Esileht Pereelu ja suhted Kas väheteeniv mees on välistatud?

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 104 )

Teema: Kas väheteeniv mees on välistatud?

Postitas:

Ega muidu sa ju ei naeruvääristaks ega teeks maha naisi, kes iseendaga hakkama saavad.

Kui nad on normaalsed inimesed, kes ei tõuse ära siis pole minul mingit probleemi, las elavad iseseisvalt. Häirivad need naised, kes ära tõusevad rahaga ja arvavad, et nad mingid tegijad ja panevad meestele nö hinnasilte külge ja mingeid “väärtuseid”. Sellised naised suht mõttetud konnad üldiselt, aga arvavad midagi ei tea ise ka mida. Ja käole, kes ütles minu kohta, et olen madalalaubaline siis jah kahjuks teatrit ja klassikalist muusikat ei seedi. Ikka tümm peab käima kodus, selline korralik biit.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et Eestis on tasuta ainult 1 kõrgharidus

Ei ole. Lihtsalt sisseastumisest peab möödas olema kaks nominaalaega. Seejärel võid sisse astuda samal tasemel ja kandideerida tasuta kohale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõrgharidust fetišeerivad need, kelle jaoks on see mingi näitaja. Enamik korraliku nõukaaegse kõrgharidusega inimesi on rahulikult kõrgharidusega ega tee sellest mingit eraldi numbrit. Ka ei tee nad numbrit, kui kellelgi pole kõrgharidust. Nõukaaegne tehnikumiharidus on sisuliselt parem kui tänapäevane kõrgharidus, ja ongi sellega ka võrdsustatud.
Suguvõsa esimene või ka teise põlve kooliskäija paneb hirmsat rõhku, et oleks olemas tiitel “kõrgharitud”. Selline rõhuasetus on märk sellest, et inimesele on formaalne haridus tulnud raskelt kätte, ta hindab ja hoiab seda väga. Lahtise pea ja huvilise loomuga inimene teeb oma koolid kas täiesti loomulikult läbi, ilma sellele tähelepanu pööramatagi, või siis mingil põhjusel ei tee, samuti erilist tähelepanu pööramata.
Aga kui sa oled vere, higi ja pisaratega mäest üles rühkinud, siis tahaks muidugi ka hindamist saada. Ja veelgi rohkem tahavad seda hindamist saada need, kes terve ülikooli aja on ainult teiste turjal liugu lasknud – kogu sõpradering on rakkes olnud nende kodutööde, kursusetööde ja muude töödega. Kui sõbrad enam ei jaksa ega taha, siis laenatakse raha ja ostetakse see töö.
Selliseid on kõrgharitute hulgas määratult palju. Jahmatavalt palju, isegi, ma ütleksin.
Nii et olge oma kõrghariduse koha pealt pigem vaiksed kui lärmakad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 04.12 16:22; 04.12 16:27; 04.12 17:56; 04.12 19:22; 04.12 19:34; 06.12 10:25; 06.12 10:27; 12.12 20:21; 12.12 20:27; 12.12 20:35; 12.12 20:40; 14.12 07:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igal aastal teatud ajal läheb lahti. Kõik kohad on kuulutusi täis: kes kirjutaks mu lõputööle ingliskeelse resümee? Appi! Ma maksan!
Johhaidii, kui sul on kõrgharidus, siis kirjuta ise oma resümee, või kuidas?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 04.12 16:22; 04.12 16:27; 04.12 17:56; 04.12 19:22; 04.12 19:34; 06.12 10:25; 06.12 10:27; 12.12 20:21; 12.12 20:27; 12.12 20:35; 12.12 20:40; 14.12 07:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, ülikoolid on lollidele ning “tegijad” löövad elus kasvõi põhiharidusega läbi…tundub, et tegelikult king pigistab ikka rohkem neil, kel kool pooleli jäänud. Eks kõrgharidusel ja kõrgharidusel on ikka vahe sees. Vaevalt et keegi sooviks lõpetamata kooliga arsti või kirurgi juurde minna vms

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1700 EUR kuus viieliikmelise pere peale on minu jaoks piisav, et suuta ka sääste koguda

mida hekki ma praegu lugesin

Ma pean lausa vabandama, tahtsin sulle plussi panna aga kogemata miinustasin. Sama reaktsioon – ulme! Ma kiikan praegu töövahetuse poole ja 1700 euri kuus on nii vähe, mis vähe, ja mul pole isegi lapsi mitte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sama reaktsioon – ulme! Ma kiikan praegu töövahetuse poole ja 1700 euri kuus on nii vähe, mis vähe, ja mul pole isegi lapsi mitte.

No ega mina ei öelnudki, et teistele see piisav on. Minu perele on piisavalt, meil laene kaelas ei ole, kõik on kindlustatud, oma maja, oma mets, vesi oma kaevust, ainult elektrit ja osa toitu ja rõivaid on vaja juurde osta. Reisime ka, väga kaugele igal aastal ei reisi aga lähiriikidesse oma autoga küll igal aastal.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.12 15:04; 06.12 17:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igal aastal teatud ajal läheb lahti. Kõik kohad on kuulutusi täis: kes kirjutaks mu lõputööle ingliskeelse resümee? Appi! Ma maksan!
Johhaidii, kui sul on kõrgharidus, siis kirjuta ise oma resümee, või kuidas?

See kõrgharidus ei pruugi ju olla inglise keele alal… Muidugi, resümee enda võiks ise kirjutada, aga selles, kui see võõrkeelde tõlkida palutakse, ei näe ma midagi imelikku. Kirjutasin oma ingliskeelse resümee küll ise, aga sellegipoolest palusin inglannast sõbrannal see üle vaadata. Lihtsalt meeldib, kui asi on korrektses keeles.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.12 19:13; 04.12 21:28; 05.12 12:34; 06.12 18:12; 12.12 21:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, ülikoolid on lollidele ning “tegijad” löövad elus kasvõi põhiharidusega läbi…tundub, et tegelikult king pigistab ikka rohkem neil, kel kool pooleli jäänud. Eks kõrgharidusel ja kõrgharidusel on ikka vahe sees. Vaevalt et keegi sooviks lõpetamata kooliga arsti või kirurgi juurde minna vms

Ikka võiks ju keskharidusega kirurgi juurde minna, sest siit teemast saab ju lugeda, et kõikidel neil ilma hariduseta meestel on KULDSED KÄED! Ma tsiteerida ei viitsi, aga neid kuldseid käsi on siin ikka hulgim, ja millegipärast just nendel ilma hariduseta meestel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.12 15:36; 04.12 20:19; 05.12 22:14; 06.12 18:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pere rahakott peaks olema ühine, otsused ühiselt tehtud ja kodune tööjaotus mõlemale sobima. Peres 2 koolilast. Kahjuks päriselu on julm: mees teenib keskmist palka, millest vaid kolmandiku panustab pere eelarvesse ja kodustest töödest midagi ei suvatse teha, sest need kõik ju “naiste tööd” (igapäevased söögitegemised, koristamine, pesu pesemine-triikimine, laste õpetamine, kooliga suhtlemine ja lastevanemate koosolekutel-arenguvestlustel osalemine, sünnipäevade, tähtpäevade jms korraldamine, aga ka remondid, torulekked, ummistused jne jne) ning temaga tehtud kokkulepped ei pea, pidevalt on tühjad lubadused…. Huvitav küll, kuidas edasi sellises kaoses …

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, ülikoolid on lollidele ning “tegijad” löövad elus kasvõi põhiharidusega läbi…tundub, et tegelikult king pigistab ikka rohkem neil, kel kool pooleli jäänud. Eks kõrgharidusel ja kõrgharidusel on ikka vahe sees. Vaevalt et keegi sooviks lõpetamata kooliga arsti või kirurgi juurde minna vms

Ikka võiks ju keskharidusega kirurgi juurde minna, sest siit teemast saab ju lugeda, et kõikidel neil ilma hariduseta meestel on KULDSED KÄED! Ma tsiteerida ei viitsi, aga neid kuldseid käsi on siin ikka hulgim, ja millegipärast just nendel ilma hariduseta meestel.

Mul on sõber, päriselt kuldsed käed & keskharidus, kui Grünbergi, Nõgisto või Tüüri synt yles ytleb, helistavad talle, samuti ei esine tema läheduses kriixuvaid uxi, tilkuvaid kraane ega yhtki tõrkuvat elektroonilist seadeldist. Ta võinux täiesti olla mu mees, aga paraku pudel osutus perest vägevamax.

Edit: Iu, mix ta mu nime ei mäleta, nyah nyah ometigi alati olen?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.12 11:29; 06.12 19:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mees teenib vähemalt 600 eur neto, siis suudame kahe peale oma kolm last üles kasvatada (500 eur lastetoetust ju ka). Kui minu mees hakkas arutlema, et peaks mingi lisateenistuse veel leidma, vetostasin selle idee. Minul ei ole lõputult raha vaja. 1700 EUR kuus viieliikmelise pere peale on minu jaoks piisav, et suuta ka sääste koguda ja ma ei näe rohkemaks vajadust, pigem ma väärtustan aega ja liikumisvabadust, mida mõni väiksema palgaga töö lubab.

PÄRISELT!? Lapsed on sinuga samal arvamusel??? elamine on kui suur?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.12 00:34; 06.12 22:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nõukaaegne tehnikumiharidus on sisuliselt parem kui tänapäevane kõrgharidus, ja ongi sellega ka võrdsustatud.

Mul ongi tehnikumiharidus, aga kuskohast leiaks ma üles selle võrdusmärgi tänapäevase kõrgharidusega?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et Eestis on tasuta ainult 1 kõrgharidus

Ei ole. Lihtsalt sisseastumisest peab möödas olema kaks nominaalaega. Seejärel võid sisse astuda samal tasemel ja kandideerida tasuta kohale.

Tegelikult küll. Mõtlesin pigem sisseastuja seisukohast, et tal ei ole mõttekam lõpetada eriala, mis talle ei meeldi, et siis oodata, millal uuesti sisse astuda. See on ju palju ajakulukam. 18aastane ei tea enamasti üldse, mida õppida tahab ja usaldab liiga palju sõpru ja vanemaid. Otsuse peab tegema ju siiski ise.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.12 07:07; 06.12 00:43; 07.12 00:53; 16.12 01:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas tõesti on 1700 e kuus pere peale nii vähe, et seda peab lausa mõnitama? Meie elame ka sellest summast. Tõsi, pere on neljaliikmeline. Toidule kulub u 500 e kuus. Eluasemelaenu tagasimakse 250 ja kommunaalid 200. Mehel on tööauto vaba kütusega, erisoodustused makstud. Jääb 750 igasugu muudeks asjadeks. Minu meelest me elame lahedalt ära. Ei tunne, et oleksin vaene. Ei oska eriti enamat tahtagi, kui olemas on. Riided ostame poodidest ja kui vahel olen lastele mõne trööpamise jope või teksapüksid, dressid ostnud kaltsukast, siis mitte vajadusest, vaid on olnud aega seal tuulata ja on sobiv ese näppu jäänud. Teatris käime ja vahel isegi restoranis. Säästud on olemas ja kui pesumasin või tolmuimeja otsad annab, siis saame kohe uue osta. Ei pea liisima. Kodumasinad on ju tänapäeval ka nii odavad juba, et 300 eest saab täiesti korraliku külmutuskapi. Meil on nad ka hästi vastu pidanud kõik, pesumasin käib 12. aastat. Telekad vaatame ka lõpuni ära. Ei osta uut sellepärast, et oleks viimane mudel.

Saigi selgeks, kuidas 1700 eurost lahedalt viiele jätkub – esialgselt kirjutajal on laenuta maja ja oma mets, sellel, keda tsiteerin, on mehe sissetulek tegelikult kõrgem, osa kuludest maksab tööandja. Nii võib jätkuda küll ja ei peagi ühest kanast viis päeva perele süüa tegema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.12 16:23; 07.12 09:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga muidugi peaks tahtma abielus olla haritud mehega, veel võib tahta abielus olla targa mehega, või hea mehega vms. Haritu sünonüüm ei ole tark, ja vastupidi ka mitte. Sa rõhusid hirmsasti selle paberi peale, ma sellepärast. Et tarkus pole ikka päris tarkus, kui paberit taskus pole, olgu või kassikooli oma? (Võtsid 40-aastaselt ikka ülikooli veel ette. Milleks? ma küsiksin. Mingi eriala hakkas süvitsi huvitama?)

Ma arvan, et pigem sinnakanti, et kui vaimsed võimed võtavad ja ülikooli juba on astutud, siis selle poolelijätmine on pisut nagu näitaja, et pole püsivust, enesedistsipliini – selliseid asju. See on ju teatud mõttes ohumärk, et nii võid saada endale meheks tegelase, kes suure hurraaga lammutab näiteks vana vetsupoti välja ja siis ei viitsi aastaid uut asemele panna, terve pere käib õues põõsa taga.

Tegelikult võiks ju ka nii öelda, et kui inimene teab, et ei taha sel erialal tööle hakata, siis on eriala iga hinna eest lõpetamine või katkestamisega venitamine just iseseisvuse ja otsustusvõime puudumine. Inimene kardab, et mida teised küll arvavad, peavad luuseriks või usub tõsimeeli, et igasugune paber on tähtis. Enesedistsipliin ei ole lolli ja kasutu asja hambad verel ärategemine, vaid just kiire ümberplaneerimine, kui tekib vajadus. Ütleks, et palju rohkem enesedistsipliini on inimesel, kes teab, et ta ei taha hakata nt elektroonikuna tööle või pea ikka füüsikat teadlase tasemel ei jaga ja õpetajaametit pidada ei taha, siis vahetab eriala või katkestab õpingud ja õpib midagi muud hiljem, kui sellisel, kes paberi pärast eriala lõpetab ja näiteks müüjaks või koristajaks tööle läheb, sest ala on talle vastumeelne.

Ülikooli iga hinna eest lõpetamine on natuke nõukaaegne mentaliteet. Kui ise ülikooli läksin, siis just vanad mehed rääkisid, et ainult luuserid võtavad akadeemilist puhkust või katkestavad õpingud. Nad ei tulnud selle pealegi, et tänapäeval on võimalusi rohkem. Vanasti oli tõesti nii, et ülikooli oli võimalus astuda ainult väga vähestel, erialasid oli vähe ja meeste jaoks oli ülikooli sissesaamine asi, millest kümne küünega kinni hoida, et sõjaväkke minema ei peaks. Praegu võib igaüks riigieksamid uuesti teha, kandideerida alal, kus eksamitulemused polegi nii olulised, õppida välismaal, valida väga suure arvu erialade vahel, enne töötada, välismaal vabatahtlik olla, ringi reisida. Ülikooli võib minna ka töö kõrvalt, et pea sugugi olema “vaene üliõpilane”, mis paljude puhul segab keskendumisvõimet – samas toas koos elamine, õppimine, magamine, odav toit, pidev rahapuudus, selle pärast muretsemine jne. Võib õppida ka kaugõppevormis või kutsekoolides. Et Eestis on tasuta ainult 1 kõrgharidus ja paljudes Euroopa riikides ei saagi õppida, kui sul on juba Eesti kõrgharidus, siis on ju palju parem oodata ja valida asjalikult, mitte lõpetamisega kiirustada. Kusjuures, aasta Eesti ülikoolis õppimist annab ikkagi ettekujutluse ülikoolist ja nii mõnegi välisülikooli puhul on see hoopis eelduseks, et sul oleks aasta läbitud.

vanas eas siiski pea enam ei võta. pehmetest aladest muidugi saab läbi, aga matemaatika, füüsika, keemia… väga raske. vanemas eas ülikooli minemine on mingi keskeakriisi tunnus. suurem osa ei hakka õpitud erialal nagunii tegutsema. eesti tasuta hariduse fenomen, ei midagi muud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 07.12 16:10; 07.12 17:23; 07.12 17:56; 07.12 18:06; 07.12 18:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, ülikoolid on lollidele ning “tegijad” löövad elus kasvõi põhiharidusega läbi…tundub, et tegelikult king pigistab ikka rohkem neil, kel kool pooleli jäänud. Eks kõrgharidusel ja kõrgharidusel on ikka vahe sees. Vaevalt et keegi sooviks lõpetamata kooliga arsti või kirurgi juurde minna vms

Miks neil peaks king pigistama, kui tänapäeval on kooli võimalik iga kell uuesti astuda või pooleli jäänud õpinguid jätkata. Kui nad ilma haridust tõendava dokumendita hakkama ei saaks, siis nad hangiksid selle. Kus see pigistav king on?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 04.12 18:41; 04.12 18:47; 04.12 18:48; 04.12 18:58; 07.12 17:01; 07.12 17:07; 07.12 17:08; 07.12 17:16; 07.12 17:42; 07.12 18:23; 08.12 11:43; 19.12 12:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, ülikoolid on lollidele ning “tegijad” löövad elus kasvõi põhiharidusega läbi…tundub, et tegelikult king pigistab ikka rohkem neil, kel kool pooleli jäänud. Eks kõrgharidusel ja kõrgharidusel on ikka vahe sees. Vaevalt et keegi sooviks lõpetamata kooliga arsti või kirurgi juurde minna vms

Ikka võiks ju keskharidusega kirurgi juurde minna, sest siit teemast saab ju lugeda, et kõikidel neil ilma hariduseta meestel on KULDSED KÄED! Ma tsiteerida ei viitsi, aga neid kuldseid käsi on siin ikka hulgim, ja millegipärast just nendel ilma hariduseta meestel.

Järjekordne tobu, kes ei ole võimeline vahet tegema, et on ameteid, kus lähebki vaja ainult käsi ja pead minimaalselt ja on ameteid, kus läheb vaja käsi ning pead. Kirurgi amet kuulub muuseas sinna viimaste hulka. Kui nüüd võrrelda kumbasid ameteid on maailmas rohkem, siis kindlasti neid esimesi, kus pead nii väga palju vaja ei lähe. Näha on, et mõnel on haridust tõendav dokument, aga IQ on sellele vaatamata kesine. Ja just need on need kõige hullemad, kelle puhul dokument justkui tõestaks, et inimesel on pea, mida tal de facto ei ole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 04.12 18:41; 04.12 18:47; 04.12 18:48; 04.12 18:58; 07.12 17:01; 07.12 17:07; 07.12 17:08; 07.12 17:16; 07.12 17:42; 07.12 18:23; 08.12 11:43; 19.12 12:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas hariduse eesmärk polegi siis enesele tagada võimalikult hea sissetulek?

Loomulikult mitte.
(Lihtsalt õudne, kuhu me oleme jõudnud.)

No aga pane siia kirja, mis on hariduse tegelik eesmärk.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 04.12 18:41; 04.12 18:47; 04.12 18:48; 04.12 18:58; 07.12 17:01; 07.12 17:07; 07.12 17:08; 07.12 17:16; 07.12 17:42; 07.12 18:23; 08.12 11:43; 19.12 12:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind on eluaeg kasvatatud nii, et igaüks peab elus ikka ise hakkama saama. Mul on hea haridus, töökoht, palk, ei vaja meest majanduslikus mõttes.
Mu jaoks mehe palganumber üsna ükskõik.
Intelligentsi-, haridus- ja haritustase on mu jaoks aga olulised, neis latti alla ei laseks. Samuti peab mees niipalju ikkagi teenima, et ise on iseseisev ja tuleb endaga toime.
Nii et näiteks õpetaja või õppejõuna töötav mees oleks igati OK, olgu ta sissetulek mis iganes.
Eelmine elukaaslane teeniski 3x vähem palka kui mina, töötas TÜ-s.
Lahku läksime muudel põhjustel.

Miks intelligentsus ja haridustase olulised on, kui need ei pea tagama korralikku sissetulekut? Kas hariduse eesmärk polegi siis enesele tagada võimalikult hea sissetulek?

Ei ????

Kui see nii oleks, siis poleks ei filolooge ega õpetajaid. Oleksid ainult piiratud kogustes lendurite, hambaarstide, aju-, vähi- ja südamekirurgide, juura, müügitöö ja finantsjuhtimise teaduskonnad ja kogu moos. Kõik need muud teaduskonnad alates meditsiiniõendusest, geograafiast ja matemaatikast kuni loomakasvatuse ja maalikunstini võiks siis rahumeeli kinni panna, kui inimesed valiksid eriala ainult palganumbri järgi.

Püha müristus. Kas nii kitsa silmaringiga inimesel on tõesti kõrgharidus? See, et meie süsteemis hoiavad poliitikud teadlikult õpetajate palga madala, ei tähenda ühestki otsast, et õpetajad ja filoloogid pole globaalses mõttes hästi tasustatavad ametikohad. Teisest küljest oleks kooli sellisel juhul õpetajate tung, kui inimestele oleks tähtis ainult haridus ja sissetulek mitte. Meie riigis on vastupidi aastaid juba õpetajatest pidev puudus, eriti noortest õpetajatest. Mõtlete te ikka peaga või millega?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 04.12 18:41; 04.12 18:47; 04.12 18:48; 04.12 18:58; 07.12 17:01; 07.12 17:07; 07.12 17:08; 07.12 17:16; 07.12 17:42; 07.12 18:23; 08.12 11:43; 19.12 12:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Püha müristus. Kas nii kitsa silmaringiga inimesel on tõesti kõrgharidus? See, et meie süsteemis hoiavad poliitikud teadlikult õpetajate palga madala, ei tähenda ühestki otsast, et õpetajad ja filoloogid pole globaalses mõttes hästi tasustatavad ametikohad. Teisest küljest oleks kooli sellisel juhul õpetajate tung, kui inimestele oleks tähtis ainult haridus ja sissetulek mitte. Meie riigis on vastupidi aastaid juba õpetajatest pidev puudus, eriti noortest õpetajatest. Mõtlete te ikka peaga või millega?

räägi millises maailma riigis on õpetajatel väga hea palk? maailmas on 194 riiki.
õpetaja amet ongi olemuselt lihtne amet. ainuke vajalik oskus on panna lapsed kuulama ja tegema seda mida õpetaja käsib teha ja loomulikult suur stressitaluvus. õpetajaks samuti õpitakse. õpid ameti selgeks ja oled õpetaja. õpetad aastast aastasse sama õppekava. rutiin ja lihtne töö.

mis eri palka soovite? tõstame selleks makse?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 07.12 16:10; 07.12 17:23; 07.12 17:56; 07.12 18:06; 07.12 18:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Püha müristus. Kas nii kitsa silmaringiga inimesel on tõesti kõrgharidus? See, et meie süsteemis hoiavad poliitikud teadlikult õpetajate palga madala, ei tähenda ühestki otsast, et õpetajad ja filoloogid pole globaalses mõttes hästi tasustatavad ametikohad. Teisest küljest oleks kooli sellisel juhul õpetajate tung, kui inimestele oleks tähtis ainult haridus ja sissetulek mitte. Meie riigis on vastupidi aastaid juba õpetajatest pidev puudus, eriti noortest õpetajatest. Mõtlete te ikka peaga või millega?

räägi millises maailma riigis on õpetajatel väga hea palk? maailmas on 194 riiki.
õpetaja amet ongi olemuselt lihtne amet. ainuke vajalik oskus on panna lapsed kuulama ja tegema seda mida õpetaja käsib teha ja loomulikult suur stressitaluvus. õpetajaks samuti õpitakse. õpid ameti selgeks ja oled õpetaja. õpetad aastast aastasse sama õppekava. rutiin ja lihtne töö.

mis eri palka soovite? tõstame selleks makse?

Vabandust, aga sa räägid enesele vastu. Kui see amet nõuab ülisuurt stressitaluvust, siis kuidas see amet lihtne on?
Kui õpetaja amet oleks lihtne ja rutiinne, siis minu loogika ütleb, et riigi poolt õpetajatele kehtestatud kõrghariduse nõue on kaugelt ülehinnatud. Milleks lihtsa ameti saamisel aastaid koolipingis nühkida. Lihtsas ametis saab ju tegelikult vabalt olla ka ilma kõrghariduseta. Nõuka ajal oli meil muuseas üksjagu ilma kõrghariduseta õpetajaid, olin isegi üks neist, kes õpetas ühes koolis inglise keelt, ilma et mul oleks olnud kõrgharidust, lihtsalt keel oli suus. Ehk siis sinu loogika kohaselt pole õpetajaks õppimiseks küll haridust vaja, nagu siin mõni püüab väita.
Siin nt link õpetajate aastapalkadest Londonis : https://getintoteaching.education.gov.uk/funding-and-salary/teacher-salaries

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 04.12 18:41; 04.12 18:47; 04.12 18:48; 04.12 18:58; 07.12 17:01; 07.12 17:07; 07.12 17:08; 07.12 17:16; 07.12 17:42; 07.12 18:23; 08.12 11:43; 19.12 12:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandust, aga sa räägid enesele vastu. Kui see amet nõuab ülisuurt stressitaluvust, siis kuidas see amet lihtne on?
Kui õpetaja amet oleks lihtne ja rutiinne, siis minu loogika ütleb, et riigi poolt õpetajatele kehtestatud kõrghariduse nõue on kaugelt ülehinnatud. Milleks lihtsa ameti saamisel aastaid koolipingis nühkida. Lihtsas ametis saab ju tegelikult vabalt olla ka ilma kõrghariduseta. Nõuka ajal oli meil muuseas üksjagu ilma kõrghariduseta õpetajaid, olin isegi üks neist, kes õpetas ühes koolis inglise keelt ilma et mul oleks olnud kõrgharidust, lihtsalt keel oli suus. Ehk siis sinu loogika kohaselt pole õpetajaks õppimiseks küll haridust vaja, nagu siin mõni püüab väita.
Siin nt link õpetajate aastapalkadest Londonis : https://getintoteaching.education.gov.uk/funding-and-salary/teacher-salaries

kus ametis pole suurt stressitaluvust? kõigis on, aga ometi ei maksta neis isegi seda palka mida saab täna õpetaja. aga see ongi fenomenaalne kuidas meie riigis on suudetud kõik ajada kõrghariduse põhiseks, aga ometi majanduslikult teeb kõik vähikäiku. kui tõid enda näite nõukaajast, siis kas lapsed kannatasid kuna sul puudus kõrgharidus? kas kõrghariduse puudumine segas sind lapsi õpetamast?

loogika kohaselt pole mõtet toota väga palju kõrgharidusega inimesi kelle jaoks hilisem palgasoov jääb täitmatuks. kui sa nüüd natukenegi kasutad oma kõrgharidust, siis saad ju aru, et õpetaja palk tuleb maksudest ja maksud võetakse sinu enda taskust. ühesõnaga kui sa soovid õpetajana väga head palka, tuleb sul asutada erakool, leida sinna jõukad õpilased ja nende pealt teenida.

ma ei oska UK õpetajate palka hinnata UK üldise palgatasemega. ma ei usu siiski, et õpetaja palk seal midagi erilist oleks, eks jääb umbes samasse klassi nagu meil. eestile pole mõtet UK palkasid üle tuua, selleks on vaja majandust mida meil pole. pange oma kõrgharidus tööle, hakake midagi tootma, reaalselt.
kui te seda ei oska siis pole teile kõrghariduse omandamisest mitte mingisugust kasu olnud, teie loomulik intelligents on samal tasemel kui 9 klassiharidusega mehel. nii lihtne see ongi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 07.12 16:10; 07.12 17:23; 07.12 17:56; 07.12 18:06; 07.12 18:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

miinustage sajaga, aga eesti riik on liiga palju kasutuid kõrgharidusega naisi endale kaela koolitanud. see on tekitanud absurdse palgasoovi, tohutu rahulolematuse ja riigil ei ole võimekust seda täita. kõik tahaks saada head palka, aga töökohti selleks pole. nagu näha siis ei soovi kõrgharitud naised tegeleda ettevõtlusega, luua midagi ise, riskida, vaid soovitakse pehmeid, lihtsaid töökohti nagu õpetaja, poemüüja jpt ametid. aga kahjuks, kui te oleksite ise ettevõtja, näiteks teil on väike poeke, siis ega ju müüjale ei suuda maksta tuhande eurost palka pihku. sellest ei taha jälle keegi arusaada, sest ma ju õppisin ülikoolis, mul on kraad. kahjuks eesti riik toodab hakkliha masinaga neid kõrgharituid juurde ja rahulolematus süveneb.

muidugi meest on ka raske leida, sest mehed ei pea kõrgharidust vajalikuks, saadakse ilma hakkama. seee tekitab teistpidi absurdse olukorra kus ülekoolitanud naisterahvas, kes teenib miinimumpalka, on uhkusest lolliks keeranud, kuigi olemuselt on ta täpselt samasse klassi kui on keskharidusega mees.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 07.12 16:10; 07.12 17:23; 07.12 17:56; 07.12 18:06; 07.12 18:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandust, aga sa räägid enesele vastu. Kui see amet nõuab ülisuurt stressitaluvust, siis kuidas see amet lihtne on?
Kui õpetaja amet oleks lihtne ja rutiinne, siis minu loogika ütleb, et riigi poolt õpetajatele kehtestatud kõrghariduse nõue on kaugelt ülehinnatud. Milleks lihtsa ameti saamisel aastaid koolipingis nühkida. Lihtsas ametis saab ju tegelikult vabalt olla ka ilma kõrghariduseta. Nõuka ajal oli meil muuseas üksjagu ilma kõrghariduseta õpetajaid, olin isegi üks neist, kes õpetas ühes koolis inglise keelt ilma et mul oleks olnud kõrgharidust, lihtsalt keel oli suus. Ehk siis sinu loogika kohaselt pole õpetajaks õppimiseks küll haridust vaja, nagu siin mõni püüab väita.
Siin nt link õpetajate aastapalkadest Londonis : https://getintoteaching.education.gov.uk/funding-and-salary/teacher-salaries

kus ametis pole suurt stressitaluvust? kõigis on, aga ometi ei maksta neis isegi seda palka mida saab täna õpetaja. aga see ongi fenomenaalne kuidas meie riigis on suudetud kõik ajada kõrghariduse põhiseks, aga ometi majanduslikult teeb kõik vähikäiku. kui tõid enda näite nõukaajast, siis kas lapsed kannatasid kuna sul puudus kõrgharidus? kas kõrghariduse puudumine segas sind lapsi õpetamast?

loogika kohaselt pole mõtet toota väga palju kõrgharidusega inimesi kelle jaoks hilisem palgasoov jääb täitmatuks. kui sa nüüd natukenegi kasutad oma kõrgharidust, siis saad ju aru, et õpetaja palk tuleb maksudest ja maksud võetakse sinu enda taskust. ühesõnaga kui sa soovid õpetajana väga head palka, tuleb sul asutada erakool, leida sinna jõukad õpilased ja nende pealt teenida.

ma ei oska UK õpetajate palka hinnata UK üldise palgatasemega. ma ei usu siiski, et õpetaja palk seal midagi erilist oleks, eks jääb umbes samasse klassi nagu meil. eestile pole mõtet UK palkasid üle tuua, selleks on vaja majandust mida meil pole. pange oma kõrgharidus tööle, hakake midagi tootma, reaalselt.
kui te seda ei oska siis pole teile kõrghariduse omandamisest mitte mingisugust kasu olnud, teie loomulik intelligents on samal tasemel kui 9 klassiharidusega mehel. nii lihtne see ongi.

Intelligentne inimene näeb siiski laiemat pilti kui sinu poolt pakutu stiilis hakake midagi tootma. Tootmine eeldab, et toodetel on tarbijad. Kui sa ei suuda näha seda, et terve arenenud maailm vaevleb juba ammu tarbimishulluses, mille nimel ollakse nõus praktiliselt kogu looduse hävitamisega, siis pole sul endal intelligentsust ollagi. Tarbimise ehk tootmise nimel hävitatakse massiliselt metsi, muuhulgas ka Eestis, riskitakse kliima kiire soojenemisega, mille tõttu arktilistel aladel jää sulab ja suurt osa maismaast ähvardab üleujutamine, mürgitatakse põllumajandussaadusi, nii et faunat ähvardab kadu… Ja selline inimene räägib intelligentsusest. Loe teadlaste prognoose maakera peatselt ees ootavast katastroofist ja siis räägime intelligentsi teemal edasi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 04.12 18:41; 04.12 18:47; 04.12 18:48; 04.12 18:58; 07.12 17:01; 07.12 17:07; 07.12 17:08; 07.12 17:16; 07.12 17:42; 07.12 18:23; 08.12 11:43; 19.12 12:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Intelligentne inimene näeb siiski laiemat pilti kui sinu poolt pakutu stiilis hakake midagi tootma. Tootmine eeldab, et toodetel on tarbijad. Kui sa ei suuda näha seda, et terve arenenud maailm vaevleb juba ammu tarbimishulluses, mille nimel ollakse nõus praktiliselt kogu looduse hävitamisega, siis pole sul endal intelligentsust ollagi. Tarbimise ehk tootmise nimel hävitatakse massiliselt metsi, muuhulgas ka Eestis, riskitakse kliima kiire soojenemisega, mille tõttu arktilistel aladel jää sulab ja suurt osa maismaast ähvardab üleujutamine, mürgitatakse põllumajandussaadusi, nii et faunat ähvardab kadu… Ja selline inimene räägib intelligentsusest. Loe teadlaste prognoose maakera peatselt ees ootavast katastroofist ja siis räägime intelligentsi teemal edasi.

aga mille eest siis palka soovid? küsimus on selles, kuidas saada palju palka. palk tuleb alati kellegi arvelt, keegi annab oma raha sulle ehk teenimine on kunst kuidas teistelt nende raha endale saada. nii palju peaksid ikka biiti jagama?

kui sa midagi ei tooda, siis pole nagu võimalik seda raha endale nö vahetada. aga maksudena ei saa lõputult raha võtta, raha saab otsa.

kui tuleb katastroof, siis osad inimesed surevad ära. need kes jäävad ellu, nemad elavad edasi, aga kuidagi peavad ka nemad palka teenima. eks nad siis mõtlevad midagi välja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 07.12 16:10; 07.12 17:23; 07.12 17:56; 07.12 18:06; 07.12 18:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uut suhet sellise mehega ei tahaks alustada küll..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kus ametis pole suurt stressitaluvust?

Enamustes pole ju.. või kui on, siis on see kunstlikult tekitatud, nimetagem seda organiseerimata tegevuseks või korralageduseks. Mis näitab, et aste (või mitu astet) sinust ülevamal pool, ei saada oma töökohustustega hakkama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.12 20:10; 05.12 03:56; 08.12 03:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Intelligentne inimene näeb siiski laiemat pilti kui sinu poolt pakutu stiilis hakake midagi tootma. Tootmine eeldab, et toodetel on tarbijad. Kui sa ei suuda näha seda, et terve arenenud maailm vaevleb juba ammu tarbimishulluses, mille nimel ollakse nõus praktiliselt kogu looduse hävitamisega, siis pole sul endal intelligentsust ollagi. Tarbimise ehk tootmise nimel hävitatakse massiliselt metsi, muuhulgas ka Eestis, riskitakse kliima kiire soojenemisega, mille tõttu arktilistel aladel jää sulab ja suurt osa maismaast ähvardab üleujutamine, mürgitatakse põllumajandussaadusi, nii et faunat ähvardab kadu… Ja selline inimene räägib intelligentsusest. Loe teadlaste prognoose maakera peatselt ees ootavast katastroofist ja siis räägime intelligentsi teemal edasi.

aga mille eest siis palka soovid? küsimus on selles, kuidas saada palju palka. palk tuleb alati kellegi arvelt, keegi annab oma raha sulle ehk teenimine on kunst kuidas teistelt nende raha endale saada. nii palju peaksid ikka biiti jagama?

kui sa midagi ei tooda, siis pole nagu võimalik seda raha endale nö vahetada. aga maksudena ei saa lõputult raha võtta, raha saab otsa.

kui tuleb katastroof, siis osad inimesed surevad ära. need kes jäävad ellu, nemad elavad edasi, aga kuidagi peavad ka nemad palka teenima. eks nad siis mõtlevad midagi välja.

Selles see asi ongi, et praegu prognoositava Maa ökosüsteemi katastroofi korral ei jää inimestest keegi ellu ehk kogu inimkond sureb välja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 04.12 18:41; 04.12 18:47; 04.12 18:48; 04.12 18:58; 07.12 17:01; 07.12 17:07; 07.12 17:08; 07.12 17:16; 07.12 17:42; 07.12 18:23; 08.12 11:43; 19.12 12:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, ülikoolid on lollidele ning “tegijad” löövad elus kasvõi põhiharidusega läbi…tundub, et tegelikult king pigistab ikka rohkem neil, kel kool pooleli jäänud. Eks kõrgharidusel ja kõrgharidusel on ikka vahe sees. Vaevalt et keegi sooviks lõpetamata kooliga arsti või kirurgi juurde minna vms

Ikka võiks ju keskharidusega kirurgi juurde minna, sest siit teemast saab ju lugeda, et kõikidel neil ilma hariduseta meestel on KULDSED KÄED! Ma tsiteerida ei viitsi, aga neid kuldseid käsi on siin ikka hulgim, ja millegipärast just nendel ilma hariduseta meestel.

Siinsed kõrgharitud, (kelle hulka mina ka kuulun) ei tee vahet, mis on eriala ja mis on kõrgharidus. Pole olemas ühtki ainult keskharidusega spetsialisti, olgu ta arst või juuksur. Need mõlemad on erialad. Samamoodi sa ei lase juukseid lõigata või autot remontida kõrgharitud arstil, paljalt sellepärast, et ta on kõrgharitud.

Meie haridussüsteemis nimetatakse seda taset, milleni arste koolitatakse, kõrghariduseks. Arsti elukutse on äärmiselt keeruline ja väga vastutusrikas, sellepärast peab kaua ja palju õppima ning praktiseerima. Sellepärast see “kõrg”. On hea, kui arstil on seejuures ka vähemalt gümnaasiumitasemel silmaring, aga kui ei ole, siis see ei takista tal arstiks saamast ega arst olemast. Tegelikult on arsti kutse keeruline käsitöölise kutse, mille omandamiseks peab olema teatud IQ tase, kuid see on igal spetsialiseeritud alal nii, et päris väheste vaimsete võimetega isik seda omandada ei saa.

Autoremontijaid, juuksureid, elektrikke, ehitajaid ja teisi spetsialiste ei koolitata tasemel, mida nimetatakse kõrghariduseks. Aga see sõltub, eks ole, on olemas ka kõrgharitud ehitajaid, keda kutsutakse arhitektideks või insenerideks.

Kõrgharidus on üldjuhul eeldus selleks, et inimene midagi oma teadmiste põhjal looks. Kes seda ei tee, selle väljaõpet ei saa nimetada kõrghariduseks, isegi kui see formaalselt seda on. Ei ole vähe arste, kes ei hiilga sugugi silmaringi ega üldise tarkusega. TA on vaid omandanud oma käsitööoskuse.

Nii et on õigem öelda, et me ei lähe arsti juurde, kes pole arstikutset omandanud. Kõrgharidus iseenesest on täiesti teine asi.

Ja kõik, kellel on see kõrgharidus, saavad minust praegu kenasti aru 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 04.12 16:22; 04.12 16:27; 04.12 17:56; 04.12 19:22; 04.12 19:34; 06.12 10:25; 06.12 10:27; 12.12 20:21; 12.12 20:27; 12.12 20:35; 12.12 20:40; 14.12 07:45;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 104 )


Esileht Pereelu ja suhted Kas väheteeniv mees on välistatud?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.