Esileht Koolilaps Kas videotund saab kohustuslik olla?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )

Teema: Kas videotund saab kohustuslik olla?

Postitas:

Õpetaja tegi videotundides osalemise kohustuslikuks, samuti online keskkonnas testide tegemise ja materjali harjutamise. Kahjuks on näha, et kuu lõpuni meie telefonipaketi andmemaht sellisele koormusele vastu ei pea. ☹️ Kes veel sama probleemi ees?

+15
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.03 09:22; 19.03 07:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kommentaar eemaldatud.
2.1. Kasutajal on kohustus käituda teiste suhtes viisakalt, lugupidavalt ning sõbralikult.
Perekooli Moderaator
Moderaatorile: vaadake kella 12.00 AK uudiseid. No on ikka puhas õpitud abitus, kui uudistes peab ministeeriumi esindaja selgitama, et kõigil ei saa olla ühesugune digivõimekus.

+2
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.03 09:33; 18.03 19:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas andmemahtu juurde tellida ei saa? Mul Diil ja juurde saab tellida sõnumiga. Järgmisel kuul on arve 1,99 euro võrra suurem.

+11
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pöördu julgelt kooli poole. Ja kui rahaliselt on raske, siis kohaliku omavalitsuse poole. Kõigile lastele leitakse võimalus tundides osaleda. Aga peate märku andma oma murest.

+24
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust on nõme, et teemaalgatajat nii naeruvääristakse.
Palju vanemad peavad kodus olema, kõigil pole kalleid interneti mahtusi ja nt meil linnas sama pakett, mis mu isal maal (ruuteri jne ka samad), aga temal tunduvalt aeglasem, kui meil.
Õpetajaid ja koole ei huvita, kas inimestel on internet või kas kõigil on võimalus igapäev 10 pilte/videosi laadida. Kui peres mitu last,siis kulub neti ka tunduvalt rohkem. Miks peavad kodud seda maksma.
Meil pole kellegil kodus mobiilis neti,pole kunagi vaja läinud, ka kodus on vaid miinimum, miks peaks ma nüüd eriolukorras, seda muutma ja kui lõppeb kunagi, siis muuda jälle ja maksa ka muutmistasusi igakord.
Minu jaoks on arusaamatu, miks ei või lihtsalt kodus teha tv/õpikust, miks peab igast asjadt pilti/videot tegema ja teatud kellaks saatma.

+21
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.03 11:05; 18.03 13:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult on ju igal pool öeldud, et kui on teemaalgataja probleemiga sarnane mure, võta ühendust õpetajaga. Aga see ei tähenda, et ei peaks esmalt kõik võimalused läbi proovima, kuidas ikka saada. Näiteks rahaliste raskuste puhul küsida omavalitsusest, kas lapsele lisa digimahu ostmist on võimalik valla poolt kompenseerida. Kui aga ei ole, on õpetaja kindlasti nõus erandeid tegema ja selle lapsega teised reeglid kokku leppima, kuidas laps saab õpetajale tehtud tööd esitama. Laps peab selle võrra olema tublim, et suudab õpikute abil selgeks saada uued teemad.

Ise ma olen juba 40 euro eest digimahtu juurde ostnud ja pean veelgi ostma, viis inimest on kogu aeg netis igapäevaselt.

+7
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 18.03 11:20; 18.03 12:12; 18.03 22:11; 19.03 08:44; 19.03 09:38; 19.03 09:59; 19.03 14:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise ma olen juba 40 euro eest digimahtu juurde ostnud ja pean veelgi ostma, viis inimest on kogu aeg netis igapäevaselt.

äkki peaks teenusepakkujat vahetama?

meil telia valguskaabliühendus, ca 45€ eest kuus nett+telefon+tv+salvestamine,
(tallinnas peaks valguskaabel juba kõikjal üle linna olema)
sama hinnaga pakub telia ka tavalist telefoniliinipidi minevat netiühendust üle eesti.
no ei ole mingit probleemi ei andmemahtude ega võrgukiirustega.

kui hirmsasti vaid nutiseadmega vajadus piirduda, siis tele2 pakub 19€ eest kuus täiesti piiramatut andmemahtu kõnekaardiga telefonile/tahvlile.
õppuritele isic kaardiga vahel veel mingeid lisasoodukaid.

täiendan: neil, kel on püsiühenduse korral nett ja digiboks sama juhtme peal, lülitage selleks ajaks, kui kiiret netti tahate, digiboks puldist välja, sest see võtab muidu (ka ilma telekat töölepanemata) periooditi ca pool võrgumahtu enda updatede kaudu ära. metallkaabli korral on see kadu täitsa tuntav

+6
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õpetajaid ja koole ei huvita, kas inimestel on internet

Ei usu mina, et kui kooli helistada ja öelda, et mul pole internetti, siis vastataksegi nii, et ei huvita ja olgu olla! Kogu aeg korrutatakse, et kui on probleem, pöörduge õpetaja või kooli poole. Muidugi on õpetajale keeruline erandeid teha, usun, et paljud ägavad uue olukorra käes.

+12
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil telia valguskaabliühendus, ca 45€ eest kuus nett+telefon+tv+salvestamine,

Ma elan keset metsi, siin ei ole mingit valguskaabliühendust võimalik tekitada.

+13
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 18.03 11:20; 18.03 12:12; 18.03 22:11; 19.03 08:44; 19.03 09:38; 19.03 09:59; 19.03 14:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil telia valguskaabliühendus, ca 45€ eest kuus nett+telefon+tv+salvestamine,
kasutamas 3 hetkel kodukontorist töötavat it-spetsialisti, st võrgus on igal meist lauaarvuti + mõni nutiseade, lisaks firma server+võrgupirinterid+3Dprinter ja midagi veel.
no ei ole mingit probleemi ei andmemahtude ega võrgukiirustega.

vabandust, aga sa kõlad küll nagu marie antoniette.

+17
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.03 12:44; 18.03 14:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust on nõme, et teemaalgatajat nii naeruvääristakse.

Palju vanemad peavad kodus olema, kõigil pole kalleid interneti mahtusi ja nt meil linnas sama pakett, mis mu isal maal (ruuteri jne ka samad), aga temal tunduvalt aeglasem, kui meil.

Õpetajaid ja koole ei huvita, kas inimestel on internet või kas kõigil on võimalus igapäev 10 pilte/videosi laadida. Kui peres mitu last,siis kulub neti ka tunduvalt rohkem. Miks peavad kodud seda maksma.

Meil pole kellegil kodus mobiilis neti,pole kunagi vaja läinud, ka kodus on vaid miinimum, miks peaks ma nüüd eriolukorras, seda muutma ja kui lõppeb kunagi, siis muuda jälle ja maksa ka muutmistasusi igakord.

Minu jaoks on arusaamatu, miks ei või lihtsalt kodus teha tv/õpikust, miks peab igast asjadt pilti/videot tegema ja teatud kellaks saatma.

Kas isal arvuti on puhastatud, uuemad versioonid tõmmatud? Iga uuenduse järel, kui seda ei võta, läheb kogu liikumine arvutis aeglasemaks. Nii et ei pruugi asi olla internetis, vaid selles, et arvuti on uuendamata.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õpetaja tegi videotundides osalemise kohustuslikuks, samuti online keskkonnas testide tegemise ja materjali harjutamise. Kahjuks on näha, et kuu lõpuni meie telefonipaketi andmemaht sellisele koormusele vastu ei pea. ☹️ Kes veel sama probleemi ees?

Telia metsas elajatele pakub Telia koduinterneti. piiramatu maht, kiirus 20 mbts alla 5 üles. hind 21 eurot + ruuter 4,99. esimene kuu liitumisel tasuta. see oleks teile ajutine lahendus ntx. koju tuleb 4 G ruute, selles on sim kaart. saate seadmed taha panna võrgukaabliga või kasutada wifit

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust on nõme, et teemaalgatajat nii naeruvääristakse.

Palju vanemad peavad kodus olema, kõigil pole kalleid interneti mahtusi ja nt meil linnas sama pakett, mis mu isal maal (ruuteri jne ka samad), aga temal tunduvalt aeglasem, kui meil.

Õpetajaid ja koole ei huvita, kas inimestel on internet või kas kõigil on võimalus igapäev 10 pilte/videosi laadida. Kui peres mitu last,siis kulub neti ka tunduvalt rohkem. Miks peavad kodud seda maksma.

Meil pole kellegil kodus mobiilis neti,pole kunagi vaja läinud, ka kodus on vaid miinimum, miks peaks ma nüüd eriolukorras, seda muutma ja kui lõppeb kunagi, siis muuda jälle ja maksa ka muutmistasusi igakord.

Minu jaoks on arusaamatu, miks ei või lihtsalt kodus teha tv/õpikust, miks peab igast asjadt pilti/videot tegema ja teatud kellaks saatma.

Kas isal arvuti on puhastatud, uuemad versioonid tõmmatud? Iga uuenduse järel, kui seda ei võta, läheb kogu liikumine arvutis aeglasemaks. Nii et ei pruugi asi olla internetis, vaid selles, et arvuti on uuendamata.

Me oleme oma seadmetega seal enamasti ja mitte koos, isegi kui ainult üks asi on, on aeglane, seega vahe ikkagi selles, et maal on interneti kiirused aeglasemad, seda olen ka teistelt kuulnud. Mini mehe vanavanemate juures nt. Netipulk tunduvalt aeglasem, kui linnas, seega lihtsalt levi kehvem.

Minu pointi polegi hetkel minu peres, meie saame hakkama, aga samas, kui palju on peresid, kes ei saa, kellel pole võimalust saada kiiremat neti või rohkem andmemahtu.

Laps käib koolis pole neid asju vaja, kui laps koduõppele eriolukorra pärast eeldab riik, et kõigil on. Kaua firmad üldse seda neti nii tagada saavad, neil ka piirid, mida anda suudvad? Miks ei või lihtsalt üle on ja igaüks teeb, mitte, et filmi, kuidas su laps võimleb või saada Endomondo ekraanpilt jne, pildista kunsti/käeliste tööd jne. Milleks see jama?

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.03 11:05; 18.03 13:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Telia metsas elajatele pakub Telia koduinterneti. piiramatu maht, kiirus 20 mbts alla 5 üles.

ma pole küll eriline spetsialist, aga sügavalt kahtlen, et sellise üleslaadimiskiiruse juures on võimalik mingeid videokõnesid teha.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.03 12:44; 18.03 14:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil telia valguskaabliühendus, ca 45€ eest kuus nett+telefon+tv+salvestamine,

Ma elan keset metsi, siin ei ole mingit valguskaabliühendust võimalik tekitada.

Metsade vahel sa telerit ka ei vaata, mingit neti ühendust ei ole?

+1
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil telia valguskaabliühendus, ca 45€ eest kuus nett+telefon+tv+salvestamine,

Ma elan keset metsi, siin ei ole mingit valguskaabliühendust võimalik tekitada.

Metsade vahel sa telerit ka ei vaata, mingit neti ühendust ei ole?

Mis Te arvate, et maakera on ümmargune? Miks te arvate, miks on autodes nõutud tõkiskingad!? Eks ikka selleks, et te üle maailma ääre ei kukuks!

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.03 09:33; 18.03 19:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks hädas ongi need nutifoobikud, kelle meelest piisab nuputelefonist ja kooli raamatukogu internetist. Vanasti ju saadi hakkama? Eks teie lapsed siis õpivad raamatutest või küsivad abi neilt “nutiplutidelt”, keda tee nii väga põlgate.

+8
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õpetaja tegi videotundides osalemise kohustuslikuks, samuti online keskkonnas testide tegemise ja materjali harjutamise. Kahjuks on näha, et kuu lõpuni meie telefonipaketi andmemaht sellisele koormusele vastu ei pea. ☹️ Kes veel sama probleemi ees?

Telia metsas elajatele pakub Telia koduinterneti. piiramatu maht, kiirus 20 mbts alla 5 üles. hind 1 eurot + ruuter 4,99. esimene kuu liitumisel tasuta. see oleks teile ajutine lahendus ntx. koju tuleb 4 G ruute, selles on sim kaart. saate seadmed taha panna võrgukaabliga või kasutada wifit

Elisa pakub ka seda varianti. Isegi paremaid kiirusi. Aga meil on metsas ka antenn lisaks katusel. Pulga või ruuteriga pole midagi teha. Antenniga kannatab ka tööd teha üle neti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Telia metsas elajatele pakub Telia koduinterneti. piiramatu maht, kiirus 20 mbts alla 5 üles. hind 1 eurot + ruuter 4,99. esimene kuu liitumisel tasuta. see oleks teile ajutine lahendus ntx. koju tuleb 4 G ruute, selles on sim kaart. saate seadmed taha panna võrgukaabliga või kasutada wifit

Mina elan õnneks linnas (lausa Tallinna kesklinnas), aga valguskaabli võimalust mul pole. Selle Telia 20/5 koduinternetiga saavad lapsed oma koolitööd tehtud küll, maksab muide 21 eurot kuus. Aga kui ma elaksin oma maakodus Harjumaal, 3km endisest vallakeskusest ja lähimast 4G mastist, siis seal on võimalik saavutada ainult 5/5 koduinternetti, maksan väikseima võimaliku paketi eest (miks maksta 21 eurot 20/5 interneti eest, kui see tehniliselt võimalik pole) 16 eurot, ruuteri ja antenni rent teeb lisaks veel umbes 5 eurot. Ja selle internetiga ei saaks 2 last küll korraga koolitöid teha. Kui selline 1 eurone kuumaks olemas on, siis see oleks küll olemasolevate klientide selge nöörimine.
Teemaalgatajal soovitaks üle minna piiramatu mahuga paketile, samas kui rahadega kitsas ja lapsi mitu, siis võibolla saaks küsida toetust kohalikust omavalitsusest. Eeldada, et kõigil on piiramatu mahuga kiire internet ja piisavalt arvuteid või nutiseadmeid kõigile lastele, pole õige.
Kusjuures minu vanemate kodus Tallinna äärelinnas saaks 50/50 interneti 25 euro eest kuus, odavamalt kui mina oma maksimaalse 40/10 interneti (26 eurot kuus).

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin haridusministri mõtted asjast.
https://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/vilja-kusib-haridusminister-mailis-repsi-palve-koolidele-hingake-sisse-ja-valja-ning-votke-rahulikult-arge-pange-praegu-hindeid?id=89260097
Selgelt paljud õpetajad võtavad kogu südamega seda kodukooli värki ja tahavad saada max tulemust ilma mööndusteta. Võtke rahulikult ja küll see ka paika loksub.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Metsade vahel sa telerit ka ei vaata, mingit neti ühendust ei ole?

Me vaatame vabavara kanaleid

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 18.03 11:20; 18.03 12:12; 18.03 22:11; 19.03 08:44; 19.03 09:38; 19.03 09:59; 19.03 14:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://tele2.ee/internet/internet/internet-koju

Meil on see 19.eurone netipakett ja kõik vajalik netis saab tehtud probleemideta. Lisapluss, et wifiruuterit on lihtne igale poole kaasa võtta. nt maakoju. Vaja vaid elektri olemasolu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saa siin midagi nõuda.
Kui on koolis mitu last, kodus yks arvuti mitme peale, no andke andeks. Kui kõigil korraga vaja tunnis olla…
Aga õpetajad suht hall ja piiratud mass, nad ei saa sellest aru.

+5
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil telia valguskaabliühendus, ca 45€ eest kuus nett+telefon+tv+salvestamine,

kasutamas 3 hetkel kodukontorist töötavat it-spetsialisti, st võrgus on igal meist lauaarvuti + mõni nutiseade, lisaks firma server+võrgupirinterid+3Dprinter ja midagi veel.

no ei ole mingit probleemi ei andmemahtude ega võrgukiirustega.

vabandust, aga sa kõlad küll nagu marie antoniette.

Marie Antoinette.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õnneks see õpetaja loobus nüüd kohustuslikest videotundidest.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.03 09:22; 19.03 07:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saa siin midagi nõuda.

Kui on koolis mitu last, kodus yks arvuti mitme peale, no andke andeks. Kui kõigil korraga vaja tunnis olla…

Aga õpetajad suht hall ja piiratud mass, nad ei saa sellest aru.

Pakun, et selliste väidete õhku viskajad pole õpetajate käest üldse küsinudki, kas mingi alternatiivne õppeviis ka lubatud on. Minu laste õpetajad on kõik täiesti avatud igasugustele ettepanekutele ja kompromissidele. Need lapsed, kellel ondigivõimekus, on väga õnnelikud kui õpetaja reaalajas neile abi pakub.

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 18.03 11:20; 18.03 12:12; 18.03 22:11; 19.03 08:44; 19.03 09:38; 19.03 09:59; 19.03 14:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õpetaja tegi videotundides osalemise kohustuslikuks, samuti online keskkonnas testide tegemise ja materjali harjutamise. Kahjuks on näha, et kuu lõpuni meie telefonipaketi andmemaht sellisele koormusele vastu ei pea. ☹️ Kes veel sama probleemi ees?

Kas teil kodus arvutit pole kus laps saaks näiteks kodu wifiga õppetööd teha?

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kodu wifiga

Sa miskipärast eeldad, et kõigil on koduwifi. Mul ka kuni eilseni tuli kodune wifi telefonist jagades tavalise andmeside wifi. Nüüd olin sunnitud ostma ruuteri, sest varem polnud mul internetivajadus kodus üldse nii suur, hind ja internetikiirus oli sama läbi ruuteri ja lihtsalt telefonist jagades ja kuna me elame vaheldumisi kahes riigis, oli telefonist jagades mõistlikum, sai sama paketti sama hinnaga kasutada. Aga nüüd tuleb vajalik netihulk nii suur, et ruuteri kuutasu hakkas ära tasuma. Levi ei paranenud, sest peaksime maja külge metsa sees mingi korraliku kõrge antenni panema, mis reljeefist (küngastest) välja ulatuks. Aga hetkel sellist investeeringu meil plaanis pole.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 18.03 11:20; 18.03 12:12; 18.03 22:11; 19.03 08:44; 19.03 09:38; 19.03 09:59; 19.03 14:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Omavalitsused on ka hakanud juba lahendusi välja pakkuma. Rakvere linn näiteks varustab puudustkannatavad pered avalduse alusel nii arvuti, ruuteri kui ka omavalitsuse poolt kinni makstud internetiga. Ainus probleem ongi see, et on peresid, kus lapsevanem ei ole võimeline last arvuti teemal juhendama.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 18.03 11:20; 18.03 12:12; 18.03 22:11; 19.03 08:44; 19.03 09:38; 19.03 09:59; 19.03 14:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil telia valguskaabliühendus, ca 45€ eest kuus nett+telefon+tv+salvestamine,

Ma elan keset metsi, siin ei ole mingit valguskaabliühendust võimalik tekitada.

Hissand! Kas väljaspool Tallinnat on ka elu?

Meile metsa ja puu taha ei paku ka keegi mingisugustki kiiret internetti. Max allalaadimiskiirus 12 MB. Raha maksame nagu elaks linnas ja kasutaks valguskaablit????

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )


Esileht Koolilaps Kas videotund saab kohustuslik olla?