Esileht Pereelu ja suhted Kas välismaal elades ei saa olla Eesti patrioot?

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Teema: Kas välismaal elades ei saa olla Eesti patrioot?

Postitas:

Ühest eelmisest teemast ajendatuna tekkis küsimus, mis ikkagi välismaale siirdujad nii põlualused on. Neid ei saa ju kõiki ühte patta panna, inimestel on erinevad põhjused kodumaalt lahkumiseks. Tihti on need põhjused majanduslikud: näiteks on vaja raha laste koolitamiseks (meil on kõrgharidus osaliselt tasuline), põdurate vanemate hooldekodu jaoks (ärge öelge, et Eestisse jäädes saaks vanainimese anda juurde võtta — ööpäevaringset hoolt vajavat ikka ei saa), masust tekkinud finantskitsikusest välja tulemiseks (a la Kalevipoegades see tüüp, keda ähvardas majast ilmajäämine), mõne suurema projekti jaoks (kinnisvara ostu sissemaks vms). Pole ju nii raske mõista? Neid, kes hurraaga lähevad, on vähe, ikka minnakse raske südamega ja mõnikord on parem minna kui teha siia veel üks teema \”Kuidas leppida vaesusega\”. Paljud lähevad ajutiselt (iseasi on see, et mõnikord on ajutised seisud need kõige püsivamad).
Mõni ütleb, et hakkajamad ja haritumad lähevad. Teised ütlevad jälle, et tõeliselt hakkajad ja edukad on need, kes jäävad Eestisse ja suudavad praegustes karmides oludes virelemata toime tulla.
Ja mis puutub laste eestikeelseks ja -meelseks kasvatamisse, siis Lennart Meri veetis ka oma lapsepõlve välismaal ja võõras keelekeskkonnas, oli ta sellepärast vähem eestlane? (Ok, kõik pole Merid, selge see, aga siiski on see üks näide).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.02 11:40; 22.02 10:09; 25.02 09:56; 28.02 11:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Välismaal elava eestlasene tunnistan ausalt, et selle nn hea elu nägemine on pannud mind paljusid asju Eestis rohkem hindama. Pean end paadunud Eesti patrioodiks, kohalikele teen palju reklaami eesti kultuuri, raamatute-filmide, turismi teemal. Plaan on millalgi 5 aasta jooksul tagasi kolida, kogemuse (ja rahakoti) võrra rikkamana. Pean elu võõrsil silmaringi avardavaks, see muudab inimese tolerantsemaks ja mõistvamaks. Miks välismaal elavaid inimesi siin foorumis niimoodi põlatakse, pole ka ise aru saanud. ma arvan, et seda, mida ei tunta, kardetakse. Kui ei mõisteta põhjusi, siis hakatakse lahmima ja alavääristama aga ka see on osa Eesti (valusast) võlust :).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oh see veneaeg on rahva ajud nii ärasolkinud, et igaüks, kes majauksest väljaastub mingit \”oma asja tegema\”, see on juba reetur. See ajuloputus on niivõrd tugev olnud, et isegi nooremad võtavad selle otsekohe omaks, omapeaga mõtlemata, mille eest nad seisavad. Võtame sellise näite nagu Arvo Pärt. Peale tema läände minekut olid kõik tema lastelaulud koolides keelatud. Sest põgenikul ei olnud enam kohta oma kultuuris. Inimesed, kes tema laule õpetasid, said karistada. Nii et kes siin mujalelavaid inimesi sarjavad, võiks vähe mõtelda, mis mõttelaadi nad teenivad. Nõukogude okupatsiooni aja tallalakkujaid on niivõrd palju ja nad ei teagi seda, see on asjajuures kõige kurvem. Kogu see põgenike jutt teenib ainult totalitaarse ühiskonna huve. Miks inimesed seda teevad, noo kas nad isegi seda teavad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.02 12:25; 24.02 07:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lennart Meri isa oli diplomaadi ametis, sellise ameti esindaja on siin seal ja mitte Eestis koha peal. Lennart Meri isa vanemad tulid koos perega hoopis Eestisse Peterburi lähistelt.
Lennart Meri vanemad ei läinud Eestist ära põhjusel, et osta välismaal teenitud rahaga Eestisse naabrist parem maja.
Minu meelest on siit minnes, elades ja teenides mujal väga raske tagasi tulla ja hakata jälle elama siinse palgaga. pigem siis juba jäetakse tulemata ja ei hakata siin kodu ehitama.
Lihtsalt ei tasu halada neil äraminejatel, miks ei loendata neid eesti püsielanikuks.
Normaalne kodanik ongi oma kodumaa patrioot. Aga eriti patriootlikud on need, kes tahavad oma riigijaoks midagi ära teha olles ise kaugel. Üldjuhul ju minnakse lihtsalt omale palka teenima ja hästi elama, muud midagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Lisberg kirjutas:[/small]
[tsitaat]Lennart Meri vanemad ei läinud Eestist ära põhjusel, et osta välismaal teenitud rahaga Eestisse naabrist parem maja.
[/tsitaat]

Kas soovis endale korralikku kodu võimaldada on midagi halba?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Lisberg kirjutas:[/small]
[tsitaat]Lennart Meri vanemad ei läinud Eestist ära põhjusel, et osta välismaal teenitud rahaga Eestisse naabrist parem maja.
[/tsitaat]
Kas soovis endale korralikku kodu võimaldada on midagi halba?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.02 12:49; 27.02 16:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ütleme siis ühe lausega: Lennart Meri pere ei saa võrrelda praeguste ära sõitnud inimestega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igal asjal on kaks otsa, kus on jõud, seal on ka vastujõud. Ja selles põlglikus suhtumises äraminejatesse on süüdi suur osa äraminejaid ise, nimelt need, kes hakkavad sealt kaugelt seletama, kui nõme ja halb \”teil seal Eestis on\”. Kuidas \”mujal on lahked inimesed ja kõikjal voolab mett ning mürri\”, aga vaata need eestlased, see eesti riik, see valitsus, see ma ei tea mis veel, vaat see on üks maailma mülgas ja õnnega on koos see, kes sealt veel jooksu sai. Eriti kaunis, lausa heroiline on nende patriootlik lubadus koju tagasi tulla, kui Eestis ka ükskord ometi saab olema nagu \”välismaal\”, kui need kojujääjad sinna mülkasse on neile lõpuks \”normaalse\” elukeskkonna ette valmistanud, vaat siis nad soostuvad armulikult tulema. Tõeliselt isamaalik suhtumine, kas pole;)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.02 13:01; 21.02 13:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult saab olla ka mujal elades patrioot. Inimesi ärritavad hoopis need nn majanduspõgenikud, kes kuskil abirahade peal ja teise riigi majandussüsteemi küljes elades käivad Eestis vingumas, et \”aga miks Eestis ei ole nagu Norras, ah! Ja te olete seal Eestis kõik nii nõmedad ja kibestunud, igal pool mujal on parem!\”. See ei ole patriotism. See on matslus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ma loen vahel Delfit ja muu ajakirjanduse kommentaare huvi pärast, ka siin on selliseid esinenud, ega ma ikka sellist suhtumist välja pole mõelnud. Ega siis isiklikult ei pea kohtama kõiki eestlasi, et mingeid üldisi arusaamu tunnetada. Tuttavaid mul pole mitte ühtki välismaale läinud, muuseas, kõik tegutsevad ja saavad hakkama Eestis:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.02 13:01; 21.02 13:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Lisberg kirjutas:[/small]
meil ei ole tööd. Eestis on hetkel ligi 80000 töötut. kas sulle meeldiks, kui kõik need, kes hetkel töötavad välismaal (ja neid on umbkaudu 100000, täpselmalt selgub rahvaloendusel)[/tsitaat]

Rahvaloendusel ei selgu midagi, kui nad vähemalt paar korda aastas Eestis käivad, ei loeta neid ju päriselt ärakolinute hulka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
kus sa selliseid inimesi kohtad, kes nii räägivad? ma loen Perekooli 6 aastat ja ma pole ka siit sellist juttu lugenud. ka tuttavad, kes välismaal töötavad, pole kunagi sellist juttu rääkinud. jah, kiidavad mõnikord oma uut elukohamaad ja laidavad Eesti raskeid olusid, aga ka kiidavad Eesti häid külgi ja laidavad uue elukohamaa kitsaskohti.[/tsitaat]
Sa oled ainult väga valitud teemasid lugenud siis. Sellist kadakasakslikku on siin kõvasti olnud. Mõni kloun läheb välismaale, elab seal mõne aasta ja juba hakkab silmi pööritades imestama, et oi, khuidas theil sheal ida-euroopas ikka nii on, et lapsed khäivad omapäi khoolis, meil vhälismaal on ikka nii, et… jne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.02 13:37; 21.02 13:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Delfit lugedes jääb inimestest üldse mulje kui debiilikutest, sellepärast väldin Delfit. loen Postimeest ja Päevalehte ning sealseid kommentaare ja pole ka selliseid kommentaare Eesti kohta märganud.
tore, et su tuttavatel on hästi läinud. maapiirkondades kahjuks inimestel nii hästi ei lähe. meie suvekodu lähistle töötavad vist pooled mehed Soomes, sest kodukohas tööd lihtsalt pole. ka minu väikelinnas elavate vanavanemate tuttavatest (või nende lastest ja lastelastest) on mitmed Soome tööle läinud. Tallinnas on olukord parem ja siin ei tea ka mina kedagi, kes Soomes kalevipojaks käiks. [/tsitaat]

Offtopic aga ma ei ütleks, et Delfi, EPL ja PM kommentaariumis erilist vahet on, suht sama tase. Delfi ja EPL kommentaarium ongi sisuliselt sama sest juba pikemat aega on ju EPL artiklid ka Delfis üleval.
Kui sel teemal üldistada, siis nimetatud kolme kommentaarium on suht ühtlane (no PM on ehk terake parem) ning Õhtulehe oma on neist selgelt hullem. Kui tahta aga tõelist kretiinide seltskonda näha, tuleb lugeda Reporteri kommentaariumi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.02 13:37; 21.02 13:45;
To report this post you need to login first.

[small]Lisberg kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ütleme siis ühe lausega: Lennart Meri pere ei saa võrrelda praeguste ära sõitnud inimestega. [/tsitaat]

Miks mitte? On peresid, keda kindlasti saab. Kõik ei lähe ehitama või kalkuneid kitkuma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siia juurde sobib see link: http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/delfi-video-vene-inimoiguslane-ljudmilla-aleksejeva-leiab-et-vanemad-peavad-tegema-koik-et-lastel-sailiks-emakeel.d?id=63956353
Olen selle vene prouaga täisesti nõus, ja ise välismaal elades mõistan kuidagi rohkem ka Eesti venelasi. Eiei, mitte neid, kes eitavad okupatsiooni, jahuvad suurest isamaasõjast, on umbkeelsed, muidu ¨ovinistliku suhtumisega ja harimatud.
Oma keele säilitamine ei tähenda samas ju mitteintegreerumist — kuigi siin tuleb leida mõistlik tasakaal ja see pole alati kerge. Lugupidamisest asukohamaa vastu on elementaarne tema keel selgeks õppida ja tema kombeid austada. Väga nõme on minna kuhugi teise riiki elama ja hakata siis hädaldama, mis kõik seal valesti on. Sama nõme on teisest riigist hakata Eestit maha tegema (siinkohal meenuvad kellegi preili Buchanani kolumnikesed delfis, milledest mõned on oma piiratuses lausa naljakad).
Kahe aktiivse keele ja kahe kodumaaga inimesi ju on — kasvõi kakskeelsete perede lapsed. Enamasti on küll üks maa ja üks keel veidi domineerivam, aga see võib ka elu jooksul muutuda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.02 11:40; 22.02 10:09; 25.02 09:56; 28.02 11:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tunnen end väga sarnaselt selle artikkliga. ka minu lapsed on oma ema keele \”hüljanud\”. samas möistan, et kohalik keel, mida räägitakse väljas, koolis ja mis ka on nö isa keel, on domineerivam. samas räägin lastega eesti keeles, räägin palju Eestist, loeme raamatuid, vaatame eesti keelseid filme. aga kurvaks teeb see küll, kuigi päris kadunud keel pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koidula kõige südnatlõhestavamad luuletused sündisid Kroonlinnas, aga oma lastele ei pidanud ta tarvilikuks sõnakestki eesti keelt õpetada, ei pidanud tarvilikuks õpetada tundma oma ema rahvast ja selle kultuuri. Aga luuletused, jah, oi kui isamaalised, oi kui patriootlikud! Samasugune patriotism on ka tänapäeval Eestist lahkujatel. Ja valdav osa neist on majanduspõgenikud, kes vaid teoretiseerivad Eestisse naasmise üle. Tagasi tulevad ehk ainult siis, kui välismaal väga pahasti läheb. See, et nad võõras riigis tööl käivad ja sotsiaaltoetustest ei ela, ei tähenda, et nad pole majanduspõgenikud. Enamasti on välismaalasega abiellujad ka majanduspõgenikud, ainult et mitteteadlikud. Miks armutakse-abiellutakse ikka rikaste maade meestega? Miks poolakad või t¨ehhid või lätlased ei ole popid partnerid? Teadlik või alateadlik soov haljama oksa peale jõuda on seal taga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eestis elab ju ka nendest riikidest tulnud inimesi, kus majanduslik olukord on palju parem. Mille eest siis nemad põgenevad. Kah majanduspõgenikud ? Kui inimene oma rahamaailmast ikka välja ei saa, siis taandub ka teistest mõtlemine ainult rahale. Kahju inimestest kohe, kes peale majanduslike põhjuste muid põhjusi ei näegi.

Põgenik on keegi, kes on sunnitud lahkuma. Kõik, kes ise läinud, pole mingit põgenikud. Juba kasvõi seetõttu, et nad saavad tagasi tulla. Pole muid põhjusi kui inimese enda otsus.

Põgenik sõimusõnana on pärit aga nõuka ajast, kus kogu meedia halvustas ja manas kõik, kes äraläinud. Võiks ikka veidi endaga tööd teha ja vaadata, et millise reziimi häälekandja ollakse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.02 12:25; 24.02 07:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ma vaatan täna, 24. veebruaril, Facebookis oma sõprade postitusi, siis isamaalised laulud ja õnnesoovid on postitatud enamjaolt nende poolt, kes on võõrsil elanud või elavad seal praegu. Nad on võtnud ka vaevaks oma profiili pilt Eesti lipu vastu vahetada. Võibolla eemal viibimine kasvatab armastuse isamaa vastu hoopis suuremaks või siis lasevad võõrsil elavad Eestlased sel tundel lihtsalt rohkem välja kiirata (on ka erandeid muidugi!).

Elan ise ka mujal. Läksin enne masu… ei mehe, ega ka raha pärast. Tahtsin seiklusi ja kogemusi, mida ka sain küllaga. Nüüd olen jäänud siia püsima Eestlasest mehe pärast, kellel on vaja üht-teist lõpule viia, enne kui koju saame naasta. Ja tegelikult on ka palju muid pisiasju, mis teevad tagasipöördumise hetkel keeruliseks. Reeturiks end ei pea, vastupidi, patrioodiks. Eesti on alati meelel ja keelel ning minu unistus on tagasi koju saada ja olla seal sama õnnelik edasi, kui olin sealt lahkudes ja olen olnud ka siin.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks minnakse? Mõned mõtted:
http://www.postimees.ee/750686/com/ilves-eestist-mujale-kolimine-on-vabaduse-paratamatus/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Koidula kõige südnatlõhestavamad luuletused sündisid Kroonlinnas, aga oma lastele ei pidanud ta tarvilikuks sõnakestki eesti keelt õpetada, ei pidanud tarvilikuks õpetada tundma oma ema rahvast ja selle kultuuri. Aga luuletused, jah, oi kui isamaalised, oi kui patriootlikud! Samasugune patriotism on ka tänapäeval Eestist lahkujatel. Ja valdav osa neist on majanduspõgenikud, kes vaid teoretiseerivad Eestisse naasmise üle. Tagasi tulevad ehk ainult siis, kui välismaal väga pahasti läheb. See, et nad võõras riigis tööl käivad ja sotsiaaltoetustest ei ela, ei tähenda, et nad pole majanduspõgenikud. Enamasti on välismaalasega abiellujad ka majanduspõgenikud, ainult et mitteteadlikud. Miks armutakse-abiellutakse ikka rikaste maade meestega? Miks poolakad või t¨ehhid või lätlased ei ole popid partnerid? Teadlik või alateadlik soov haljama oksa peale jõuda on seal taga.[/tsitaat]

Eestlased on abiellunud ka vaesetest riikidest meestega – Indiast, Lõuna-Ameerika riikidest jne. Abiellutakse ikka inimesega, kellesse armutakse. Eriline küünik peab olema, et näha kõiki naisi, kes välismaalasega abielluvad, kui mingeid rahaahneid \”peaaegu\” prostituute.

Minu elukaaslane on Inglismaalt, kuid ega see teda rikkaks ei tee. Hetkel oleme mõlemad üliõpilased ja majanduslik seis on nii kui ikka üliõpilastel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga töötuid Eestlasi tahad ülal pidada?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Äraminejate pensioniealisi või pensionile jäävaid vanemaid peame ülal pidama meie- siiajääjad ja meie lapsed. [/tsitaat]

Vabandust, esiteks on minu vanemad (ja teiste omad ka enamasti) oma pensioni ise välja teeninud. Teiseks saan ma oma inimväärsest palgast neid alati toetada, kui vaja (nt mingi tasulise arstiteenuse puhul ja muidu, kui vaja elukvaliteeti parandada). Jah, reaalselt tuleb see pension praegu Eesti maksumaksjate taskust ja minu panust seal pole. Aga sama oleks ka siis, kui oleksin lapsepuhkusel, töötu, või kui mu vanemad poleks üldse lapsi muretsenudki. Loomulikult on vanematel veidi kurb, kui laps(ed) pere(de)ga kaugel, aga mis teha.
Väliseestlased pole ju NII kadunud hinged. Esiteks toovad nad Eestisse suure osa oma sissetulekust (toetades pereliikmeid, veetes puhkust, ostes kaupu ja teenuseid). Teiseks on osa neist ajutiselt välismaal. Kolmandaks lähevad mõnikord nende lapsed kooli lõpetades (nt kui nad on teismeeas välismaale sattunud) Eestisse tagasi.
Milleks tekitada väliseestlastes pidevalt seda süütunnet?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.02 11:40; 22.02 10:09; 25.02 09:56; 28.02 11:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] Ent mulle tundub, et kõige suurem süütunne vaevab välismaale lahkunuid endid. [/tsitaat]

Süütunne? wtf?!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.02 12:49; 27.02 16:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]ma ei usu, et töötu jääb alatiseks töötuks.Me räägime perioodist ehk aasta kuni paar aastat-ka siis on juba suhteliselt lagi enamuse jaoks käes.
Enamus töötuid on ju maksnud töötukassasse oma palgast iga kuu midagi ja see ongi abiks raskel ajal mõeldud.
Teiseks ei ole ma ei teemaalgataja ega otseselt ka süüdistaja. Ent mulle tundub, et kõige suurem süütunne vaevab välismaale lahkunuid endid. MIlleks muidu sellised küsimused ja eneseõigustamised või kahtlused.
Rääkidest lastest, siis minul on paar sõbrannat läinud… nende lapsed isegi ei mõista enam eesti keelt, mis tagasitulemisest me räägime. Enamus abiellub välismaalasega. Keele säilimisest perekonnas järgnevatel põlvkondadel saab rääkida ma usun vaid siis, kui mõlemad vanemad on eestlased ning kannavad endas eestlust.
Ja veel kord- mina ei süüdista kedagi, mul isiklikult on lihtsalt kahju. Elus juhtub asju,,, aga oleks väga tore,kui teie lapsed või te ise tee tagasi leiaksite. Tean, et välismaal elamine nõuab selgroogu ja enamus on hästi tublid ja töökad, usun, et saaksite ka Eestis väga hästi hakkama.
Kõike head.[/tsitaat]

Pikaajalisi töötuid Eestis muide on, ja mitte vähe.
Tead, ega mul süütunnet polekski, aga siinseid teemasid lugedes jääb vahel veidi imelik tunne.
Ise leian, et olen oma kohustustega kenasti hakkama saanud — mul on korralik töökoht, head sotsiaalgarantiid, lastel kõik vajalik olemas, neil on hea kasvukeskkond, ja ma ei pea ennast selle kõige nimel lõhki rabelema (nagu Eestis, kus inimesed tihti mitme koha peal rabavad, ka siis on lapsed samaoodi omapäi nagu need Soome minejate vaeslapsed).
Minu meelest eestlus ei ole tänapäeval enam seotud konkreetse geograafilise kohaga. On internet, skype, telekanalid jne, reisimisvõimalused on lihtsamad kui kunagi varem. Kui 1944. aasta paadipõgenikud suutsid ilma selle kõigeta oma lapsed eestlasteks kasvatada, siis tänapäeval ei tohiks see ju ka nii ilmvõimatu olla. Ja kasvada mitme kultuuri mõjuväljas peaks rikastama (ja aitama vältida n-ö konnatiigi-mentaliteeti).
Jah, ma pole sedavõrd patrioot, et kehvade olude kiuste paigale jääda. Majanduslik turvalisus oli siiski üsna ahvatlev, ja olin väsinud olukorrast, kus ootamatu hambaravi või lapse katkine saabas keset talve lööb pere eelarve sassi. Seda võib ka ahnuseks nimetada, kui soovite. Palun nüüd lahkesti miinustada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.02 11:40; 22.02 10:09; 25.02 09:56; 28.02 11:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elasin ja töötasin 8 aastat väljaspool Eesti ja see aeg ainult kasvatas mu kodumaa armastust, olen praegu tulihingeline Eesti patrioot. Oskan teiste riikidega võrrelda ja hindan näiteks väga seda, kuidas Eesti riik soosib sünnitamist ja väikeste lastega peresid. Mul on hea ja turvaline oma lastega siin ja väga rahul vanemapalgaga ja kodukoha uue lasteaiaga ning selle perspektiiviga, mis tundub lastel varsti ka oma valla koolis tulevat. PS, Eestis elataks ka väljaspool Tallinnat ja mitte kõik pole töötud või miinimumpalgalised.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )


Esileht Pereelu ja suhted Kas välismaal elades ei saa olla Eesti patrioot?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.