Esileht Kodunurk Kas veel on inimesi, kes pesevad poest toodud kaupade pakendeid?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )

Teema: Kas veel on inimesi, kes pesevad poest toodud kaupade pakendeid?

Postitas:

Küsimus ongi siis selles. Mina küll olen hakanud poest ostetud kraami ja pakendeid, nagu piimapakk, jogurtitops ja kõik, mida pesta saab ja mida see kassapidaja oma kätega kassast läbi lüües puudutanud on.Kuna iial ju ei tea, kas kassapidaja oma käsi pärast WC-s käies pesnud on ja kuna sularahaga ka nagunii koguaeg tal tegemist on ja oma käed selle tõttu ära \”määrib\”, siis ei hakka riskima, et mingid fekaal-oraalsel teel levivaid viirusi saaksin. Aga on ju asi sedasi, et kui ta oma mustade kätega kõik piimapakid, saiakile jne puudutab ning seejärel mina seda pakendit puutun, siis nii ongi mul võimalik see viirus v mis iganes bakter külge saada, või pesete igal võimalusel käsi, kui võtate jogurtit vms? Parem karta, kui kahetseda:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.03 18:06; 30.03 08:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

:D:D:D
Monk?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei pese ,olen elus ja terve.Lapsed ka väga harva haiged .

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ma olen see, kes vahel isegi pesemata õuna sööb ja kunagi ei põe mingeid kõhuhädasid. Ma ei tea … ei ole vaja endale elu nii hirmsaks elada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mu vanaema tavaliselt ütleb vanasti ei teatud hügieenist midagi olid kõik terved nüüd muud ei kuulegi Hügieen ja ainult haiged

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui ma vaatan, et poes on lapsed saabastega ostukärus, siis ma mõtlen küll, et peaks pesema. päris paha on mõelda, et enne ju laps kõndis õues, tänaval.
nt kui ma ostan vahel pasteeti, mis on selline vorstimoodi kiles. mina seda peenelt ei serveeri, vaid pigistan leivale.
vahel ma mõtlen et peaks pesema ka kilepakendis koort. seda ma ka pigistan kilest, mitte ei vala ümber.
kohupiim samamoodi, kui on torbikus. võiks ju pesta.
sai-leib samamoodi. mitu korda käpid enne pakendit, kui saia võtad. vorstilt ma ka ei koori üleni kilet maha. niisama kui poest tulnud, panen kappi ja näpin, lõikan seda vorsti.
õunu ma küll kunagi pesemata ei söö. olen vahel näinud, kuidas õun veereb kellgil maha. reeglina ei võta mahaajaja kunagi seda õuna ise, mille maha ajas, vaid paneb tagasi teiste juurde. ja pestes saaks ehk pisutki keemiat maha, millega on neid pritsitud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mingeid pakendeid ei pese, banaane ei pese, mandariine ei pese, väga mittekeskkonnasäästlik kõik asjad üle pesta, pärast tõenäoliselt kuivatad paberkäterätiga üle ka.
Ostukärusid ka ei kasuta (või siis hädapärast paar korda aastas, kui on tõesti väga palku oste) just selle välisjalanõudes kärus trampimise pärast.
Liigne steriilsus ei tule kasuks vaid kahjuks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina jälle olen ka see ,kes peseb kõike mida pesta annab pakenditest,viinerikarbid ,vorstid,isegi kohukesed pesen üle. Vanasti nagu ei mäleta ,et oleksin pesnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei pese pakendeid. Puuvilju pesen, va banaan.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja sellisest käitumisest allergiad ja nõrk immuunsus tulebki. Mul ei tule sellist mõtetki, et pakendeid pesema hakata. Ei pese ka banaane ega muid koorega vilju. Olen täiesti terve, haruharva nohus. Lapsel lasen nö \”mulda süüa\” ja ei pese ta käsi praktiliselt kunagi.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Küsimus ongi siis selles. Mina küll olen hakanud poest ostetud kraami ja pakendeid, nagu piimapakk, jogurtitops ja kõik, mida pesta saab ja mida see kassapidaja oma kätega kassast läbi lüües puudutanud on.Kuna iial ju ei tea, kas kassapidaja oma käsi pärast WC-s käies pesnud on ja kuna sularahaga ka nagunii koguaeg tal tegemist on ja oma käed selle tõttu ära \”määrib\”, siis ei hakka riskima, et mingid fekaal-oraalsel teel levivaid viirusi saaksin. Aga on ju asi sedasi, et kui ta oma mustade kätega kõik piimapakid, saiakile jne puudutab ning seejärel mina seda pakendit puutun, siis nii ongi mul võimalik see viirus v mis iganes bakter külge saada, või pesete igal võimalusel käsi, kui võtate jogurtit vms? Parem karta, kui kahetseda:)[/tsitaat]

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja minu vanaema ütleb sellise asja kohta, et kui inimesel on liiga palju vaba aega käes, läheb lolliks… Siis hakkavadki mõtlema pisikurünnakutele ja vandenõuteooriatele jms

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

2-kuusel lapsel näiteks allergia liigsest hügieenist? Vii end teemadega kurssi ikka enne kui diagnoosi paned. [small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ja sellisest käitumisest allergiad ja nõrk immuunsus tulebki. Mul ei tule sellist mõtetki, et pakendeid pesema hakata. Ei pese ka banaane ega muid koorega vilju. Olen täiesti terve, haruharva nohus. Lapsel lasen nö \”mulda süüa\” ja ei pese ta käsi praktiliselt kunagi.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[/tsitaat]

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]2-kuusel lapsel näiteks allergia liigsest hügieenist? Vii end teemadega kurssi ikka enne kui diagnoosi paned. [small]Kägu kirjutas:[/small]
[/tsitaat]
No tegelikult sa ikka tead ju, et kahe kuu vanuse lapse allergia on ema shokolaadi vms pugimisest, lihtsalt mängid lolli, eks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.03 19:40; 02.04 15:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina arvan, et müüjad peaksid kummikindaid kandma!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pakendeid ei pese, aga nõusid pesen see-eest Fairyga! 😀 Niisiis see peaks varem või hiljem oma töö tegema 😉

*Oi, mulle meeldib vahel norida 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]mu vanaema tavaliselt ütleb vanasti ei teatud hügieenist midagi olid kõik terved nüüd muud ei kuulegi Hügieen ja ainult haiged[/tsitaat]

Kuidas sul õnnestub nii pikk lause ilma ühegi kirjavahemärgita kirjutada?

Teemast ka:
no kohe tahaks vastata, et pakendamata kraqami (nt. puuviljad, juurikad, saiakesed) pesen kohe erireziimil masinas, tsentrifuugin ja triigin üle ka, aga las see iroonia jääb teiseks korraks.
Mul iseenesest hakkas kohe sest tundatust kassapidajast kahju. Kuidas saab teda küll nii räpaseks mõelda? Kas sa, teemaalgataja, lähed desovahenditega poodi ka, sest ostukorvid, riiulid, külmkapilingid jne. on ju lookas bakterite all?

Ikka kummaline kontingent liigub ilmas ringi… Pole veel kuulnud, et keegi düsenteeria või difteeria oleks pesemata piimakpaki puudutamisest saanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]mina arvan, et müüjad peaksid kummikindaid kandma![/tsitaat]
Ja peale igat klienti peaks ta need minema viskama ning uued võtma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No anna kannatust. Piimapakke pesema????
Ei ole ma veel kuulnud, et kassapidajad levitaksid suurtes kogustes viiruseid. Siis oleksid juba kõik kassiirid lahti lastud ja poed iseteeninduse peal, nagu Kadaka Selveris tehti.

Ja tegelt kassapidajad võivad eneseteadmata levitada küll. Sest mõttes, et kliendil kodus kõhuviirusega pereliige ja poes maksab sularahaga ja kassiir ju annab selle sama sedeli teisele kliendile tagasi.

Ise töötan kassas ja kui mõni tuttav saab poes kokku, hakkab 99% jutt käima ümber kõhuviiruse. Kes kui palju oksendas ja kes kui mitu päeva pasandas. Ja mina siis olen seal kassas ja kõik hingavad ja köhivad ja aevastavad.

Samas ega need viirused nii lihtsalt meid haigeks ka ei tee, sest siis oleksime ju stabiilselt tõbised.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

üks asi on bakterid/viirused. Teine asi on mürgid, kemikaalid jne, mis võivad näiteks vähki tekitada. Kui võimalik siis pesen ka, aga mitte alati. Puuvilju alati!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tere, olen ka vahel pesnud. väikeseid mahlapakke näiteks, mida laps ise tahab võtta, just selliseid tugevamaid pakendeid. varem mõtlesin teoreetiliselt, et kust võivad sattuda pisikud pakendile (juba tehases, siis kauba laadimise käigus, siis kauba asetamisel riiulitele, riiulite vahel kõndivad inimesed aevastavad jne.) aga see tundus mulle ka pisut naljakas ja need viirused ei ole tavaliselt väga kaua eluvõimelised. Samas see ülivastik rotaviirus pidi kuivadel pindadel püsima 2 nädalat eluvõimelisena. Nii, see oli teooria:-) Praktiline näide oli selline, et ühel päeval seisin kassas, kassapidaja, kes mu kaupu läbi piiksutas, oli köhane-nohune ning köhis kenasti kinnastatud kätt suu ette tõstes ja järgmiseks liigutuseks oli haarata sama käega järgmised lindil tema poole liikuvad kaubad ja need läbi piiksutada. Peale seda mõtlesin, et pesen ikka pakendeid hiljem üle, see ei õnnestu alati, vahel on ka laps kohe platsis, sikutab asju kotist välja ja tahab aidata neid ära panna. Aga jah, ma olen nõus, et puhtusega ei tasu üle pingutada, teisalt võib niimoodi mõne vastiku viiruse saada küll, eriti väikelaste puhul tasuks jälgida, et nad ise pesemata pakendit ei näpiks, sõrmed käivad neil ju pidevalt suus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kurb kohe näha, kui rumalad inimesed on…pole siis ime, et viirushaigusi nii massiliselt levib… Kas saate kindel olla, et see kassapidaja, kes parasjagu teie kaupa kassast läbi laseb, on ka oma käsi pesnud…näitkes tualetist tulles? Äkki ongi ta just olnud kõhuviiruses, või mis iganes häda…ei, ma ei süüdista, et kõik kassapidajad oleksid räpakad, kaugel sellest, aga iial ei tea, kas ta peab lugu hügieenist või mitte. Olen ka näinud, kuidas kassapidaja meeletult köhib ja aevastab peopessa ja seejärel puudutab oma käega minu kaupa, mille mina hetk hiljem oma käega kotti panen…kõik need kaubad on ju selle inimese viirusega saastatud..rumalus on niiviisi peopessa köhida, kuidas te siis ei tea, kuidas on õige köhida ( varrukasse kasvõi)..teate te ikka, et seda nimetatakse piisknakkuseks, mille saad siis tänu sellele, et puutud saastatud pindasid…või siis kui sulle näkku köhitakse..Ja milline häbematus on lapsevanematel lasta oma lastel seal ostukärus, kus on lapsel võimalus istuda ja mingit rooli keerata…appi, mõni laps köhib sinna peale, teine tuleb ja lakub rõõmsalt rooli..ja te vingute, oh lapseke jälle rotas ja muudes hädades..kurat,rumalust teil jätkub…käige ja õppige natuke meditsiini, siis olete ehk teadlikumad, kuidas peaks käituma, et vältida selliseid nakkushaigusi, kui rahvas oleks sellest teadlikum, siis oleks ka tunduvalt vähme neid rotasid ja mis iganes haigusi.!!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.03 18:06; 30.03 08:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No olgu, mis on, aga ennem hakkab päike solgiämbrist tõusma, kui mina hakkan KOHUKESI pesema. 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ise ei ole mingi kassapidaja, aga miks kõik alati kassapidajaid süüdistavad.
Kas teil üldse on aimu, kui palju inimesi TEGELIKULT igasugu tooteid näpivad, enne kui need poeriiulitele jõuavad. Kui pika teekonna teie tulevane piimapakk läbib?!Ja teate, et ka müügisaalis inimesed näpivad tooteid, loevad, mida üks või teine asi sisaldab jne. Samuti köhitakse ja sülge lendab igas suunas…
Ehk siis teie ehk meie ise oleme need näppijad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.03 21:00; 31.03 17:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui selline foobia juba on, siis kas poleks lihtsam toiduained kodus kohe pakendist välja võtta või ümber valada? Tundub nagu lihtsam kui pakendite pesemine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kurb kohe näha, kui rumalad inimesed on…pole siis ime, et viirushaigusi nii massiliselt levib… Kas saate kindel olla, et see kassapidaja, kes parasjagu teie kaupa kassast läbi laseb, on ka oma käsi pesnud…näitkes tualetist tulles? Äkki ongi ta just olnud kõhuviiruses, või mis iganes häda…ei, ma ei süüdista, et kõik kassapidajad oleksid räpakad, kaugel sellest, aga iial ei tea, kas ta peab lugu hügieenist või mitte. Olen ka näinud, kuidas kassapidaja meeletult köhib ja aevastab peopessa ja seejärel puudutab oma käega minu kaupa, mille mina hetk hiljem oma käega kotti panen…kõik need kaubad on ju selle inimese viirusega saastatud..rumalus on niiviisi peopessa köhida, kuidas te siis ei tea, kuidas on õige köhida ( varrukasse kasvõi)..teate te ikka, et seda nimetatakse piisknakkuseks, mille saad siis tänu sellele, et puutud saastatud pindasid…või siis kui sulle näkku köhitakse..Ja milline häbematus on lapsevanematel lasta oma lastel seal ostukärus, kus on lapsel võimalus istuda ja mingit rooli keerata…appi, mõni laps köhib sinna peale, teine tuleb ja lakub rõõmsalt rooli..ja te vingute, oh lapseke jälle rotas ja muudes hädades..kurat,rumalust teil jätkub…käige ja õppige natuke meditsiini, siis olete ehk teadlikumad, kuidas peaks käituma, et vältida selliseid nakkushaigusi, kui rahvas oleks sellest teadlikum, siis oleks ka tunduvalt vähme neid rotasid ja mis iganes haigusi.!! [/tsitaat]
Sa oled seda meditsiini juba liiga palju tudeerinud:)Aga selle peale ei tule, et äkki sul on obsessiv-kompulsiivne häire?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Küsimus ongi siis selles. Mina küll olen hakanud poest ostetud kraami ja pakendeid, nagu piimapakk, jogurtitops ja kõik, mida pesta saab ja mida see kassapidaja oma kätega kassast läbi lüües puudutanud on. Parem karta, kui kahetseda:)[/tsitaat]

On päris raske öelda, kust see piir täpselt jookseb, millal peaks psühhiaatri juurde minema, aga mulle tundub, et sa oled sellele väga lähedal. Kui mitte seda juba ületanud. Parem karta, kui kahetseda- täpselt nii nagu sa ütlesid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina nimetan selliselt käituvat inimest pehmelt hulluks. üldse mitte nö halvustavalt, aga niiii keeruliseks ei saa oma elu mõelda ja teha üks normaalselt mõtlev inimene!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun kasutage siis poes käies kummikindaid, muidu olete vahepeal ikka oma pisikud juba \”kätte saanud\”, kui te piimapaki omale kotti panete. Ilma kummikinnasteta pile sellest kodus pakendite pesemisest ju kasu! 😀
Ja ärge unustage poes oma kraam panna mitte korvi, vaid oma kotti, korvi sang on tuhandete (ka köhivate) inimeste poolt kasutatud ja te ei taha nende pisikuid ju oma kätele. Nagu me kõik teame, siis peale kassapidajate on suured läkastajad ka kärumehed!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.03 21:00; 31.03 17:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei pese poest toodu pakendeid. Teema avasin sellepärast, et pesen pakendid läbi enne pakendikasti panemist, millega lähevad need pakendikonteinerisse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mingi aeg oli väga suur tahtmine seda teha, aga tegelt ei ole mõtet. Pakenditest pesen vahel ainult koore ja piima oma.
Kohukese pakendi pesemisel ei näe mõtet kuna ega ma seda pakendit ei lutsuta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )


Esileht Kodunurk Kas veel on inimesi, kes pesevad poest toodud kaupade pakendeid?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.