Esileht Koroonaviirus COVID-19 Kas vaktsiinide vastased on kursis ajalooga?

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 127 )

Teema: Kas vaktsiinide vastased on kursis ajalooga?

Postitas:
Kägu

Poe letil piim lüpstakse päris elava lehma udarast, ja muuseas, hematogeenimaiustus, mida apteegist osta saad, on magustatud härjaveri.

MORE! MORE! MOREEEE~!

Kohutav!! Ennekuulmatu. Minu arust peaks Kiik tagasi astuma.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Btw ära paanitse, see osa ei jõua vaktsiinidoosi ega sinu sisse – neid kasutati katsetustes.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks sa nii lihtsale küsimusele vastata ei suuda ja solvama kukud? IQ ei luba?

See oligi vastus – lollile küsimusele loll vastus. Polnud minu küsimus sugugi solvavam kui see küsimus BMI kohta. Iseenesestmõistetav ju, et nende surnute keskmist BMId ei ole kuskil avaldatud, miks peaks. Nagu ei ole avaldatud nende keskmist vererõhku, kolesteroolitaset ega varvaste arvu.

Sa räägid USAst, ning see ei ole ei uudis ega saladus, et valdav osa sealseid covidiga haiglasse sattujaid on rasvunud.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Issand kui loll võib mõni olla. Jah kindlasti sisaldab see veel tulnukamune ja ahvipeenist ka. Te antivaxxerid peaksite kõik vaimuhaiglas olema.

Oota, sa TÕESTI ei suuda uskuda, et päriselt vaktsiinides kasutatakse inimloote rakke? Ei ole mitte kuidagi vastuvõetav? See on vaktsiinitootjate maailmas täiesti normalsieeritud asi. Ja täiesti ametlik dokument on see, kirjas kõik kus miks katsetati ja kasutati.

Või pistad pea mulla alla ja keeldud uskumast? 😀

Ei pea uskuma midagi – et abordijäänuseid vaktsiinitööstuses kasutatakse, on F A K T.

Ja mis siis? Muidu visataks need ju lihtsalt prügimäele?

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei olegi sellest midagi. See lugu on lihtsalt illustreerimaks seda, et on asju, mida vaktsiinidest avalikult ei räägita, kuigi samal ajal pead indiviidina ise sellele nõusolekut andes piisavalt informeeritud olema sellest, mis see on, mida sa endale sisse lased süstida.

Võid argumenteerida, et see, kuidas vaktsiine testitakse, ei puutu ju asjasse, sest sinu sisse neid ebapühasi rakke ei süstita, aga usklikele võib see jällegi vastumeelne olla, et sellist meetodi on kasutatud (sarnaselt, nagu inimesed loobuvad lihast ja loomsetest toodetes, kui näevad, kuidas see kõik sinna lõpuks letile saab).

Paljude jaoks oleks see väike fakt tõesti nö too-much-information. Aga samas laseb see sul kaalutleda, kas sellisel metoodikal loodud ravim õigustab ennast ära – ütleks et jah, kui see päästab sinu elu, su lähedaste elud jne.

Teemaks on, nagu aru saan, vaktsiinide ajalugu, niisiis… Siin seda natuke on 🙂

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pole uurinud, mis praeguste abortidega tehakse, et kas nad lähevad prügimäele või kasutatakse millekski muuks.

Need rakud, mida vaktsiinide tootmises või vaktsiinide katsetamiseks kasutatakse, pärinevad väga ammustest eksemplaridest (1960 ja 1985). Mingil moel on tootjad võimelised neid siis paljundama või kloonima.

https://www.science.org/news/2020/06/abortion-opponents-protest-covid-19-vaccines-use-fetal-cells

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sa räägid USAst, ning see ei ole ei uudis ega saladus, et valdav osa sealseid covidiga haiglasse sattujaid on rasvunud.

Nii, ja siis? Küsimus on igal juhul mõttetu – ja kui küsija teab või arvab teadvat, et kõik need 700 000 on rasvunud, siis on see küsimus veel eriti mõttetu.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Väga hästi kursis vaktsiinide ajalooga ja muuhulgas sellega, kui massiliselt on eksitud mitmete vaktsiinide kasutuselevõtu ajal enne, kui on saavutatud suhteliselt hea ohutus.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Väga hästi kursis vaktsiinide ajalooga ja muuhulgas sellega, kui massiliselt on eksitud mitmete vaktsiinide kasutuselevõtu ajal enne, kui on saavutatud suhteliselt hea ohutus.

ja nakkushaiguste ajaloo jätad sujuvalt kõrvale?

+1
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nii, ja siis? Küsimus on igal juhul mõttetu – ja kui küsija teab või arvab teadvat, et kõik need 700 000 on rasvunud, siis on see küsimus veel eriti mõttetu.

“Ja siis” on see, et ma vastasin lihtsalt sinu dramaatilisele hüüatusele, kuidas USAs on nii paljud covidisse surnud, et mõtle sinna juurde seda ka, mis konditsioonis need inimesed eelnevalt olid.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

“Ja siis” on see, et ma vastasin lihtsalt sinu dramaatilisele hüüatusele, kuidas USAs on nii paljud covidisse surnud, et mõtle sinna juurde seda ka, mis konditsioonis need inimesed eelnevalt olid.

Ei, see ei olnud minu “dramaatiline hüüatus”, siin käib teisi ka peale sinu ja minu.

Ja mis konditsioon see siis on, kus nad olid? Arvad, et kõik sajakilosed sureks nagunii nädala jooksul ära? Ilma koroonata elanuks nad tegusat elu veel aastakümneid, mõni oleks allagi veel jõudnud võtta. Sa ära kujuta ette, et kõrge KMI-ga inimesed kohe kõik sandid valmis on, kes nagunii surma lävel vaaguvad.

+2
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei, see ei olnud minu “dramaatiline hüüatus”, siin käib teisi ka peale sinu ja minu.

Ja mis konditsioon see siis on, kus nad olid? Arvad, et kõik sajakilosed sureks nagunii nädala jooksul ära? Ilma koroonata elanuks nad tegusat elu veel aastakümneid, mõni oleks allagi veel jõudnud võtta. Sa ära kujuta ette, et kõrge KMI-ga inimesed kohe kõik sandid valmis on, kes nagunii surma lävel vaaguvad.

Ma üks kõrvaline Kägu, kes veel sekkub: muidugi ei peaks sajakilosed kohe surema, aga kas ei võiks rõhuda sellele, et just nemad koos muude riskirühmadega peaksid end vaktsineerida laskma, selle asemel, et kotitakse jätkuvalt valimatult kogu ühiskonda?

+5
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma üks kõrvaline Kägu, kes veel sekkub: muidugi ei peaks sajakilosed kohe surema, aga kas ei võiks rõhuda sellele, et just nemad koos muude riskirühmadega peaksid end vaktsineerida laskma, selle asemel, et kotitakse jätkuvalt valimatult kogu ühiskonda?

Seda ju tehaksegi. Mina vähemalt tean juba 2020 lõpust peale, et rasvumine on üks covidi riskiteguritest. Ühiskonda aga “kotitakse” hoopis muul põhjusel – selleks, et kunagi saaks need riskigrupid ka vaktsineerimise lõpetada ning et haigus taanduks. Sinu arust on probleem lahendatud, kui kõik 60+ vanuses ning riskigruppides inimesed oma ülejäänud elu iga poole aasta tagant vaktsiinisüste saaks? Selle koha peal sa ei räägi vaktsiinide ohtudest, peaasi, et ise ei peaks vaktsineerima? Aga kuidas siis on, kui äkki sinulgi areneb mõni riskitegur, aga sa ei saa sellest piisavalt vara teada? Oled valmis haiglas hingamisaparaadi all lebama, äkki juhitaval hingamiselgi olema, ning usud ikka, et vaktsineerimine oleks kurjast olnud?

+4
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Seda ju tehaksegi. Mina vähemalt tean juba 2020 lõpust peale, et rasvumine on üks covidi riskiteguritest. Ühiskonda aga “kotitakse” hoopis muul põhjusel – selleks, et kunagi saaks need riskigrupid ka vaktsineerimise lõpetada ning et haigus taanduks. Sinu arust on probleem lahendatud, kui kõik 60+ vanuses ning riskigruppides inimesed oma ülejäänud elu iga poole aasta tagant vaktsiinisüste saaks? Selle koha peal sa ei räägi vaktsiinide ohtudest, peaasi, et ise ei peaks vaktsineerima? Aga kuidas siis on, kui äkki sinulgi areneb mõni riskitegur, aga sa ei saa sellest piisavalt vara teada? Oled valmis haiglas hingamisaparaadi all lebama, äkki juhitaval hingamiselgi olema, ning usud ikka, et vaktsineerimine oleks kurjast olnud?

Jälle see hingamisaparaadiga ähvardamise kaart. Sa ikka käid tänaval, kiiver peas või oled valmis selleks, et kivi pähekukkumise tagajärjel purustatud koljuga maas lebada, uskudes ikka, et kiiver oleks kurjast olnud?

+3
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hahah… Teeme siis raamatu lahti, kriban tõlkeks üht-teist maha.

Leetrid. Esimesed viited leetritele pärinevad juba Pärsia kirjutistest. Enne vaktsineerimisi oli arvatavasti 400 000 kuni 4 miljonit leetrite juhtumit aastas – USAs. Sh 450 surma aastas. Lisaks sellele, kuni 11 000 krampide häireid vüi entsefaliiti, millest u 25% said jäädavad ajukahjustused. Aastaks 1976 juhtumite arv oli taandunud 30 000 juhtumi, 30 surma peale – 67% populatsioonist oli vaktsineeritud. Aastaks 1992 oli 2 237 juhtumit aastas ja 4 surma. Tänapäeval ei peeta seda enam “endeemiliseks” ega “epideemiliseks” – juhtumid, mis tulevad, on a la 3. maailma riikidest, kui sinna reisile lähed. Vaktsineerimist ei soovitada lõpetada, sest kardetakse selle tagasitulekut.

Mumps. Esimene kirjeldus sellest pärineb Hippokratese poolt viiendast b.c.e. sajandist. Kuna selle levik ei ole nii efektiivne ja enamus põdemisi on suht malbed, ei ole selle kohta ka mingeid õudsaid kirjeldusi ajaloost väga tuua. Aga see ei ole kindlasti ohutu haigus. Eriti ohtlik on see positele, sest see võib peale kurgu mõjutada ja nende munandeid.

Punetised (Rubella). Avastasti hilistel 1700-tel, aga ei muutunud märkimisväärseks enne 1940. aastat. 1841 aastast on teada, et Indias poiste koolis oli puhang (sellest saati sai ka oma punetiste nime). Vaktsiinide eelnevalt muutus see endeemiliseks ja epideemiliseks, enamasti 6-10 aastaste laste seas – respiratoorne haigus ikkagi. Suured epideemiapuhangud käisid üle iga 7 aasta. See haigus kusjuures on ohtlikum rasedatele naistele, kui ta on lastele, kuna rasedate naiste lootes võib see suuri kahjustusi tekitada (CRS).
5000 naist lasid aborti teha, 6250 nurisünnitust, 2100 imikut surid sünnitusel ning 20 000 sündisid raskete väärarengutega.
CRSi vähendati vaktsineerimisega väga tõhusalt alates 1960. aastatest. 1969 aastal raporteeriti USAs 57 686 punetiste juhtumit (rekord), aastaks 1992 see number aga oli kahanenud 160 juhtumit ja 1 surm. Huvitaval kombel aga aastal 1994 oli rohkem kui 200 juhtumit ja 75% juhtumitest oli üle 20-aastastel inimestel.
Punetiste vaktsiin on väga efektiivne, aga kahjuks selle efektiivsus kahaneb ajas, mis tähendaks nagu seda, et kui sa seda titena said, on selle efekt sul lapsesaamise ajaks kadunud.

Difteeria. Esimene märge selle kohta lällegi Hippokraatese poolt, aga mingeid tõsiseid puhanguid pole kirja pantud kuni 17. sajandini. Edela euroopas hakkasid toimuma puhangud ika 12 aasta tagant kuni kaheksateistkümnendasse sajandisse välja. 1771 on kusagil kirjas ka mingi juhtum USA’s New Yorkis.
1860-1897 aastal oli see üsna levinud Massachusettsis, suremus nii 50-200 100 000 kohta igal aastal. Intsidents vähenes 1900-1930. aastatel 90% võrra. Enne vaktsiinide tulekut oli suremus juba langenud 20-25 100 000 kohta. Arvatavasti tänu paranenud hügieenikommetele.
Kui ~1943 ajal Saksamaal ja Prantsusmaal Difteeria vaktsiin kohustuslikuks tehti, juhtumid tõusid dramaatiliselt. Samal ajal kui Norras oli 1943 aastal ainult 50 juhtumit, olid Saksamaal 150 000 ja Prantsusmaal 47 000.
Huvitav fakt: difteeria toksoid, mida kasutatakse vaktsiinis, ei ole kunagi kliinilisi teste läbinud (avastuse ajal selliseid standardeid lihtsalt ei olnud).

Läkaköha. Kunagi arvestati seda kui väga ohtlikku ja surmavat haigust. 1934 aastal oli USAs 250 000 juhtumit ja 7518 surma. Juhtumite number hakkas alanema enne vaktsiinide kasutamist. Hetkel on USAs 3000-7000 juhtumit aastas, 5-20 surma – kuigi kuna paljud võivad seda põdeda väga malbelt, võib arvata, et see haigusintsidents on rangelt ala-raporteeritud. *Alla 6-kuustele on see haigus üli ohtlik.
Läkaköha puhanguid juhtub nii iga 3-5 aasta tagant – seda pole vaktsineerimine suutnud ära kaotada.

Teetanus. Hippokrateses juba mainis, aga haiguse põhjustaja avastati alles ~19. sajandil. See ei nakatu inimeselt-inimesele, niisiis pole siin puhangutest midagi rääkida. Populaarne oli see vaktsiin aga sõja kontekstis, kus muidu oleks paljud sõdurid surnud haavade kaudu saanud nakkusesse.
See on üks nendest vaktsiinidest, millel on kõige väiksem risk, kõige suurem kasu – sest kui sa teetanuse saad, oled sa üsna tõenäoliselt kutupiilu. Minge värskendage oma teetanust – selle eest ei kaitse teid isegi, kui teie oma immuunsüsteem on spec-tac-ular.

Polio. Vat see on juba huvitavam lugu. Võid saada polio, kui titt on saanud OPV versiooni vaktsiinist ning vahetad tema mähkmeid. Aga enamasti kasutatakse IPV versiooni. (Üks neist on siis elusviirus, teine kutu). Polio muutus märkimisväärseks ja problemaatiliseks alles hilistel 18-19 sajandil. Pildid nendest kambritest (iron lungs) pärinevad suurima puhangu ajast 1940-1950 kandist. Kõige jõhkramad sümptomid olid vähemalt kui 1% populatsioonist (aga see arv ei tule väike, kui räägime miljonitest).
Puhangud ja juhtumid langesid juba vaktsiinide tulekule eelnevalt. Selle vaktsiini ajalugu on üsna kirju 🙂 Viimati ainukesed puhangud on alanud poliovaktsiinist endast (sestap ka kasutatakse nüüd IPV).

Tuulerõuged. See on see, mille pärast meile naabripoisi särk selga pandi (või meie tudusärk naabripoisile). Täiskasvanutele on see ohtlikum kui lastele, niisiis on hea see lapseeas ära põdeda. Nüüd tehakse süsti ka, aga on oht, et selle efektiivsus kaob täiskasvanuks saamisel – puudub naturaalne immuunsus – päris sketchy!

HIB. Populaarne piisknakkus. Ohtlik väikelastele. 1984 (USA jälle, ajalooraamat on selline, mis sa teed), 20 000 juhtumit millest 12 000 arenes ajukelmepõletikuks. 1946. aastast hakkas see suuresti kasvama, arvatavasti antibiootilise vastupanu tänutäheks. Ajukelmepõletik on ohtlik 6-12 kuustele beebidele – teistel seda nii väga ei juhtu. Kõige rohkem saab seda haigust a la lasteaedades, kus palju rahvast koos istub.

Hepatiit B. Enamasti süstijate ja kõvade panomeeste haigus, aga selle saamiseks on ka muid võimalusi – nt kokkupuude nakatunud verega, sündimine Hep B positiivsest emast. Selle vaktsiini ajalugu on tunduvalt põnevam, kui selle haiguse, aga keskendume praegu haigustele. Siin pole midagi erilist lisada.

Sauce (ei ole antivaxxer, aga tee nii palju taustauuringut kui jaksad, muidu hakkab keegi sind veel lamemaalaseks kutsuma):
https://www.amazon.de/-/en/Aviva-Jill-Romm/dp/0892819316/ref=sr_1_4?dchild=1&keywords=aviva+jill+romm&qid=1633688788&sr=8-4

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Leetrid. Esimesed viited leetritele pärinevad juba Pärsia kirjutistest…

Ja miks sa marutõve välja jätsid? Ilma vaktsiinita pole mitte keegi mitte kunagi sellest eluga pääsenud.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja miks sa marutõve välja jätsid? Ilma vaktsiinita pole mitte keegi mitte kunagi sellest eluga pääsenud.

Võid vabalt lisada, ehk on teistel ka huvitav lugeda. Sihilikult ei jätnud välja midagi.

Haiguseid, mida lisada, on veel – ka neid, millele tänapäeval vaktsiine tehakse. Nt tuberkoloos.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

<span class=”author notFaded” data-width=””>Aviva Jill Romm<span class=”contribution”><span class=”a-color-secondary”>  umbes samasugune tegelane nagu meie Raudsik. Tegemist pole ausa raamatuga. Ega ausate väidetega.
</span></span></span>

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aviva Jill Romm umbes samasugune tegelane nagu meie Raudsik. Tegemist pole ausa raamatuga. Ega ausate väidetega.

Ma ei tea, kes see meie Raudsik on. Raamatut ei soovita osta, vaid viitasin sellele, kust informatsioon pärit on. Seda informatsiooni on ka võimalik kontrollida ja ümber lükata. Kui konkreetsed infokillud tunduvad valed, siis palun seda konkreetselt adresseerida ja õigete faktidega parandada. Autorit ei ole mõtet sedasi üldistavalt rünnata – sellega ei hari ega veena kedagi.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ära siis sekku teiste vestlusesse saamata aru, millest jutt käib, eks.
Mis 100-kilostesse (ja suurematesse) puutub, siis koroona on nüüd küll üks selline hea äratus, mis võiks inimesed veidi mõtlema panna selle üle, kas tohutud ülekilod on ikka ok ja “ei ole kellegi asi” või ei ole, ja kas body positivity on ok liikumine või äkki hoopis väärastunud maailmavaade.

+1
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis 100-kilostesse (ja suurematesse) puutub, siis koroona on nüüd küll üks selline hea äratus, mis võiks inimesed veidi mõtlema panna selle üle, kas tohutud ülekilod on ikka ok ja “ei ole kellegi asi” või ei ole, ja kas body positivity on ok liikumine või äkki hoopis väärastunud maailmavaade.

Oh taevas. Sa tõesti usud, et nad juba nagunii iga päev sagedusega umbes kord tunnis sellele ei mõtle?

Ma sain väga hästi aru, millest jutt käis, ja sekkun kuhu tahan, ausalt. Sinu haugatus KMI suunas ei olnud kohane, sa saad aru küll. Mingit vahet pole, kes seda sulle teada andis, kas too, kellele vastasid, või keegi kõrvalt, ehk siis mina.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oh taevas. Sa tõesti usud, et nad juba nagunii iga päev sagedusega umbes kord tunnis sellele ei mõtle?

Ma sain väga hästi aru, millest jutt käis, ja sekkun kuhu tahan, ausalt. Sinu haugatus KMI suunas ei olnud kohane, sa saad aru küll. Mingit vahet pole, kes seda sulle teada andis, kas too, kellele vastasid, või keegi kõrvalt, ehk siis mina.

Selge, oled mingi paks, kes aktiveerus mõiste BMI peale. Rohkem ei ole vaja klähvida.

+1
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma lihtsalt pean siinkohal sekkuma. Olen töötanud koroona osakonnas, näinud raskeid juhtumeid, paranemisi ja ka liigagi palju surma. No ma ei saa siinse KMI köo kurvastuseks kahjuks kuidagi öelda, et need inimesed kuidagi rasvunud oleksid olnud. Täiesti normaalsed inimesed, vanused 30-90+. Ka oli täiesti võimatu ette ennustada, et kelle olukord nüüd väga kehvaks võiks minna. Oli 90 aastaseid, kes said mõned päevad hapnikku ja pääsesid koju, oli 30-40 aastaseid, kes olid nädalaid meil intensiivis. Kõige rohkem oli minumeelest intensiivis inimesi vanuses 50-60. Ja ei olnud seal mingeid erilisi kaasuvaid haigusi, täiesti tavalised inimesed meie keskelt.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma lihtsalt pean siinkohal sekkuma. Olen töötanud koroona osakonnas, näinud raskeid juhtumeid, paranemisi ja ka liigagi palju surma. No ma ei saa siinse KMI köo kurvastuseks kahjuks kuidagi öelda, et need inimesed kuidagi rasvunud oleksid olnud. Täiesti normaalsed inimesed, vanused 30-90+. Ka oli täiesti võimatu ette ennustada, et kelle olukord nüüd väga kehvaks võiks minna. Oli 90 aastaseid, kes said mõned päevad hapnikku ja pääsesid koju, oli 30-40 aastaseid, kes olid nädalaid meil intensiivis. Kõige rohkem oli minumeelest intensiivis inimesi vanuses 50-60. Ja ei olnud seal mingeid erilisi kaasuvaid haigusi, täiesti tavalised inimesed meie keskelt.

Aga sellised asjad nagu eeldiabeet, IBS – ka mingist toitumisest/tarbimisest tulenenud… idiosünkraatsed nõrkused? Selleks, et suhkruga probleeme oleks, ei pea ju ilmtingimata ülekaalus olema? Kõrge põletikulisus, liiga pidev kõrge vererõhu hoidmine, keha on üle koormatud – see on ju tegelikult päriselt eksisteeriv probleem?

0
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga sellised asjad nagu eeldiabeet, IBS – ka mingist toitumisest/tarbimisest tulenenud… idiosünkraatsed nõrkused? Selleks, et suhkruga probleeme oleks, ei pea ju ilmtingimata ülekaalus olema? Kõrge põletikulisus, liiga pidev kõrge vererõhu hoidmine, keha on üle koormatud – see on ju tegelikult päriselt eksisteeriv probleem?

Jaa, loomulikult, aga need on kõik sellised üsna märkamatud asjad. Kas kujutad ette, kui palju on inimesi, kellel on vähemalt 1 sinu etteloetud seisunditest ja/või midagi muud? Meil kõigil on midagi normist erinevat, see on elusorganismidele omane.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jaa, loomulikult, aga need on kõik sellised üsna märkamatud asjad. Kas kujutad ette, kui palju on inimesi, kellel on vähemalt 1 sinu etteloetud seisunditest ja/või midagi muud? Meil kõigil on midagi normist erinevat, see on elusorganismidele omane.

No aga kas ikka on nii omane ja tavaline. Samamoodi kuidagi ära rikkunud oma tervise mingi saasta söömise ja plastiku sissejoomisega. Need asjad ei saa meile ikka kahjutud olla. Sojaõli! Sööme endale mingi teise tööstuse jääkaineid sisse ja siis ootame, et see ei mõjuta kuidagi tervist? :/

90% kraamist poes mida söögipähe osta saame, on täielik saast. Kas äkki on mingi viga seal? (katsu seda viga nüüd kohe parandama hakata, eksole).

0
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Seega sa oled siis nõus, et kraaksatud KMI teemal oli täiesti asjakohatu? KMI ju sinu nimetatud eeldiabeeti ega suhkruprobleeme ei ennusta.

Selge, oled mingi paks, kes aktiveerus mõiste BMI peale. Rohkem ei ole vaja klähvida.

Mina aktiveerun rumaluse peale. Sinu jutt aktiveerib kohe väga.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Seega sa oled siis nõus, et kraaksatud KMI teemal oli täiesti asjakohatu? KMI ju sinu nimetatud eeldiabeeti ega suhkruprobleeme ei ennusta.

Ma ei ole see sama inimene, kellega see KMI teemaks üldse oli, aga siin kehtib see sarnane loogika: kõik roosid on lilled, kõik lilled ei ole roosid.

Kui KMI on natuke kõrge, siis on üsna suur tõenäosus, et selle on ümbertnurga põhjustanud mingi muu rike sinu organismis (ei ole asi ainult liigsete kalorite sisse söömises) – haiguste ja sinu isiklikult immuunreaktsioonil ei ole rasvast kui sellisest ise suurt midagi – aga mis on oluline, on su veresuhkur, põletikulisus, ja sinu keha võimekus omistada toidust kõik vajalikud nutriendid (haiguse ajal on organismil vaja sellega toimetulemiseks c-vitamiin, d-vitamiin, tsink – osades maailmajagudes on need ka osa raviprotokollist). Käis ju melgi reovoolu uudistest läbi, et praktiliselt kõik, kes koroonaga haiglasse satuvad, neil on olnud c-vitamiini puudulikkus.

COVID-19: Up to 82% critically ill patients had low Vitamin C values
https://nutritionj.biomedcentral.com/articles/10.1186/s12937-021-00727-z

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Huvi pärast tahaks teada, kas vaktsiinide vastased teavad, millistest jubedatest haigustest on maailm peaaegu lahti saanud tänu vaktsiinidele? Kas näiteks keeldusite lastehalvatuse vaktsiinide, kui haigus taas möllama hakkaks? Ikka nii, et igas peres on keskmiselt 1 haige laps.

Kas teised vaktsiinid ka aitavad ainult mõne kuu, kui sedagi?

Ok, gripivaktsiin on jah ka selline lühiajaline ja lisaks küll grippi ehk ei haigestu, aga mõned väidavad, et vaktsineerituna korjab külge muid nn külmahaigusi rohkem kui vaktsineerimata elatud aastatel .

teetanuse vastu enam-vähem iga reisi eel.

mis jaoks?

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Leetrid. Esimesed viited leetritele pärinevad juba Pärsia kirjutistest…

Mõned siiski on.

Nad pandi kunstlikusse koomasse, sest tundub, et marutõve puhul tapab inimese tema enda aju, mille viirus nii segadusse ajab, et see ei suuda enam adekvaatselt töötada. Sügavas koomas oli aju suuresti välja lülitatud ja immuunsüsteem saab lõpuks viirusest võitu. Aga see raviskeem on ohtlik ja pääsenud peavad üldiselt alustama elu uuesti käima õppimisest.

+1
-1
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 127 )

Esileht Koroonaviirus COVID-19 Kas vaktsiinide vastased on kursis ajalooga?