Esileht Pereelu ja suhted kas vanasti oldi peale lahutust sõbrad?

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: kas vanasti oldi peale lahutust sõbrad?

Postitas:

mina tean et kui oli lahutus, siis tuli eksi vihata. uhkus oli asja nimi, et mitte enam eksiga suhelda. või kui suhelda, siis põlgusega ka üleolekuga, vihaga. nii oli minul väiksena.
hakkasin seda pidama tavaliseks. peabki vihkama, kui on lahku mindud. suheldaks vaid lapse pärast.

aga tänapäeval on inimesed muutunud. ma tean isiklikult kolme peret, kes on läinud lahku ja kellest on saanud tõelised kärgpered. hoitakse üksteise lapsi vajadusel, käikse teatris suure perena. kõik saavad läbi ja suhtlevad omavahel. eksid ja uued ja vanad lapsed ja uued lapsed.
kas pole tore, et inimesed suudavad suhelda omavahel. perest on saanud suurpere, kus kõiki aidakse ja ollakse toeks.
vanasti oli sellist asja?

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.05 20:33; 28.05 21:38; 29.05 00:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

3…2…1 ja kohe on kohal kärgperepervert, kes su läbi sõimab, et sellist asja normaalseks pead.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanasti ei olnud lahutus eriti levinud, elati koos kuni surmani 😀 Praegu on selline variant, et seksime, kolime kokku, saame kohe lapse ja lähme lahku ja nii järgmisele ringile väga populaarne…
Nagu seebikates…et ema mees on olnud ka minu mees ja jätab ema maha ja hakkab minu õega elama ja kõik saavad läbi ja ongi tore..:D
Endal ka üks lahutus seljataga ja suhtlen endise abikaasaga ainult sel tasemel, et millal laps tuleb, millal reisid on ja millal vanavanemate juurde minna saab. Mingit hullu sõbratamist pole, vaenlased ka ei ole, lihtsalt kuna meil on ühine laps, siis lapse nimel tuleb läbikäimine normaalne hoida. Mingit võimsa vaenu õhutamist ei ole õnneks kummaltki poolt, ka meie mõlemi uued elukaaslased saavad aru, et läbikäimine on ametlik ja midagi sealtpoolt karta ei ole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.05 20:53; 28.05 21:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mind üllatab see hea läbisaamine just seetõttu, et lahkuminek on siiski suur otsus, eriti kui peres on lapsed. ning kui kaks inimest onb võimelised rahulikult läbi saama, et nad siiski lahku läksid.
ma ise oleksin küll väga õnnelik kui saaksin eksiga ja laste isaga peale lahkuminekut hästi läbi. sest see oleks laste jaoks parim. ma usun, et see sõltub ka sellest, mille tõttu lahku mindi ning kuidas kulgeb elu peale lahutust. kui mõlemad osapooled leiavad uue partneri ja kõik üksteisega läbi saavad, siis see on suur vedamine. sagedamini on ikka nii, et üks pooltest on väga vihane ning kibestunud ja ei suuda teisepoole uut partnerit nähagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma tean ka seda et lahkumine polnud neile kerge otsus. see viis lausa depressioonini ja tablettideni välja.
aga läks mõnd aega ja emotsioonid rahunesid. nii on need pered leidnud, et üksteisele lootes ja abiks olles ongi kergem ja helgem. isegi naised saavad omavahel läbi ja hoivad üksteise lapsi kui vaja. ja mehed käivad koos kalal. tundub jah, nagu nad poleks sellelt planeedilt.
kuigi enne oli tüli pisarateni või sooviga teisele nuga selga lüüa omavahel. no nagu ikka.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.05 20:33; 28.05 21:38; 29.05 00:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tsiteeri \”mind üllatab see hea läbisaamine just seetõttu, et lahkuminek on siiski suur otsus, eriti kui peres on lapsed. ning kui kaks inimest onb võimelised rahulikult läbi saama, et nad siiski lahku läksid\”

Abielu ei koosne ainult teineteisega rahulikult läbisaamisest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.05 20:53; 28.05 21:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina olen üks selline, kes oma eksi, tema naise ja lapsega väga hästi läbi saab. Käime üksteisel külas, hoiame lapsi, käime reisil jne.
Tegelikult võttis see ligi 5 aastat aega või isegi tiba enam.
Lahutus oli meil kole-läbi kohtu. Paar aastat ei suhelnud me rohkem, kui ainult lapse teemal aga kui näed kui olulised on lastele tema mõlemad vanemad ja nende läbisaamine, siis ühelhetkel otsustasin oma ego alla suruda, ja ei kahetse. Lapse seisukohast võttes on ta ikka ülirahul, et vanematega koos normaalses õhkkonnas viibida saab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb ikka põhjustest ka, miks lahku minnakse. On suur vahe kas paar ei suuda kokkuleppele jõuda, kas osta uude majja sinised kardinad või roosad. Ja erimeelsuste tõttu minnakse erisuundades. Teine variant on näiteks et lahku minnakse vägivalla või joomise pärast. Kas sa teemaalgataja tõesti arvad, et kui mees on sind peksnud ja igaviisi alandanud ,et sa siis pärast oled temaga rõõmsalt sõber edasi. Kui siis ütleks küll, et oi püha lihtsameelsust ja andku elu su ümber häid inimesi.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

no just, ühes peres sai naine tappa ka. aga ikkagi on nad jõudnud sinnamaani, et käiakse tihedalt läbi. külas. ka öömajal, kui mees sinna linna läheb, siis ööbib eksnaise juures. mehed käivad õhtul saunas.
aga ma tean ka, mis lahutuse põhjustas. lahutuse põhjustas see et naine hakkas liialt elu nautima mehe kõrvalt. mees ei suutnud seda taluda. eks nainegi ole aru saanud, et ennem oleks pidanud ütlema, et tal teine mees on, mitte valetama ja vassima ja ära kaduma.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.05 20:33; 28.05 21:38; 29.05 00:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks küll selline \”kärgperendus\” vastuvõetav pole ja seetõttu olen enda jaoks alati välistanud mehed, kellel teisega lapsed on. Ühe endise kallima, kes vahepeal oli teisega elanud ja kaks last saanud, saatsin ka minema, kui tuli mind tagasi tahtma, n…. mul teda siis enam vaja oli, mina oma ellu võõraid lapsi ja nende emasid ei soovi.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.05 10:57; 04.06 16:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ausalt öeldes, ise olen lahutatud ja praegu elan teise mehega. Ja minu endine abikaasa väga tahab minuga häid suhteid pidada, et olla sõbrad ja suhelda nagu sõbrad. Kuid minu mees on sellele täitsa vastu, tema jaoks see on ebanormaalne, kui kaks inimest, endised armukesed(abikaasad), saavad peale lahkuminekut läbi. Minu jaoks aga täitsa normaalne selline seisukoht, et vb sõbrad olla. Vähemalt, me tunneme teineteist väga hästi ja saame igast asja kurta ja teame, et meist saavad aru.
Siinpool pean aga leppima sellega, et minu mees ei taha, et ma suhtleks oma endise abikaasaga. Niisiis me ei suhtlegi. Aga praegu tõesti on väga palju selliseid paare, kes on lahku läinud ja jätnud omavahel häid sõprussuhteid.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina suhtlen oma eksiga vaid hädavajadusel.laste pärast. tema uue naisega pole ühtegi sõna vahetanud. lahkuminekust möödas 10 aastat.
olgugi, et mul on uus elu, uus laps, uus mees. ikkagi ei suuda andestada seda valu mida eks ja see naine mulle põhjustasid.
ja leian, et naine kes loob suhte mehega kel imikuga naine kodus, ei ole seda väärt , et teda mingiks sõbraks pidada.isegi 5 aasta pärast.
Aga lapsed las omavahel suhtlevad, nende jaoks on ta ikkagi isa ja poolvennad ikkagi vennad. aga seda küll ei tasu lootqa, et ma mingile ühisüritusele lähen, va muidugi mingid erijuhud nagu koolilõpetamine, matused jm mis elus ette tulevad.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul on hea meel, et mehe ex meie elust väljas on ning suhtlema ja lapsi jagama ei kipu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uhkus on kõle voodikaaslane. Palju mugavam on jätkuvalt teha mõtestatud koostööd — lastel parem, oma hingel kergem, & kui ex ei olnud just eriti asjatu töllakas (sõltuvused, vägivald, rasked psyyhikahäired), on ta uus kaaslane ka tavaliselt tore inimene.

Mõtestatud koostöö ei pea tingimata tähendama sydamesõprust. Aga vahkviha kohe kindlasti ei tähenda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ei näe põhjust, miks ma oma mehe eksiga ei peaks läbi saama, normaalne inimene ju.
samas oma eksmehega ei suuda ma normaalselt suhelda, sest ta keerab mulle jätkuvalt jamasid kokku.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina saan exiga väga hästi läbi,lihtsalt läks kuidagi nii, et jäime headeks sõpradeks… põhimõtteliselt kohe peale lahkuminekut. Lapse suhtes on see väga hea, siiski vahel jääb mulje, et hea läbisaamise tõttu on lapsel lootus oma ema-isa jälle koos näha, kuigi mõlemal on leitud uus elukaaslane.
Minu elukaaslasele selline suhtlemine väga ei meeldi, kuigi nad on ka kohtunud ja paar sõna juttugi vahetanud.
Aga mulle on mu eksmees kui vend, kellega vahel ka muid asju arutada, peale lapse jagamise, nii et seletamist oma elukaaslasele on olnud palju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1979 kui minu emme ja issi lahutasid olid nad küll sõbrad. vanaema ei olnud. asi muutus u 1990,siis oli isapoolne vanaema mu ema sõbra suurim fänn. mulle, kui lapsele oli see väga normaalne, ei kannatanud vanemate lahutuse pärast üldse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Aga mulle on mu eksmees kui vend, kellega vahel ka muid asju arutada, peale lapse jagamise, nii et seletamist oma elukaaslasele on olnud palju. [/tsitaat]
Sel juhul ei makasa ka kurta, kui su elukaaslane varsti endale lasteta naise leiab, kellel pidevalt eksid silmapiiril ei virvenda.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.05 10:57; 04.06 16:06;
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Pereelu ja suhted kas vanasti oldi peale lahutust sõbrad?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.