Esileht Pereelu ja suhted Kas vaikida igavesti või

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 119 )

Teema: Kas vaikida igavesti või

Postitas:
Kägu

Kas see litsakas sõbranna üldse õiget isa teab?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See ei ole mingi “saladus”, see on selle mehe suhtes kuritegu ja raha välja petmine. Kuriteo varjamine on mis asi?

+5
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palun ära tee seda, tahad lihtsalt olla ka see üks “mina tean…., soovin vaid head” isikutest. Usu mind, see laps on tajunud kogu elu, et midagi on valesti.

Mina olen see laps, kellele sinusugune “heasoovija” saladuse usaldas.

Kahju, et siis seda igaühel oma advokaat mentaliteeti polnud, oleks rikkaks saanud.

+5
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palun ära tee seda, tahad lihtsalt olla ka see üks “mina tean…., soovin vaid head” isikutest. Usu mind, see laps on tajunud kogu elu, et midagi on valesti.

Seega sa ei oleks soovinud saada kinnitust, et sa tundsid terve elu hoopis õigesti? Tahtnuks terve elu vales elada?

Minu jaoks on need tüübid ikka müstikus omaette, kes näiteks ei soovi teada, et mees neid petab või et nende isa pole bioloogiline. Need tüübid ei taha mingit vastutust oma ellu, sest kui tead, pead ju oma tunnetega tegelema. Pea liiva alla ja nii nunnu on.

+6
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks on vaja sellist taaka sõbrannale peale panna? Keerasid käki kokku, hoia oma suu kinni ning kannata ja ela selle teadmisega, mida sa korda oled saatnud. Mina ka ei tahaks niisuguse alatu inimese sõprust, eriti kuna olen suure õiglustundega. Täiesti süüdimatu inimene, küsib veel elatisraha võõra mehe lapse eest. Kahju kõigist osapooltest, kes sellisesse olukorda kisti kellegi egoistlikel eesmärkidel.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas see litsakas sõbranna üldse õiget isa teab?

Päris jõhker lapsel teada saada, et see ei ole isa ja ega ei teagi kes on.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui palju sel lapsel peale lahutust isa oli? Aga huvitav käik selle naise poolt siiski, et mitte isegi lahutuse ajal mitte öelda. Raha pärast? Või oli mees lapsele ikka nii hea isa?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui palju sel lapsel peale lahutust isa oli? Aga huvitav käik selle naise poolt siiski, et mitte isegi lahutuse ajal mitte öelda. Raha pärast? Või oli mees lapsele ikka nii hea isa?

No siis ei saa ju enam ohvritallekest mängida. Õnnetukest, kelle paha mees kurjal kombel lapsekesega kahekesi jättis.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Räägiks. Ainuüksi terviseprobleemide pärast oleks vaja teada oma bioloogilisi vanemaid.

Ainus mölakas on muidugi ema.

Missuguste terviseprobleemide? Kas siin Perekoolis leidub ühteainumastki kägu, kes saaks öelda, et tema bioloogiliste vanemate terviseandmed aitasid temal endal oma tervise osas kuidagi midagi olulist teada saada või paremaks muuta?

Ameerika seriaalid kubisevad sellistest ülidramaatilistest juhtumitest, kus lapse elu on ohus ja ainus, mis teda päästa suudaks, on bioloogilise vanema rakk või elund, kuid üllatuslikult selgub, et laps on lapsendatud või pole biol. isa oma, ja nüüd tuleb vaese lapsukese elu päästmiseks kiirkorras üles otsida see nn “papa”. Päriselus on sihukesed ekstreemsituatsioonid üliharuldased.

Enamik olemasolevaid geneetilisi haigusi ei avaldu mitte kunagi. Ehkki sa võid pärilikult olla selle haiguse kandja. Ja isegi see, kui geneetik sulle teatab, et oled selle või tolle haiguse kandja ja sinu lapsed võivad ka saada selle haiguse, ei muuda see vähemalt praegu veel tegelikkuses midagi. Sest see tõenäosus pole praktiliselt kunagi 100%, vaid ikka kõvasti vähem, näiteks 10%. Ehk siis, suurema tõenäosusega sünnivad su lapsed ikkagi tervetena. Enamik vanemaid ei teagi, et nad kannavad geenides mingit sündroomi, ega saagi teada. Alles haige lapse sündides hakatakse uurima – ja siis pole enam nagunii midagi teha.

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muidugi rääkida. Või saada anonüümne kiri.

+2
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Või saada anonüümne kiri.

Ja alla kirjuta “Hiasoovia”. Sest oma nime ja näo alt teiste inimeste elu pekki keerata sa ju ei julgeks, täpselt selliste inimeste moodi (muidugi, algupärane “keeraja” oli see litsakas sõbranna ise, kes oma tegu tunnistada ei julge).

20a oled saanud vait olla ja nüüd enam ei suuda?

+14
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas siin Perekoolis leidub ühteainumastki kägu, kes saaks öelda, et tema bioloogiliste vanemate terviseandmed aitasid temal endal oma tervise osas kuidagi midagi olulist teada saada või paremaks muuta?

Teoreetiliselt…. Minu lapsel on pärilik tervisehäire. Ainult et tema on ametlikult ka oma bioloogilise isa laps ja teiseks pole mul teadmisest, et isal on sama häire, mis pojal, eriti kasu olnud, sest see ei ole väljaravitav. Kasulikku nõu, selle kohta, mida jälgida ja mille suhtes valvas olla, sain ma hoopis geneetikult. “Selle häirega võivad kaasneda need ja need probleemid, minge kindlasti selle ja tolle arsti juurde, kui laps saab X aastat vanaks.”

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

…kas peaks mehele ennem surma selle loo ära rääkima. Mehele on ta ainuke laps, tänaseks 19+

Sind hakkas korraga piinama, et laps on mehe vara pärija? Küll see kadedus on ikka kole asi.

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ehk see sõbranna rääkis ennast ägedamaks kui tegelikult ongi. Jääd oma kaebamisega lolliks.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui see sõbranna on nii litsakas, et magas mitme mehega korraga (pidas armukest, ega ta siis oma mehega seksimata olnud), siis ei tea ta ise ka, kes selle lapse isa tegelikult on. Sina pea oma sutukene ilusti koomal, pole sinu asi surkida.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Räägiks. Ainuüksi terviseprobleemide pärast oleks vaja teada oma bioloogilisi vanemaid.

Ainus mölakas on muidugi ema.

SINU terviseprobleemide pärast pole küll vaja sõbranna saladust edasi rääkida. Kui pead silmas lapse probleeme, siis vastutab rääkimise eest lapse ema, mitte ema sõbranna.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõtlen nüüd kuna usaldamine ei maksa midagi ja valetamine on endiselt kultuurne tegevus, kas peaks mehele ennem surma selle loo ära rääkima. Mehele on ta ainuke laps, tänaseks 19+

Miks sina seda välja rääkima peaks?  Või lõid omal ajal sõbrannalt selle maamehe üle ja nüüd loodad pärandust ainult endale saada?

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ainuke põhjus, miks ma sellise asja kellamist õigeks võiks pidada, on näiteks, kui see ema sureb ja sina oled ainuke, kes seda saladust teab. Vot siis avaldaks, igal muul juhul on see asjaosalise, selle ema enda otsustada ja iga sõbranje ei peaks seletama. On vähemalt 50:50 võimalus, et see seda last üldse ei huvitagi.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lapse ema on elus või kes teist ära suremas on?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav, et nii paljud valetamist toetavad. Kui ausus annab sulle hingerahu, siis nii on.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav, et nii paljud valetamist toetavad. Kui ausus annab sulle hingerahu, siis nii on.

Kuskohas, oo Kõrgema Moraaliga Olend, näed sa siin teemas valetamist, kui teemaalgataja ei lähe edasi rääkima midagi, mida talle saladuskatte all on usaldatud? Valetab ja vassib see litsakas sõbranna, jah, igal juhul. Tema selle supi keetis, söögu ka ise. Kui teemaalgatajalt oleks see maamees tulnud ja nõudnud “ütle nüüd, kas mu naine on sulle rääkinud, kes lapse isa on!?” ja teemaalgataja salgab ja näkku valetab mehele, et ei tema tea midagi- siis oleks jah, valetanud. Muul juhul?

Teemaalgataja võib siis sõbrannat survestada, et mehel on õigus teada, aga mingit valgustajat mängida teise pere ülimalt intiimsetes siseasjades… maitsetu ninatoppimine.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina lapsena ei tahaks teada. Minult võetakse isa ja asemele ei saa midagi, mis mul sellest võõrast mehest (kui ema sedagi õigesti teab, ehk on tegelikult veel mõni järgmine isane).

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vastik lugeda lausa, kuidas sellist võõra lapse pähe määrimist saladuses soovitatakse hoida.

Tuleb rääkida ja siis las see sõbranna helbib ise oma suppi. Lapsel ja “isal” on õigus teada.

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei räägiks, sest see pole minu asi.

Aga üldiselt on tänapäeval üsna suur võimalus, et see tuleb välja. Paljud teevad lihtsalt huvi pärast geeniteste (23andme.com, ancestry.com näiteks pakuvad) ja sealt on bioloogilised sugulased ilusasti näha – isegi kui vanemad ei tee testi, siis õed-vennad, nõbud vms võivad ikka teha ja kui selgub, et näit. isapoolse nõbuga sugulust pole või on suur sugulus kellegi võhivõõraga. Ja lisaks areneb personaalmeditsiin päris kiiresti, ma ei imestaks, kui u 10 aasta pärast on igaühel täpselt teada tema pärilikud riskid, so. ka sedakaudu võib see selguda.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei räägiks, sest see pole minu asi.

Aga üldiselt on tänapäeval üsna suur võimalus, et see tuleb välja. Paljud teevad lihtsalt huvi pärast geeniteste (23andme.com, ancestry.com näiteks pakuvad) ja sealt on bioloogilised sugulased ilusasti näha – isegi kui vanemad ei tee testi, siis õed-vennad, nõbud vms võivad ikka teha ja kui selgub, et näit. isapoolse nõbuga sugulust pole või on suur sugulus kellegi võhivõõraga. Ja lisaks areneb personaalmeditsiin päris kiiresti, ma ei imestaks, kui u 10 aasta pärast on igaühel täpselt teada tema pärilikud riskid, so. ka sedakaudu võib see selguda.

Ei tee ju paljud midagi. Kust selline info?

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei räägiks, sest see pole minu asi.

Aga üldiselt on tänapäeval üsna suur võimalus, et see tuleb välja. Paljud teevad lihtsalt huvi pärast geeniteste (23andme.com, ancestry.com näiteks pakuvad) ja sealt on bioloogilised sugulased ilusasti näha – isegi kui vanemad ei tee testi, siis õed-vennad, nõbud vms võivad ikka teha ja kui selgub, et näit. isapoolse nõbuga sugulust pole või on suur sugulus kellegi võhivõõraga. Ja lisaks areneb personaalmeditsiin päris kiiresti, ma ei imestaks, kui u 10 aasta pärast on igaühel täpselt teada tema pärilikud riskid, so. ka sedakaudu võib see selguda.

Ei tee ju paljud midagi. Kust selline info?

Mul tuttavatest on paljud teinud, sellepärast arvasin nii, võin muidugi eksida. Ja minu enda sugulaste hulgas 23andme andmebaasis on nii umbes 15-20% eestlasi (nimede põhjal, paljud elukohta ei märgi), st juba ainuüksi minuga suguluses olevaid inimesi (3.-5. nõbusid), on eestlaste hulgas sadu, kes on testi teinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ehh, arvestades, et ka mina tean päris lähedalt naist, kes ootab oma armukese last (aga laps läheb muidugi nn oma mehe lapsena “kirja”), oleks viimane aeg teha sünnitusmajas DNA testid pm kohustuslikuks. Praegu vaadatakse isa, kes seda teha tahab nagu mingit meremõrtsukat – mismõttes sa ei usalda oma naist – aga tegelikult on kahjuks päris suur hulk naisi lihtsalt väga vastikud valetajad.

Mees võib nn võõrast last kasvatada nagu enda oma, ja väga tihti teebki seda, aga tal on õigus teada.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Päris nõme on ausaltöeldes sellises olukorras olla. Loodan, et keegi mulle kunagi sellist saladust ei plaani usaldada ja samas hea teemaalgatus mõnele vb mõtlemiseks, et kui oled sellise “vale” kokku keeranud, siis ei peaks seda kellegi teise südamele panema. Muidugi ei ole sinu asi rääkida, aga samas selle lapse olukorda pannes mina tahaksin teada. Miks? Ei oskagi põhjendada miks, aga minu jaoks oleks see oluline teadmine.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen ise ka sellist pihtimust kuulanud, et laps pole selle mehe oma, kes on sünnitunnistusele märgitud. Tegelik isa pidi olema hoopis “petetud isa” vend. Ei osanudki suurt miskit kosta. Mina ei hakanud surkima ja teadustama, kuna tegemist oli inimesega, kellega puutusin kokku vaid ühel oma eluetapil ning seda “petetud isa” ja ka last pole ma kordagi näinud.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

oleks viimane aeg teha sünnitusmajas DNA testid pm kohustuslikuks.

Väga poolt, ainult, et raha pole. Testid ju kallid. Sellepärast ongi inimeste enda kaela pandud, et kui kahtled, maksad ise.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 119 )


Esileht Pereelu ja suhted Kas vaikida igavesti või