Esileht Erivajadustega laps kas vasakukäelisus on erivajadus?

Näitan 8 postitust - vahemik 31 kuni 38 (kokku 38 )

Teema: kas vasakukäelisus on erivajadus?

Postitas:
Kägu

RE: kas vasakukäelisus on erivajadus?

Minul on raske puudega eluaegset hooldust vajav laps, aga mina ei arva, et prillide v√Ķi vasakuk√§elisuse erivajaduseks pidamine minu last kuidagi naeruv√§√§ristab v√Ķi minu muret pisendab.
Erivajadusi on igasuguseid. Minu laps on k√ľll raske puudega, aga elur√Ķ√Ķmus ja tubli.
M√Ķnel vanemal on t√§iesti terve laps, aga elada ei taha ja l√Ķpuks teeb suitsiidi. Kelle mure siis l√Ķpuks suurem on?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Jajah, aga sina v√Ķiksid l√Ķpetada oma √Ķela ja kibestunud sapipritsimise. [/tsitaat]

Vaatasid peeglisse?
S√ľdamest loodan, et sul ei tule elus hooldada raske puudega last 24h √∂√∂p√§evas ja terve elu.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Vasakuk√§elisele saab heegeldamist √Ķpetada peegli abil (vaatab sinu heegeldamist l√§bi peegli…).
Endal poisslaps, keda t√∂√∂√Ķpetuse tunnis p√ľ√ľdis √Ķpetaja ketti heegeldama √Ķpetada ja kui see ei √Ķnnestunud, anti koolist teada, et tee kodus ja too kett j√§rgmiseks tunniks kooli. Arvake √§ra, kes keti heegeldas?!

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Minul, kui raske puudega lapse emal, on v√§gagi veider lugeda, et m√Ķned lapsevanemad peavad prillikandmist ja vasakuk√§elist erivajaduse alla kuuluvaks.
Need vanemad ei tea midagi erivajadustega lastest kes vajavad 24 tundi √∂√∂p√§evas hoolitsemist, terve elu. Vegetatiivsetest seisunditest, ratastoolidest, k√Ķveratest selgroogudest jne.
√Ąrge naeruv√§√§ristage teisi puuetega laste vanemaid oma \”erivajadustega\” mis on tegelikult lapsevanema enda t√§helepanupuudus.
400 eurot?? Enamus puudega lapsevanemad kulutavad igas kuus 400 eurot ja rohkemgi, aastas mitmed tuhanded enda taskust maksmist on tavaline, meie pere on kaheksa aasta jooksul k√ľmneid tuhandeid kulutanud eriarstidele, hooldusele ja erivajadustele.
P√ľsigem ikka reaalstel teemadel, eks.
[/tsitaat]
Palju jaksu ja j√Ķudu raskel teekonnal!
Kindlasti on teil v√§ga raske, aga see ei t√§henda ju, et teised oma suuremate v√Ķi v√§iksemate probleemide √ľle arutleda ei v√Ķi. Postituse teema viitab selgelt sisule ja kui see huvi ei paku pole vaja avada. Ka minu lapsel on raske haigus aga ma ei arva, et n√ľ√ľd peaks pahandama nendega, kellel elus paremini on l√§inud. Selline suhtumine on t√Ķesti kibestunud ja ei aita teisi ega ka teid ennast.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Palju jaksu ja j√Ķudu raskel teekonnal!
Kindlasti on teil v√§ga raske, aga see ei t√§henda ju, et teised oma suuremate v√Ķi v√§iksemate probleemide √ľle arutleda ei v√Ķi. Postituse teema viitab selgelt sisule ja kui see huvi ei paku pole vaja avada. Ka minu lapsel on raske haigus aga ma ei arva, et n√ľ√ľd peaks pahandama nendega, kellel elus paremini on l√§inud. Selline suhtumine on t√Ķesti kibestunud ja ei aita teisi ega ka teid ennast.[/tsitaat]

Tahtsin sama kirjutada. Ka minu lapsele on diabeedist tulenevalt m√§√§ratud raske puue ja vajalik pidev j√§relevalve. Aga √ľhtlasi on ta vasakuk√§eline ūüôā Nii et see teema on siin p√§ris tore.

Muidugi on selge, et puudel ja puudel on vahe sees; diabeet on kindlasti palju-palju kordi kergem haigus kui m√Ķni f√ľ√ľsiline puue, mis aheldab eluks ajaks voodisse, v√Ķi vaimne puue, mis j√§tab m√Ķistuse lapse tasandile. Nii et m√Ķnes m√Ķttes olen ka mina vales kohas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tore, et selline teema on. Vasakuk√§elisus ei ole puue, aga natuke erivajadus siiski. Mina olen t√§iskasvanud vasakuk√§eline, palju asju paremasse k√§tte √ľmber √Ķppinud. K√§√§ridega ma n√§iteks vasakuga l√Ķigata ei oska, k√§sit√∂√∂ √Ķppisin √§ra parema k√§ega. Klaverim√§ng arendas paremat k√§tt tohutult. Keeleliselt ja matemaatiliselt olen keskmisest parem (mitte geenius), lihtsalt. Aga mul on ka √ľks kiiks ja ma ei teadnud, et teistel vasakuk√§elistel see ka on. Nimelt on ka minul raskusi parema ja vasaku poolega. Ma pean ikka hetke j√§rele m√Ķtlema ja suunda ma n√§itan meelsasti k√§ega, mitte s√Ķnadega ja aru saan ka kiiremini k√§ega n√§itamisest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Tore, et selline teema on. Vasakuk√§elisus ei ole puue, aga natuke erivajadus siiski. Mina olen t√§iskasvanud vasakuk√§eline, palju asju paremasse k√§tte √ľmber √Ķppinud. K√§√§ridega ma n√§iteks vasakuga l√Ķigata ei oska, k√§sit√∂√∂ √Ķppisin √§ra parema k√§ega. Klaverim√§ng arendas paremat k√§tt tohutult. Keeleliselt ja matemaatiliselt olen keskmisest parem (mitte geenius), lihtsalt. Aga mul on ka √ľks kiiks ja ma ei teadnud, et teistel vasakuk√§elistel see ka on. Nimelt on ka minul raskusi parema ja vasaku poolega. Ma pean ikka hetke j√§rele m√Ķtlema ja suunda ma n√§itan meelsasti k√§ega, mitte s√Ķnadega ja aru saan ka kiiremini k√§ega n√§itamisest.[/tsitaat]Inglisekeelsetel on selle jaoks hea nipp. Aga see kehti muidugi juhul kui √ľhtlasi ei ole kalduvust peegelkirjale. ūüôā Nimelt kui vasak k√§si v√§lja sirutada ja p√∂ial √Ķieli ajada, moodustub L-t√§he kujund. L nagu \”left\” ehk vasak.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Puue see ei ole, aga m√Ķnes m√Ķttes ju v√§ike erivajadus k√ľll. 10% inimestest on vasakuk√§elised, aga kool ei pruugi t√Ķesti piisavalt nendega arvestada. kas √Ķpetajad ikka teavad, milline on vasakuk√§elise jaoks √Ķige pliiatsihoid? Kas nad teavad seda, et kui vasakuk√§elise pinginaabriks on paremak√§eline, siis peab vasakuk√§eline istuma vasakul, et nende k√ľ√ľnarnukid kirjutades kokku ei puutuks? Vanasti oli vasakuk√§elise √Ķudusunen√§gu veel tindiga kirjutamine, mida n√ľ√ľd √Ķnneks pole. Siiski on ka n√ľ√ľd probleemiks, et vasakuk√§eline v√Ķib k√§ega √ľle v√§rskeltkirjutatud teksti n√ľhkida ja kui kirjutusvahendiks on midagi laialiminevat, siis see laiali ka n√ľhitakse.

Aga vasaku ja parema poole segiajamine on vist k√Ķigi vasakuk√§eliste probleem t√Ķepoolest.
/ise vasakukäeline ja laps ka

Please wait...
Näitan 8 postitust - vahemik 31 kuni 38 (kokku 38 )

Esileht Erivajadustega laps kas vasakukäelisus on erivajadus?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.