Esileht Sünnitus Kas vastab tõele, et esilekutsutud sünnitus palju valusam kuimuidu oleks?

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Kas vastab tõele, et esilekutsutud sünnitus palju valusam kuimuidu oleks?

Postitas:

Või tegi mingi müüdiga, oskab keegi ütelda?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul pole kogemust esilekutsumisega, küll aga kiirendatud sünnitusega.
Pärast loomulikku sünnitust ütlesin mehele, et võiksin kasvõi homme uuesti sünnitada, nii kerge ja lihtne oli.
Teine, enneagne sünnitus, veed tulid ära, aga õiget sünnitustegevust ei hakanud. Peale tilguti paigaldamist läks minu jaoks päris põrgu lahti…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi on see erinev!
Esilekutsutud sünnitus on tavaliselt vaevarikkam ja valusam, sest keha pole sünnituseks valmis, kehaomased valuvaigistavad hormoonid ei tööta ja tõenäoliselt ei hakkagi tööle. Palju sõltub muidugi, kui kaugel sünnituse loomulik algus on, kui küps on emakakael, kaua ja mil viisil esile kutsutakse jne. Esilekutsutud sünnitus ei ole kindlasti loomulik sünnitus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu teada ei ole tegu müüdiga. Üks viie lapse ema rääkis, kuidas tal viies esile kutsuti ja ütles, et loomulikud valud ei viinud niimoodi mõistust peast ja olid loogilisemad. Esilekutsutud valu oli lõpuks üks suur valu, kus hoogudel pea võimatu vahet teha.
Liiati lõppevad väga paljud esilekutsumised keisriga, sest keha väsitatakse ebaloomulike valudega ära, tekivad probleemid avanemisega või pole keha valmis veel sünnitama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.02 19:43; 21.02 08:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

OLi küll valusam hoogsam ja kiire. Hästi ruttu läks intervall 2 minutiliseks. Elasin selle just kaks nädalat tagasi läbi. Valudel ei olnud lõpus tõesti vahet, aga emakas oli avanenud vaid 5 cm. Ei oleks enne uskunud aga palusin lõpuks epiduraali, sest tundsin, et ei jaksa lõpuni vastu pidada. Sain kaks tundi puhata ja siis äge lõpuspurt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu esilekutsustud sünnitus oli väga,väga kerge, valusid polnud olid ainult emaka kokkutõmbed ja laps sündis esimese pressiga,sünnituse kestus esimsest emaka kokkutõmbest kuni platsenata väljumiseni 1 tund ja 20 min, igati positiivne kogemus oli ainult natuke selline tunne oli,et kustkohast ma selle lapse sain,valusid ju polnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas esile kutsumine on ka vete lõplik lahti tõmbamine? Ses suhtes, et mul natuke tulid veed kodus ära, aga lõpuks avastasid, et veed ikka päris lahti pole läinud ja siis nö tõmmati lahti. Muidu mingit tilgutit ega tabletti ei saanud. Pärast vete avamisega (vist oli täisavatus selleks ajaks) hakkasid kohe valud ja 2 h hiljem oli laps kõhul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahjuks ei ole saanud ühte last kaks korda sünnitada, seega ei tea öelda. 🙂
Seda ei saa ju muud moodi mõõta ka! Ühe naise erinevad sünnitused on nagunii erinevad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ainult esilekutsutud sünnitus olnud aga jah, valus oli küll aga seda umbes 45 minutit ja siis küsisin epiduraali. Kui ma ütlen, et oli valus, siis ma mõtlen, et ma ikka röökisin nii, et ämmaemandalgi olid suured silmad peas. Muidu oli sünnitus kiire ja see valu ammu ununenud ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma olen neid lugusid siin lugenud. Minu meleest on väga palju naisi, kel olnud nii ilus sünnitus, kui ka piinarikas(loomulikud). ja on naisi, kel esilekutsumine täiesti ok olnud ja on neid, kel see jube olnud ja on naisi, kes loomulikul teel sünnitavad 48h hiinapiinades või siis hoopis tsips ja valmis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul sõbrannal kutsuti esile. Siiani räägib, et sünnitusvalusid tema tunda ei saanudki. Tal tehti kohe epiduraal ka ja sünnitas ilma igasuguste valudeta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks oli esilekutsumine jõledus kuubis, mulle ei antud kordagi mahti oma keha kuulata ning instinkte järgida, käis üks pidev torkimine ja lahenduste väljapakkumine, oleks tahtnud kerra tõmmata, nähtamatuks muutuda ning vaikselt kuskil nurgas oma lapse ilmale tuua. Meeletud valud stimuleerimise algusest peale, kuid keegi ei teinud uskumagi, et mul üldse mingid valud olla võiksid. Kusjuures, valulävi on mul vägagi kõrge.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul esilekutsumine (tablett + looteveed lahti). Sünnitus kiire ja ei saaks küll öelda, et poleks valus olnud. Valud olid kohe tihedad ja pilt läks ikka päris tihti eest ära.
Aga sain valutada nii dushi all kui vannis ja valida asendeid jne… Miskipärast ei tulnud mul pähegi küsida valuvaigisteid.

Kõik kokku läks 7,5 tundi ja lapse sünnihinne lausa 9/10 (kuigi olin riskirase). Lisaks toibusime mõlemad lapsega nii kiirelt, et koju lubati meid juba umbes 20 tunni pärast (kuigi olin esmasünnitaja).

Minul jäi kokkuvõttes ilus mälestus ja õnnelik olen selle üle, et sünnitus oli siiski piisavalt loomulik ja mingeid muid vahelesegamisi polnud.
Pole võrdlust samast sünnitusest teisiti. Võib olla oleks olnud kergem, aga ei tea… Ega sünnitus ei olegi midagi kerget.

Juurde veel kommentaar, et mind oldi enne ikka nädal jälgitud ja esile kutsuti siis, kui keha enam väga toores polnud (40+4)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

2 esilekutsumist 10p hiljem tähtajast. Avati veed. Mõlemad väga kerged ja valutud sünnitused. Esimene küll lõppes vaakumiga beebi asendi tõttu kuid oli kerge ja kestis ca 6h. Teise puhul läks vete avamisest sünnini 2,5h, pressid 10min. Sekkumist polnud vaja. Epiduraali järgi vajadust ei tundnud, teise sünnitusega proovisin puht huvist naerugaasi. See võttis igasuguse ebameeldiva tunde ära. Võimalik, et minu puhul aitas kaasa juba enne esilekutsumist olnud avatus. Esimesega oli kontrollis 3cm ja teise lapsega 6cm avatust. Kui arstid oleks lubanud, oleks ehk ootamise korral sünnitegevus ise alanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nurrike – see ei ole esilekutsutud sünnitus ju. Sul oli tegevus alanud, lihtsalt vete avamisega kiirendatud.
Rämevalus ja sageli keisriga lõppevad on esilekutsumised, mida praktiseeritakse vahel suisa toore emakakaelaga. Kui ikka keha valmis ei ole, ei ole mõtet sealt midagi välja ka vägistada, arvan ma. Pigem kohe keiser, nii emale kui lapsele talutavam.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.02 19:43; 21.02 08:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimese lapsega tehti mul täisavatusega veed lahti. See, mis siis lahti läks, oli jube. Valuhoog, mis järgnes oli nii tugev, et minestasin. Kui hakkasin teadvusele tulema, siis arvasin hetkeks, et olen surnud – pilti ei olnud, aga kusagil kuulsin meest ja ämmaemandat rääkimas. Teise lapsega lootekotti katki ei tehtud (minu soov ja ämmaemanda nõuanne). Olin valmis samasuguseks hulluseks nagu esimese lapse puhul. Laps sündis kotis sees (kui see väljumise käigus katki läks, siis said nii ämmakas kui ka mees üsna märjaks) ja kui ta mulle siis rinnale pandi, olin üsna imestunud, et kas juba läbi? Ja kuhu see horror siis jäi??? Kui peaks veel vaja sünnitama, siis ma kedagi oma \”koti\” kallale kindlasti ei lase.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Sünnitus Kas vastab tõele, et esilekutsutud sünnitus palju valusam kuimuidu oleks?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.