Esileht Beebi ja mitmikud Kas vaksineerida oma last pneumokokki ja rotaviiruse vastu?

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Kas vaksineerida oma last pneumokokki ja rotaviiruse vastu?

Postitas:

Küsimus siis pealkirjas. Olen täitsa segaduses. Mõni ütleb, et tuleks ja teine et mitte. Mis teie teinud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olin täpselt samuti segaduses, aga siiski otsustasin lasta mitte teha ja seda puhtalt sellel eesmärgil,et uurisin oma sõbrannadelt, kellel väiksed imikud, et mida nemad on teinud. Mitte keegi neist ei ole lasknud teha ja keegi ei osanud mulle selle kasulikkust ka ära seletada. Uurisin ka netist ja on ka neid, kellel sellest kasu on olnud või vastupidiselt tüsistused tekkinud, nii et, arvan, et see puhtalt Sinu otsustada. Muidugi kallis on ka see süst, kuigi meie sel hetkel ei ostustanud raha põhjal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tahtsin lasta teha lapsele rotaviiruse vaktsiini, kuna sõbranna laps põdes seda väga hullusti, kuid jäin selle tegemisega hiljaks (teha tuleb hiljemalt 16. nädala lõpus). Mõni aeg hiljem lastearstiga teemat arutades ütles ta, et rotaviirusel on juba nii palju eri tüvesid, et ühe vastu vaktsineerides ikka täit kaitset ei saa. Nii et nüüd enam väga ei kripelda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me just täna tegime rotsviiruse vaktsiini. Väga hea oli see, et ta on selline magus asi, mitte süst. Tegin, kuna nii paljudel on seda haigust järjest diagnoositud ja ma ei taha oma lapsele seda kannatuste jada mitte kunagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsele on pneumokokivaktsiin tehtud. Põdesin ise lapsena kroonilist keskkõrvapõletikku ja seetõttu ei tekkinud küsimustki, kas lapsele teha või mitte. Perearst oli 2 käega poolt.

Rotaviirust on mu laps 2x põdenud, selle vastu last ei vaktsineerinud. Järgmine laps saab kindlasti ka selle vaktsiini. Soomes on nii rota kui pneumokokk riiklikes vaktsineerimiskavades sees ja Eestisse on ka tulemas. Millal, täpselt pole teada. Aga fakt ise räägib juba enda eest- järelikult on vajalik.

http://www.kliinik.ee/teemalehed/vaktsineerimine/aid-24894/Pneumokoki-nakkus

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meiegi mõtlesime teha, aga arst ei soovitanud, ütles, et pole mõtet lapse organismi koormata liigse valguga, seega jätsime ära

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina lasin ka oma lapsel teha. Ja see oli väga õige otsus. Lapsel oli 1 vaktsiin tehtud, kui mina ja mees põdesime oksendamise ja kõhulahtisuse mingit viirust, teist vaktsiini tegema minnes rääkisin ka vaktsiini arstile seda ja tema oli väga üllatunud, et laps seda ei saanud. Nii et sellest 1 vaktsiinist oli ikka kasu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanemal lapsel on tehtud pneumokokk. Arvan, et on nii mõnegi haiguse ära hoidnud. On olnud nohud-köhad vaid. Nooremal sai tehtud rota, aga praegu liikveloleva okseviiruse põdes ikkagi läbi. Samas ei kahetse, et tegin. Ilmselt teen ka pneumokoki.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pneumokokki ei tee, ei näe vajadust vaktsineerida bakteri vastu, mis allub hästi antibiootikumiravile.

Rotaviiruse vastu vaktsineerime küll kindlasti. Sellele on Eestis 2 vaktsiini, üks neist vaid ühele tüvele (rotarix), teine katab mitu tüve ja on natuke efektiivsem (rotateq). Mõlemad on suukaudsed, aga dooside arv ja seega ka hind on erinev.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Beebi ja mitmikud Kas vaksineerida oma last pneumokokki ja rotaviiruse vastu?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.