Esileht Ilu ja tervis Kas veganlus aitab kolesterooli alandada?

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: Kas veganlus aitab kolesterooli alandada?

Postitas:

Olen netist vastust otsinud, üldiselt kirjutatakse, et VÕIB kasu olla.
Järelikult eksisteerib ka variant, et EI OLE kasu?

Olen enda arvates pidanud väga rasvavaba dieeti alates maikuust – sellest ajast, kui kättesaadavaks muutus kõik värske, hea, maitsev.
Ei ole niisiis 4 kuud söönud ei grammigi piima (sh kõik piimatooted hapukoorest võini), juustu, muna, sea- ega veiseliha. Olen söönud siiski kala (sushit, grillkala, kalawokki nii valgest kui punasest kalast) ja linnulihast kalkuni- ning kanafileed.
Ainus nö rasvaine on olnud oliivõli.
Võileiba teen ainult täisteratoodetest (minu võileib on nüüd juba pea pool aastat täisteraleib, mille peal avokaado, suur tomativiil, rukola, seened)
Kliisid süüa ei suuda, sry

Ja kolesterool ei alane – endiselt 7 kandis, sealhulgas halva kolesterooli tase üle 4 (normi ülempiir 3).

Kas peab ka kala ja linnuliha välja lülitama?

Jätan siinkohal kommenteerimata, mida ma sellisest toimumisest üldiselt arvan. Midagi head kahjuks ei arva.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 03.10 09:57; 03.10 10:44; 03.10 12:59; 03.10 14:19; 03.10 14:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kolesterool on vajalik. Kuule, küsimus on selles kui palju sa rasva päevas kokku sööd. Üldiselt üks gramm kehakaalu kohta on rasva päevas vaja. Kui kaalud 65 kilo siis 65 grammi. Kui sa ikka igapäev sööd 100g rasva sisse, siis kolesterool lendab lakke muidugi ja ei tasu väga selles kinni olla mis on hea rasv ja mis on halb rasv. Loomne rasv on ka väga vajalik, aga väiksemas koguses. Rasva saab ka shokolaadiga seotud maiustest. Võid ju igapäev kala ja avokaadosid pugida, aga tahvel shokolaadi nullib kasuteguri.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.10 10:04; 03.10 12:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Välja jätad hoopis avokaado.
Sa pead natuke hoolsamalt uurima, mida su toiduained sisaldavad. Avokaados on ju palju õlisid. Jah, need on kasulikumad, kui searasv, aga siiski see tõstab kolesterooli. Muna seevastu on ok,vaevalt et sa neid 10 tk päevas sööd.
jätad ära ka pähklid-seemned-mandlid esialgu.
Ehk,sa ei tea,mida su toiduained sisaldavad. Alusta sellest. Mitte et”oled kuulnud” või “kõik räägicad”, vaid uuridki asju. Ja siis lõpetad nt kookosõli või kookyspiima söömise jne
Nii et vastus su küsimusele on, et ei veganlus ei aita su kolesteroolitaset alandada, kui sööd rasvaseid taimi nagu avokaado,kookosõli,banaan jne ja kasutad ka oliivõli minimaalselt, ei prae asju ega tee salateid, mis vajaks õliga ülekallamist. Ega seda oliivõligi soovitata rohkem, kui supilusikas päevas, aga sa tahad ju vähendada kolesterooli. Seetõttu sööki aurutatakse,keedetakse, aga ei praeta kanafileed.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.10 10:09; 03.10 11:37; 03.10 14:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Avokaadot söön kindlasti 1 avokaado päevas (vahele jäävad need päevad, kui ostetud avokaado kodus lahti lõigates on jälle pruun)
Šokolaadi ja magusat ei söö üldse, null. Magusast söön ainult marmelaadi.
Kookoseasju ei tarbi samuti (jälestan kookose maitset).
Banaane söön ca 3tk nädalas.
Pähkleid ei söö, küll aga söön näiteks päevalilleseemneid.
Oliivõli panen ca 1tl salati peale, natuke aurutatud köögiviljasid ahjupannil üle küpsetades, seeni pannil praadides.
Tõesti hästi palju olen söönud alates maikuust igasuguseid marju (murelid, mustikad, maasikad), arbuusi, tomatit, kurki, suvikõrvitsat, lillkapsast, värsket kartulit, ube, herneid.

Hetkel kui murelid-marjad ei ole enam nii head ja kättesaadavad kõikjalt, tunnen, et mu menüü on kohutavalt ühekülgne. Lootsin niiväga, et saaksin ometi uuesti sööma hakata piimatooteid.
Juhe on koos :(, süüa on nii vähe ja paljud asjad ei maitse. No ei suuda ma neid kikerherneid süüa. Ja kolesteroolinäit endiselt halb.

Nojah, saan muidugi loobuda veel avokaadost ja ka kalast ja kalkunist. Kala või kalkuniliha olen söönud ühel päeval nädalas (laupäev on pidupäev ses mõttes), mul pole sellest ühest päevast keeruline loobuda. Eksperimendi mõttes.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 03.10 09:57; 03.10 10:44; 03.10 12:59; 03.10 14:19; 03.10 14:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, aitab küll veganlus kolesterooli alandada. Ükski taim kolesterooli ei sisalda, seega nad kolesterooli ka ei tõsta. Samas kõik loomne sisaldab kolesterooli, sh kana ja kala. Keha toodab ise vajalikus koguses kolesterooli, seda ei pea toiduga sisse sööma. See eelmise vastaja jutt on puhas lollus, avokaado sul küll kolesterooli ei tõsta. Samas tasub olla ettevaatlik kookosrasvaga. Kookosrasv ei sisalda kolesterooli, küll aga küllastunud rasvhappeid, mis omakorda kolesterooli tõstavad. Samuti on selles osas halvad igasugused transrasvad, nii et kui vegan tarbib palju näiteks kookosõli ja mingeid maiustusi, kus on sees transrasvad, siis võib kolesterool tõusta küll. Aga tervislikul toituval veganil on reeglina kolesterooli näit eeskujulik.

Veganiks hakates on oluline teha endale selgeks toitumise põhitõed, et see oleks jätkusuutlik: http://vegan.ee/soomine-elustiil/toitumisinfo/taimetoitluse-pohitoed/

Ja retsepte leiad näiteks: http://www.taimetoit.ee

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Avokaados on samamoodi küllastunud rasvhappeid ja ainuüksi ühe avokaadoga saab ca 15 gr rasva.
Taimne rasv ehk õli sisaldab samamoodi küllastunyd rasvhappeid

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.10 10:09; 03.10 11:37; 03.10 14:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Avokaadot söön kindlasti 1 avokaado päevas (vahele jäävad need päevad, kui ostetud avokaado kodus lahti lõigates on jälle pruun)
Šokolaadi ja magusat ei söö üldse, null. Magusast söön ainult marmelaadi.
Kookoseasju ei tarbi samuti (jälestan kookose maitset).
Banaane söön ca 3tk nädalas.
Pähkleid ei söö, küll aga söön näiteks päevalilleseemneid.
Oliivõli panen ca 1tl salati peale, natuke aurutatud köögiviljasid ahjupannil üle küpsetades, seeni pannil praadides.
Tõesti hästi palju olen söönud alates maikuust igasuguseid marju (murelid, mustikad, maasikad), arbuusi, tomatit, kurki, suvikõrvitsat, lillkapsast, värsket kartulit, ube, herneid.

Hetkel kui murelid-marjad ei ole enam nii head ja kättesaadavad kõikjalt, tunnen, et mu menüü on kohutavalt ühekülgne. Lootsin niiväga, et saaksin ometi uuesti sööma hakata piimatooteid.
Juhe on koos :(, süüa on nii vähe ja paljud asjad ei maitse. No ei suuda ma neid kikerherneid süüa. Ja kolesteroolinäit endiselt halb.

Nojah, saan muidugi loobuda veel avokaadost ja ka kalast ja kalkunist. Kala või kalkuniliha olen söönud ühel päeval nädalas (laupäev on pidupäev ses mõttes), mul pole sellest ühest päevast keeruline loobuda. Eksperimendi mõttes.

Aga mine siis perearstile ja küsi nõu või saadab su kuhugi toidunõustaja juurde. Ise sedasi ennast ravida on ka natuke rumalus kui sa tõesti sööd ainult seda mida sa siia kirjutad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.10 10:04; 03.10 12:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Avokaadot söön kindlasti 1 avokaado päevas (vahele jäävad need päevad, kui ostetud avokaado kodus lahti lõigates on jälle pruun)
Šokolaadi ja magusat ei söö üldse, null. Magusast söön ainult marmelaadi.
Kookoseasju ei tarbi samuti (jälestan kookose maitset).
Banaane söön ca 3tk nädalas.
Pähkleid ei söö, küll aga söön näiteks päevalilleseemneid.
Oliivõli panen ca 1tl salati peale, natuke aurutatud köögiviljasid ahjupannil üle küpsetades, seeni pannil praadides.
Tõesti hästi palju olen söönud alates maikuust igasuguseid marju (murelid, mustikad, maasikad), arbuusi, tomatit, kurki, suvikõrvitsat, lillkapsast, värsket kartulit, ube, herneid.

Hetkel kui murelid-marjad ei ole enam nii head ja kättesaadavad kõikjalt, tunnen, et mu menüü on kohutavalt ühekülgne. Lootsin niiväga, et saaksin ometi uuesti sööma hakata piimatooteid.
Juhe on koos :(, süüa on nii vähe ja paljud asjad ei maitse. No ei suuda ma neid kikerherneid süüa. Ja kolesteroolinäit endiselt halb.

Nojah, saan muidugi loobuda veel avokaadost ja ka kalast ja kalkunist. Kala või kalkuniliha olen söönud ühel päeval nädalas (laupäev on pidupäev ses mõttes), mul pole sellest ühest päevast keeruline loobuda. Eksperimendi mõttes.

Aga mine siis perearstile ja küsi nõu või saadab su kuhugi toidunõustaja juurde. Ise sedasi ennast ravida on ka natuke rumalus kui sa tõesti sööd ainult seda mida sa siia kirjutad.

Arstiga ikka koostöös olengi, ega ma siis ise oma kolesterooli kodus ei määra.
Ma olengi meditsiinis või siis selles konkreetses doktoris kahtlema hakanud. Mulle näib, et ei ole ikkagi lõpuni selge, mis kolesterooli tekitab või alandab.
Ülemus tööl itsitab mu üle, sööb kolm korda päevas searasvas praetud kartuleid ja liha, ja kolesteroolinäit on alla 5.
Mulle viimane kord arst ütles, et no paneme siis tabletid peale?
Ma siis ise pakkusin, et ÄKKI on see 5 kuud veel liiga lühike aeg, ootaks veel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 03.10 09:57; 03.10 10:44; 03.10 12:59; 03.10 14:19; 03.10 14:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõrgenenud kolesteroolitase on vaid üks kardiovaskulaarset riski tõstvatest faktoritest. Kas sul on üldse südamekaebusi? Kuidas su teiste riskifaktoritega on (vanus, sugu, kaal, kõrgenenud vererõhk, suitsetamine, diabeet jne)?
Ekstreemsed dieedid pole kunagi tervisele head.
Halba kolesterooli aitab alandada liikumine ja head tõsta oomega-rasvhapped. Kuidas sellega on?
Tark arst ei ravi mitte kunagi numbrit, ikka inimest.

Arst.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arstiga ikka koostöös olengi, ega ma siis ise oma kolesterooli kodus ei määra.
Ma olengi meditsiinis või siis selles konkreetses doktoris kahtlema hakanud. Mulle näib, et ei ole ikkagi lõpuni selge, mis kolesterooli tekitab või alandab.
Ülemus tööl itsitab mu üle, sööb kolm korda päevas searasvas praetud kartuleid ja liha, ja kolesteroolinäit on alla 5.
Mulle viimane kord arst ütles, et no paneme siis tabletid peale?
Ma siis ise pakkusin, et ÄKKI on see 5 kuud veel liiga lühike aeg, ootaks veel.

Ega toiduga kolesterooli ei alandagi, kui sul enne just eriti kolesterooli ja rasvarohke menüü polnud. Mul toit mõjutab ainult triglütseriidide taset ja see on mul kogu aeg normis olnud, enamasti lausa normi alumisel piiril. Trenn on mõjutanud ainult HDL-i ja seda kasvamise suunas. Mul on LDL 6,5 (üld enamasti 8 ringis) ja perearst ravimeid ei soovita. Selline “üle 4” tunduks mulle lausa ideaalne 🙂
Kusjuures ma ka katsetanud igasugu asju ja kuigi räägitakse, et konkreetne analüüsi näit võib sõltuda sellest, mida eelmisel päeval sõid ja tegid, siis mul on mitu aastat HDL ja LDL näidud samad olnud (v.a kui vahepeal kolm kuud L-Thyroxini võtsin, siis LDL langes 5,5le), triglütseriidid veidi kõiguvad ja üld ka, aga LDL näib olevat kõigutamatu. HDL oli enne regulaarset treenimist 1,1, nüüd on 1,4 ja seda ka juba aastaid nii.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas jood pätikohvi või presskannukohvi? Need on ühed hullemad kolesteroolitõstjad.

Jah, joon pätikohvi!! Igal hommikul kruusitäie!!

Südamekaebusi? On vahelöögid, mis mind ennast häirivad. Perekonnas ja lähisuguvõsas 50+ vanuses on infarkt kõikidest üle käinud
Kuidas su teiste riskifaktoritega on (vanus, sugu, kaal, kõrgenenud vererõhk, suitsetamine, diabeet jne)? Naine 50, KMI 22, vererõhk normis, ei suitseta, diabeeti pole.

Liikumisega on samuti kehvemapoolsed lood, käin küll jalgsi tööle, mis teeb ca 3,5km tööpäeviti, kuid see on ka kõik.

Mul olid kunagi sapikivid (sapikivide tekkimist põhjustab kolesterooli hulga tõus sapis, seega kõrge kolesteroolitaseme esimene tulemus?), tänaseks on sapipõis eemaldatud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 03.10 09:57; 03.10 10:44; 03.10 12:59; 03.10 14:19; 03.10 14:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas su kehakaal on nende kuudega alanenud? Teoorias peaks olema. Kui ei, siis kuskilt kohas sööd ikka üle.
Samas on teooriad koleserooli osas ka üle aasta erinevad,et tahaks vaid öelda, et ära stressa. Veganiks ei pea hakkama ja söö ikka meeldivaid asju ka

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.10 10:09; 03.10 11:37; 03.10 14:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas su kehakaal on nende kuudega alanenud? Teoorias peaks olema. Kui ei, siis kuskilt kohas sööd ikka üle.
Samas on teooriad koleserooli osas ka üle aasta erinevad,et tahaks vaid öelda, et ära stressa. Veganiks ei pea hakkama ja söö ikka meeldivaid asju ka

Ei ole alanenud, kehakaal ei ole üldiselt kunagi olnud probleemiks. Eks muidugi ikka paar kilo võiks alla võtta, kuid see ei ole omaette eesmärgiks kunagi olnud.
Olen suve jooksult sõna otseses mõttes muidugi liialdanud fruktoosiga, kui kcal lugeda, siis see suvi annaks põhjust kaalutõusuks. Kuid see ei peaks ometigi kolesterooli kinni hoidma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 03.10 09:57; 03.10 10:44; 03.10 12:59; 03.10 14:19; 03.10 14:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas su kehakaal on nende kuudega alanenud? Teoorias peaks olema. Kui ei, siis kuskilt kohas sööd ikka üle.
Samas on teooriad koleserooli osas ka üle aasta erinevad,et tahaks vaid öelda, et ära stressa. Veganiks ei pea hakkama ja söö ikka meeldivaid asju ka

Kehakaal alaneb kaloraaži vähendamisega. Ega veganluse ja kehakaalu alanemise vahele võrdusmärki tõmmata saa. Üle söömine ei tõsta kolesterooli. Samuti ei tähenda sale keha normis kolesteroolitaset.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimese organism toodab ise kolestrooli, nii head kui halba. Söö normaalselt. On osad toidud, mis aitavad vähendada nn. halba kolesterooli. Otsi need toidud üles. Minu meelest oli sealhulgas punane riis ja küüslauk ning sibul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selleks ei pea olema just vegan. Piisab, kui loobuda teatud toitudest ja kolesterool alaneb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes sulle sellist menüüd soovitas?
http://toitumistarkus.ee/8-lihtsat-moodust-kolesterooli-vahendamiseks/
https://haiglateliit.ee/wp-content/uploads/2015/04/patsiendile_398_soovitusi_vere_kolesteroolitaseme_langetamiseks_ja_kehakaalu_korrigeerimiseks.pdf
google

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toitumine pole ainus asi. Loobu pätikohvist ja hakka rohkem liikuma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ah, pole ju ühtegi muud riskifaktorit peale perekondliku. Pole see analüüsinäit oluline. Võiks vaadata toite, mis head kolesterooli tõstavad ja muud söö, mida aga soovid. Proovi liikuda rohkem. Analüüsi ei ravita, mingit tablettravi näidustust ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ah, pole ju ühtegi muud riskifaktorit peale perekondliku. Pole see analüüsinäit oluline. Võiks vaadata toite, mis head kolesterooli tõstavad ja muud söö, mida aga soovid. Proovi liikuda rohkem. Analüüsi ei ravita, mingit tablettravi näidustust ei ole.

Minu arvates peaks tervise poole püüdlejaid ikka alati innustama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Välja jätad hoopis avokaado.
Sa pead natuke hoolsamalt uurima, mida su toiduained sisaldavad. Avokaados on ju palju õlisid. Jah, need on kasulikumad, kui searasv, aga siiski see tõstab kolesterooli. Muna seevastu on ok,vaevalt et sa neid 10 tk päevas sööd.
jätad ära ka pähklid-seemned-mandlid esialgu.
Ehk,sa ei tea,mida su toiduained sisaldavad. Alusta sellest. Mitte et”oled kuulnud” või “kõik räägicad”, vaid uuridki asju. Ja siis lõpetad nt kookosõli või kookyspiima söömise jne
Nii et vastus su küsimusele on, et ei veganlus ei aita su kolesteroolitaset alandada, kui sööd rasvaseid taimi nagu avokaado,kookosõli,banaan jne ja kasutad ka oliivõli minimaalselt, ei prae asju ega tee salateid, mis vajaks õliga ülekallamist. Ega seda oliivõligi soovitata rohkem, kui supilusikas päevas, aga sa tahad ju vähendada kolesterooli. Seetõttu sööki aurutatakse,keedetakse, aga ei praeta kanafileed.

Ära rohkem peale võta!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere! Ma olen meditsiiniõde, kes on spetsialiseerunud elustiilihaigustele. Kahjuks pean ütlema, et mõned eelkommenteerijad on sulle väga halba nõu andnud, kuid ma tean, et ka meditsiinilisest ringkonnast peab head toitumisalast nõu tikutulega taga otsima, niiet ainuke hea nõuanne on mitte „naabrinaiselt” küsida, vaid usaldada suuri teadulikke uuringuid. Kahjuks on need valdavalt kõik inglise keeles ja paljud ei saa neid seetõttu lugeda. Püüan kolesterooliteemas sulle lühikese kokkuvõtte teha, mida teadus hetkel ütleb. Esiteks tahan öelda, et sa oled tubli töö ära teinud ja juba tahet oma probleemi lahendada elustiilimuutuse, mitte tablettide abil, tuleb igati tunnustada. Samuti sinu perekondlikku tausta vaadates on see sulle olulisem kui vb mõnele teisele, niiet palun ära võrdle end liha mugiva ülemusega – kolesteroolinäit ei ole ainuke näitaja ning sina kaitsed end taimetoiduga paljude muude probleemide vastu, mida keegi saada ei taha nagu kõrge vererõhk, ülekaalulisus, vähk jne. Niiet, tema toitumise juures pole absoluutselt midagi kadestusväärset 🙂 Küll aga ütlevad toitumisalased uuringud, et punaselt lihalt valgele lihale ümberlülitumine ei too kolesteroolitaseme alandamises mingit efekti ning seetõttu ma pole üllatunud, et see pole sul alanenud. Sul on õigus, et uuringud näitavad veganitel kõige madalamat kolesteroolitaset, kuid tuleb selgeks teha, mida veganlus tähendab ja see kindlasti ei sisalda endast ühegi loomse toote tarbimist, mille hulku kuuluvad kana- ja kalaliha, piimatooted, munad jne. Ka veganlus ise pole mingi ideaal selles mõttes, et vegan võib vabalt süüa kartulikrõpse ja juua magustatud jooke ning vaatamata sellele, et ta ei tarbi midagi loomset, ei saa sellist eluviisi kuidagi tervislikuks pidada. Seega ma ei rõhutaks siin veganlust nii palju, vaid vajadust süüa toitaineterikast toitu nende naturaalsel kujul, et oma keha kõige vajalikuga varustada. Jäta kõik loomne toidusedelilt välja ning vaata, mis juhtub. Vb ma eksin, aga jäi mulje su kommentaarist nagu sa peaksid „dieeti” ehk siis hetkel oled teatud punase liha tooted välja lülitanud, igatsed piimatooteid ja pärast vajaliku numbri saavutamist kavatsed tagasi pöörduda oma vana toidulaua juurde? See on põhjus, miks dieedid ei tööta. Kui sa oma kolesteroolitaseme korda saad ja naased toitumisharjumuste juurde, mis selle on põhjustanud, siis ilmselgelt jõuad tagasi sama tulemuse juurde. Selle asemel, et oodata „selle õuduse lõppu”, et saaksid tagasi naasta vanade toitumisharjumuste juurde, muuda oma mõtlemist. 50-aastasel on veel pea pool elu ees! Kindlasti on sul mingi väga oluline põhjus, miks edasi elada ning mitte lõpetada nii noores eas nagu su sugulased. Rasvase ebatervisliku toidu söömine ei ole seda väärt 🙂 Ehita oma menüü üles teaduslikult tõestatud kõige toitaineterikkamatest toiduainetest: kõik rohelised lehtköögiviljad, oad, läätsed, herned, sibul, küüslauk, seened, marjad, seemned, pähklid jne. Neid on nii palju ja isegi eesti keeles on saada imelisi retsepte. Ma loodan, et sa oled hea kokk. Hakka katsetama ja oma uut elustiili nautima. Sa mainid, et sulle teatud asjad ei maitse – ei pea sööma midagi, mis ei maitse, sest valikuvõimalus on lihtsalt nii suur! Küll aga olen oma patsientide peal näinud, et kui nad oma „toidusõltuvusest” (rasv-sool-suhkur) lahti saavad, nende maitsemeeled muutuvad ja varsti hakkavad neile tervislikud toidud maitsema. Loomulikult ei ole toitumine ainuke asi ja mul pole võimalust kõigest rääkida, kuid see on olulisem osa, niiet tööta sellega edasi. See on teekond, mitte võiduajamine, kõiki muudatusi ei pea üleöö tegema. Ma kavatsen kindlasti südamehaigustest, kolesteroolist jne artikli kirjutada veel sel aastal, niiet kui sul on võimalust ja soovi, siis võid jälgida http://www.elustiilimeditsiin.ee lehte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Ilu ja tervis Kas veganlus aitab kolesterooli alandada?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.