Esileht Väikelaps Kas viite homme lapsed lasteaeda?

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Teema: Kas viite homme lapsed lasteaeda?

Postitas:
Kägu

Mina homme veel viin, aga esmaspäevast saan lapsed ema juurde maale viia.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kuna olen ise beebiga kodune, siis jääb homsest koju.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jääb koju.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pole valikut, tuleb viia. Võib-olla esmaspäevast avaneb võimalus koju jätta. Iseenesest ma ei arva, et homme hommikul oleks laste lasteaeda viimine seotud kuidagi hüppeliselt suurema riskiga kui täna hommikul. Aga iseenesest muidugi, kui on võimalik koju jätta, siis parem seda võimalust kasutada.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kahjuks pean viima ja uue nädala peale ei taha mõeldagi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lapsed jäävad koju.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja just selle eest täna hoiatati – ärge viige oma lapsi vanavanemate juurde, õppigem Itaalia kogemusest, miks viirus nii suurelt levis ja on nii suur surmade protsent – koolid ja lasteasutused suleti, inimesed viisid lapsed vanavanemate juurde, need haigestusid raskelt. Lapsed ise põdesid läbi pea sümptomiteta.
Perearst just eraldi hoiatas – hoidke vanavanematest eemale ja ärge kandke neile viirust edasi.
Lapsed põevad kergelt, vanemad raskelt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu omad on kodus. Olid LA gripipuhanguga seoses ka paar nädalat. Tervete lastega kodus olemine ei hirmuta üldse, töö saab tehtud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Otsustasime, et laps jääb järgnevaks paariks nädalaks isaga koju. Igaks juhuks. Paari tunni pärast tuli teade, et valikut polekski olnud – lasteaed suletakse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja just selle eest täna hoiatati – ärge viige oma lapsi vanavanemate juurde, õppigem Itaalia kogemusest, miks viirus nii suurelt levis ja on nii suur surmade protsent – koolid ja lasteasutused suleti, inimesed viisid lapsed vanavanemate juurde, need haigestusid raskelt. Lapsed ise põdesid läbi pea sümptomiteta.

Perearst just eraldi hoiatas – hoidke vanavanematest eemale ja ärge kandke neile viirust edasi.

Täpselt, ma just ka tahtsin kommenteerida, et teemaalgatajal on oma ema tapmise plaan kenasti paigas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina korraldan jooksvalt. Lasteaias hommikul rääkisin õpetajaga ja nemad on veel rahulikud, hindavad riski madalaks ja ei pea vajalikuks lapsi koju jätma (lisan juurde, et see konkreetne õpetaja ise on tegelikult vanuselt riskirühmas)

hetkel hindan riski viiruse meie pereni jõudmist madalaks, eriti peale nüüdseid meetmeid, mis võiksid teoorias viiruse levikud pidurdada. Kohe kindlasti ei kutsu ma vanaema lapsi hoidma ja ise või mees käib tööl edasi – kuna just vanemad inimesed on riskigrupp. vanavanemad istugu oma kodus.

Tööl on meil juba paar päeva tagasi antud selged juhised kuni maini kõik rahvusvahelised kohtumised tühistada, kes käib reisil, istub kodus (ka siis, kui ei ole otseselt riskipiirkond, kodukontori võimalus enamuses ametikohtadel). Majaväliste partneritega kohtumised kõik videosillaga ning majasiseste koosolekute puhul hindab igaüks ise, kas osaleb koha peal või konverentskõnega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina otsustasin ka tänasest alates nii koolilapse kui lasteaialapse koju jätta. Olen samuti beebiga kodune ja abikaasa on programmeerija. Seega istumegi kogu perega kodus. Mul on tegelikult hea meel, et kõik trennid ja huviringid ka ära jäävad. Mina võtan seda nagu perepuhkust. Kõigil on nagunii kevadväsimis peal ja hea on, et saab korraks aja maha võtta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

vanavanemad peaks olema jah viimased kelle juurde sokutada. Pigem käigu siis juba lasteaias, vähem ohtu kellegi “teise ilma” saatmiseks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Täpselt, ma just ka tahtsin kommenteerida, et teemaalgatajal on oma ema tapmise plaan kenasti paigas.

Teemaalgataja olen. Eks see õige ole, et vanavanemaid tuleks säästa, aga hetkel ei ole põhjust arvata, et oleksime nakatunud, pole ka kusagil reisinud. Minu vanemad on tegelikult üsna noored, ema 51, isa 50. Kuna ema ei käi palgatööl, vaid on iseenda tööandja ja saab kodus tööd teha, siis ta ise pakkus selle variandi välja ka, et laps tema juurde viia. Täna oli minu lapse rühmas vaid 4 last, tegemist siis suure Tallinna lasteaiaga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei viinud täna lasteaeda. Kodune olen, aga töö on vaja leida rahalise seisu parandamiseks. Otsisin öötöö, et ei peaks liialt lasteaiast sõltuma ja eks paistab siis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

„Lapsed on meie kallem vara, aga ma teame, et see konkreetne viirus, kui selle puhul üldse midagi head saab välja tuua, siis ta ei ole madalamates vanuseastmetes noorte ja laste seas kaugeltki nii ohtlik, kui ta on täiskasvanute ja eriti eakate sihtrühmas,” rääkis Kiik.

Kuna paljud lapsevanemad peavad jätkama tööd ja lasteaialapsi pole võimalik üksi koju jätta, võib tekkida olukord, kus lapsed viiakse vanavanemate juurde, kes on riskirühmas, põhjendas Kiik. „Või tekib olukord, kus näiteks mõne eluliselt olulise, tähtsa teenuse pakkuja peab jääma lapsega koju – on see siis tervishoiutöötaja, politsei- ja piirivalveametnik, päästeametnik või mõni muu riiklikult olulise teenuse pakkuja. Meil tuleb ära hoida olukorda, et nende otsustega vähendaksime hädavajalikku ressurssi, mis on praegu kriisi lahendamiseks vajalik.”
„Loomulikult, kui on kuskil nakkusoht, siis tuleb see konkreetne asutus või vähemalt konkreetne rühm sulgeda, aga seni kuni seda pole tekkinud, saavad lasteaiad ja lastehoiud edasi toimetada.”

Ja siin tuuaksegi see välja, et mõni viib vanemate(vanavanemate juurde nagu teemaalgataja ja seda tahetakse just vältida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on suhteliselt keeruline otsus.

Laste vanaema on õpetaja, vanaisa ülikooli õppejõud. Seega mõlemad tänaseni üsna nakkusohtlikus keskkonnas viibinud niikuinii. Ja lapsed on nendega igapäevaselt kokku puutunud. Laste lasteaial ei ole (veel?) olnud ühtki teadaolevat seost haigusjuhtumitega. Minul ei ole seni, kuni lasteaed on avatud, mingit alust töövabastust taotleda. Arstina ei saa kaugtööd ka teha.

Seega üks alternatiiv oleks püüda hoida senist seisu (lapsed ja vanavanemad ei ole kummadki seni teadaolevalt haiged ega haigetega kokku puutunud ning omavaheline kontakt on neil niikuinii pidev olnud), jättes lapsed esmaspäevast vanavanematega koduseks.

Või teine variant, et lapsed käivad ikka lasteaias edasi ja võivad sealt viiruse koju tuua.

Ning kõige selle kohal püsib igal juhul risk, et ma ise võin töölt viiruse koju tuua — praegu ma töötan küll ambulatoorses osakonnas, kus on plaaniline töö üldjuhul infektsioonide mõttes tervete inimestega, aga kui viirus levib, siis kardetavasti korraldatakse meie töö ümber.

Ükski lahendus ei tundu päris hea.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lõpetage see debiilne paanika. Täiesti terve lapse viimine vanavanema juurde ei tee ju vanavanemale midagi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lõpetage see debiilne paanika. Täiesti terve lapse viimine vanavanema juurde ei tee ju vanavanemale midagi.

sul on lapsele juba siis covid test tehtud jah või näed selgeltnägijana täpselt ära, et su lapsel pole peiteaega ?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Laps jääb vähemalt paariks nädalaks koju.
Ja kodus oli ta juba eilsest saadik kuna lasteaias palaviku-köha-nohu viirus lapsi järjest maha murrab. Osadel oli terve komplekt kaelas, minu omal ainult väga jube köha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Läheb esmaspäeval lasteaeda. Haigeid lapsi aias täheldanud pole, neid hoitakse kodus juba mõnda aega. Seega tervete laste hulgas lasteaias ei näe erilist ohtu. Kui lapse koju jätaks siis peaks samuti vahepeal toidupoes vms käima ning ei ütleks, et aias oleks riskantsem.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vaadates, millise vungiga see haigestumine nüüd üles hakkab kerima tegin otsuse, oma pere koos kodusena hoida (2 lasteaiaealist last)

Ise helistasin perearstile, tööandjaga suhtlesin ja ütlesin, et uuel nädalal olen kindlasti kodune. Teenindan küll igapäevaselt kliente aga prioriteedid minu jaoks natuke teised hetkel. Ostlesin rohkem, kui kasulik; mehe saatsin maakoju eelkütmist tegema ja homme plaanime kõik nädalaks maale sõita. Hoiaks ilma ilusa, saaks ühiselt aias mütata ja kevadkoristusega tegeleda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Töökoht otsustas kõik kodukontorisse saata, suurem laps niikuinii nüüd koduõppel. Jääb koju ka lasteaialaps (oli juba reedel kodus). Olukorda jälgides oleme tegelikult juba mõnda aega liikunud vaid kodu-töö-kool-lasteaed, liigsed käigud ära jätnud. Lastega ka rääkinud, et mõnda aega peavad inimesed omaette hoidma, et mitte nakatuda ja ise viirust levitada. Praegu lihtsalt ei oska otsustada, kas sõita maakoju või jääda linna.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Läheb esmaspäeval lasteaeda. Haigeid lapsi aias täheldanud pole, neid hoitakse kodus juba mõnda aega. Seega tervete laste hulgas lasteaias ei näe erilist ohtu. Kui lapse koju jätaks siis peaks samuti vahepeal toidupoes vms käima ning ei ütleks, et aias oleks riskantsem.

Kas sul on tööga seoses tungiv vajadus laps lasteaeda viia? Meile tuli kiri, et kuna enamus vanemaid on teatanud, et lapsi lasteaeda ei too, siis on lasteaias avatud vaid 2 rühma. Loogiline, et pole mõtet kõiki rühmi lahti hoida, kui igast rühmast kohal vaid paar last. Pealegi praegu ei toimu lasteaias tegevusi ka. Ka valitsuse tasandil paluti ilma tungiva vajaduseta lapsi lasteaeda mitte viia.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Hoian lapsed lasteaiast kodus, sest mul on see võimalus ja selleks, et lasteaias oleks turvalisem ja kergem nendel lastel ja õpetajatel, keda ei saa koju jätta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sa oled üksikema? Ma pole vist juba kuu aega oma kahe pisikesega poes käinud – lähen siis, kui keegi veel kodus on või lasen mehel koduteel poest läbi minna.

Please wait...
Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Esileht Väikelaps Kas viite homme lapsed lasteaeda?