Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas vastab tõele, et Tallinnas on lasteaiatoetust väga raske saada?

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Kas vastab tõele, et Tallinnas on lasteaiatoetust väga raske saada?

Postitas:

Tere, laps läheb kohe tasulisse sõimerühma. Nende kodulehel on kirjas, et Tallinn maksab arve alusel 106EUR toetust kuus. ( minu osa on 330 ja sellest summa maha).
Sain esimese arve ja teate, et võin arvega minna KOV ja esitada avalduse toetuse saamiseks.
Eile kuulsin raadios saadet, milles räägiti et Tallinn on sellise toetuse saamise keeruliseks ajanud. Mida see minu jaoks tähendab? Võib ka nii olla, et seda 106EUR ei kompenseerita?
Aitäh abi eest, googeldamine hetkel ei aidanud ja olen kindel et siit saan kiirema ja parema abi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 26.07 11:15; 26.07 14:59; 26.07 15:40; 26.07 22:22; 27.07 15:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keegi ei oska kommenteerida? 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 26.07 11:15; 26.07 14:59; 26.07 15:40; 26.07 22:22; 27.07 15:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsehoiuteenuse hüvitamise tingimused on ju vastava korraga paika pandud. Kui tingimused täidetud, saad hüvitist. Ei otsusta keegi seda lihtsalt tuju järgi või kohvipaksult.

Ma ei tea, mis raadiosaatest jutt, aga oletada võib, et võrreldi ehk teiste kohalike omavalitsustega? Üldiselt Tallinna linna erinevate toetuste saamiseks on teistega võrreldes küll pisut rangemad nõuded seatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selge, kahjuks see lasteaia kodulehel olev reglement ajas pea segi ja vajasin \” puust ja punaseks\” lahendust.

Aitäh, vastamast

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 26.07 11:15; 26.07 14:59; 26.07 15:40; 26.07 22:22; 27.07 15:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sina maksad kogu arve kinni, esitad KOV-i lasteaia arve ja maksekorralduse koopia ja siis mingil hetkel kantakse sulle 106 eurot arvele tagasi. Võib minna nädal kuni kuu. Ise olen helistanud, kui juba 2 nädalat möödas ja uurinud, et millal saaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Sina maksad kogu arve kinni, esitad KOV-i lasteaia arve ja maksekorralduse koopia ja siis mingil hetkel kantakse sulle 106 eurot arvele tagasi. Võib minna nädal kuni kuu. Ise olen helistanud, kui juba 2 nädalat möödas ja uurinud, et millal saaks.[/tsitaat]

Kas ma pean seda iga kuu tegema hakkama?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 26.07 11:15; 26.07 14:59; 26.07 15:40; 26.07 22:22; 27.07 15:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

jah

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimesel korral pead ise kohale minema ja esitama arve, tasumiskviitungi, lapse sünnitunnistuse ja lapsehoidja puhul tema tegevusloa koopia, hoiu puhul ma täpselt ei tea, küsi sealt hoiust, lisaks ka avaldus, mille saad kodus välja printida ja ära täita. Järgmised korrad ei ole vaja kohale minna, vaid võid saata digiallkirjaga avalduse, arve ja kviitungi saad ka saata elektrooniliselt. Esimene kord pead kohale minema, aga hiljem läheb taotlemine paar minutit. Ei pea seda tegema ka iga kuu, kui pole rahaga kiiret. Raha maksta on neil aega 30 päeva, võid sinna kasvõi iga päev helistada, sellest sa kiiremini midagi ei saa, vaid ikka selle järgi, kuidas ametnikud su pabereid läbi vaadata jõuavad. Vahel saab paari nädalaga, vahel lähebki peaaegu kuu. Ja lisaks seda veel, et paljudes hoidudes saadavad nad ise andmed ja saavad ise raha otse, seega vanem ei peagi midagi taotlema, vaid maksabki juba väiksema summa. Mul ühes hoius oli nii, praegu on ametlik lapsehoidja, tema puhul peab iga kuu uue avalduse saatma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Esimesel korral pead ise kohale minema ja esitama arve, tasumiskviitungi, lapse sünnitunnistuse ja lapsehoidja puhul tema tegevusloa koopia, hoiu puhul ma täpselt ei tea, küsi sealt hoiust, lisaks ka avaldus, mille saad kodus välja printida ja ära täita. Järgmised korrad ei ole vaja kohale minna, vaid võid saata digiallkirjaga avalduse, arve ja kviitungi saad ka saata elektrooniliselt. Esimene kord pead kohale minema, aga hiljem läheb taotlemine paar minutit. Ei pea seda tegema ka iga kuu, kui pole rahaga kiiret. Raha maksta on neil aega 30 päeva, võid sinna kasvõi iga päev helistada, sellest sa kiiremini midagi ei saa, vaid ikka selle järgi, kuidas ametnikud su pabereid läbi vaadata jõuavad. Vahel saab paari nädalaga, vahel lähebki peaaegu kuu. Ja lisaks seda veel, et paljudes hoidudes saadavad nad ise andmed ja saavad ise raha otse, seega vanem ei peagi midagi taotlema, vaid maksabki juba väiksema summa. Mul ühes hoius oli nii, praegu on ametlik lapsehoidja, tema puhul peab iga kuu uue avalduse saatma.[/tsitaat]

Aitäh

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 26.07 11:15; 26.07 14:59; 26.07 15:40; 26.07 22:22; 27.07 15:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu poeg käib ka eralasteaias, sh eelmise õppeaastal sõimes. Lasteaed suhtleb linnavalitsusega ise. Vanemad maksavad arve alusel vaid omaosalust. St kui kuumakse ilma söökideta on nt 406, siis vanematele esitatakse arve 306 euro kohta lisaks veel söögiraha.
Lugedes, kuidas linnalt tuleks ise raha nuiata on võrdlemisi õõvastav. Hea, et lasteaed ise selle eest hoolitseb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas vastab tõele, et Tallinnas on lasteaiatoetust väga raske saada?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.