Esileht Ilu ja tervis Kas viirushaigusest võib tulla igemepõletik?

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Kas viirushaigusest võib tulla igemepõletik?

Postitas:

Olin just tüüpilises viiruses (väike palavik, nohu, kurguvalu), juba parem, aga nüüd on läinud kahe kõrvutiasuva hamba juurest ige paiste. Kas see võib olla viirusega kaasnev nähe või mingi eraldiseisev hambahäda? Mul ei ole kunagi juurepõletikku vms olnud… kas see võib ka niimoodi märku anda? Ei valuta, lihtsalt paistes ja ebamugav.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.01 08:07; 27.01 15:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul läheb ige paiste, kui mingi toit(eriti liha) on hamba vahele jäänud. Piisab imepisikesest killust.
Nüüd niiditan hoolega ja pole sellist asja enam juhtunud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ige võib paiste minna, kui see on natuke traumeeritud, nt söömise ajal. Tavaliselt see paistetus võib olla mitu päeva ja siis kaob. Võiks loputada nt propolise ekstraktiga.
Kui aga paistetus on püsivam, siis tasub selle probleemiga tegeleda. Nt selles artiklis on sellest täpsemalt kirjutatud: https://www.periodent.ee/igeme-paistetuse-alandamine-voib-paasta-sinu-tervise/

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kusjuures söömisega vigastamine võib tõesti võimalik põhjus olla. Õunakoor jäi paar päeva tagasi hamba vahele ja ei saanud tükk aega kätte. Võimalik, et sellest. Praegu vahelduva eduga läheb paistetus väiksemaks ja kui söön, siis ärritab uuesti üles. Nii et tundubki pigem füüsiline trauma. Aitäh kaasa mõtlemast!
PS. Olen kummelitee pakki ka põses hoidnud, tundub veidi aitavat.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.01 08:07; 27.01 15:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul kusjuures põskkoopapõletikuga (kaasnes ka kõrvavalu) läks tagumise hamba juurest ige paiste ning tuikas kergelt. Kui põletik sai välja ravitud kadus ka igemehäda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Ilu ja tervis Kas viirushaigusest võib tulla igemepõletik?