Esileht Väikelaps kas venekeelsete lasteaedade kasvatajad räägivad eesti keelt?

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: kas venekeelsete lasteaedade kasvatajad räägivad eesti keelt?

Postitas:

Mees soovib panna last venekeelsesse lasteaeda. Mina olen eestlane, vene keelt ei oska, mees on vene perest aga käinud eestikeelses koolis ja meie kodune keel on eesti keel.

Mul pole vene lasteaia vastu midagi, aga kuna mina ei saa vene keelest aru, siis kardan, et minust läheb mööda oluline informatsioon (mis päevaks on vaja mingi raha maksta, mis üritused on tulemas jne).

Kui teaksin, et kasvatajad seal nii palju keelt ikka oskavad, et saan nendega suheldud oluliste asjade osas, julgeksin mehe pakkumist paremini kaaluda.

kas vene lasteaedade kasvatajad mingil elementaarsel tasemel saavad eesti keeles suheldud?

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.01 09:06; 27.01 10:00; 27.01 12:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võib-olla oleneb asukohast? Tartus küll ja väga hästi. Keelekümblusrühmad on ka.
Logopeedilist last sinna ei paneks, muul juhul miks mitte, kui on logistiliselt vms põhjusel eelistatud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleme Tallinnas. Ilmselt mõni Mustamäe või Kesklinna lasteaed jääks valikusse.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.01 09:06; 27.01 10:00; 27.01 12:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti saavad õpetajad suheldud eesti keeles venekeelses lasteaias, kuid minus tekib küsimus: miks soovib mees, kes ise on venelane, panna lapse just vene lasteaeda? Kas hiljem soovite panna lapse eestikeelsesse kooli või keelekümbluskooli või keelekümblusklassi? Minu jaoks see oleks mõttekoht. Mis edasi saab, kas vene lasteaiast tulnud lapsed saavad eesti koolis hakkama hästi ja kui 5 aastat on suhelnud lasteaias vene keeles ja läheb eesti kooli, kas on võimeline hakkama õppima eesti keeles.

+10
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.01 10:06; 27.01 14:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma saan aru, et mehel on mure, et laps ei omanda vene keelt? Mees peaks kodus lihtsalt lapsega vene keeles rääkima.

Kui hiljem läheb laps eestikeelsesse kooli, siis venekeelne lasteaed võib teha karuteene. Sa pead arvestama, et lasteaed ka valmistab lugemiseks ette – aga venekeelses valmistatakse vene keeles lugemiseks-kirjutamiseks. Ma ei tea muidugi, kui palju seal eesti keelt õpetatakse. Ehk valmistatakse ka eesti keeles lugemiseks ja kirjutamiseks, aga võimalik, et ainult suuline. See tähendab, et kui läheb eestikeelsesse kooli, siis lasteaiast sa ei saa tuge tema lugema-kirjutama õpetamisel.

Mina ei poolda lihtsalt hirmude tõttu ja keele omandamise tõttu panna laps teise keele lasteaeda kui ta hiljem kooli läheb. Kui on plaan kasvatada laps üles venekeelsena ja panna ta hiljem vene kooli -siis loomulikult on venekeelne lasteaed ainuõige valik.

Kui sa ei ole veel kooliteemadel mõelnud, siis nüüd on tagumine aeg sellel teemal mõelda. Tegelikult see küsimus tuleks kakskeelses peres enne lastesaamist selgeks rääkida. Sest ilmselt tahab mees panna hiljem last ka vene kooli, olete arutanud?

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees kardab, et ta on liiga ära eestistunud ja laps ei saa temaga piisavalt palju vene keele põhja. Töötab eesti kollektiivis, minuga räägib eesti keeles, loeb eesti ja inglise keeles.
Ütleb, et isegi mõtleb eesti keeles ja peab endale meelde tuletama, et lapsega vene keeles rääkida, sest see pole talle enam loomuomane.

Aga kooli tahtsime ikka eestikeelsesse panna.

Kuni lasteaed pole eestis kohustuslik ma selle kooliks ette valmistamise pärast väga ei muretse, saavad lapsed porgandivao vahelt ka oma lugemisoskuse selgeks. See oleks ainult tore, kui kodus peaks ainult eestikeelset kirjutamist harjutama, ja kirillitsa õpetamisega tegeleks lasteaed.
Mul on tuttav, kes pani lapse vene lasteaeda, sest ei saanud eestikeelsesse kohta õigeaegselt – täna käib laps eestikeelses koolis probleemivabalt. Ainult et see tuttav ise oskas suhtlustasandil vene keelt ja ütles, et kui ta ei oleks osanud, siis oleks mingi info temast mööda läinud kindlasti, sest õpetajad ei viitsinud temaga eesti keeles suhelda.

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.01 09:06; 27.01 10:00; 27.01 12:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas kasvatajad eesti keelt räägivad ei tea. Mõtlesin kommenteerida, sest meil sama kakskeelne pere nagu teil. Lapsed 4,5a, 3a ja beebi. Vanim alustas venekeelses vanuses 2a2k, rääkis nagu 2a ikka 2-3 sõnalisi lauseid, ikkagi suhteliselt vähe, valdavalt eesti keeles, sest oli minuga kodus olnud. Mul oli siis juba 6k beebi ja jaks sai otsa kahega kodus. Läks pool aastat ja enam mulle eesti keeles ei vastanud. Mina rääkisin endiselt kogu aeg eesti keeles, sest vene keelest saan aru, aga räägin minimaalselt. Käis  pea 2 õppeaastat venekeelses lasteaias ja otsustasime vahetada eestikeelsesse, sest kool on alati olnud plaanis eestikeelne ja selleks peab ikkagi valmistuma hakkama. Nüüd juunist on käinud eestikeelses ja praeguseks räägib kenasti eesti keelt minuga, küll grammatikavigu tuleb, aga neid teevad ka täitsa eesti lapsed. Sõnavara on kindlasti väiksem kui eakaaslastel, aga nüüd saab sellega töötada. Varem tee või tina, aga laps ei korda järgi ka mitte eesti keelset sõna. Mehega räägib vene keelt edasi, see on praegu domineeriv ja arenenum keel. Keskmine käis 1a samas venekeelses koos vennaga ja omavahel räägivad seega vene keeles. Koos vahetasime ka eesti keelsesse ja nüüdseks ta räägib ka mõlemaid. Ma olen alati tahtnud, et lapsed oleks kakskeelsed, aga sellegipoolest võid sa ette kujutada ilmselt, et minu jaoks oli väga raske emotsionaalselt, kui lapsed rääkisid ainult vene keeles. Minu beebid, kellega ma olin kodus olnud ja kellele eesti keelt beebist saadik rääkinud. Lisaks hakkasid kõik minupoolse pere liikmed negatiivses võtmes kommentaare tegema. Seni peavad kõik mu lapsi venelasteks, eriti kuna nad räägivad omavahel vene keeles ja kuna kohati veneviha on mõnel eestlasel nii suur, siis on raske taluda minu laste äratõukamist, kõrvale jätmist, mitte aktsepteerimist. Ma ei tea, kuidas oleks parem, et arendada kakskeelsust ja mida teie pere peaks tegema. Kirjutasin selle mõttega, et oskaksid olla valmis selleks, et see kakskeelsuse arendamine ei ole üldse nii lihtne, et vanem peab lihtsalt lapsega rääkima. Praeguseks olen ka palju rohkem kuulnud kakskeelsete perede lugusid ja kändusid on kõigil olnud. Eestis elades pead arvestama, et eesti-vene kakskeelsetesse lastesse võidakse suhtuda halvasti ja seda on igal emal väga raske taluda. Kakskeelsusega pidavat olema nii, et domineeriv keel muutub läbi kogu elu, sõltuvalt keskkonnast (mitte vanemate pingutusest). Ehk kui vene lasteaed, siis vene keel ja kui eesti kooli, siis muutub ilmselt domineerivaks eesti keel. Eks ma saan näha, kas eesti koolis käies, lapsed omavahel hakkavad ka eesti keeles rääkima. Lihtsalt mõtteainet sulle. Kas oled valmis ka selleks, et sa ei saa enda lapsest aru, kui sa vene keelt eriti ei mõista? Samas lasteaeda vahetada saab alati. Ega seal lasteaias mingit suurt igapäevast juttu pole ja valdaval osal on ka mingi internetikanal tähtsa info jagamiseks. See hakkab olema see kõige väiksem probleem.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees kardab, et ta on liiga ära eestistunud ja laps ei saa temaga piisavalt palju vene keele põhja. Töötab eesti kollektiivis, minuga räägib eesti keeles, loeb eesti ja inglise keeles.

Ütleb, et isegi mõtleb eesti keeles ja peab endale meelde tuletama, et lapsega vene keeles rääkida, sest see pole talle enam loomuomane.

Aga kooli tahtsime ikka eestikeelsesse panna.

Kuni lasteaed pole eestis kohustuslik ma selle kooliks ette valmistamise pärast väga ei muretse, saavad lapsed porgandivao vahelt ka oma lugemisoskuse selgeks. See oleks ainult tore, kui kodus peaks ainult eestikeelset kirjutamist harjutama, ja kirillitsa õpetamisega tegeleks lasteaed.

Mul on tuttav, kes pani lapse vene lasteaeda, sest ei saanud eestikeelsesse kohta õigeaegselt – täna käib laps eestikeelses koolis probleemivabalt. Ainult et see tuttav ise oskas suhtlustasandil vene keelt ja ütles, et kui ta ei oleks osanud, siis oleks mingi info temast mööda läinud kindlasti, sest õpetajad ei viitsinud temaga eesti keeles suhelda.

Mees võiks ju rääkida sinuga kodus vene keeles ja sina vastu eesti keeles. Kui aru ei saa, siis eesti keeles üle korrata. Lapsega rääkida vene keeles ja sina eesti keeles. Nii õpiksid sina ka vene keelt ja laps mõlemat keelt ja mees saaks kasutada vene keelt rohkem. Tee ettepanek.

Üks keel jääb lapsele nagunii domineerivaks keeleks, küsimus on kumb, kas eesti või vene.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.01 10:06; 27.01 14:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on ikka kummaline käik teie puhul (saan aru, et kui kohti poleks)
Kui sina oled põhiline lasteaias käija (järel, viija), siis muidugi eestikeelsesse lasteaeda. Mis tähendab “mees on vene perest” – kas ta on rahvuselt venelane? Sunniviisiliselt pole ju vaja last venekeelsesse kollektiivi saata, kui ise enam vene keeles ei mõtlegi.
Mees hakaku just kodus lapsega vene keelt rääkima, saab ise ka meelde tuletada.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb ju kasvatajast, kas oskab eesti keelt või mitte. Aga et nad sulle eraldi eestikeelseid kirju hakkaks saatma, pole küll loota. No meil muidugi ei saadetudki mingeid kirju, teated olid seina peal. Lastevanemate grupp oli ka, see teil tuleb ilmselt ka vene keeles. Samas see, et sina ei saa kasvatajatega suhelda, on isegi väiksem probleem, et lapsel on eestikeelses koolis kindlasti raskem, kui on venekeelses lasteaias käinud. See ehk oleks okei mõte, et alguses mõned aastad venekeelses lasteaias, pärast enne kooli eestikeelses, aga ega see lasteaia vahetus ka ei pruugi mugav variant olla, lihtsam on ikka samas kohas käia. Isiklikult ei paneks samades oludes last venekeelsesse lasteaeda, pigem võiks mees lapsega vene keeles rääkida, see on piisav.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 19:31; 21.02 12:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lsteaedades töötavad tänapäeval ÕPETAJAD.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.02 09:56; 21.02 14:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lsteaedades töötavad tänapäeval ÕPETAJAD.

No mõni on ikka täiesti kindlalt edasi KASVATAJA, ei vea õpetaja nime kuidagi välja.

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 19:31; 21.02 12:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No mõni on ikka täiesti kindlalt edasi KASVATAJA, ei vea õpetaja nime kuidagi välja.

no see ei muuda tema ametinimetust. Ametiniminetus on tänapäeval siiski õpetaja. Väärib ta seda nime sinu meelest või mitte. Mõni ei vääri ju ema nimetust ka, ehkki on lapse ilmale toonud….

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.02 09:56; 21.02 14:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult venekeelsesse lasteaeda!

 

 

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kas ei ole mingeid huvi- või spordiringe vene keeles?

Kui ma lapse venekeelsesse lasteaeda paneks, siis õpiks ikka ise enne mingil tasemel keele ära, eriti veel kui mees saaks õpetada. Arvan, et meilivahetus on neil ikka venekeelne, selle jälgimise ülesande võib ju mehele anda, aga samuti on ju venekeelsed ka kõik kontserdid, kunstitööde pealkirjad jm?

Lugema õppimisega on see, et põhimõtteliselt on muidugi võimalik kodus teda lugema õpetada (teed ikka häälikul ja tähenimel vahet?) Samas lasteaias algab see töö ju häälikute kuulamise ja -analüüsiga, ehk siis on ikkagi palju metoodilisem. Kui on nö tavalaps ja sa kodus ikkagi eesti keelega tegeled, siis ei tohiks probleeme tulla. Oled kindel, et lapsel logopeedilisi probleeme pole (lihtsalt küsin, sest tänapäeval on selliseid lapsi väga palju ja sellisel juhul ei ole venekeelne lasteaed kindlasti hea mõte)? Mõelda tuleb ka selle peale, et kodus ei pea ju sellisel juhul tegelema üksnes eestikeelse lugemise ja kirjutamisega, vaid ka kõige muuga, et laps teaks lasteaiaprogrammis läbitud asju ka eestikeelse sõnavaraga.  Lasteaias käistletakse ju väga palju selliseid teemasid, millest paraku tänapäeval paljud lasped niisama kodus ei kuule. Kasvõi näiteks taime osad, loomalaste nimetused jne. Või kui  koolis õpetaja palub: “tõmba joon paberi keskelt paremasse ülemisse nurka”  –  kui laps ei saa eesti keeles sellistest tööjuhistest aru, siis läheb ju raskeks.  Ära palun alahinda enda tööd, kui laps venekeelses lasteaias käib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On vaks vahet, kas lapsega on sünnist saadik räägitud eesti ja vene keelt korraga,  nii laps õpibki mõlemad  keeled kergelt selgeks – minu sõbranna laps rääkis 6 aastaselt nii eesti, kui vene keeles, samas kui  panna laps, kes ei oska vene keelt ja ei räägi ka korralikult eesti keelt – äkki vene keelekeskonda, siis ei pruugi hakata rääkima korralikult ei eesti ega vene keelt. Sõbranna kolis 3,5 a  lapsega Soome ja tekkisidki alguses probleemid lapse sõnavaraga – tekkis mingi sega keel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lasteaia õpetaja olen. Kas kodus räägite lapsega ainult eesti keeles? Kas edasi läheks laps ka vene kooli? Vene lasteaial näen mõtet vaid siis, kui edasine kooliharidus jätkub vene keeles.  Kui plaan panna laps eesti kooli, siis pigem vene lasteaeda ei paneks.  Lapsel on keeruline minna ühes keeles saadud hariduselt üle teisele.  Ta õpib ju paljud hariduse alustõed selgeks just selles keeles ja siis vaja ümber õppima hakata.  Aga kui eesmärgiks on vaid keeleõpe, siis selleks kasutaksin ma hoopis huvitegevust,  multikaid, raamatuid , venekeelseid sugulasi.  Kakskeelsete laste emana ma ise venekeelsel haridusel eeliseid ei näe.  Koolielu on lastel piisavalt pingeline, et sinna veel keeleprobleeme ma lisaks ei tekitaks.  Otsustage ära, mis keeles laps kooliharidust omandama hakkab ja valige ka sama keelega lasteaed.   Kui otsustate vene keele kasuks, siis sellisel tasemel keelega peaks õpetajad ikka hakkama saama, mis on vajalik vanematega suhtlemiseks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on tutvusringkonnas kolm kakskeelset peret. Lapsed õpivad eestikeelsetes lasteaedades-koolides, huviharidusena käivad kes venekeelses lastekooris või kultuuriringis või pühapäevakoolis vmt. Kõigi nende laste kodune ja domineeriv keel on eesti keel. NB! Kõigi nende emad on venelased ja isad eestlased.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps käis ühes Tallinna kesklinna venekeelses lasteaias, mingeid probleeme eestikeelse kooliga polnud. Küll aga käis vene keele unustamine hiljem hämmastavalt kiiresti, nii et need kes tahavad lapsel hiljem keelt meeles hoida, peavad tegema hiljem ikkagi mingeid ekstrapingutusi.

Õpetajate eesti keelt ei teagi, rääkisin nendega vene keeles. Küll aga rääkisid minu arust eesti keelt pea kõik lapsevanemad, st minuga alustasid juttu eesti keeles. Tore lasteaed oli, lapsel on head mälestused.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapse isa ka venelane ja mõtlesin ka selle üle, kas panna laps venekeelsesse lasteaeda, aga jõudsin otsusele, et vene ja eesti lasteaiad ei erine ju ainult keelelt, aga kogu see kogukond, kultuuriruum, taustsüsteem, arvamused, õppemeetodid jne on nii teistmoodi kui eestlastel. Isegi stiil, kuidas suheldakse, esinetakse, mida ajaloost väärtustatakse, mõttemaailm jne. Mina seda teed igatahes ei valinud ja olen rahul. Lisaks veel see, et samade lasteaiasõpradega käib ka õues, vene lapsi meil õues eriti ei olegi.

Laps 2.klassis praegu ja klassis üks eesti tüdruk, kes käis venekeelses lasteaias ja no ei mäleta ta sellest midagi suurt. Aga kui kodus isa niikuinii vene keeles räägib, siis keele ta ju omandab kodust, ainult selle jaoks ei ole vaja vene lasteaeda viia.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Väikelaps kas venekeelsete lasteaedade kasvatajad räägivad eesti keelt?