Esileht Pereelu ja suhted Kas välismaal elades ei saa olla Eesti patrioot?

Näitan 5 postitust - vahemik 31 kuni 35 (kokku 35 )

Teema: Kas välismaal elades ei saa olla Eesti patrioot?

Postitas:
Kägu

RE: Kas välismaal elades ei saa olla Eesti patrioot?

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Äraminejate pensioniealisi või pensionile jäävaid vanemaid peame ülal pidama meie- siiajääjad ja meie lapsed. [/tsitaat]

Vabandust, esiteks on minu vanemad (ja teiste omad ka enamasti) oma pensioni ise välja teeninud. Teiseks saan ma oma inimväärsest palgast neid alati toetada, kui vaja (nt mingi tasulise arstiteenuse puhul ja muidu, kui vaja elukvaliteeti parandada). Jah, reaalselt tuleb see pension praegu Eesti maksumaksjate taskust ja minu panust seal pole. Aga sama oleks ka siis, kui oleksin lapsepuhkusel, töötu, või kui mu vanemad poleks üldse lapsi muretsenudki. Loomulikult on vanematel veidi kurb, kui laps(ed) pere(de)ga kaugel, aga mis teha.
Väliseestlased pole ju NII kadunud hinged. Esiteks toovad nad Eestisse suure osa oma sissetulekust (toetades pereliikmeid, veetes puhkust, ostes kaupu ja teenuseid). Teiseks on osa neist ajutiselt välismaal. Kolmandaks lähevad mõnikord nende lapsed kooli lõpetades (nt kui nad on teismeeas välismaale sattunud) Eestisse tagasi.
Milleks tekitada väliseestlastes pidevalt seda süütunnet?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

ma ei usu, et töötu jääb alatiseks töötuks.Me räägime perioodist ehk aasta kuni paar aastat-ka siis on juba suhteliselt lagi enamuse jaoks käes.
Enamus töötuid on ju maksnud töötukassasse oma palgast iga kuu midagi ja see ongi abiks raskel ajal mõeldud.
Teiseks ei ole ma ei teemaalgataja ega otseselt ka süüdistaja. Ent mulle tundub, et kõige suurem süütunne vaevab välismaale lahkunuid endid. MIlleks muidu sellised küsimused ja eneseõigustamised või kahtlused.
Rääkidest lastest, siis minul on paar sõbrannat läinud… nende lapsed isegi ei mõista enam eesti keelt, mis tagasitulemisest me räägime. Enamus abiellub välismaalasega. Keele säilimisest perekonnas järgnevatel põlvkondadel saab rääkida ma usun vaid siis, kui mõlemad vanemad on eestlased ning kannavad endas eestlust.
Ja veel kord- mina ei süüdista kedagi, mul isiklikult on lihtsalt kahju. Elus juhtub asju,,, aga oleks väga tore,kui teie lapsed või te ise tee tagasi leiaksite. Tean, et välismaal elamine nõuab selgroogu ja enamus on hästi tublid ja töökad, usun, et saaksite ka Eestis väga hästi hakkama.
Kõike head.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat] Ent mulle tundub, et kõige suurem süütunne vaevab välismaale lahkunuid endid. [/tsitaat]

Süütunne? wtf?!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat]ma ei usu, et töötu jääb alatiseks töötuks.Me räägime perioodist ehk aasta kuni paar aastat-ka siis on juba suhteliselt lagi enamuse jaoks käes.
Enamus töötuid on ju maksnud töötukassasse oma palgast iga kuu midagi ja see ongi abiks raskel ajal mõeldud.
Teiseks ei ole ma ei teemaalgataja ega otseselt ka süüdistaja. Ent mulle tundub, et kõige suurem süütunne vaevab välismaale lahkunuid endid. MIlleks muidu sellised küsimused ja eneseõigustamised või kahtlused.
Rääkidest lastest, siis minul on paar sõbrannat läinud… nende lapsed isegi ei mõista enam eesti keelt, mis tagasitulemisest me räägime. Enamus abiellub välismaalasega. Keele säilimisest perekonnas järgnevatel põlvkondadel saab rääkida ma usun vaid siis, kui mõlemad vanemad on eestlased ning kannavad endas eestlust.
Ja veel kord- mina ei süüdista kedagi, mul isiklikult on lihtsalt kahju. Elus juhtub asju,,, aga oleks väga tore,kui teie lapsed või te ise tee tagasi leiaksite. Tean, et välismaal elamine nõuab selgroogu ja enamus on hästi tublid ja töökad, usun, et saaksite ka Eestis väga hästi hakkama.
Kõike head.[/tsitaat]

Pikaajalisi töötuid Eestis muide on, ja mitte vähe.
Tead, ega mul süütunnet polekski, aga siinseid teemasid lugedes jääb vahel veidi imelik tunne.
Ise leian, et olen oma kohustustega kenasti hakkama saanud — mul on korralik töökoht, head sotsiaalgarantiid, lastel kõik vajalik olemas, neil on hea kasvukeskkond, ja ma ei pea ennast selle kõige nimel lõhki rabelema (nagu Eestis, kus inimesed tihti mitme koha peal rabavad, ka siis on lapsed samaoodi omapäi nagu need Soome minejate vaeslapsed).
Minu meelest eestlus ei ole tänapäeval enam seotud konkreetse geograafilise kohaga. On internet, skype, telekanalid jne, reisimisvõimalused on lihtsamad kui kunagi varem. Kui 1944. aasta paadipõgenikud suutsid ilma selle kõigeta oma lapsed eestlasteks kasvatada, siis tänapäeval ei tohiks see ju ka nii ilmvõimatu olla. Ja kasvada mitme kultuuri mõjuväljas peaks rikastama (ja aitama vältida n-ö konnatiigi-mentaliteeti).
Jah, ma pole sedavõrd patrioot, et kehvade olude kiuste paigale jääda. Majanduslik turvalisus oli siiski üsna ahvatlev, ja olin väsinud olukorrast, kus ootamatu hambaravi või lapse katkine saabas keset talve lööb pere eelarve sassi. Seda võib ka ahnuseks nimetada, kui soovite. Palun nüüd lahkesti miinustada.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Elasin ja töötasin 8 aastat väljaspool Eesti ja see aeg ainult kasvatas mu kodumaa armastust, olen praegu tulihingeline Eesti patrioot. Oskan teiste riikidega võrrelda ja hindan näiteks väga seda, kuidas Eesti riik soosib sünnitamist ja väikeste lastega peresid. Mul on hea ja turvaline oma lastega siin ja väga rahul vanemapalgaga ja kodukoha uue lasteaiaga ning selle perspektiiviga, mis tundub lastel varsti ka oma valla koolis tulevat. PS, Eestis elataks ka väljaspool Tallinnat ja mitte kõik pole töötud või miinimumpalgalised.

Please wait...
Näitan 5 postitust - vahemik 31 kuni 35 (kokku 35 )

Esileht Pereelu ja suhted Kas välismaal elades ei saa olla Eesti patrioot?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.