine ja alla surumine jäägu teistele… Mõlemale hea, kui te enam ühe katuse all ei ela!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, teemaalgataja, sinagi ei ole süüst puhas. Arvan, et teie peres on selline suhtlemine pigem tavaline kui harukordne nähtus. Mees on rohmakas, sina oled rohmakas ja koos kasvatate rohmakaid lapsi.

Esiteks, imik EI TOHI magada vanemate voodis, see on lapsele ohtlik. Teiseks, sinu reaktsioon oma laste suhtes on ettearvamatu ja veider. Kord lubad lüüa, siis klaarid asju, siis sikutad ise imikut, siis kisad et mees on midagi minevikus teinud SINU pojale?? Unusta nagu üldse see SINU ja MINU lapsed ära, teil on nüüd ühised lapsed.

Tüli oleks ära jäänud, kui imik ei magaks teie voodis. Mehega mossitada pole ka tark mõte. Kasva suureks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Öösel ei tohi lapsega mängima hakata. Sõnatult tuleb toimetada, mähkmed vahetada, pudel kätte ja minema.
Te katsuge rahulikumalt rääkida. Juba hommikul vihastate ja tülitsete, õudne. Kaks on teid, mitte mees üksi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]
Esiteks, imik EI TOHI magada vanemate voodis, see on lapsele ohtlik. [/tsitaat]

No tohib ikka küll. Lapsele pigem see kasulik. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei taha norida ja tean, et sellest pole teema, aga…

Kirjavead kirjavigadeks, aga palun jäta pärast kirjavahemärki tühik. Ilmselt on mõne üksiku kirjaveaga teksti lihtsam lugeda kui sellist, üksteise otsa kirjutatud juttu. Tõesti, nii raske on lugeda ja jutu mõte kipub kaduma.
Tühiku kasutamine ei peaks ka eraldi õppimist vajama või suurt pingutust nõudma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole vägivald, ikka armastus on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Olen teemaalgataja.Suur tänu,kes võtsid vaevaks kirj..Suur tänu ka sellele kes käskis suureks kasvada,väga armas soovitus igatahes.Siin üks ütles,et mis põhjusel lapsele vastu pead pani,põhjuseks oli see,et laps leidis ühe mütsi ja ta tegi sellele silmad ja suu.Müts oli elukaaslase oma,millega ta käis vb kaks korda ja laps polnud seda tal kordagi peas näinud.Mind ennast polnud kodus ja ise ma seda pealt ei näinud,koju tulles mu poja oli oma toas,ta ei tulnud mulle isegi ütlema,et oli teda löönud.Läksin vaatama mis ta seal toas teeb,leitsin ta toast oma voodist nutmast.Ja ma arvan,et olgugi tegi ta ühe mütsi katki,mingi mees ei tee lastele kätega asju selgeks.Ma ise ei löö lapsi ja mingi mees tuleb ja hakkab isa panema,nii need asjad ikka ei käi.Ja see,et mees oli unesegane või mina väsind nii see ka polnud.Mees oli juba kuskil 15-20 min kuskil lapsega mänginud ja jutustanud ja kui laps karjuma hakkas,arvas et nüüd tegelegu mina lapsega edasi,süüa anda ja uuesti magama panna.Pole ju nagu võimalik enam kui laps juba üleval.Tavaliselt kui ärkab,annan mina talle kohe söögi ja laps magab rahulikult edasi,nii oleks võinud ka mees teha,aga ei alati kui tema kuuleb esimesena hakkab ta temaga mängima ja rääkima,oleme sellest ennegi rääkind et ikka nii need asjad ei käi.Praegu tundub mulle nii,et kui tema tahab võib hommikul pool 6 natuke temaga mängida ja mina hoidku oma suu kinni,või muidu lihtsalt panen su kätega vait.Ja meheke siis tuli töölt nagu õige mees,mina alustasin sõimamisega,et siis nii need asjad käivadki tema arvates.Mul pole lihtsalt sõnu sellise inimese kohta.Käskisin tal asjad võtta ja lahkuda.Arvas veel,et olen ikka eriline mõrd.Uskumatu lihtsalt.[/tsitaat]

Väga tubli, et välja viskasid!
respekt!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.02 12:36; 22.02 17:25; 22.02 18:59; 23.02 12:23; 23.02 12:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Jah, teemaalgataja, sinagi ei ole süüst puhas. Arvan, et teie peres on selline suhtlemine pigem tavaline kui harukordne nähtus. Mees on rohmakas, sina oled rohmakas ja koos kasvatate rohmakaid lapsi.

Esiteks, imik EI TOHI magada vanemate voodis, see on lapsele ohtlik. Teiseks, sinu reaktsioon oma laste suhtes on ettearvamatu ja veider. Kord lubad lüüa, siis klaarid asju, siis sikutad ise imikut, siis kisad et mees on midagi minevikus teinud SINU pojale?? Unusta nagu üldse see SINU ja MINU lapsed ära, teil on nüüd ühised lapsed.

Tüli oleks ära jäänud, kui imik ei magaks teie voodis. Mehega mossitada pole ka tark mõte. Kasva suureks. [/tsitaat]

oled sa tegelikult ka nii loll kui välja näitad?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.02 12:36; 22.02 17:25; 22.02 18:59; 23.02 12:23; 23.02 12:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mehe kallal ei kaagutata, kui mees on unine või näljane.
Mina ise olen unisena ka väga kergesti ärrituv.
Unise inimese ebaadekvaatsest reageerimisest kohe mingit diagnoosi panema hakata ei ole nüüd küll mõistlik. Teemaalgataja tõmmaku oma sõimlemisega veidi tagasi ja küsigu endalt, mida ta tahab.
Kui tahab jääda kolme lapsega üksikemaks, siis tasub edaspidigi unisele mehele sõimuga kraesse karata ja mees siis kohe kodust välja visata.
Kui tahab rahulikku pereelu, siis vestelgu hommikusest olukorrast rõõmsa ja puhanud mehega rahulikul toonil rahulikus õhkkonnas ja otsigu kompromisse. Kui mees käib pikad päevad tööl, et 4in üleval pidada, siis miks ta ei võiks hommikul kell 6 veel natuke magada? Minu mees näiteks lasi mul magada nädalavahetusel kauem, kui ta ise ei pidanud tööle minema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mehe kallal ei kaagutata, kui mees on unine või näljane.
Mina ise olen unisena ka väga kergesti ärrituv.[/tsitaat]Kas sa oled ka mees?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Ei ole teemaalgataja käitumine (ega ka jutt, teksti vormistamise osas püüan mitte eelarvamusega suhtuda) arukas, nagu ka nende kägude jutt, kes õhutavad kolme lapse ema järjekordset suhet, millest on laps sündinud, lõhki ajama.

Teemalagataja rahune maha, analüüsi oma käitumist, soove ja eesmärke ja mõtle, kuidas neid ellu rakendada.
Millised on sinu kolmanda lapse isa positiivsed omadused?
Millised on sinu enda positiivsed omadused ja kus tunnistad, et võiksid areneda, paremaks kujuneda?
Kuidas sa tahad oma elu elada? Kas mehi üle parda visata, isata lapsi kasvatada või midagi muud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.02 12:03; 22.02 13:05; 22.02 15:26; 22.02 17:12; 23.02 17:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mees oli lapse vastu vägivaldne ühe korra ning peale seda sai selgeks, et nii ei käituta, siis ei ole ta klassikaline vägivaldne inimene. Ilmselt kahetses ta ka ise oma tegu või on seda talle igas olukorras ette heidetud, kui mees naise kritiseerib. Kui piisavalt kaua saagida kellegi närvidel, siis viskab lõpuks üle. Räägitakse ikka sõnadega, mitte ei kisuta last mööda voodit ringi ega visata teisele ninapeale seda, mis on juba minevikku jäetud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 35 )


Esileht Pereelu ja suhted kas vägivald,

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.