Esileht Erivajadustega laps kas vasakukäelisus on erivajadus?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )

Teema: kas vasakukäelisus on erivajadus?

Postitas:
Kägu

Selline tore alajaotus siia foorumisse tekkinud ūüôā
Kasutan ära:
Vasakuk√§eline laps l√§heb kooli. Kas ma peaksin juba eelnevalt tema klassijuhataja t√§helepanu sellele asjaolule juhtima v√Ķi pole see mingi t√§htis asi ja m√§rkab ise, kui m√§rkab? (no kirjatehnika v√Ķi heegeldamise √Ķppimisel n√§iteks on √§kki oluline – v√Ķi?)

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: kas vasakukäelisus on erivajadus?

Ei peeta seda t√§nap√§eval erivajaduseks, v.a. m√Ķnede t√∂√∂riistade puhul – nt pead talle muretsema vasakuk√§elise k√§√§rid.
Heegeldamise puhul on k√§sit√∂√∂√Ķpetaja muidugi temaga natuke h√§das, aga kui on kogenud √Ķpetaja, k√ľll ta tuleb toime.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ei peeta seda t√§nap√§eval erivajaduseks, v.a. m√Ķnede t√∂√∂riistade puhul – nt pead talle muretsema vasakuk√§elise k√§√§rid.
Heegeldamise puhul on k√§sit√∂√∂√Ķpetaja muidugi temaga natuke h√§das, aga kui on kogenud √Ķpetaja, k√ľll ta tuleb toime.[/tsitaat]

Aitäh!

K√§√§rid olemas, aga √ľllatus-√ľllatus, t√ľdruk √ľtles, et vahet ei ole tal ja l√Ķikabki igasugustega t√§iesti edukalt. Vasaku k√§ega, √ľksk√Ķik mis sorti k√§√§rid on. Ma ikka pakkusin, et √§kki need vk omad on mugavamad, aga ta √ľtleb, et ei saa vahest aru :S
V-o on kehvad vk k√§√§rid lihtsalt… ūüôā

Please wait...
Postitas:
Mari87

Ma olen elu aeg olnud vasaku k√§eline ja ei ole probleeme olnud mitte millegigi – kirjutan t√§iesti tavalise pastakaga ja kasutan elu aeg t√§iesti tavalisi k√§√§re jne. See ei ole minu arvates √ľldse oluline osta kokku vasaku k√§elise asju.
Kusjuures ma v√Ķin l√Ķigata m√Ķlema k√§ega asju. Olen kasutanud kas vasaku k√§elise k√§√§re ja ei n√§e t√Ķesti erinevust.
Ja koolis mul pole sellega probleeme olnud- juba minu ajal. Ma olen 26. Juba siis ei n√Ķutud mingit √ľmber kasvatamist jne. Keegi √Ķpetajatest ega lastest ei √∂elnud mulle selle kohta mingit m√§rkust.

Please wait...
Postitas:
Marju2

Tegelikult mul on natuke piinlik lugeda, et vaskuk√§elisust peetakse erivajaduseks (nagu oleks puue). Minul noorem laps on vasakuk√§eline (suguv√Ķsas rohkem vasakuk√§elisi ei tea). K√§ib hetkel esimeses klassis ja k√§ekiri on √ľlikorralik ja ilus, k√Ķigi asjadega saab hakkama nagu paremak√§eline. K√§√§rid on t√Ķepoolest vasakuk√§eliste omad, aga saab hakkama ka teistega. Seda n√§gi √Ķpetaja ise, et ta vasakuk√§eline on, aga mingit erikohtlemist sellep√§rast ei vaja. Algul m√Ķtlesin ise, et kuidas m√Ķnda asja talle kirjat√§htede etten√§itamisel seletada, aga tema haarab kohe selle ise parema k√§e n√§itel, ei pea ise vasaku k√§ega v√Ķimlema. Laps k√§ib ka sulgpalitrennis ja ei ole seal ka vasakuk√§elisus probleemiks tulnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Puhta lolliks läinud oma erivajadustega.
J√§rgmiseks on erivajadus juba ka prillid lapsel. Siinkohal jutt nn tavalisest l√ľhi- v√Ķi kaugn√§gevusest, mis on prillidega edukalt korrigeeritav, mitte p√§risn√§gemispuudest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Puhta lolliks läinud oma erivajadustega.
J√§rgmiseks on erivajadus juba ka prillid lapsel. Siinkohal jutt nn tavalisest l√ľhi- v√Ķi kaugn√§gevusest, mis on prillidega edukalt korrigeeritav, mitte p√§risn√§gemispuudest.[/tsitaat]

Aga tegelikult ju ongi erivajadus, √ľsna kulukas pealegi. Minul on kaks last prillikandjad ja olen viimase aasta jooksul ostnud kolmed raamid + √ľhed klaasid vahetanud, kulud kokku ca 400 eur ehk siis u 30 eur kuus. Mina sain hakkama, aga ma ei kujuta ette, kuidas n√§it. miinimumpalka saavad vanemad oma lastele mitu korda aastas sobivaid ja mugavaid prille osta suudavad. Ja prillid ei ole mingi edevuseasi, vaid ilma nendeta pole neil v√Ķimalik tavaklassis √Ķppet√∂√∂st osa v√Ķtta, kuna lihtsalt ei n√§e tahvlile! Sellep√§rast ma ei saagi aru, miks n√§iteks ortopeedilised tallatoed on lastele soodustusega isiklik abivahend, aga prillid mitte.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ema mul vasakuk√§eline, nn √ľmber√Ķpetatu. Eks geenidega ikka mulle ka tuli t√∂rts, n√ľ√ľd teen paljusid asju m√Ķlema k√§ega v√Ķi siis ainult √ľhe suvalisega. Kuskilt on meelde j√§√§nud, et matemaatikas pidi need vasakuk√§elised eriti teravad pliiatsid olema. Enda osas … jah, tehnikaerialal teaduskraad tehtud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Puhta lolliks läinud oma erivajadustega.
J√§rgmiseks on erivajadus juba ka prillid lapsel. Siinkohal jutt nn tavalisest l√ľhi- v√Ķi kaugn√§gevusest, mis on prillidega edukalt korrigeeritav, mitte p√§risn√§gemispuudest.[/tsitaat]

Prillid ongi erivajadus – lapsel igatahes.

Please wait...
Postitas:
kairit69

No kas ei v√Ķi siis selles foorumis arutleda vasakuk√§elistest?

Mul ka kooli minev vasakuk√§eline, esimene meie suguv√Ķsas.

Just nuputasin, kuidas √Ķpetada teda ketti heegeldama. Proovisime nii ja naa. L√Ķpuks √Ķpetasin nii, et heegeldab parema k√§ega. Sest m√Ķlema k√§e t√∂√∂ tuleb niikuinii selgeks √Ķppida ja siis on lihtsam ka kudumisele √ľle minna.
Ise oskan kududa nii vasaku- kui paremakäeliselt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu t√ľtar on ka vasakuk√§eline. Ostsin talle vasakuk√§elise jaoks m√Ķeldud k√§√§rid. Teen ise vahest k√§sit√∂√∂d ja t√Ķesti keeruline on mul teda √Ķpetada, sest ise olen paremak√§eline ja pean k√Ķik siis tagurpidi temaga tegema:) Varem ,kui ta p√§ris v√§ike oli tegelikult kasutas m√Ķlemat k√§tt. N√§iteks parema k√§ega s√Ķi, vasakuga joonistas. Erivajaduste alla see kindlasti ei l√§he, st see pole puue. Veel on selline miinus, et kui ta n√§iteks markeriga, vildikaga kirjutab midagi, siis ta n√ľhib teksti kirjutades k√§ega laiali.
Ma oleksin ise ka praegu vasakuk√§eline, kui mu ema poleks kunagi minult pliiatseid, lusikaid jne asju v√§gisi vasakust k√§est √§ra kiskunud ja paremasse toppinud. Ei tea, mis tal viga oli, et nii tegi. Tema jutu j√§rgi lasteaias kasvataja olevat √∂elnud, et lapse peaks paremak√§eliseks ikka harjutama. Kusjuures n√ľ√ľd mul on tunne, et mu vasak k√§si oleks justkui taandarenguga. N√§iteks ma ei saa nii s√ľ√ľa, et kasutan korraga kahvlit ja nuga. Vasaku k√§ega ma ei saa √ľldse s√∂√∂ki kahvlilt suhugi. K√§si ei kuula nagu s√Ķna, ei sihi √Ķigesti. √úldse n√Ķrk on see vasak k√§si mul.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kas lollus on erivajadus?

Please wait...
Postitas:
lootusekiir

Ma tean, et ainuke asi, mida kooli minnes j√§lgida v√Ķiks, on istumine. Noh, et istudes oleks laps pingi vasakul k√ľljel ja pinginaaber paremal, muidu hakkavad kirjutades k√§ed kokku jooksma.

Mul on poiss vasakuk√§eline ja lasteaias alguses suunati lusikat j√§rjekindlalt paremasse. √útlesin siis, et ta on vist vasakuk√§eline ja suunamine l√Ķpetati. Nad enne ei osanud j√§lgida lihtsalt. N√ľ√ľd √ľtlevad, et enamuse ajast eelistab vasakut k√§tt jah. Kuna ta saab alles 4, siis ootan, kuni tal eelistus v√§lja kujuneb. M√Ķnda asja teeb vahepeal ikka paremaga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lihtsalt m√§rkuseks, et meil on peres 3 last. K√Ķige vanem on 6-aastane, kes on v√§ga selgelt vasakuk√§eline, muidu igati terane, aga r√§√§kima hakkas hilja ja vajab siiani logopeedi abi. V√§iksemad on kaksikud, nendest √ľks on paremak√§eline ja r√§√§gib v√§ga h√§sti. Teine kaksikutest on ka vasakuk√§eline ja ilmselt peame samuti varsti logopeedile p√∂√∂rduma. Logopeed √ľtles, et t√Ķesti vasakuk√§elised vajavad rohkem k√Ķneravi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Marju2 kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tegelikult mul on natuke piinlik lugeda, et vaskukäelisust peetakse erivajaduseks (nagu oleks puue). [/tsitaat]

Kas puue on piinlik? Kas erivajadus on piinlik?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu vasakuk√§elise t√ľtre, kes praeguseks √Ķpib II klassis, \”erivajadus\” on ilmnenud j√§rjekindlas peegelkirjas kirjutamises. Loomup√§raselt kirjutaks ta vist √ľldse paremalt vasakule ja peegelkirjas. Ka praegu, II klassis, tuleb talle sellekohaseid m√§rkusi teha aeg-ajalt.

Muidu k√§√§re kasutab vahet tegemata, kas on vasaku v√Ķi parema k√§e k√§√§rid. √úldine k√§eline tugevus on k√Ķvasti paranenud alate sellest kui hakkas klaveritundides k√§ima. Matemaatikas on v√§ga tugev, kuid t√Ķen√§oliselt peame igaks juhuks logopeediga konsulteerima, sest kirjutamisel ei saa ega saa teatud asju korda, milleks juba justkui aeg oleks.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
lootusekiir

[tsitaat]Lihtsalt m√§rkuseks, et meil on peres 3 last. K√Ķige vanem on 6-aastane, kes on v√§ga selgelt vasakuk√§eline, muidu igati terane, aga r√§√§kima hakkas hilja ja vajab siiani logopeedi abi. V√§iksemad on kaksikud, nendest √ľks on paremak√§eline ja r√§√§gib v√§ga h√§sti. Teine kaksikutest on ka vasakuk√§eline ja ilmselt peame samuti varsti logopeedile p√∂√∂rduma. Logopeed √ľtles, et t√Ķesti vasakuk√§elised vajavad rohkem k√Ķneravi.[/tsitaat]

Ei pruugi. K√Ķike ei saa nii √ľks-√ľhele v√Ķtta. Minu vasakuk√§eline r√§√§kis enne kaheseks saamist juba 2-3 s√Ķnaliste lausetega.

Please wait...
Postitas:
Marju2

Puue ei ole piinlik. Piinlik on k√Ķikide asjade lahterdamine puueteks ja mittepuueteks. Kui mu laps seda foorumit loeb ja k√ľsib, et kas ma olen n√ľ√ľd puudega, siis ma saan aru, et temal on paha tunne ja minul piinlik.
[tsitaat] [small]Marju2 kirjutas:[/small]

Kas puue on piinlik? Kas erivajadus on piinlik?[/tsitaat]

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Lihtsalt m√§rkuseks, et meil on peres 3 last. K√Ķige vanem on 6-aastane, kes on v√§ga selgelt vasakuk√§eline, muidu igati terane, aga r√§√§kima hakkas hilja ja vajab siiani logopeedi abi. V√§iksemad on kaksikud, nendest √ľks on paremak√§eline ja r√§√§gib v√§ga h√§sti. Teine kaksikutest on ka vasakuk√§eline ja ilmselt peame samuti varsti logopeedile p√∂√∂rduma. Logopeed √ľtles, et t√Ķesti vasakuk√§elised vajavad rohkem k√Ķneravi.[/tsitaat]

Mul ka kolm last ja samuti on k√Ķige vanem 6-aastane ja vasakuk√§eline. Tema on neist keeleliselt kahtlemata k√Ķige andekam, k√Ķige varem hakkas r√§√§kima.

Please wait...
Postitas:
Kägu

√úks asi on r√§√§kimine ja teine √ľlej√§√§nud keeleline andekus. Minu vasakuk√§elise esimene kolmes√Ķnaline lause tuli 1a 3k vanuselt. Pooleteistaastaselt r√§√§kis ta juba selget juttu, mida ka v√Ķ√Ķrad olid v√Ķimelised m√Ķistma. Aga… lugema ei hakanud kohe kuidagi. Esimeses klassis k√§is lugemisega abi√Ķppes/logopeedi juures ja kirjavigadega on siiani pidev maadlus. Minu enda jaoks arusaamatu probleem, sest ise olen eluaeg v√§ikest viisi grammatikapervert olnud. Seega ei oska last ka kuidagi aidata. Et kuidas ei j√§√§ kirjapilt meelde kui oled sama s√Ķna juba mitu korda lugenud? Kuidas ei j√§√§ v√Ķ√Ķrkeele s√Ķnad meelde?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul vasakuk√§elise lapsega juhtus selline naljakas lugu, et kooli minnes √§kki l√§ks k√§ekiri, mis ei olnud ennegi suurep√§rane, lausa kohutavaks. L√Ķpuks selgus, et √Ķpetaja iga kord √ľtles, et v√Ķtke pliiats paremasse k√§tte, mida mu poiss siis s√Ķnakuulelikult tegi. Nii et √Ķpetajale √ľtlemine polegi nii halb m√Ķte.
K√§ekirja sai laps aga korda siis, kui talle tuli vasakuk√§eline √Ķpetaja, kes oskas ohtralt n√Ķuandeid jagada. Tegelikult on p√§ris palju nippe, mille peale ei pruugi ise tullagi. Nt sageli kipuvad vasakuk√§elised kirjutama nii, et k√§si on randmest v√§ga painutatud (et k√§sivars ei jookseks √ľle kirjutatava teksti). Selle vastu aitab nt, kui paberit keerata viltu nii, et vasak √ľlemine nurk on √ľlespoole. Ja asi pole ainult k√§ekirjas – ebamugav k√§e asend teeb kirjutamise v√§sitavaks ja ebameeldivaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

huvitav teema ūüôā
ma olen ise √ľmber√Ķpetatud vasakuk√§eline – sunniti paremat peale. noh, n√ľ√ľd ma ikka teen asju reeglina parema k√§ega. k√ľll aga on mul \”parem\” ja \”vasak\” suund segamini. kui keegi √ľtleb nt, et keera paremale, siis pean ma natukene m√Ķtlema, enne kui tean, kumb see parem pool on. ei aidanud mind ka see nipp, et m√Ķtlen, kumma k√§ega s√∂√∂n, sest kuidagi loomulik tundub lusikas m√Ķlemas k√§es. noh, √ľhes√Ķnaga keeruline…
peres on meil n√ľ√ľd 2 vasakuk√§elist (mees ja v√§iksem laps) ning 2 paremak√§elist (sh vanem laps v√§ga pikalt kasutas m√Ķlemat k√§tt, enne kui parema kasuks otsustas).
minu kohe-neljane vasakuk√§eline tunneb suurt huvi lugemise vastu – viimasel ajal loeb juba paarit√§helisi s√Ķnu kokku isegi. r√§√§kima hakkas ka v√§ga vara. pooleteiseaastaselt jutustas ikka nii, et k√Ķik said aru.
ahjaa, teemasse ka – minu arust see ei ole erivajadus, k√ľll aga on kena √Ķpetajale ikka mainida, et tegu vasakuk√§elisega on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]huvitav teema ūüôā
ma olen ise √ľmber√Ķpetatud vasakuk√§eline – sunniti paremat peale. noh, n√ľ√ľd ma ikka teen asju reeglina parema k√§ega. k√ľll aga on mul \”parem\” ja \”vasak\” suund segamini. kui keegi √ľtleb nt, et keera paremale, siis pean ma natukene m√Ķtlema, enne kui tean, kumb see parem pool on. ei aidanud mind ka see nipp, et m√Ķtlen, kumma k√§ega s√∂√∂n, sest kuidagi loomulik tundub lusikas m√Ķlemas k√§es. noh, √ľhes√Ķnaga keeruline…
peres on meil n√ľ√ľd 2 vasakuk√§elist (mees ja v√§iksem laps) ning 2 paremak√§elist (sh vanem laps v√§ga pikalt kasutas m√Ķlemat k√§tt, enne kui parema kasuks otsustas).
minu kohe-neljane vasakuk√§eline tunneb suurt huvi lugemise vastu – viimasel ajal loeb juba paarit√§helisi s√Ķnu kokku isegi. r√§√§kima hakkas ka v√§ga vara. pooleteiseaastaselt jutustas ikka nii, et k√Ķik said aru.
ahjaa, teemasse ka – minu arust see ei ole erivajadus, k√ľll aga on kena √Ķpetajale ikka mainida, et tegu vasakuk√§elisega on.[/tsitaat]
Eh, ma olen ka √ľmber√Ķpetatud vasakuk√§eline (ema on n-√∂ p√§ris vasakuk√§eline) ja mul on vasak ja parem vahetuses. Kui k√ľsin teed ja √∂eldakse, et p√∂√∂ra vasakule, ma l√§hen kindlasti paremale. Kui juhatan teistele teed, siis samuti suunan inimese vasakule ja ise √ľtlen, et minge n√ľ√ľd paremale. Kui k√ľsija n√§gu imelikuks muutub, siis saan aru, et midagi l√§ks vist valesti:)

Please wait...
Postitas:
Kägu

vasakuk√§elisust on √Ķigem vist jah nimetada \”erip√§raks\”

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul, kui raske puudega lapse emal, on v√§gagi veider lugeda, et m√Ķned lapsevanemad peavad prillikandmist ja vasakuk√§elist erivajaduse alla kuuluvaks.
Need vanemad ei tea midagi erivajadustega lastest kes vajavad 24 tundi √∂√∂p√§evas hoolitsemist, terve elu. Vegetatiivsetest seisunditest, ratastoolidest, k√Ķveratest selgroogudest jne.
√Ąrge naeruv√§√§ristage teisi puuetega laste vanemaid oma \”erivajadustega\” mis on tegelikult lapsevanema enda t√§helepanupuudus.
400 eurot?? Enamus puudega lapsevanemad kulutavad igas kuus 400 eurot ja rohkemgi, aastas mitmed tuhanded enda taskust maksmist on tavaline, meie pere on kaheksa aasta jooksul k√ľmneid tuhandeid kulutanud eriarstidele, hooldusele ja erivajadustele.
P√ľsigem ikka reaalstel teemadel, eks.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

P√Ķhikooli- ja g√ľmnaasiumiseaduse (PGS) ¬ß 46 l√Ķikes 1 on hariduslike erivajadustega √Ķpilane defineeritud j√§rgnevalt:

”Hariduslike erivajadustega on √Ķpilane, kelle eriline andekus, √Ķpiraskused, terviserike, puue, k√§itumis- ja tundeeluh√§ired, pikemaajaline √Ķppest eemal viibimine v√Ķi kooli √Ķppekeele ebapiisav valdamine toob kaasa vajaduse teha muudatusi v√Ķi kohandusi √Ķppe sisus, √Ķppeprotsessis, √Ķpikeskkonnas (√Ķppevahendid, √Ķpperuumid, suhtluskeel, sealhulgas viipekeel v√Ķi muud alternatiivsed kommunikatsioonid, tugipersonal, spetsiaalse ettevalmistusega pedagoogid ja muu selline) v√Ķi taotletavates √Ķpitulemustes.”

Arenguline ja hariduslik erivajadus v√Ķib olla nii mahaj√§√§mus eakohasest tasemest (arengupuue) kui ka andekus mingis arenguvaldkonnas.
Seega ka kehv silmanägemine ja vasakukäelisus on erivajadus ja sellega tegeletakse nii lasteaedades kui ka koolis!
Erivajadus ei ole ainult puue.

Please wait...
Postitas:
Kägu

R√§√§giks siin teemades siiski lastest kel on raske haigust v√Ķi riiklikult kinnitatud puue, muidu v√Ķib iga t√§helepanupuuduses vaevlev lapsevanem tulla ja v√§ita, et varbak√ľ√ľne puudumine on tema elu v√§ga raskeks teinud.

Olgem seadustest hoolimata empaatilised nende vanemate vastu, kel on ammu lootus kadunud v√Ķi kes elavad igap√§evaselt nii rasket elu mida prillikandja v√Ķi vasakuk√§elise lapsevanem ette ei kujutagi.

Minu √ľks lastest on vasakuk√§eline ja teine kannab prille. Minu arvates tulla neil teemadel kurtma, oleks raskeid haiguseid p√Ķdevate vanemate murede t√Ķttu, ebaeetiline ja egoistlik.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Vabandan, et prillidest r√§√§kima hakkasin, see ei olnud t√Ķesti teemasse.
Samas arvan, et siin alafoorumis sobib siiski r√§√§kida ka v√§iksematest probleemidest – muidu ei tohiks ju ka n√§it. kerge puudega laste vanemad √ľldse s√Ķna v√Ķtta, sest nende mured on liiga v√§ikesed v√Ķrreldes raske puudega laste probleemidega? Jah, prillid on loomulikult v√§ike mure, aga v√§ikesepalgalisele v√Ķib see korraga ka suur mure olla, kui selgub, et lapsel on prillid katki, kohe on uusi vaja ja raha lihtsalt pole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga kes siin nii väga kurtnud on? Minu meelest igati asjalik kogemustevahetus. Mul on hea meel, et siit sellise teema leidsin, kus teisedki lapsevanemad oma kogemusi vaskakukäeliste lastega jagavad.

Selline arvamustevahetus ei pisenda ju ometi kuidagi raske puudega laste vanemate t√§htsust v√Ķi nende poolt n√§htava vaeva hulka.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Minul, kui raske puudega lapse emal, on v√§gagi veider lugeda, et m√Ķned lapsevanemad peavad prillikandmist ja vasakuk√§elist erivajaduse alla kuuluvaks.
Need vanemad ei tea midagi erivajadustega lastest kes vajavad 24 tundi √∂√∂p√§evas hoolitsemist, terve elu. Vegetatiivsetest seisunditest, ratastoolidest, k√Ķveratest selgroogudest jne.
√Ąrge naeruv√§√§ristage teisi puuetega laste vanemaid oma \”erivajadustega\” mis on tegelikult lapsevanema enda t√§helepanupuudus.
400 eurot?? Enamus puudega lapsevanemad kulutavad igas kuus 400 eurot ja rohkemgi, aastas mitmed tuhanded enda taskust maksmist on tavaline, meie pere on kaheksa aasta jooksul k√ľmneid tuhandeid kulutanud eriarstidele, hooldusele ja erivajadustele.
P√ľsigem ikka reaalstel teemadel, eks.
[/tsitaat]

Jajah, aga sina v√Ķiksid l√Ķpetada oma √Ķela ja kibestunud sapipritsimise.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )

Esileht Erivajadustega laps kas vasakukäelisus on erivajadus?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.