Esileht Pereelu ja suhted Kas vanusest tingitud?

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Kas vanusest tingitud?

Postitas:

Olen märganud, et vanematel emadel, nii +- 40 aastastel on rahulikumad lapsed.
Lisaks need lpased alati ülikorralikult riietatud, sisse pakitud. Pidevalt jutt, ega sul külm ei ole.
Kui laps kukub siis suur ehmatus ja mure, seda iga väikse kopsu peale.
Selle kõige tulemusel lapsed ongi helikud ja õrnakesed.

On see vanuse iseärasus või iseloomuomadus?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.03 09:33; 22.03 12:55; 22.03 13:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen +-40-aastane ema, aga su jutt on nagu puder ja kapsad.
Kas see on su vanuse iseärasus või iseloomuomadus?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

vastan, olles ise 40+ ema, et rahulikumad võivad küll meie lapsed olla. aga kindlasti ei paki ma lapsi riidesse, kindlasti ei keela ma lastel kukkuda just nii palju, kui nad kukuvad. arvan, et pigem reageerisin üle noorena esimese lapsega. nüüd tean, et see, mida emal lapsele anda on, on hoopis midagi muud kui riidessepakkimine ja vati sees hoidmine. noored seda sageli ei tea :). ja sellest turvatundest ongi need lapsed rahulikumad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kummalised tähelepanekud.
ja mida tähendab +-40?
neljakümne tuuris? või 40 +/- mõni aasta?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

olen täpselt 40 ema. ei paki oma last iial liialt sisse, lasteaiaõpetaja ütleb tihti, et äkki on liiga vähe riideid. terve ja tubli laps. mul on aega ja tahtmist temaga tegelda, mida kahjuks vanemate lastega polnud. looulikult on laps rahulik- eelmine vastaja ütles- turvatunne on olemas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu ema oli 40, kui ma sündisin. Vanemad lapsed olid tal siis täiskasvanud juba. Ja ta on koguaeg rääkinud, et kui ta 20ndates lapsed sai, siis hirmsasti pabistas ja poputas lapsi. Pakkis riidesse ja tegi kõike raamatute jms järgi ja muretses. Kui mina sündisin, siis oli ta juba nii enesekindel ja vanemaks saades maha rahunenud, et laskis mul täiesti vabalt kasvada ja valikuid teha. Riidesse pani mind ka ikka tükkmaad õhemalt kui esimesi lapsi. Mutikesed tänaval tänitasid muidugi, et izzzand, mis ema, külmetad lapse ära. Aga vot, olen kõige tervem laps olnud. Lahe oli just see ka, et ema oli väga rahulik, erinevalt esimeste laste kasvades.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Olen märganud, et vanematel emadel, nii +- 40 aastastel on rahulikumad lapsed.
Lisaks need lpased alati ülikorralikult riietatud, sisse pakitud. Pidevalt jutt, ega sul külm ei ole.
Kui laps kukub siis suur ehmatus ja mure, seda iga väikse kopsu peale.
Selle kõige tulemusel lapsed ongi helikud ja õrnakesed.

On see vanuse iseärasus või iseloomuomadus?[/tsitaat]Ma olen tähele pannud, et vanematel emadel/isadel on targemad lapsed.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.03 12:34; 22.03 14:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Ma olen tähele pannud, et vanematel emadel/isadel on targemad lapsed.[/tsitaat]

Kägu kirjutas:
[tsitaat] Kägu kirjutas:

Mu tuttava (laps sündis kui ema oli üle 40a) laps hakkas roomama, käima oluliselt hiljem kui eakaaslased, füüsiline areng tugevalt maas senini.
Esimese sõna ütles 2,5 aastaselt, nüüd üle kolme pomiseb vaid omaette midagi mõistmatut.
Ei hiilga kuskilt see tarkus seni veel, aga mine sa tea, ehk tulevane ajuhiiglane.
Samas kõrgeltarenenud on aga memmekuses ja äpususes.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.03 09:33; 22.03 12:55; 22.03 13:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Mu tuttava ( kes sünnitas 41 aastaselt) laps hakkas roomama, käima oluliselt hiljem kui eakaaslased, füüsiline areng tugevalt maas senini.
Esimese sõna ütles 2,5 aastaselt.
Ei hiilga kuskilt see tarkus seni veel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.03 09:33; 22.03 12:55; 22.03 13:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on üsna loogiline. Küpsematel vanematel on aega ja tahtmist lapse rütmis toimetada. Tavaliselt on laps ka rohkem planeeritud, pereelu stabiilne, majanduslikult kindlustatud. Viimane jälle võimaldab lapsega kauem kodus olla, mis muidugi pisikesi närve säästab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kägu kirjutas:
[tsitaat] Kägu kirjutas:

Mu tuttava ( kes sünnitas 41 aastaselt) laps hakkas roomama, käima oluliselt hiljem kui eakaaslased, füüsiline areng tugevalt maas senini.
Esimese sõna ütles 2,5 aastaselt.
Ei hiilga kuskilt see tarkus seni veel.
[/tsitaat]Ema vanus ei mõjuta lapse tarkust, sest munarakud on tal olemas juba sünnist saadik, kui ta päris loll oli. Ema tervis mõjutab lapse tervist, sest mida kauem ema elanud, seda rohkem võimalusi, et munarakud on kahjustunud.

Meestel valmivad seemnerakud umbes nelja kuu jooksul ja sellepärast on vanemal isal oluliselt targem laps.

Kui on vaja tarkust ja tervist korraga, siis sellise lapse saavad tõenäolisemalt vanem mees ja noorem naine. Näiteks Leonardo da Vinci on üks selliste vanemate eostatud geenius.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Asi ei ole mitte kaasasündinud tarkuses vaid vanemate vaimses pagasis, mida lapsele edasi anda. Lollidel (väga noortel ja vähe kooliskäinud) vanematel on ka lapsed suht lollide nägudega, mis on paratamatu, sest lapsel ei ole ju kusagilt mujalt õppida kui oma vanematelt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.03 12:34; 22.03 14:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olin 17a. kui sünnitasin, laps oli beebina väga rahulik, nüüd 4-aastasena hull rahmeldis. Olen ka ülepabistav vanem, pigem just külmetuse kohapealt. Väikeseid kopse ma ei karda, a la, lööb põlve ära. Laps on hästi iseseiseva loomuga.

Viimasele: ehkki olin sünnitades hästi noor, siis laps on tubli ja tark, loeb ja arvutab juba praegu, samuti kiidavad kasvatajad silmaringi. Aga no muidugi ei ole mu haridus ka väga kehv- juba kõrgkoolis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Pereelu ja suhted Kas vanusest tingitud?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.