Esileht Pereelu ja suhted Kas vägivaldne mees saab üldse aru, et ta midagi valesti teeb?

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Teema: Kas vägivaldne mees saab üldse aru, et ta midagi valesti teeb?

Postitas:

On siin hiljuti olnud teema vägivaldsed suhted, aga kas mees üldse saab aru, et midagi valesti teeb, eelkõige just vaimse vägivalla osas. Kui aru ei saa, siis pole ju üldse lootust, et midagi muutuks. Teie arvamus?

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.02 18:12; 16.02 18:52; 16.02 21:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult saab ta aru. See, et ta on vägivaldne ei tähenda, et ta oleks vaimselt võimekuselt totakas. Vägivalda kasutab ta enamasti siiski kodus kus ei ole tunnistajaid. Edasi võid ise arvata!

+7
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 18:15; 16.02 18:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Silmaringi laiendamiseks:
https://www.apollo.ee/miks-ta-seda-teeb.html

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 18:15; 16.02 18:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina arvan, et väga ei saa.
Kui nt naine iga päev “saeb” mehe kallal – miks sa seda ei tee, miks sa toda ei tee, naabrimehel on see ja too, kas siis naine saab aru, et lihtsalt niisama käega lüües võib ka elada.

+5
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 18:22; 16.02 21:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii ja naa. Oleneb mehest. On mingi hulk mehi, kes ei saa aru, et nad midagi valesti teeks. Nt armukade mees, kes vaimselt vägivaldne, kuna paranoiliselt kardab naise poolset petmist, ei pruugi üldse aru saada, et ta reageerib asjade peale, mille peale normaalne inimene ei reageeri. Ja siis on mingi hulk mehi, kes teavad väga täpselt, mida nad teevad – nt rahaga manipuleerimine naise survestamiseks jne.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On siin hiljuti olnud teema vägivaldsed suhted, aga kas mees üldse saab aru, et midagi valesti teeb, eelkõige just vaimse vägivalla osas. Kui aru ei saa, siis pole ju üldse lootust, et midagi muutuks. Teie arvamus?

Saab suurepäraselt aru, et ühiskond sellist käitumist ei tolereeri, kuid ei loe seda enda kohta käivaks st et õigustab peaaegu alati oma vägivaldset käitumist (“kui sina, naine, oleksid öelnud, mõelnud, arvanud, käitunud teisiti, poleks mul põhjust olnud sind lüüa”). Või siis on impulsikontrolli häirega st et ei suuda oma negatiivseid emotsioone kontrollida ja reageerib füüsiliselt. Järgmisel päeval kahetseb ja palub vabandust. Mõne aja pärast kõik kordub.
Selles mõttes lootust, et midagi muutub, tõesti pole, mida kiirem lahutus, seda parem lahendus kõigile.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tundub, et kui vägivaldsest mehest lahku minna, siis ei suuda ta kaua aega ilma ohvrita elada. Neil on üldiselt ju ka madal enesehinnang ning otsivad kohe asendusnaise, et oma ego taas parandada ja samas endisele naisele seda nina alla hõõruda, et vaata mind, mul juba uus.

+7
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.02 18:12; 16.02 18:52; 16.02 21:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui aru ei saa, siis pole ju üldse lootust, et midagi muutuks.

Kes sulle ütles, et mingi lootus on?
Kui nad vahele jäävad, reaalset vanglat saavad, siis võivad küll vabanedes palvehelmeid sõrmitseda ja niiskete koerasilmadega otsa vaadata, aga sisimas nad muutunud küll ei ole.

Ehks siis vahet pole, kas ta saab aru või mitte. Vägivalla vastu aitab ainult vägivald. See on siis riigipoolne vägivald, et võtab kodanikult vabaduse.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://www.youtube.com/watch?v=3t7pR02PNn0

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina arvan, et ei saa aru.
Muidu ta ju vägivaldne poleks!

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina arvan, et ei saa aru.

Muidu ta ju vägivaldne poleks!

Mis loogika? Muidugi inimesed käituvad teadlikult valesti, saades ise aru, et see, mida nad teevad, on vale. Nt sarimõrvarid, kes on terve mõistuse juures, saavad aru, et mõrv on vale, lihtsalt võimutunne, mis nad tapmisest saavad, on neile tähtsam kui õigesti käitumine. Samamoodi saab laisklev inimene aru, et tarvis oleks tööd teha, aga laisklemisest saadav heaolutunne on tähtsam talle. Nii ka vägivallatsev inimene saab hea tunde sellest vägivallatsemisest, ta pani teise paika ja oma arust saavutas midagi niimoodi, laadis nt oma pinged maha.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga oma naist peksev mees on sekundiga normaalne, kui politsei uksele koputab/ ema helistab / naaber tuleb küsima, mis toimub. Vähemasti 90% juhtudel, seal raamatus räägib ka sellest.
Järelikult saab väga hästi aru ja kontrollida suudab ka. Enese lühiajaline, kuid väga õudne ja ootamatu kogemus oli samamoodi, kui politsei kutsusin ja mehe õde ukse taha sattus, oli inimene sekundiga normaalne ja rääkis, kuidas “vaesel Maril(ehk siis minul) jälle paanikahoog ja hüsteeria”

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja küsimuses – eelkõige just vaimse vägivalla osas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 18:22; 16.02 21:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tundub, et kui vägivaldsest mehest lahku minna, siis ei suuda ta kaua aega ilma ohvrita elada. Neil on üldiselt ju ka madal enesehinnang ning otsivad kohe asendusnaise, et oma ego taas parandada ja samas endisele naisele seda nina alla hõõruda, et vaata mind, mul juba uus.

Mis su põhiprobleem on? Et vägivallatseja leidis endale uue või vägivallatsemine ise? Tundub, et asendusnaise leidmine on see, mis sind häirib. Ma ei usu, et vägivallatseja seda eksile näitamise pärast teeb. Ega vägivald ei sünni armastusest.

Nartsistid on just need, kes armastavad oma endistele kaaslastele haiget teha. Uurige ja lugege. Kui lahkuminekust on möödunud 2 ndl ja see lahkuminek oli mehe jaoks ebameeldiv ning ta on juba selle aja jooksul suutnud endale õnneliku suhte luua.. normaalne lugupidav inimene ei lähe seda oma endisele nina alla hõõruma.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.02 18:12; 16.02 18:52; 16.02 21:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On siin hiljuti olnud teema vägivaldsed suhted, aga kas mees üldse saab aru, et midagi valesti teeb, eelkõige just vaimse vägivalla osas. Kui aru ei saa, siis pole ju üldse lootust, et midagi muutuks. Teie arvamus?

Saab suurepäraselt aru, et ühiskond sellist käitumist ei tolereeri, kuid ei loe seda enda kohta käivaks st et õigustab peaaegu alati oma vägivaldset käitumist (“kui sina, naine, oleksid öelnud, mõelnud, arvanud, käitunud teisiti, poleks mul põhjust olnud sind lüüa”). Või siis on impulsikontrolli häirega st et ei suuda oma negatiivseid emotsioone kontrollida ja reageerib füüsiliselt. Järgmisel päeval kahetseb ja palub vabandust. Mõne aja pärast kõik kordub.

Selles mõttes lootust, et midagi muutub, tõesti pole, mida kiirem lahutus, seda parem lahendus kõigile.

Nõus, just nii ongi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

JH, vaimne vägivald. Soost olenemata. Arvan, et osad saavad aru kuid nad leiavad omale õigustuse, osad ei saagi. Sest kõik i.imesed ei ole täie mõistusega, meeldib see teile või mitte. Olen ammu aru saanud, et (siit ka lugenud), et eitatakse vaimseid häireid, sotsiopaate, psaikosid, kiiksug tegelasi, kellel diagnoosi pole või seda pole võimalik määrata, niisama sigu eitatakse ja üldse. Kõige selgem näide on vaimse vägivalla puhul igasugu kiusud ja nemde õigustamine, ohvrite süüdistamine kasvõi vägistamises jne.koolikiusu õigustamine. Ka kamandamine ja näägutamine on vaimne vv.
Elage rahus.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõni saab, mõni ei saa.
Ega vägivald ei ole alati füüsiline.
Saagiva naise kohta üsna sama, v.a. kaks asja – löömine on selgelt eristuv ja hõlpsasti tuvastatav käitumisviis aga tänitamise puhul on raske piiri tõmmata, kustmaalt on normaalne rahulolematuse väljendamine, mis peaks viima dialoogi ja lahendusteni ja kustmaalt on destruktiivne.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 22:52; 17.02 23:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõnel IQ nii kehvake, et ta tõesti ei oska analüüsida oma käitumist ega selle mõju ning ongi arenemisvõimetu.
Mõni jälle saab ilmselt väga hästi aru.
Kummagi tüübi puhul ei usu eriti muutumisse.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enamasti on vägivald enese kehtestamine räigete meetoditega. Enamik vägivaldureid on ju toredad ja abivalmid kolleegid, sõbralikud naabrid ja hakkajad sõbrad. Teistega suudavad nad küll end kontrollida ja lauda meeldivaks “mängida”.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tundub, et kui vägivaldsest mehest lahku minna, siis ei suuda ta kaua aega ilma ohvrita elada. Neil on üldiselt ju ka madal enesehinnang ning otsivad kohe asendusnaise, et oma ego taas parandada ja samas endisele naisele seda nina alla hõõruda, et vaata mind, mul juba uus.

Mis su põhiprobleem on? Et vägivallatseja leidis endale uue või vägivallatsemine ise? Tundub, et asendusnaise leidmine on see, mis sind häirib. Ma ei usu, et vägivallatseja seda eksile näitamise pärast teeb. Ega vägivald ei sünni armastusest.

Nartsistid on just need, kes armastavad oma endistele kaaslastele haiget teha. Uurige ja lugege. Kui lahkuminekust on möödunud 2 ndl ja see lahkuminek oli mehe jaoks ebameeldiv ning ta on juba selle aja jooksul suutnud endale õnneliku suhte luua.. normaalne lugupidav inimene ei lähe seda oma endisele nina alla hõõruma.

Pärast suhte lõppu, eriti mahajäetud poolel, on igasugune õigus oma eluga edasi minna. Miks mahajäetu peab isegi kaks nädalat ootama, mahajätja pärast või?

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.02 19:46; 17.02 19:51; 18.02 11:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui aru ei saa, siis pole ju üldse lootust, et midagi muutuks.

Kes sulle ütles, et mingi lootus on?

Kui nad vahele jäävad, reaalset vanglat saavad, siis võivad küll vabanedes palvehelmeid sõrmitseda ja niiskete koerasilmadega otsa vaadata, aga sisimas nad muutunud küll ei ole.

Ehks siis vahet pole, kas ta saab aru või mitte. Vägivalla vastu aitab ainult vägivald. See on siis riigipoolne vägivald, et võtab kodanikult vabaduse.

Vägivalla vastu aitab vägivald? See ongi siis see, et vägivaldses kodus elanud lapsed hakkavad suurema tõenäosusega oma kaaslasi peksma. Nad pole siin elus muud näinudki. Läheb vaja ikka palju mõistlikke inimesi, et õpetada neid justnimelt oma impulsse kontrollima.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.02 19:46; 17.02 19:51; 18.02 11:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vägivaldne võib inimene mõnikord – kaugeltki mitte iga kord – olla sellepärast, et ta tunneb ennast olevat lõksus ja ei oska teisiti reageerida. Sama asi, miks mõned teismelised ennast lõiguvad. Mõnel pöördub sama frustratsioon teiste vastu. Noorema inimese puhul on lootust, et teraapiast on abi, täiskasvanu puhul enam eriti ei ole.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 22:52; 17.02 23:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tean meest, kes oli oma esimese naise vastu vägivaldne, aga olen olnud koos, kui see naine meest niiviisi halvustas, mõnitas (vaimne vägivald), millele järgnes mehepoolne alguses sõnaline reageering ja siis välkus rusikas. Seltskond oli ka napsune, aga mitte ülemäära.
Päris õudne vaatepilt. Nüüd on mees uuesti abielus, juba 9 aastat ja kui tuli jutuks – siis naine tegi suured silmad, et mis mõttes vägivaldne? Ta ei ole kordagi abielu jooksul mingit vägivalda tundnud.
Kas see mees sai aru, et ta oli vägivaldne – jah sai küll, aga ei suutnud ennast vaos hoida. Nüüd enam ei ole vägivallaks mingit põhjust.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vägivalla vastu aitab vägivald? See ongi siis see, et vägivaldses kodus elanud lapsed hakkavad suurema tõenäosusega oma kaaslasi peksma.

Ma tean, et sulle meeldib lollist kohast (halb ja viimistlemata sõnastus) norida ja rumalaid analooge leida.
Too veel beebid ka mängu, et kui mähkmesse pissivad, siis mina arvan, et oleks tore neid pisut peksta…siis oleksid eriti “osav” argumenteerija.

……..

Aga tegelikult said aru küll, mille või kelle kohta see tekst käis – väljakujunenud retsidiivse naisepeksja.
Kindlasti ka aimasid, kellele ma vihjasin ja kes äärepealt oleks oma kaaslanna sadistlikult tapnud.
Ja see ei käinud isegi mitte tossikesest mehe, kes naise saagimist välja ei suuda kannatada/teda maha jätta ja end muul viisil kehtestada ei oska, kohta.
(neid viimaseid peaks vist kolmas osapool aidata saama. Ehk siis perenõustaja)

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vägivalla vastu aitab vägivald? See ongi siis see, et vägivaldses kodus elanud lapsed hakkavad suurema tõenäosusega oma kaaslasi peksma.

Ma tean, et sulle meeldib lollist kohast (halb ja viimistlemata sõnastus) norida ja rumalaid analooge leida.

Too veel beebid ka mängu, et kui mähkmesse pissivad, siis mina arvan, et oleks tore neid pisut peksta…siis oleksid eriti “osav” argumenteerija.

……..

Aga tegelikult said aru küll, mille või kelle kohta see tekst käis – väljakujunenud retsidiivse naisepeksja.

Kindlasti ka aimasid, kellele ma vihjasin ja kes äärepealt oleks oma kaaslanna sadistlikult tapnud.

Ja see ei käinud isegi mitte tossikesest mehe, kes naise saagimist välja ei suuda kannatada/teda maha jätta ja end muul viisil kehtestada ei oska, kohta.

(neid viimaseid peaks vist kolmas osapool aidata saama. Ehk siis perenõustaja)

Rahune maha!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.02 19:46; 17.02 19:51; 18.02 11:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tean, et sulle meeldib lollist kohast (halb ja viimistlemata sõnastus) norida

Aga tegelikult said aru küll,

Kindlasti ka aimasid,

Mõnikord, Ants, jätad sa suhteliselt intelligentse mulje oma sõnavõttudega.
Sellised ütlemised aga tühistavad selle mulje üsna tõhusalt.
Ära pane teistele inimestele sõnu suhu ja ära eelda, et sa tead paremini kui nemad, mida nad arvavad, aru saavad ja aimavad. See ei ole sinu voliala. Räägi enda, mitte teiste eest ja iga arutelu muutub kohe oluliselt viljakamaks.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )


Esileht Pereelu ja suhted Kas vägivaldne mees saab üldse aru, et ta midagi valesti teeb?