Esileht Koroonaviirus COVID-19 Kas vaktsiinide vastased on kursis ajalooga?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 127 )

Teema: Kas vaktsiinide vastased on kursis ajalooga?

Postitas:

Huvi pärast tahaks teada, kas vaktsiinide vastased teavad, millistest jubedatest haigustest on maailm peaaegu lahti saanud tänu vaktsiinidele? Kas näiteks keeldusite lastehalvatuse vaktsiinide, kui haigus taas möllama hakkaks? Ikka nii, et igas peres on keskmiselt 1 haige laps.

+51
-22
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Sa ei saa ikka üldse aru. Asi ei ole vaktsiinis, vaid vajaduses. Iga nohu vastu ma vaktsineerima ei hakka. Las vaktsineerivad need, kes soovivad.

+25
-50
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Sa ei saa ikka üldse aru. Asi ei ole vaktsiinis, vaid vajaduses. Iga nohu vastu ma vaktsineerima ei hakka. Las vaktsineerivad need, kes soovivad.

Jajah, “iga nohu”… ok, nüüdseks tõesti uued vormid nii tapvad pole, kuid nt Itaalias, mis 2020 kevadel ühena esimestest kõvasti pihta sai, suri tollal 130000 inimest. 0.22% elanikkonnast- kui Eesti oleks sama raskelt pihta saanud (õnneks ei saanud, kuna varakult rakendati karmid piirnagud, sh tänu Itaalias toimunule), siis oleks surmade arv vastavalt olnud 3000. Isegi, kui ma nüüd suhtun oluliselt tolerantsemalt ülejäänud ühiskonna peal liugu laskvatesse vaktsiinivastastesse, siis termin “iga nohu” on küll räige BS, mille ütlejalt mingit sisukat teksti pole loota.

+49
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa ei saa ikka üldse aru. Asi ei ole vaktsiinis, vaid vajaduses. Iga nohu vastu ma vaktsineerima ei hakka. Las vaktsineerivad need, kes soovivad.

Jajah, “iga nohu”… ok, nüüdseks tõesti uued vormid nii tapvad pole, kuid nt Itaalias, mis 2020 kevadel ühena esimestest kõvasti pihta sai, suri tollal 130000 inimest. 0.22% elanikkonnast- kui Eesti oleks sama raskelt pihta saanud (õnneks ei saanud, kuna varakult rakendati karmid piirnagud, sh tänu Itaalias toimunule), siis oleks surmade arv vastavalt olnud 3000. Isegi, kui ma nüüd suhtun oluliselt tolerantsemalt ülejäänud ühiskonna peal liugu laskvatesse vaktsiinivastastesse, siis termin “iga nohu” on küll räige BS, mille ütlejalt mingit sisukat teksti pole loota.

Ok, kui ma riskirühma kuuluksin, siis vaktsineeriksin. Kuni olen terve, tugev, noor inimene, ei karda ma tõesti nohu.
Kui leiutatakse eluaegne vaktsiin, on ka mõeldav.

+16
-38
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvi pärast tahaks teada, kas vaktsiinide vastased teavad, millistest jubedatest haigustest on maailm peaaegu lahti saanud tänu vaktsiinidele? Kas näiteks keeldusite lastehalvatuse vaktsiinide, kui haigus taas möllama hakkaks? Ikka nii, et igas peres on keskmiselt 1 haige laps.

Ei muidugi mitte, sest tüüpiline antivaxxer on loll nagu laudauks, reeglina täiskohaga tibuemme, kelle “lapseisa” on Soomes ehitaja või siis EKRE valija. Reeglina enamusel käidud 6 klassi külakooli ja sellepärast ka ajaloos puudulikud teadmised.

+34
-15
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Täna suri juba 9 inimest koroonasse, kõik vaktsineerimata. Äkki mõni oleks veel tahtnud veidi elada. Aga alluvad sugulaste ajupesule, kes ütlevad, et pole vaja. Tean päris palju selliseid vanainimesi. Ükskord küsisin ühe sellise vaktsineerimata vanuri sugulasest, et kas lahti tahad saada temast või milles asi? Ei, ikka hoolimisest tema teeb antipropagandat.

+38
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täna suri juba 9 inimest koroonasse

Kas oled kindel, äkki koroonaga

+7
-24
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas oled kindel, äkki koroonaga

Pole erilist vahet. Tihtipeale paneb just koroona põhihaigusele viimase põntsu, ilma selleta tuleks inimene oma haigusega toime. Oleks vaktsineeritud, oleks ehk edasi elanud. Aga mõnel tundub jah oma eakatest lähedastest suhteliselt villand olevat. Ei lasta neid vaktsineerima ja tullakse haigena külla. Mis teha, eks rumalad peavadki vist välja surema.

+35
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Huvi pärast tahaks teada, kas vaktsiinide vastased teavad, millistest jubedatest haigustest on maailm peaaegu lahti saanud tänu vaktsiinidele? Kas näiteks keeldusite lastehalvatuse vaktsiinide, kui haigus taas möllama hakkaks? Ikka nii, et igas peres on keskmiselt 1 haige laps.

Kas teised vaktsiinid ka aitavad ainult mõne kuu, kui sedagi?

Ok, gripivaktsiin on jah ka selline lühiajaline ja lisaks küll grippi ehk ei haigestu, aga mõned väidavad, et vaktsineerituna korjab külge muid nn külmahaigusi rohkem kui vaktsineerimata elatud aastatel .

+5
-32
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ma ei soovi ennast vaktsineerida covidi vastu, ei tähenda see automaatselt, et ma olen vaktsiinide vastane. Ei ole vaja mingit vastasuse jura päevast päeva ajada. Konkreetse vaktsiini puhul ma ei näe täna vajadust lasta ennast sellega süstida. Olenevalt asjaoludest ma vabalt võin selle vajaduse ka ümber hinnata ja otsustada vaktsiini kasuks. Kas teised ennast vaktsineerivad või mitte, sellest on mul täiesti ükskõik. Mingit vastasust minus ei ole.

+20
-22
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvi pärast tahaks teada, kas vaktsiinide vastased teavad, millistest jubedatest haigustest on maailm peaaegu lahti saanud tänu vaktsiinidele? Kas näiteks keeldusite lastehalvatuse vaktsiinide, kui haigus taas möllama hakkaks? Ikka nii, et igas peres on keskmiselt 1 haige laps.

Jah, muidugi teavad. Aga teavad ka seda, et seekordne vaktsiin on tehtud kiirkorras ja mingit teadmist selle toimest tegelikult ei ole. Olen vaktsineeritus, sest amet nõuab, aga kindlasti ei otsustanud ma seda kerge südamega ja kõhklusi on palju.

+13
-30
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvi pärast tahaks teada, kas vaktsiinide vastased teavad, millistest jubedatest haigustest on maailm peaaegu lahti saanud tänu vaktsiinidele? Kas näiteks keeldusite lastehalvatuse vaktsiinide, kui haigus taas möllama hakkaks? Ikka nii, et igas peres on keskmiselt 1 haige laps.

Kas teised vaktsiinid ka aitavad ainult mõne kuu, kui sedagi?

Ok, gripivaktsiin on jah ka selline lühiajaline ja lisaks küll grippi ehk ei haigestu, aga mõned väidavad, et vaktsineerituna korjab külge muid nn külmahaigusi rohkem kui vaktsineerimata elatud aastatel .

Enamus vaktsiine on vist regulaarsed, kas pole? Mina olen viimased 7-8 aastat end igal aastal gripi vastu vaktsineerinud (v.a. eelmine aasta) ja aeg-ajalt ka puukentsefaliidi vastu. Kui kuhugi reisile lähen, siis sõltuvalt sihtkohast lisandub veel midagi, teetanuse vastu enam-vähem iga reisi eel. Jutt sellest, et gripi vastu vaktsineerituna korjab külge muid külmetusnähtusi, vähemalt minu korral kindlasti ei vasta tõele, vaid just vastupidi- peale seda, kui hakkasin end vaktsineerima gripi vastu, kadus ära ka pea igaaastane haigusleht “nohu ja köha” tõttu.

+27
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvi pärast tahaks teada, kas see räuskav TA teab, mitu aastat kulus lastehalvatuse jne vaktsiinide väljatöötaiseks?

ilmselgelt ta ei tea, ega muidu ei mängiks siin mingit katsevaktsiinide lolli aktivisti.

ok, mina ei saa tulevikus lapsi, TA ka ei saa, aga sellest on eil mõlemal poogen.

Aga kui 10-15a pärast meie lapsed ka ei saa, kas siis on ka?

 

+14
-35
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

ok, mina ei saa tulevikus lapsi, TA ka ei saa, aga sellest on eil mõlemal poogen. Aga kui 10-15a pärast meie lapsed ka ei saa, kas siis on ka?

Seega sinu arust ühtegi vaktsiini ei tohiks enne kasutusele võtta, kui 2-3 generatsiooni on möödunud ja lapsi saanud, siis võib olla kindel? Mingid kliinilised uuringud sind ei veena, ainult elu ise ja tõsine longituud-uuring? Oskad nimetada mõnda vaktsiini, mida enne laiemat kasutamist on nii pikalt uuritud?

+27
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nende argument on nt see, et vaktsiinide ja haiguste kadumise aeg on juhuslikult sama, st paranes hügieen jne. Et need haigused oleksid nii ehk naa taandunud/kadunud,

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvi pärast tahaks teada, kas vaktsiinide vastased teavad, millistest jubedatest haigustest on maailm peaaegu lahti saanud tänu vaktsiinidele? Kas näiteks keeldusite lastehalvatuse vaktsiinide, kui haigus taas möllama hakkaks? Ikka nii, et igas peres on keskmiselt 1 haige laps.

Ei muidugi mitte, sest tüüpiline antivaxxer on loll nagu laudauks, reeglina täiskohaga tibuemme, kelle “lapseisa” on Soomes ehitaja või siis EKRE valija. Reeglina enamusel käidud 6 klassi külakooli ja sellepärast ka ajaloos puudulikud teadmised.

Ilmselgelt paduirooniline kommentaar, aga usuhullud laovad õhinal plusse 😀

+4
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselgelt paduirooniline kommentaar, aga usuhullud laovad õhinal plusse

Miks arvad, et irooniline? Äkki sinu soovmõtlemine? Sel juhul on tegu halvasti sõnastatud irooniaga. Mul ei ole probleeme üldjuhul iroonia ära tundmisega, aga selles postituses pole küll ühtegi vihjet irooniale. Tõsi, lugedes mõtlesin ka ise, kas see peaks äkki nali olema … aga mulle ei jää muljet, et naljaga tegu oleks.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nende argument on nt see, et vaktsiinide ja haiguste kadumise aeg on juhuslikult sama, st paranes hügieen jne. Et need haigused oleksid nii ehk naa taandunud/kadunud,

Milliste “nende” nimel sa sõna nii lahkelt võtad? Mina näiteks lihtsalt ei liigita covidit raskusastmelt ja ohtlikkuselt leetrite, lastehalvatuse ega isegi mumpsiga samasse kategooriasse. Ja vaktsiine lasen endale/lastele teha valikuliselt, mitte ei torma ummisjalu iga uue vaktsiini turule jõudmise uudise peale perearstikeskusesse teadust usaldama ja õlga alla panema.

+7
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselgelt paduirooniline kommentaar, aga usuhullud laovad õhinal plusse

Miks arvad, et irooniline? Äkki sinu soovmõtlemine? Sel juhul on tegu halvasti sõnastatud irooniaga. Mul ei ole probleeme üldjuhul iroonia ära tundmisega, aga selles postituses pole küll ühtegi vihjet irooniale. Tõsi, lugedes mõtlesin ka ise, kas see peaks äkki nali olema … aga mulle ei jää muljet, et naljaga tegu oleks.

Ütle siis surmtõsiselt, kui suure protsendil Eesti elanikest sinu arvates võiks haridus 6 klassi külakooliga piirduda.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ütle siis surmtõsiselt, kui suure protsendil Eesti elanikest sinu arvates võiks haridus 6 klassi külakooliga piirduda.

Ja sa lähed teise äärmusse? 6 klassi haridust on kahtlemata liialdus, aga see ei viita küll tingimata irooniale.

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ütle siis surmtõsiselt, kui suure protsendil Eesti elanikest sinu arvates võiks haridus 6 klassi külakooliga piirduda.

Ja sa lähed teise äärmusse? 6 klassi haridust on kahtlemata liialdus, aga see ei viita küll tingimata irooniale.

Ok, võib-olla jah ülehindasin siinset seltskonda, kui tundus, et sellist lahmivalt üldistavat teksti ei saa ju ometi tõsimeeli kirjutada, et isegi usuhullude kohta on see madal tase – aga võib-olla tõesti arvavadki õndsakesed oma enesehinnangu tõstmiseks, et just selline see demoniseeritud “vastasleer” ongi 😀 Nojah, sel juhul vabandused.

+2
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvi pärast tahaks teada, kas see räuskav TA teab, mitu aastat kulus lastehalvatuse jne vaktsiinide väljatöötaiseks?

Ega Covidi vaktsiini samuti 1 aastaga välja ei töötatud. Aluseks võeti SARS-i vaktsiinid, milledega on töötatud juba… 5 aastat? Ja lastehalvatuse vaktsiini väljatöötamise ajal oli vastav võimekus loomulikult hoopis midagi muud kui praegu, suht sisutu on võrrelda poole sajandi tagust arendustegevust ja tööstust praegusega.

+27
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui 10-15a pärast meie lapsed ka ei saa, kas siis on ka?

Eriti idiootne on hüsteeritseda lastetuse teemal, omamata ühtegi fakti, mis annaks alust seda karta. (NB! Telegrami lood ja Youtube videod ei lähe arvesse!)

+26
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks me tea ju kõik, et haridus matsi ei riku. Ma ei tea, kuidas ja kust mõned “kõrgharitud”, eriti just noored naised oma baka kätte on saanud. Lugemus nullilähedane, loogikast aimu pole, teadmised ajaloost ja ühiskonnast puuduvad.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa ei saa ikka üldse aru. Asi ei ole vaktsiinis, vaid vajaduses. Iga nohu vastu ma vaktsineerima ei hakka. Las vaktsineerivad need, kes soovivad.

Jajah, “iga nohu”… ok, nüüdseks tõesti uued vormid nii tapvad pole, kuid nt Itaalias, mis 2020 kevadel ühena esimestest kõvasti pihta sai, suri tollal 130000 inimest. 0.22% elanikkonnast- kui Eesti oleks sama raskelt pihta saanud (õnneks ei saanud, kuna varakult rakendati karmid piirnagud, sh tänu Itaalias toimunule), siis oleks surmade arv vastavalt olnud 3000. Isegi, kui ma nüüd suhtun oluliselt tolerantsemalt ülejäänud ühiskonna peal liugu laskvatesse vaktsiinivastastesse, siis termin “iga nohu” on küll räige BS, mille ütlejalt mingit sisukat teksti pole loota.

Eestis ei ole ka suhteliselt nii palju vanureid kui Itaalias, nii et samasuguseid numbreid ei saavutakse me ka parima tahtmise juures.

+4
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täna suri juba 9 inimest koroonasse, kõik vaktsineerimata.

Päris uskumatu, kui lihtne ongi inimeste ajudega manipuleerida (sest need ajud eriti oma ülesannet ei täida) – kas te olete ka varasematel päevadel-nädalatel märganud, et oleks eraldi välja toodud koroonasurmade juures inimeste vaktsineerimisstaatus? Ei ole! Miks? Sest ilmselt oli nende hulgas ka vaktsineerituid. Võib-olla enamik, võib-olla kõik, ei tea, aga ilmselgelt ei kõlvanud see statistika pealkirjades pasundamiseks. Võib-olla oleks pidanud hõikama, suri viis inimest, kõik vaktsineeritud.
Lisaks sellele, kas märkate, kuidas jutt käib koroonaGA mitte aga koroonaSSE surnud patsientidest? Mitte kordagi ei ole avaldatud mõttekat statistikat, mis näitaks inimeste surmade TEGELIKKE põhjuseid ja vaktsineerimisstaatust. Ammugi mitte haiglassesattunute muud tervislikku seisundit.

+8
-23
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on isegi gripp jubedam olnd, kui see kurikuulus haigus. Möödus tavaliselt, üks päev oli palavik, kurk valus ja väike köha. See on ka kõik. Lõpetage see pideva hirmu all elamine ükskord ära ja saage aru, et selle haiguse olemasoluga tuleb lihtsalt leppida. Ei muuda ka mingid “imevaktsiinid” seda olematuks, vaktsineeritud levitavad seda samamoodi edasi. Üldse, see koroona on juba nii eilne päev. Oleks aeg eluga edasi minna.

+7
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas oled kindel, äkki koroonaga

Pole erilist vahet. Tihtipeale paneb just koroona põhihaigusele viimase põntsu, ilma selleta tuleks inimene oma haigusega toime. Oleks vaktsineeritud, oleks ehk edasi elanud. Aga mõnel tundub jah oma eakatest lähedastest suhteliselt villand olevat. Ei lasta neid vaktsineerima ja tullakse haigena külla. Mis teha, eks rumalad peavadki vist välja surema.

On ikka vahet, vahe on mäekõrgune. Täpselt sama nagu “suri vaktsineerimise tagajärjel mingi varasema tervisehäda ägenemise tõttu”. Sellisel juhul ju ei süüdistata vaktsiini vaid seda varasemat tervisehäda, mis “niikuinii oleks sind ühel päeval võtnud”. Miks siis koroona (või gripi) puhul vastupidi peaks käituma?

+3
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvi pärast tahaks teada, kas vaktsiinide vastased teavad, millistest jubedatest haigustest on maailm peaaegu lahti saanud tänu vaktsiinidele? Kas näiteks keeldusite lastehalvatuse vaktsiinide, kui haigus taas möllama hakkaks? Ikka nii, et igas peres on keskmiselt 1 haige laps.

Ei muidugi mitte, sest tüüpiline antivaxxer on loll nagu laudauks, reeglina täiskohaga tibuemme, kelle “lapseisa” on Soomes ehitaja või siis EKRE valija. Reeglina enamusel käidud 6 klassi külakooli ja sellepärast ka ajaloos puudulikud teadmised.

See-eest oskab ta ühtainsat lauset – “Ka vaktsineeritud…vabandust, vaxitud ikka, haigestuvad!”
Protsendid ja statistika pole muidugi oluline (liiga pikad tekstid), aga hüüda saab kõvasti.

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma mõtlesin, et teema on absoluutsetest vaktsiinivastastest, mitte nendest inimestest, kes pole koroonavaktsiini teinud.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 127 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Kas vaktsiinide vastased on kursis ajalooga?